ADV TOP
ADV LEFT

Čtvercové a vv pleny

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Ivaii » úterý 31. červenec 2007, 06:28
Tuto diskusi jsem založila, protože mě navštívila kamarádka, která čeká za 6 měsíců mimi . Ráda by vaše podělení o zkušenosti s čtvercovými a vv plenami . Ukázala jsem jí IV mušelím a IV flanel 75 x 75 , 80x 80 cm. Byla nadšená a má pár dotazů (pokládám je za ní , zatím nemá přístu na net). IV mušelín a novorozenecký sklad - není na novorozeně moc veliký a stačí jen jedna plena?
IV flanel používá někdo na mimi a novorozenecký sklad? VV do HHs stačí jen jedna. Jaká kalhotky na čverce. Případně naHHs ty jí taky zaujaly. Lze na čtverce poučít pletené vlňáky? Jak velká vicevrstvé plínky na novorozeně a kolik při praní ob den. Kalhotové nějaké ušije podle střihu na BC.

*zařazeno
Ivaii
Kecka
Kecka

1989 příspěvků
22. březen 2007
Vysočina
Příspěvekod Littlemouse » úterý 31. červenec 2007, 06:39
Ivi, já používám převážně staré dobré komunistické čč, takže zodpovím jen pár dotazů:
Svrchní gatě - jednoznačně IV. Na miminko Soft a teď přecházím na Organic, kvůli těm přetáčejícím se sucháčům. Balím buď 1novor. sklad+ dovnitř jedna na 1/8 a když vím, že Andělka už nebude kakat, tak dám klidně jenom 2čč na 1/8.
Pod vlňáky dávám čč, ale pouze novor sklad, zajišťuji snapkou, ALE dávám to až od doby, co Andělka v noci nekaká. Do té doby jsem dávala IV i na noc.
HHS používám v kombinaci s jednou čč na 1/8 a navrch vlňáky.
Littlemouse
Howgh
Howgh

7878 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Sloník » úterý 31. červenec 2007, 08:26
Ivi,
na novorozence 100g IV jsou moooc obrovské. Takže buď koupit i nějaké ty 67g (ale ty jsou zase hodně tenoučké, nicméně krásně jemné) nebo klasika nebo se smířit s velkým zadečkem. Já teda dávám tak od měsíce IV 100g na novorozenecký sklad a je to v pohodě (do té doby klasické čč), nasají víc a 1 nám zatím stačí.
Kalhotky IV organics a na noc IV vlňáky.
Sloník
Krafařka
Krafařka

810 příspěvků
02. leden 2007
Příspěvekod Dalif » úterý 31. červenec 2007, 11:25
IVAI- ty IV muselin.ctverce muze na novorozene vyuzit jako osusku ;) pozdejc na novor.sklad, uplne male mimi fakt velky.

HHS pouzivam nejradeji s jednou vv, kdyz je teplo nic na to, kdyz si nemuzu dovolit provlhle obleceni, dam na ne vlnacky od Littlemouse (krasne sedi,diky,jsi vazne sikulka ) nebo IV organic.

na noc jsem zkusila dat 1cc s vlozkou, zavaz.disana a vlnacky natah. popolini a tez super -zavaz.durch, ale vlnacky nic nepustily.

mam radeji vv, ale kdyz dojdou dam cc na osminy a cc na novoroz.sklad, ale to rozhodne nevydrzi tak dlouho jak vv.

D
Vitek 10/2005, Zuzka 4/2007, Borivoj 10/2010
Dalif
Howgh
Howgh

5174 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Ivaii » úterý 31. červenec 2007, 11:33
Kočičky zatím moc dík. V sobotu přijede, tak bude mět co číst. Vlňáčky taky bude mít, ty upletem.Pletem rády obě :D :D těch bude.Flanelový č ssi nikdo nepoužívá. ;) Uvidíme zda se někdo ozve je dost času.
Obrázek

