ADV TOP
ADV LEFT

plenky Imse Vimse

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Klaris » pondělí 30. červenec 2007, 20:03
pište sem své zkušenosti a otázky ohledně plínek Imse Vimse

já tedy musím zapět chválu na jejich mušelínové čtvercovky 80x80cm
- jsou to opravdu čtverce, takže se z nich sklady jako novorozenecký a drak dobře dělají
- jsou pevné a silné, takže nasají více než klasická česká čtvercovka
- žmolkují opravdu minimálně a nehrubnou jako čč, drží tvar, nevytahují se
- nejsou bílé, ale přírodní, díky čemuž nemusíte řešit "bělost", zvlášť pokud perete v eko prostředcích

pak jsem měla ještě na zkoušku jednu kalhotkovou flanelku, ale nevyhovovala mi absence zapínacích mechanismů (snapka mi tam nedržela) a samy o sobě docela málo sají (zato rychle schnou)

*zařazeno
Klaris
Moderátor látkovek a nosítek

8365 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod čiřikaví » pondělí 30. červenec 2007, 20:15
ahojky,
imse plenky jsou pro me jedny z nejoblibenejsich, flanelky a ctvercovky jsem pouzivala hlavne na male mimi (asi do 3 mesicu) a ted pouzivam hlavne frotaky.
Absence zapinani mi nevadi, naucila jsem se je velmi rychle balit a upinat do kalhotek a naucil se to i muj manzel ( ktery je umi upnout i do jinych kaťat :)
je to hodne o cviku, zabere mi to ted vazne asi 5 sekund a to i kdyz se dite mrska jak ryba ...

Priznam se ze az tak nesleduji savost - flanelky jsou krasne stihle, a aspon na zacatku co si pamatuji, vydrzely docela hodne ( asi 3 hodiny).
Frotacky docela hodne vydrzi, baleni neni z nejstihlejsich, ale plenka je oblibena- Myslim, ze je to jako u ostatnich plenek, nekdo si je oblíbí, jiný posle dal ... :)

A plenky se opravdu daly pouzit od narozeni po nocnik - teda nocnik je jeste v nedohlednu, ale po narozeni jsem je pouzivala.
čiřikaví
Klábosilka
Klábosilka

410 příspěvků
10. listopad 2006
Praha
Příspěvekod Hosňa » pondělí 30. červenec 2007, 21:24
Taky mám IV plenky oblíbené. Chybějící zapínání jsem vyřešila našitím šňůrek, pak jsem byla schopna přebalit i ve stoje a to mi dřív nešlo. Flanelky jsem pak používala u většího dítěte jako pojistka při nácviku na nočník, jedno čůrání to vydrželo a byly štíhlé.
Biofroťáky jsou taky celkem štíhlé, ne sice jako flanelky, ale přirovnala bych je štíhlosti k bambuskám. Jenom trochu míň sajou než bambusky. Co se týče hrubnutí, řekla bych, že hrubnou míň než třeba Haipa Daipa, ale víc než zmiňované bambusky.
Hosňa
Žvatlalka
Žvatlalka

151 příspěvků
21. prosinec 2006
okolí Frýdku-Místku
Příspěvekod Zuzajda » pondělí 30. červenec 2007, 21:45
přidám se k chvále na IV čtvercovky, měkké, savé, momentálně můj favorit do HHS ;)

měla jsem flanelku NB, štíhlá, ale nic moc savá, používali jsme pro parádu k doktorům
chybějící zapínání jsem brala jako plus, u malinkého mimča mi připadaly sucháče moc tvrdé
do IV organic to bylo bez problémů, do natahovacích vlňáčků jsem je zavazovala šňůrkou
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek
Zuzajda

5954 příspěvků
21. září 2006
kralupy
Příspěvekod Sedire » pondělí 30. červenec 2007, 21:46
Přidávám se k maminám spokojeným s mušelínovými čtvercovkami 80x80 :hura:
Krásně sají, jsou daleko jemnější oproti českým čtvercovkám, rychle schnou, drží tvar, a hlavně jsou to opravdu čtverce, takže se z nich krásně balí na draka :D :D Napřed jsem objednala na zkoušku jedno balení a teď mám doma už dvě plus 2 obrázkové 80x80 mám na cestě;)
ObrázekObrázek
Sedire
Klábosilka
Klábosilka

404 příspěvků
22. červen 2007
okolí Brna
Příspěvekod Jahoda » úterý 31. červenec 2007, 16:55
Měla jsem bioflanelky, ale ty už svou velikostí nevyhovovaly, tak jsem je dala kámošce. Biofroté mám stále, chlapečkovi (rok a půl) sedí krásně, jsou štíhlé, štíhlejší než bambusky! Sajou celkem slušně, akorát hrubnou.

Imse 2v1 - mám jednu velikost L, je pěkná, ale není na delší procházky, není tak savá, ale jinak jsem s ní spokojená, dobře schne.
Jahoda
Krafařka
Krafařka

