ADV TOP
ADV LEFT

plenky Tots Bots

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Klaris » neděle 29. červenec 2007, 09:44
pište sem své zkušenosti a dotazy ohledně plínek Tots Bots ;)

já sama mám doma

Tots Bots original nebělenou na snapku, vel 2., tato velikost mi seděla na dítku nejvíc tak kolem 6-9kg :-) (ale dávala jsem ji už na 4kilové dítko a taky dobrý - tehdy mi sloužila jako noční, velikost jedna bychom asi ani neužili) Na velkém 11kg dítku už mi ta plínka přišla docela malá, je dost nízká. Díky svému střihu, kdy je sací plenka přišitá jen z jedné strany a dá se vyklopit, velmi rychle schne. Ale taky dost hrubne, nicméně jemnost se jí dá vrátit prodrbáním v ruce

Tots Bots bamboozle alias bambusky, mám barevné na sucháč, vel 2. a jsou to naše oblíbené :-) Dobře sedí tak cca od 7kg, ale dají se použít i dřív - já jsem ohnula sucháč ven a zajistila snapkou. Jsou dost savé, tolik nehrubnou - resp. jelikož u nás v tvrdé vodě hrubne vše, tak taky nejsou už úplně jemné - ale to chlupaté se jako by "speče" a rozhodně to neškrábě tolik jako bavlněné froté a jemným prdrbáním je zase měkoučká. Její střih je vyšší než u originalky a tak sedí i větším dětem (i když je to samozřejme i tak bokovka - na 11,5kg dítku vypadá dobře a skoro jako jednorázovka ;) ) Co se týče schnutí, tak se dost straší jak dlouho schne, ale opět díky vyklápěcí vrstvě to není tak hrozné a rozhodně schne rychleji než biofroťáky od Popoplin

*zařazeno
Klaris
Moderátor látkovek a nosítek

8363 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Adrianab » neděle 29. červenec 2007, 10:09
Doma máme pouze bambusky vel. 2 starý typ ještě na snapku a jsou prostě skvělé - pěkně sedí, málo hrubnou, dobře sají, hezky vypadají a nedělají velký zadek (nicméně koupila jsem je asi až v roce dcery, ale myslím, že by krásně seděly i mimču tak od těch 5 kg).

Od kámošky znám Tots bots originál nebělené na snapku - má vel. 2, ale asi v půl roce už její dcerce nebyly (oni mají totiž ještě velikost 3). Je to prostě froté, střih není špatný, ale hrubnou.

Také má Tots bots rainbow vel. 2 - ty jsou větší než ty originál, sedí pěkně, nedělají velký zadek, ale hrubnou příšerně, nepoužívá je ani rok a je to fakt struhadlo, takže pro mě trochu zklamání.

Já mám ještě Tots bots bambusové vkládačky a ty mám moc ráda, příjemné na omak, dobrý tvar (zaoblené přesýpací hodiny).
Obrázek Obrázek
Adrianab
Klábosilka
Klábosilka

591 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Brody » neděle 29. červenec 2007, 10:20
Doma máme bambusky velikost 2 na sucháče. Nedávno jsem si všimla, že se od sebe trošku liší přírodní plenky ušité v UK a v Turecku. Ty Turecké mají jiný tvar savého jádra a jsou huňatejší. Jinak mám tyhle plenky ráda. Jsou příjemné, ve větrném a sluném počasí rychle uschnou :D . Prdelka je v nich taková hezky malá. Sice se opravdu musí hodně oprat, ale pak plenka saje jedna radost.

I když zpočátku mě trošku zklamaly. Prcek byl dost tlusté miminko a i ta větší velikost mi přišla přes jeho bříško malá :D . Plenky jsou to opravdu bokové, ale jen co se vytáhnul a zeštíhlel, padnou dobře :D :D :D
Brody
Klevetnice
Klevetnice

3689 příspěvků
19. říjen 2006
ČB
Příspěvekod Luccie » neděle 29. červenec 2007, 11:10
Mám doma pár bambusek Tots Bots a když chci, aby to synátorovi vydrželo na procházku, tak tam musím ještě přidat konopku. Pro dosti čurací dítko to není právě ta ideální plenka.
ObrázekObrázek

ObrázekObrázek

Obrázek
Luccie
Drbna
Drbna

4451 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Brody » neděle 29. červenec 2007, 11:48
Luccie píše:Mám doma pár bambusek Tots Bots a když chci, aby to synátorovi vydrželo na procházku, tak tam musím ještě přidat konopku. Pro dosti čurací dítko to není právě ta ideální plenka.