Obrázek
Ivaii
Kecka
Kecka

1989 příspěvků
22. březen 2007
Vysočina
Příspěvekod Saal » úterý 31. červenec 2007, 21:04
Holky které vv jsou dobré a nejlepší ;) Je jich víc za různé ceny a chtěla bych nějaké pořídit, ale nevím které a jakou velikost. Pořídila jsem si taky plenky hhs a nevím jestli by mi do nich nestačily velikosti eska nebo mám koupit raději emka. Lukášek má 6,8kg. Za rady díky ;)
Obrázek Obrázek
Saal
Drbna
Drbna

4555 příspěvků
21. září 2006
Ivančice
Příspěvekod Zuzajda » úterý 31. červenec 2007, 23:07
možná, že znovu objevuji ameriku, nebo to dělám moc složitě, ale skládám teď čč "na vícevrstevnou"
(po té, co K. začal kadit 1-2x denně, zato pořádnou nálož)

složím na požadovanou šířku, uprostřed se konce překrývají
Obrázek

otočím a zase složím na třetiny, jako u vícevrstevné¨
Obrázek Obrázek

pak už jen vpředu zahnu chobot, jak je libo, skládám na kluka (ten detail je načechraný, aby to bylo vidět)
Obrázek Obrázek
Zuzajda
Moderátor látkovek a nosítek

5954 příspěvků
21. září 2006
kralupy
Příspěvekod Yvča » středa 01. srpen 2007, 00:26
Taky jsem takhle skládala, jen jsem tu přední část pak přehnula nahoru, prostě aby byla na pindíkovi rovná plína a nevadil ten překřížený sklad při běhání.
Yvča
Klevetnice
Klevetnice

3048 příspěvků
16. červen 2007
Příspěvekod Ivaii » pondělí 06. srpen 2007, 06:35
Děvčátka, kánoška moc děkuje. Pročetla toho víc. Ještě jí zajímají IV flanelová čtverce používáte je některá.Dík :)
Obrázek

Obrázek
Ivaii
Kecka
Kecka

1989 příspěvků
22. březen 2007
Vysočina
Příspěvekod Souris » pondělí 06. srpen 2007, 21:53
Ahojte,

mozete mi este poradit ako si zariadit stvorcovo-plienkovu vybavu rozmerovo?

Niekde som vycitala ako univerzalnu velkost cca 70 x 70. Nemam si zabezpecit aj ine (mensie) rozmery?

Dikyyyyy :D

souris
Obrázek
Souris
Treperenda
Treperenda

1075 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Bianka » pondělí 06. srpen 2007, 22:00
Souris ale jo, pořídila bych i aspoň tak dvacet 60x60. ;)
Ondra (9), Zuzka (7)
Bianka
Diskutérka
Diskutérka

2288 příspěvků
03. listopad 2006
Praha
Příspěvekod Dandy » úterý 07. srpen 2007, 07:17
Já používám hlavně vv popoliny. Jsou super savé a levné. Dávám je do vázaček - akorát se tam vejde vel. S ....z vázačky HH by větší velikost už asi trčela. Krásně to saje a za ty penízky!! Nebo klidně pokud mimi není příliš kakací stačí dát vv do IV kalhotek - účelné, štíhlé, levné.
info pro začínající látkařky www.latkovepliny.estranky.cz

ObrázekObrázek
Dandy
Kecka
Kecka

1553 příspěvků
27. prosinec 2006
Příspěvekod Cifka » úterý 07. srpen 2007, 12:39
Už se dlouho chystám Vám sem nahrát sklady velkých čč do malých kalhotek. Jsou v této galerii: http://www.baby-cafe.cz/modules.php?nam ... &album=650

Nechtělo se mi kupovat malé rozměry plínek na pár měsíců, tak jsem si vymyslela dva sklady podle aktuální velikosti čč i kalhotek.

Plínkám zdar!
http://pilatus.coolnet.cz

A 07/2004, B 12/2005, R 04/2007, J 07/2009
Cifka
Howgh
Howgh

6225 příspěvků
21. září 2006
New Bubu
Příspěvekod Zuzajda » úterý 07. srpen 2007, 13:41
tak vkládám pár příspěvků z drbárny
bohužel neumím jinak, drbárna je už hodně obsáhlá ;)