800 příspěvků
25. září 2006
Příspěvekod Tinna » úterý 31. červenec 2007, 20:28
Látkovky mě nadchly až teď, kdy má malá skoro rok a půl a pomalu s plínečkama finišujeme, proto jsem na zkoušku pořídila už jen 4 ks látkovek IV 2v1, hlavně kvůli tomu, že mi připadalo, že v tom vedru to pro ni musí být v jednorázovkách za trest a taky se pod nima šíleně potí. IV mě opravdu nadchly, jsou skvělé a nenašla jsem na nich jedinou chybičku. Ale... naše princezna je odmítá nosit :-(. I když jsou uváděny jako jedny z nejméně objemných (a i to byl jeden z důvodů, proč jsem pořídila zrovna tyhle), tak se po nasazení okamžitě plácá mezi nožky, snaží se je stáhnout a jakmile se dostane k zipům, tak plínka letí nekompromisně dolů. Zkusila jsem je teda aspoň na noc, ale taky jsem neuspěla, nemohla se uvelebit, v polospánku zuřila a po přebalení do jednorázovky usnula během minuty jak dřevo...
Takže bych touto cestou chtěla nabídnout 4 ks látkových pleneček Imse Vimse 2v1 - 2 jsou pouze vyprané, nepoužité a 2 jsou použité 1x. Mám k nim ještě 4 ks vkládacích pleneček Popolini biofroté - 3ks pouze vyprané, 1ks 1x použitý. Pořizovací cena byla 1800,- a vše nabízím za 1600,-. Pokud máte zájem, písněte na SZ. Díky!
Přeju příjemné látkování a spokojené detičky :mimiholka: :mimikluk: !

Tina
Tinna
Žvatlalka
Žvatlalka

156 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Tinna » úterý 31. červenec 2007, 20:29
Ještě jsem zapomněla napsat, že je to velikost L (9-12 kg).

T.
Tinna
Žvatlalka
Žvatlalka

156 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Kac_kac » čtvrtek 03. březen 2011, 18:34
Svrchňáky jsme měli několikery, ty nejlevnější, tuším že SOFT, nebo tak nějak se jmenují.
Občas protekli ale až když plínka byla extraeklhafthnus, což beru jako chybu mojí a ne kaťat. Střihem vyhovovali nejvíc z toho co jsme vyzkoušeli, v těsném závěsu byli kalhotky BabyLucy, ty byli zase podstatně levnější, takže jsme je měli tak nějak půlna půl
Kac_kac
Žvatlalka
Žvatlalka

220 příspěvků
21. květen 2008
Příspěvekod Romisek » čtvrtek 03. březen 2011, 20:52
Ahoj,
používám IV froťáky líbí se mi, ale vydržely mi vždycky jen jedno dítko, lemy jdou rychle do kytek. Zdá se mi, že také záleží na postavě, synovi padly lépe, než dceři - asi má silnější stehýnka.

svrchňáčky IV Fox a organic naprosto super, moje nejoblíbenější, dokonce mám jedny po dvou dětech a jedou už moje druhé, stále drží, pokud švy po vyprání natřu lanolínem

vlňáčky taky skvěle padnou a drží, i když je plína durch nebo jak tu někdo hezky česky psal extraeklhafthnus

látkovkám zdar!
Romisek
Treperenda
Treperenda

1376 příspěvků
30. květen 2007
pod Orlickými horami
Příspěvekod Alien » čtvrtek 03. březen 2011, 20:59
AHoj,

já teda používám jen svrchňáčky IV a naprostá spokojenost, jsou měkoučké, dobře drží a provlhnou opravdu jen když už je vnitřní plenka na ždímání. Dovnitř dávám obyč bavlněný plenky nebo takový malý froté ručníky, co jsem nakoupila v Ikee za 5 Kč/kus.
Alien
Treperenda
Treperenda

1272 příspěvků
29. leden 2010
Příspěvekod Káča » pátek 04. březen 2011, 08:25
Ahoj,

IV biofroté mě nenadchlo, bylo hned hrubé, ale to tak asi nemusí být všude ( máme tvrdou vodu).

Za to svrchnáky Organic nám vyhovují ze všech nejvíce, přijdou mi pro dítko nejkomfortnější. Měla jsem je na novorozeně, v další velikosti koupila Haipa daipa, Bummies a Thirsties a nakonec zase dokoupila dvoje IV, Haipa daipa prodala a ty ostatní máme jako záložní.
Nám IV neprotékají, ale hodně prdku větráme a plíny měníme, takže v nich není dlouho. Na noc má nacpanou bambusovou plínu a vydrží celou noc.
Ještě musím dodat, že látkujeme 4 měsíce, takže možná časem změním názor, nevím jaké budou na lezoucí dítko.
Bára 30.4.2007
Vojta 30.10.2010
Káča
Treperenda
Treperenda

1011 příspěvků
15. červenec 2007
Mělník
Příspěvekod Vendulak » pondělí 24. říjen 2011, 11:30
Prosím prosím nevíte jaký je rozdíl mezi svrchními kalhotkami Imse Vimse Soft a Organic? Díky ;).
Obrázek
Vendulak
Pískle

27 příspěvků
06. prosinec 2009
Plzeňsko
Příspěvekod Ivca79 » pondělí 24. říjen 2011, 11:36
Vendulak píše:Prosím prosím nevíte jaký je rozdíl mezi svrchními kalhotkami Imse Vimse Soft a Organic? Díky ;).

Imse Soft jsou ušité z polyesteru s PUL zátěrem, Imse Organic mají navíc (oproti tomu polyesteru s PUL) vrstvu z biobavlny z venku pleny.
Organic mi přijdou o pár cm vyšší a mají podle mě líp řešený suchý zip.
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Jancaka » pondělí 24. říjen 2011, 14:29
IV Soft mi moc nevyhovovaly kvuli suchemu zipu, ktery obcas skrabal na brisku. U nas vedou PUL Haipa-Daipa, jednak kvuli patentkum, ktere mrne nerozepne, a pak kvuli tem fleecovym okrajum (jsou mekke a v pripade vetsi nehody hodne do sebe nasaji). Do techto svrchnaku jsem v pohode dala kazdou plenku i poradne vycpanou.
Jancaka
Kecka
Kecka

1862 příspěvků
17. srpen 2011