Lucie tou konopkou myslíš vkládačku? No já bez vkládačky všechny plenky používala tak max. do 2 měsíců stáří dítěte. Pak už samotné plenky nestíhaly :D :D
Brody
Klevetnice
Klevetnice

3689 příspěvků
19. říjen 2006
ČB
Příspěvekod Klaris » neděle 29. červenec 2007, 14:50
ono záleží na dítku - nám v pohodě samotná bambuska vydrží 3hodiny i více u té mladší, ta starší je už bez plen, ale obávám se že by jí taky stačila..
ObrázekObrázek
Obrázek
Klaris

8363 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Jahoda » neděle 29. červenec 2007, 16:11
TB rainbow - dost zhrubla, nejvíc z froté plenek co mám, ale po přežehlení napařovačkou je měkoučká, saje ale málo

TB bambuska - tou supersavostí mě teda neohromila, můj rokapůlletý prcek ji dvakrát dokázal pročurat až na tepláky během hodinky, ale jinak jsou naše oblíbené.
Jahoda
Krafařka
Krafařka

800 příspěvků
25. září 2006
Příspěvekod Luccie » neděle 29. červenec 2007, 16:12
Pavluša - jj, synátor je hodně čůrací - průtokáč :D . Ale myslela jsem, že takhle drahá plenka stačí sama bez vkládaček navíc.
ObrázekObrázek

ObrázekObrázek

Obrázek
Luccie
Drbna
Drbna

4451 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Mafra82 » pondělí 06. srpen 2007, 22:46
TB Biofroťáčky na pohled stejně střižené jako TB Bambusky, na dotek mi přišly před praním jemnější, a po praní mi přišly trochu sušší než bambuska,prala jsem v jednom praní i biofroté i bambusky, suší s emi od večera na balkoně, takže uvidíme jak na tom budou zítra. Mám na zkoušku jen jednu, nebělenou ale jak to tak vidím tak jestli bude i tak hezky shcnout a bude savá tka jich pár doobjednám. Musím počkat ale jak dopadne interval schnutí a pak jak bude vypadat až uschne, jestli nebude moc hrubá.
A s bambuskama mám jen nejlepší zkušenosti! Ald ami je pročůrá jen pokud opravdu veeelmi hodně pije, ale ještě jsem nezažila aby mi provlhly vrchňáky až na kalhoty.... :roll:
Mafra82
Diskutérka
Diskutérka

2551 příspěvků
21. září 2006
Praha 9
Příspěvekod Mafra82 » středa 08. srpen 2007, 18:32
Takže píšu zkušenost s TB Biofroťáčky - novinkou na trhu. Krásně schnou, o dost rychleji než třeba Bambusky, nemáme doma froťáčky původní takže neposloužím srovnáním, mám ale velice dobrý pocit z materiálu. Je načechaná a měkkoučká plínka, dobře saje, o něco méně než bambuska, ale neztvrdla mi, prala jsem zatím jednou jednou je použitá a právě se mi pere znovu.
Mafra82
Diskutérka
Diskutérka

2551 příspěvků
21. září 2006
Praha 9
Příspěvekod Majuska » pátek 24. srpen 2007, 07:16
Mám dotaz: Hrubnou TB Rainbow uplně všem? Já je totiž kupovala starší a zhrubnutý už byly...Ale líbí se mi, protože rychle schnou. Díky.
Majuska
Klábosilka
Klábosilka

584 příspěvků
06. únor 2007
Ostrov nad Ohří
Příspěvekod Jahoda » pátek 24. srpen 2007, 22:03
Velchi, po prvním praní neztvrdne žádná plínka, spíš uvidíš po delší době co to udělá s plínkou.
Jahoda
Krafařka
Krafařka

800 příspěvků
25. září 2006
Příspěvekod Mafra82 » pátek 24. srpen 2007, 23:04
Jahodo - asi jsem to nenapsala, ale máme ji už tak měsíc a stále je nádherně měkká a hebká!!! Takže doporučuji, a je poznat že je to bioplínečka ;)
Mafra82
Diskutérka
Diskutérka

2551 příspěvků
21. září 2006
Praha 9
Příspěvekod Klaris » sobota 25. srpen 2007, 07:23
musím dodat že mě hrubne vše včetně vychvalovaných nikdy nehrubnoucích bambusek :-), a TB original jsou po pár praní v naší vodě jak struhadlo. Nicméně je to vodou, protože když jsem kupovala pár plínek z druhé ruky - již nějakou dobu používané - tak byly měkounké, po třech-čtyřech vyprání v naší vodě už jsou tvrdé..
ObrázekObrázek
Obrázek
Klaris

8363 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Jitu » neděle 02. září 2007, 19:40
Ahojky, tak já sice nevím, jak je to s vel.2, ale mám zatím vel.1, Karolinka má teď 3 měsíce a máme ještě pořád slušnou rezervu. 3 týdny po narození na ní byla velká-sucháče uplně u sebe a pořád to měla volné - a to je uváděna od 3 kg (porodní váha 3370g). Suma sumárum osobně mám pocit, že velikost odpovídá.
Co se savosti týče, občas ji (sice s vkládačkou použiji i na noc - když mám noční plinky mokré a vydrží (Kajka spí 8/9 hodin v kuse).
Obrázek
Jitu
Klábosilka
Klábosilka

391 příspěvků
08. květen 2007
Zlín