Plenka píše:Ahoj holky :-) teda ctu poctive vsechno, abych byla v obraze co je noveho, ale je to fuska!!!
Mam dotaz na ty čč: ja teda jsem dosud jen teoretik, nikdy jsem zadnou jeste nevidela, jasne ze kdysi kdesi u nekoho, ale ne ted v obdobi "priprav". Urcite mam vyhlidnuty IV ctvercovky a ty Disany ctverce se mi taky libily co tam pisou, ale jsou trosku drahe :-( Co jsem ale cetla, tak ty Kikko prej snad zmolkovati, ne? Ja teda nacteno mam ze jsou 3 znacky - Kikko s ciny, Libstat a Hybler skutecne ceske. Nekde jsem cetla ze Libstat OK, Kikko nebrat. O Hyblerovi jsem necetla zadne reference, jen jejich web www.hybler.cz. Muzete to nektera rozseknout?

Dandy píše:Já nevím jestli můžu soudit já ...mám jen Kikko malé (ubrousky na zadeček) peru je zhruba ob den s plínama asi 2,5měsíce a žmolky rozhodně nemají ....nevím ale jak ty velké. Nicméně je to tak slabé ta plína, e je fgakt tak na utření zadečku (s těma mýma 35let starýma se fakt srovnávat nemůže) Já bych po tom všem co tu čtu šla jednoznačně do IV ...jen teda furt nevím jesti na narozené mimi nejsou moc velké.

Ivca79 píše:
Dandy píše:Holky když se z těch IV čč udělá novorozenecký sklad není to na narozené mimi moc velké? Jen tak sonduju ...moc se mi líbí ty čč jak říkáte že jsou jemné i bez žehlení a tak dobře savé že klidně nahradí 2čč. Že bych taky aspoň pár kusů potřebovala? :oops:

Dandy, na malé mimi bych řekla, že jsou fakt veliké... objednala jsem te´d 67 gramové přírodní na porovnání ... ale já na mimi plánuju zavazovačky a případně čtvercovky 70x70 ;)

Ivca79 píše:Ono je to asi dost různé...
já četla Hybler nebrat, kikko a libštát OK.... pak že libštát žmolkovatí a teď si vyber...

já mám kikko ubrousky (na smrkání) a musím říct, že nežmolkovatí ;)

Jitu píše:Tak já mám 20ks Kikko a 30ks LTZ(libštát). Hyblera jsem při rozhodování vyřadila - má nejmenší gramáž (při srovnání údajů od výrobců a i v obchodě mi připadají nejvíce průsvitné) a připadaly mi moc hrubé.
Kikko jsou jemňoučké, rozhodně nežmolkovatí a jsou kupodivu větší (ty dávám pod hlavičku). LTZ jsou silnější -skládám z nich nov.sklad a do něj nedávám druhou čč, ale vkládací plenečku(nejsavější je bamb.Babaloo)Na gramy jsou LTZ o cca 5-6g silnější- jsem jich teď několik vážila :D :D ale nejsou tak jemné. Teď, kdybych se měla rozhodnout, vemu z těch českých asi jen 10KIKKO a 10LTZ) a zbytek bych si připlatila za ty lepší, co pořád tady holky vychvalují (ale doma je ještě nemám - momentálně jak šílená dokupuji arzenál kalhotovek :D )

Bianka píše:Plenko my máme čtverce od Hyblera a Kikko. Od Hyblera už bych znova nebrala, protože jsou docela hrubý. Kikko jsou sice tenčí, ale krásně jemný..... a skutečně jsou větší. Na utírání prdelky máčim Kiko-plenkové ubrousky ve vodě či v čaji. a bezva.
Zuzajda

5954 příspěvků
21. září 2006
kralupy
Příspěvekod Mafra82 » sobota 11. srpen 2007, 18:13
Dandy píše:Já používám hlavně vv popoliny. Jsou super savé a levné. Dávám je do vázaček - akorát se tam vejde vel. S ....z vázačky HH by větší velikost už asi trčela. Krásně to saje a za ty penízky!! Nebo klidně pokud mimi není příliš kakací stačí dát vv do IV kalhotek - účelné, štíhlé, levné.

DANDY - jak to tam prosímtě skládáš? Nenajdu to někde nafoceno nebo nakresleno??
Díky
Mafra82
Diskutérka
Diskutérka

2551 příspěvků
21. září 2006
Praha 9