ADV TOP
ADV LEFT

vázací pleny

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Klaris » úterý 31. červenec 2007, 20:29
pište sem své zkušenosti s jakoukoli plenou co má šňůrky ;)
pokud někdo má někde nafocen postup vázání hoďte sem link

u nás bydlí Disana zavazovačky - vypadají jako režné punčocháče, co nosily děcka dříve :-), samy o sobě nejsou moc savé, je potřeba je něčím vycpat - ideální jsou čtvercovky, vícevrstvé nebo u malého mimča stačí vkládačka z kalhotkovky

kupovala jsem je když prvnímu dítku bylo 16měsíců. . Vázání jsem se naučila rychle, dítko celkem spolupracovalo (malý problém nastává pokud dítko nespolupracuje..) Jejich výhoda je, že pokud jsou dobře uvázané, tak pěkně drží plenky, zadeček je v nich docela štíhlý (při použití jedné čč dovnitř) a měly by udržet hovínko uvnitř a nepustit ho na gaťky. To - měly by - píšu záměrně, protože občas se nám nehoda prostě stala, ať jsem se je snažila uvázat sebelíp, tak jak to při chůzi Bianka sežmoulala mezi nožkama tak hovínko uteklo na gatě, nicméně pořád to bylo lepší než při čč narovno.

skvělé mi přišly pak hlavně pro malé mimčo - to jelikož nožky k sobě ještě nedá, tak svůj účel plní téměř stoprocentně

(jiná věc je že jsem lenora lenivá a motání mě přestalo bavit, takže teď mám většinu plen kalhotkových a pár vázaček jako záložních - používám je zejména do šátku - aby mrně někde netlačil suchý zip, nebo když má moc otlačené nožičky z gumek na kalhotkovkách)

*zařazeno
Klaris
Moderátor látkovek a nosítek

8365 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Trixl » úterý 31. červenec 2007, 21:17
Viděla jsem v té sáhodlouhé debatě předělané na sucháče, ale kdyby se odpáraly šňůrky daly by se použít i na snapy sponky, kdyby mi nešel novorozenecký sklad?

Mám disany a Hemp Hour Strap.

Hemp Hour Strap se mi líbí víc, protože jsou savé, barevné, mají gumičky u nožiček a vypadají moooc pěkně.

Tester se má co nevidět narodit.
ObrázekObrázek
Trixl
Howgh
Howgh

15769 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Siloenka » úterý 31. červenec 2007, 21:29
tak vázačky jsou moje láska :) mám i disanky i Hemp hour. A opravdu nevím,které jsou lepší. Disany se mi asi líbí víc, vždycky se na Danyho kouknu a řeknu "ty jsi takové moje přírodní mimi" :D :D prostě mi připadají takové víc přírodní a opravdu vypadají jako ty punčocháče co jsme nosili jako děti ;) ;) mají takový ten chobot o moc delší než HH,takže se to musí skládat,HH jsou už takové více poskládané,protože ten "chobot" tam prostě nemaj :) ty jsou víc takové koukací,když někam jdeme :D :D Jenže teď máme zrovna období,kdy vázačky moc nevyužijeme. Je léto,takže malý běhá po bytě jen v plíně a ve vázačce to moc nejde.Ta potřebuje kalhotky,jinak se sice nerozváže,ale tak jakoby celá uvolní. No,je pravda,že Dany je hodně akční :) A taky s Hemp Hour už pomalu vyrůstá,takže už do ní nenarvu ručníček+čtvercovku. Už i dvě čtvercovky začínají být moc. No a jedna čtvercovka je u nás pročůraná hned. Disany jsou takové krásně natahovací,takže Dany může ještě povyrůst a stloustnout a bude je mít ještě dlouho dobré. Takže asi tak :kluk:
Siloenka
Diskutérka
Diskutérka

2347 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Trixl » úterý 31. červenec 2007, 21:45
Jak je Dany velký? Myslela jsem, že HHS v pohodě vydrží do tří let?
ObrázekObrázek
Trixl
Howgh
Howgh

15769 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Zuzajda » úterý 31. červenec 2007, 21:53
u nás HHS momenrálně vedou
univerzální repezentativní savé, zkrátka skvělé ;)

doma ohýbám ven, na veřejnosti dovnitř, výborný návod má Dandy na svém webu, já jen šňůrku vážu do kříže:
Obrázek
Zuzajda

5954 příspěvků
21. září 2006
kralupy
Příspěvekod Siloenka » úterý 31. červenec 2007, 21:57
Trixl píše:Jak je Dany velký? Myslela jsem, že HHS v pohodě vydrží do tří let?

Dany má 92cm a 16kg...ale jsou děti,které těch 16 kilo nemají ani v těch třech letech,takže těm vydrží i déle :D :D
Siloenka
Diskutérka
Diskutérka

2347 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Anka » středa 01. srpen 2007, 08:05
Hlásí se velký fanoušek Disan, přijdou mi fantastické pro novorozeně, zvláště poku je to věchýtek, jako moje děti. Je variabilní, pro nedonošeňátka se dá vycpat něčím menším než čč (třeba vložkou), je měkoučká, neutíkají z ní novorozencecká míchaná vajíčka.

Měla jsem obě holky na jaro/léto, takže často ležely v kočárku jen v řádně vycpané zavazovačce, košilce a ponožkách, přes zavazovačku jsem občas používala natahovací vlňáčky, někdy jen vlněnou vložku.

