ADV TOP
ADV LEFT

Plenkové kalhotky PUL

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Adrianab » neděle 29. červenec 2007, 09:46
Popowrap (polyesterky popolini na sucháč) mám ráda - jsou naprosto super držáky, pokryjí dlouhý časový úsek věku dítěte, super údržba. Umělé jsou, ale to mi nevadilo (taky tenkrát vymoženosti typu IV organic nebyly k mání), trochu otlačují nožky u faldíkatých mimin. Teď už je máme malé, takže musím dávat bodyčko, aby sucháče neodíraly nožky (dcera má super tlusté nožky a taky super bříško), ale doufám, že větší velikost to vyřeší.

Imse vimse organic - velmi příjemné na omak, pěkně sedí, sucháč na bříšku je dostatečně velký a měkký. Neotlačují nožky. Skvěle drží třeba čtvercovky nebo vícevrstvé na rovno (na tuto příležitost by malé ve 12 kg asi stačila vel. M). ALE při hodně počůrané plíně (což má malá v tomhle věku raz dva) hodně provlhají kolem lemů a nasává to ta svrchní biobavlna, takže to nejsou žádné držáky, nedávám je, když potřebuju delší dobu nepřebalovat nebo mít jistotu suchých gatí. Na doma super, lehce se přeperou, do rána uschnou, i když je večer jen vymačkám. Vzhled nádhernej, nedělají velkej zadek. Osobně bych je nedoporučila jako jediné PUL gatě, ale jako doplněk jsou fajn.

*zařazeno
Obrázek Obrázek
Adrianab
Klábosilka
Klábosilka

591 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Anka » neděle 29. červenec 2007, 10:14
Tak naše zkušenosti:

Bambino Mio:
používaly jsme na klasické čtvercové pleny složené na osminy a byla jsem velmi spokojená. Stolice se teda často dostala z plínky na kalhotky, takže jich bylo třeba více kusů. Jinak ale velmi štíhlé a velmi estetické a na mé hubené děti opravdu jako dělané. Měla jsem asi štěstí, ale narazila jsem asi jen na jeden nebo dva špatné kousky (sucháče dřely v tříslech a podšití pod sucháčem se krabatilo a praskalo. Naproti tomu mám jedny, které po dvou dětech vypadají skoro jako nové, když nepočítám zažloutnutí. Takže my jsme byli celkem spokojení, i když vím o mnoha maminkách, které na ně hodně nadávaly...
Tyto kalhotky se vůbec nehodí na kalhotkové pleny nebo na balení na draka, protože je nepřekryjí!

PopoWrap:
Mým hubeným dětem vůbec nesedly, materiál mě neoslovil. Jsou opravdu bachraté, obšití kolem nožek mi přišlo příliš tvrdé. Jinak ale spolehlivé, používáme je na noc přes hodně vycpanou plínu. Protože jsme vždy kombinovali s čtvercovkama na osminy, tak mi vadilo, že tohle balení v nich nedrží. Jsou to kalhotky vhodné vyloženě přes kalhotkové pleny.

Vento
Ze všechn PUL kalhotek co jsem zkusila mi tyto vyhovovaly nejméně, asi proto, že holky mají hodně hubené nožičky a ty patentky byly málo variabilní. Jinak mi přišly bachraté, PUL mě nenadchl, lemy kolem nožek drsné, stejné výhrady jako u PopoWrap. Ale i stejné klady: držáky, které přikryjou každou plínku.

Haipa Daipa
Navzdory patentkům nám ohromně sedly, protože PUL je daleko pružnější a příjemnější než u Popo a fleecové lemy netlačí. Přikryjou také vesměs všechny pleny, jen možná ty vyšší z nich čouhají (Bamboo Extra). Jsou to držáky a vypadají docela štíhle na zadečku.

Imse Vimse Organic
...máme také rádi, sedí super na čtverce i na kalhotkové pleny, jsou štíhlé, estetické, jen bohužel provlhávají od lemů (tento problém mají vlastně ale i Bambino Mio, je to dáno materiálem lemů). Z toho důvodu je používáme na den, na noc ne.
Anka + J. 2004 + J. 2006 + E. 2007
Obrázek obchody v Praze a Ostravě- látkovky, šátky, nosítka, ekodrogerie, přírodní kosmetika
Anka
Krafařka
Krafařka

944 příspěvků
30. listopad 2006
Příspěvekod Trixl » neděle 29. červenec 2007, 10:18
Bambino Mio gaťky jsem nejdříve moc vítala, protože jsem používala převážně staré čtverce. Ale brzy jsem narazila na to, že škrábou nepříjemně sucháče na stehýnkách. Musí se buď pečlivě zapínat nebo dolní růžky obšít nebo odstřihnout. Časem se široký sucháč na bříšku otáčel. Na kalhotkovky jsem je nepoužívala.

