ADV TOP
ADV LEFT

Použití léčivé vlny

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Tamik » neděle 29. červenec 2007, 09:10
Ahojky, potřebovala bych vědět nějaké info o používání léčivé vlny.
Malá se v červnu celkem oprudila, když měla horečky a od té doby se to v různé míře vrací. Buretové hedvábí jsem zkušela, ale vzhledem k tomu, že se mi nějakým omylem zatoulalo do pračky, tak už možná nemá ty správné vlastnosti :-? . Taky chvíli fungovalo omývání čajem, případně mazání různýma jinýma mastička.

Teď jsem koupila vlnu a nevím, až se zase oprudí, jak jí použít. Že teda do plíny vím, ale jde mi spíš o to, jestli na "holou", nebo přes to můžu dát separačku? Bez ní bych z toho asi těžko tu nálož co občas pošle dostala, ale jeslti i se separačkou "léčí"?

*zařazeno
Tamik

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Tamik
Diskutérka
Diskutérka

2600 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Ivca79 » neděle 29. červenec 2007, 09:18
Tamiku, myslím, že musíš na holou... pokud možno ničním nenamazanou... Léčivý by měl být ten lanolin, kterým je vlna napuštěná... A pak taky to, že ta vlna je načechraná, takže mezi prdelkou a plínkou vznikne vzduchový polštář a trochu ta prdelka větrá
Ivča + D 09/09 + F 11/11 - H 08/13
Obchůdek na Fléru - Při objednávce mimo Flér -11% sleva :)
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Tamik » neděle 29. červenec 2007, 09:25
Ivca79 jojo, tak to jsem si přesně myslela. Jenže to když mi jí pokadí, tak jí můžu vyhodit ne? A při mém štěstí to pošle hned jak tam vlnu dám :D
Tamik

Tamik
Diskutérka
Diskutérka

2600 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Ivca79 » neděle 29. červenec 2007, 10:09
jojo, to odpovídá... ono si z toho čtverce prostě ustříhneš jen kousek, počůrané můžeš zkusit vyvětrat (požná by to šlo i propláchnout ve vlažné vodě - nemnout, jen lehce promíchat ve vodě pokojové teploty), pokakané prostě budeš muset zahodit... Zkus to používat na přebalení těsně po kakání ;)
Ivča + D 09/09 + F 11/11 - H 08/13
Obchůdek na Fléru - Při objednávce mimo Flér -11% sleva :)
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Tamik » neděle 29. červenec 2007, 13:09
Ivčo nojo, odstřihnout! Já bych to tam taky hnedka dávala celé :D
Tamik
Diskutérka
Diskutérka

2600 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Lalwen » pondělí 30. červenec 2007, 08:31
Tamíku,

já jí taky kousem utrhnu a použiju. Mám jí vyzkoušenou na sobě - ma zánět zvukovodu a dobrý, teď s ním léčím svoji opruzeninu-odřeninu. Odřela mě sukně :grr:, vyhrnula se mi nad břicho a pod podprsenku a protože byla umělá tak mě odřela (asi za to může i ta guma na ní) a tak to lehce mažu Avirilem Baby+bepanten a dávám vlnu, ono je to strašně příjemné jako záložka a polštářek a nebolí to.
Obrázek Obrázek Obrázek
Lalwen
Diskutérka
Diskutérka

2720 příspěvků
24. září 2006
okolí Loun
Příspěvekod Tamik » úterý 31. červenec 2007, 21:13
Nojo, fakt všestranná co?
Já jsem možná i zjistila, čímže se ti opruzáci vraceli ;) ! Párkrát jsem prala v obyč. prášku, protože jsem neměla sliz a teď, co už ho mám, zdá se mi to lepší. Uvidíme, až nastanou zase vedra k zblázenění :D
Tamik

Tamik
Diskutérka
Diskutérka

2600 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Majki » neděle 17. únor 2008, 22:14
Musim se taky pripojit, fakt ta leciva vlna je asi leciva ;-) pouzivala sem ji jen kousicek do podprsenky kdyz se mi malinko ucpaly mlekovody a tedkom zase na skrabance na prsou /v blizkosti bradavky/ od dcerky - fakt bolestive pri kazdem kojeni,ale po pouziti vlny super...a kdysi sem ji pouzila i na lehce zapareny zadecek Anicky a taky pomohlo. MYslim ze lepsi jak Bepanten.
Majki
Pískle

92 příspěvků
11. září 2007
Příspěvekod Julinky » neděle 17. únor 2008, 22:34
My jsme vlnu využili opakovaně - klidně jsem ji dávala i na noc. Působila léčeivě a ještě i jako vzduchový polštář.
Po té noci jsem ji vyvětrala trochu promnula a dala se pak ještě i použít.
Kamarádka si vlnou bradavky také léčila, ono je to opravdu příjemné.
Julinky
Krafařka
Krafařka

615 příspěvků
10. prosinec 2006
Čáslav
Příspěvekod Leya » pondělí 27. duben 2009, 14:25
Ahoj, chtela bych se zeptat - jak lecivou vlnu "skladovat"? Myslite, ze ji muzu nechavat normalne na vzduchu, nebo je lepsi nechavat ji v tom igelitu? Prece jen, uz je to "neziva" vlna, tak jestli to nemuze na vzduchu treba nejak vyschnout, nebo neco.... Kocour mi ji totiz za me nepritomnosti roztahal po byte a z krasne uhlednych ctverecku nadelal cucky :grr: :grr: :roll: a tak me napadlo, jestli bude lepsi to uklidit pet do toho igelitu a zavrit do skrinky, aby se na to nedostal, nebo to muzu nechat normanle na vzduchu (samozrejme taky aby na to nedostal). Diky za odpoved !
Leya
Howgh
Howgh

13573 příspěvků
09. srpen 2008
Doma
Příspěvekod Llevelyn » pondělí 27. duben 2009, 14:30
Goss, tu vlnu klině skladuj jak chceš. Léčí svou strukturou a obsahem lanolinu, to se na vzduchu nemění. Klidně jí zavři do almary, v sáčku nbo v boxu, v čem chceš.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Leya » pondělí 27. duben 2009, 18:01
Llev: tak dik !!

Jo a jinak se hlasim k velebnicim vlny, malemu na opruzeninu zabira teda uzasne :)
Daniel - 26.2.2008, 53 cm a 4765 g
Eleanor - 31.1. 2016, 40 cm, 1660 g
Leya
Howgh
Howgh

13573 příspěvků
09. srpen 2008
Doma