Upřímně musím ale přiznat, že po půlroce už mě to zavazování přestalo bavit (zavavzují se i do pračky a po vytáhnutí z ní, aby se nezašmodrchaly šňůrky), tak jsem je vyvařila a složila do komínku pro další mimi. Je to taková má novorozenecká výbavička. Nedovedu si představit, že bych zavazovačku instalovala na roční Julinku, která u přebalování řve, kope a kouše. To by byl asi výkon...

Obrázek

Tu fotku s vlněnou vložkou nějak nemůžu najít, třeba později.
Anka + J. 2004 + J. 2006 + E. 2007
Obrázek obchody v Praze a Ostravě- látkovky, šátky, nosítka, ekodrogerie, přírodní kosmetika
Anka
Krafařka
Krafařka

944 příspěvků
30. listopad 2006
Příspěvekod Dalif » pondělí 06. srpen 2007, 20:35
vazacky- taky se staly mymi oblibenymi

Mam disany, popolini a HHS
popolini mi prijdou vic prirodni- hnede :oops: a nevytahuji se tolik jak disany, ale oboje prijemne mekke, davam rada i na noc nebo ted v lete pres den bez svrchnich kalhotek, kdyz si nemuzu dovolit vlhke obleceni dam vlnacky natah.popolini nebo doma pletene nebo IV organic

HHS- davam pres den casto bez svrchnich kalhotek, jsou vic repre jak dis. a popolini ... donedavna jsem na ne nedala dopustit, zachytily kakani, i kdyz byly trosku volne u nozicek, ale ted jsem mela 2 nehody, proteklo to nozickama- asi jsem spatne utahla ;(

Obrázek

Obrázek

Obrázek

D
Vitek 10/2005, Zuzka 4/2007, Borivoj 10/2010
Dalif
Howgh
Howgh

5174 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Dandy » úterý 07. srpen 2007, 07:37
Vázačky jsou super....nejvíce mi vyhovují Hemp Hour .... měa jsem velmi nemilou zkušenost s Disanami, které jsem koupila z druhé ruky a byly tak tvrdé, že uvázat nešly. -Tak jsem si proti nim vypěstovala nechť. Nedalo mi to však a koupila jsem jednu novou Popoliny a je to opravdu nebe a dudy. V kombinaci s vv popoliny je to super - doma nechávám bez svrchních kalhotek.

Obrázek

a tady obr. návod na vázání HHS

http://www.latkovepliny.estranky.cz/fot ... ni-vazacek
info pro začínající látkařky www.latkovepliny.estranky.cz

ObrázekObrázek
Dandy
Kecka
Kecka

1553 příspěvků
27. prosinec 2006
Příspěvekod Siloenka » úterý 14. srpen 2007, 17:07
Tak toto je uvázaný Dany :D dala jsem to i do galerky.
vázačky nejsou jen pro mimi,ale i pro šestnáctikilové kluky!!!...(a holky,samozřejmě) :D :D
Obrázek
Naposledy upravil Siloenka dne 14. srpen 2007, 20:19, celkově upraveno 1
Siloenka
Diskutérka
Diskutérka

2347 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Trixl » úterý 14. srpen 2007, 17:24
Tester je na světě a zatím u nás vedou disany/popoliny vázačky, HHS mi protekly kolem nožiček. Už jsem mockrát uvažovala nad tím, že ani není potřeba mít na ně svrchní kalhotky nebo že by to šlo i s mizernýma levnýma kalhotkama. Vajíčka fakt zachytí, už jsem se je naučila pěkně vázat.
ObrázekObrázek
Trixl
Howgh
Howgh

15769 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Siloenka » úterý 14. srpen 2007, 20:05
trixl: já myslím,že s mizernýma levnýma kalhotkama by to určo šlo,já jsem ze začátku na vázačky používala asi týden sandry,než mi přišli tots wrap a taky to šlo. Jenom je škoda dítěti na super prodyšnou látkovku připlácnout igelit,což ty levné mají :-?
Siloenka
Diskutérka
Diskutérka

2347 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Klaruse » sobota 17. listopad 2007, 21:57
ahoj, jak zavazujete plenky do pračky? já většinou udělám takoou rychlou"smyčku" a ono se mi to rozváže :? :?:
Obrázek
[url=http://www.TickerFactory.com/]
Obrázek
Klaruse
Treperenda
Treperenda

1013 příspěvků
03. listopad 2007
Praha - Háje
Příspěvekod Tami » středa 28. listopad 2007, 21:41
Maminky, která máte zkušenost s oběma druhy zavazovaček Popoliny / Disany, je mezi nima rozdíl, jestli teda nějaký?

Co nejraději dáváte do zavazovaček? I HHS.
Tami + 2 kluci 08/04+11/07
Tami
Krafařka
Krafařka

652 příspěvků
07. listopad 2006
Slovácko
Příspěvekod Zuzajda » čtvrtek 29. listopad 2007, 09:04
majinko
mám HHS a ty už jsou samy o sobě trochu savé, takže kadění zachytí, proto dávám naskládáno hlavně před pindíka
nejradši čtvrtinu bambusové Multi-P - to vydrží nejdéle
nebo i obyč čč (dávám na 12-tiny a ještě jednu část ohnu, takže před pindíkem je 18 vrstev) - moc dlouho to nevydrží, případně totéž s IV čč, to vydrží déle, ale je to balík
vv popo S nejsou špatné, ale na můj vkus má tak zbytečně moc pod zadečkem

případně jako pohotovostní plínku sebou na cestu beru HHSku s HH vkládačkou basic, moc dlouho nevydrží, ta basic je celkem tuhá a skládat mi moc nejde, ale je to štíhlé, takže skladné ;)
Obrázek Obrázek Obrázek
Zuzajda

5954 příspěvků
21. září 2006
kralupy