Popoliny Vento jsou moje neioblíbenější, protože jsou na druky a já druky mám raději než sucháče. Jsou na kalhotkové pleny, ale používala jsem je i na rovné čtverce, sice mi tam u pohyblivého dítka cestovaly, ale nevadilo mi to. Dneska už vím jak se dělá novorozenecký sklad a mám vázačky, takže se na ně opět těším, i když plánuji je jako záložní a používat chci hlavně vlňáky.
ObrázekObrázek
Trixl
Howgh
Howgh

15769 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Luccie » neděle 29. červenec 2007, 11:13
Imse Vimse - pro mě jediné kalhotky - naprosto super. Přebalujem často (po dvou až 2,5 hodinách), takže nestačí provlhnout kolem lemů. Snad jen když má tots bots bamboozles, ta mu moc dlouho nevydrží :-?
Na noc ale určitě ne, to jedině vlňáčky ;)
ObrázekObrázek

ObrázekObrázek

Obrázek
Luccie
Drbna
Drbna

4451 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Hortenzie » neděle 29. červenec 2007, 19:55
Popowrap - tak tady nám vadily sucháče, Ondra je celkem cvalík a dřely ho buď na bříšku nebo na stehýnkách, zkrátka se mu to zkrabatilo a bylo zle :-? :-? :-? nakonec jsem chtěla kupovat Vento, ale vyřešila jsem to tak, že suchý zip jsem odpárala a dala tam druky ;) ;) problém byl vyřešen...

Imse Vimse - ať už Fox nebo Organic (Soft mám na malého prcka, ty jsem eště nepoužila) tak nám to dělalo naprosto stejně jako u Popowrap - buď ho to škrábalo na nožičkách nebo bříšku :-? :-? :-? :-? takže je měl na sobě asi 5x a pak šly z domu :( :( :grr: a taky v neposlední řadě se je Ondra naučil rozdělávat :roll: :roll:

Haipa Daipa - pro nás supr gaťky, netlačí na nožkách díky flísu, skvělé barvičky a navíc jsou na druky - skvělá volba pro nás :D :D mám dvoje a neustále je střídám

Bambino mio- měla jsem ale po jednom vyzkoušení sem je okamžitě prodávala - suché zipy odíraly bříško a byly takové tvrdé. Na menší mimčo můžou být supr (mám je pro malého prcka), ale pro takového velikého neposedu jako je Ondra nic moc :roll: :roll: :roll: a jsou oproti ostatním kalhotkám štíhlé, když je měl Ondra na sobě, tak mi připadlo, že má kalhotky typu "tanga" :D :D :D 8-) 8-) 8-) 8-)
Obrázek

ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Obrázek. . . jen pro mé poklady!
Hortenzie
Treperenda
Treperenda

1461 příspěvků
21. září 2006
milované valašsko :-)
Příspěvekod Mafra82 » neděle 29. červenec 2007, 20:58
Tots wrap u mě nejoblíbenější. Jsou měkké a poddajné, na čtvercovky i na kalhotkové plenky mi přijdou ideální v řadě PUL gatěk. Lemy provlhnou snad jen když je plenka velice nacucaná.

Bummies vyzkoušeli jsme žabičkové, jsou kvalitní, Kanadská výroba. Jsou veliksotně lehce menší než Tots wrapy, ale seděly nám na kalhotkové plenky velice hezky. Jediné co mi vadilo bylo provlhávání u lemů. Ale kdybych před nedávnem z bojácnosti nerušila výbavu tak by z domu nešly. Každopádně je už znovu kupovat nebudu.
Mafra82
Diskutérka
Diskutérka

2551 příspěvků
21. září 2006
Praha 9
Příspěvekod Adrianab » sobota 11. srpen 2007, 08:51
Tak bohužel :( musím doplnit svou zkušenost se svrchníma kalhotkama Imse Vimse -úplně mi povolily gumičky kolem nožek :-? , na obou stranách, takže asi opotřebování materiálu, ale mám je teprve pár měsíců, takže teď už jsou takřka nepoužitelné, leda ještě s jedněma svrchníma kalhotkama. Máte někdo taky takový problém? Třeba u popowrap se mi to nestalo ani po roce používání, ale tam jsou ty gumičky takové "poctivější".
Adrianab
Klábosilka
Klábosilka

591 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Vercaa » sobota 11. srpen 2007, 09:24
IMSE VIMSE ORGANIC - pohodové gaťátka, pěkné, z venku měkké, od necelých 7,5kg máme vel. L, zdá se, že vydrží dlouho. Zatím nám neprovlhly. Hezky drží i čtverce a balení na draka. Ustřihla jsem horní růžky suchých zipů, byly ostré. Akorát mě teda po vyprání docela dlouho schnou, i když je utřu do ručníku.

HAIPA DAIPA - na necelých 7,5kg nám byla vel. M tak tak, kalhotkovky v nich byly takové hodně zmáčknuté, kolem nožiček jsme museli použít až krajní druky a i tak se mi to zdálo hodně stažené. Prostě nám nesedly, takže jsme podarovali dál.

BEZ ZNAČKY (kupovala jsem na starší dceru někde v obchodě, tak si už nepamatuju) - vypadají střihem jako IV, i zapínání je podobné. Zatím nic nepustili. Oproti IV víc jak třetinová cena.

BABYLUCY - jsou na omak pevnější a umělejší než Imse Vimse, ale jsem s nima spokojená, hezky drží i čtverce. Máme vel. M (na 7,5 kg dítko) a vypadá to, že vydrží ještě dlouho.
Vercaa
Klábosilka
Klábosilka

315 příspěvků
13. červenec 2007
Příspěvekod Mkempna » středa 22. srpen 2007, 12:49
Ahoj,
jdu k Vám na radu. Máte někdo srovnání Imse Soft vel.M a L? Dcera má sice 12kg, ale máme Imse Organic L (provlhávají, chci koupit jiné) a zdá se mi, že by mohla mít i menší velikost.
Díky,
Martina

P.S. Jde mi o maximální a minimální obvod v pase a výšku zapnutých kalhotek.
Obrázek[img]http://m3.lilypie.com/vXaQp2/.png
http://m3.lilypie.com/vXaQp2.png
Mkempna
Žvatlalka
Žvatlalka

118 příspěvků
20. říjen 2006
Ostrava centrum
Příspěvekod Ivca79 » středa 22. srpen 2007, 12:55
Pokud ti nikdo neodpoví do čtvrtka večera, tak ti můžu poměřit Softky ve velikosti M - obvod kolem bříška při max a min zapnutí sucháče. L-ko te´d bohužel nemám.

Co se týká výšky, tak Soft jsou určitě nižší než Organic (napsala bych výrazně, ale nechci nijak děsit... prostě je to vidět, že jsou nižší už od pohledu). Změřit ti to můžu, ale jen na tom M-ku :oops:
Ivča + D 09/09 + F 11/11 - H 08/13
Obchůdek na Fléru - Při objednávce mimo Flér -11% sleva :)
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Mkempna » středa 22. srpen 2007, 13:18
Předem díky.
Martina
Mkempna
Žvatlalka
Žvatlalka

118 příspěvků
20. říjen 2006
Ostrava centrum
Příspěvekod Klaris » čtvrtek 23. srpen 2007, 09:00
Martino - já bych ti doporučila spíš ta L-ka, Softky jsou menší než Organiky. Já sama jsem na 11kg holčičku používala L-ka a XL-ka
ObrázekObrázek
Obrázek
Klaris
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

8363 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Mkempna » čtvrtek 23. srpen 2007, 21:14
Ahoj,
tak M tím pádem házím za hlavu. Máme HHS a bambusky na patentky (jen pár), tak to by jí to L mohlo sedět, ne?
Martina
Mkempna
Žvatlalka
Žvatlalka

118 příspěvků
20. říjen 2006
Ostrava centrum
Příspěvekod Ivca79 » čtvrtek 23. srpen 2007, 21:44
Takže, konečně jsem našla metr :oops:

Imse Soft M mají při největším rozměru v pase cca 45, kolem nožiček 23cm a takový ten rozměr od pupíku k páteři je 39 cm.
Ivča + D 09/09 + F 11/11 - H 08/13
Obchůdek na Fléru - Při objednávce mimo Flér -11% sleva :)
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Mkempna » čtvrtek 23. srpen 2007, 22:00
To by jí tedy byly určitě malé. Mohla bych být tak drzá a poprosit tě o přeměření L i XL ?
Moc díky. Třeba to časem bude zajímat i někoho jiného než mě, a takhle to tu bude po ruce.
Mkempna
Žvatlalka
Žvatlalka

118 příspěvků
20. říjen 2006
Ostrava centrum