ADV TOP
ADV LEFT

Plenky Kushies

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Bianka » pondělí 06. srpen 2007, 17:02
Prosím maminky, co mají tyto plenky, aby poreferovaly. A hlavně jestli přes ně jdou všechny běžné svrchńáky ..TB,Popo,IV, nebo pouze Kushiesácký. Díky.

*zařazeno
Ondra (9), Zuzka (7)
Bianka
Diskutérka
Diskutérka

2288 příspěvků
03. listopad 2006
Praha
Příspěvekod Ekaterina » pondělí 06. srpen 2007, 19:21
Já mám od Kushies 1 Basic - obyčejná flanelka. Jinou flanelku jsem nikdy neměla, takže nemohu srovnávat. Klad bych u této viděla jeden - úžasně rychle schne. Záporů je více - hodně se po pár použitích oprala a vypadá jako kus hadru. Nevěřím, že by vydržela i pro druhé dítě. Moc dobře nedrží sucháče. Jdou na ní v poho i PopoWrap svrchňáky.
A dále mám 1 Classic - tam se můžou ale nemusí používat svrchňáky. Když je hodně počůraná, propouští kolem nohaviček a okolo zapínání v pase. Jinak je ale nepromokavá. Uvnitř je údajně vinyl, takže nebude nic moc prodyšná (teda spíš vůbec). Ale syn má 10kg, máme velikost na 10-20kg, takže jí má hodně volnou. S prodyšností si teda nedělám hlavu, protže větrá na všechny strany. Synek jí nosí teď v létě samotnou jen s tričkem na ven, je docela hezká - zelená s obrázky, takže ho lidi obdivují jakou má pěknou látkovou plínu.
Celkově mám z plen Kushies dojem, že jsou to v Kanadě asi takové levnější nic moc plíny, které moc nevydrží. S těma, co mám jsem spokojená, ale víc bych si jich nekoupila.
Ekaterina
Krafařka
Krafařka

842 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Klariana » pondělí 06. srpen 2007, 19:48
Mám Classic a Ultra.

Classic používáme bez svrchních kalhotek a zatím nám ještě neprotekly. Když vím, že to bude na déle, tak ještě tu vnitřní kapsu vycpu plínkou a v pohodě. Přijdou mi prodyšné teda určitě víc než třeba i IV kalhotky,který mám jinak hodně ráda. Na léto je to určitě skvělá věc a hnedky jsem si jich pár ještě doobjednala. Škoda jen, že nejsou i na patentky.

Ultra - jsou to vlastně plínka i kalhotky v jednom. Jsou teda dost umělý a takový jako tuhý. Ale už jsem je párkrát prala a trochu to povolilo. Z plínek 2v1 jsou asi nejvíc takový nepoddajný a nejmíň prodyšný (kam se hrabou na IV). Ale zase jsou obrázkový, což ostatní ne a rozhodně nic nepropustěj.
Obrázek

Obrázek
Klariana
Krafařka
Krafařka

630 příspěvků
15. únor 2007
Varnsdorf
Příspěvekod Bianka » pondělí 06. srpen 2007, 20:16
Děvčátka díky moc. Já shánim nějaký na doplnění zásob nějakých pár levných kalhotkovek a uvažovala jsem nad těma ze Slovenska, pak Zlatíčkama a teď jsem koukala právě ještě na ty Kushies.
Díky ;)
Bianka
Diskutérka
Diskutérka

2288 příspěvků
03. listopad 2006
Praha
Příspěvekod Jahoda » pondělí 06. srpen 2007, 21:53
Mám basic - výhoda - rychle schne, ale málo saje, takže když chci na dýl, dám nějakou vložku. Jako kus hadru zatím nevypadá, je praná už taky dost a je stále hezká.

Classic - dávám synkovi teď v létě taky jen k tričku a na to už žádné svrchňáčky - hezky to vypadá. Nezdá se mi neprodyšná.

Celkový dojem na mě dělají dobrý. Protože mám flanelku Popolini a měla jsem i bioflanelky Imse, tak bych řekla, že kvalitou se jim vyrovnají.
Jahoda
Krafařka
Krafařka

800 příspěvků
25. září 2006
Příspěvekod Dandy » úterý 07. srpen 2007, 07:13
Já měla tu 2v1 v ruce a okamžitě jsem věděla, že to nekoupím ...vrch je PVC takže plast - nedivím se že nic nepropouštějí ....to ale raději risknu provlhnutí IV kalhotek než dávat na mimi PVC.
info pro začínající látkařky www.latkovepliny.estranky.cz

ObrázekObrázek
Dandy
Kecka
Kecka

1553 příspěvků
27. prosinec 2006
Příspěvekod Jahoda » úterý 07. srpen 2007, 09:32
Moc tomu teda nerozumím, ale podle čeho Dandy usuzuješ, že je to PVC? Je to napsáno na štítku? Já mám ty Classic a na cedulce je napsáno vnitřní vrstva - vinyl coated polyester. Takže podle mě je to úplně jiný materiál. PVC je polyvinylchlorid. Stejný materiál by tedy měl být i vnější vrstva u plínek Ultra a svrchních kalhotek.
Jahoda
Krafařka
Krafařka

800 příspěvků
25. září 2006
Příspěvekod Klariana » úterý 07. srpen 2007, 10:31
Na těch Ultra je také napsáno Vinyl coated polyester. Ale je fakt,že to působí hodně uměle a neprodyšně. Ale zapařený prdítko z nich malá neměla )teda ve vedrech jsem je fakt nedávala). Prodyšnost bude srovnatelná asi s ostatníma polyesterkama.
Obrázek

Obrázek
Klariana
Krafařka
Krafařka

630 příspěvků
15. únor 2007
Varnsdorf
Příspěvekod Littlemouse » úterý 07. srpen 2007, 12:21
Přidávám se ke spokojeným vlastníkům Kushies Classic.

Mám Clasic se kterými jsem maximálně spokojená. Když jsme doma a nebo je malá v kočárku, tak je bez svrchňáků. Do šátku jí je radši dávám. Přijde mi, že vydrží hodně, krásně vypadá a rozhodně v ní není Andělka zapařená. A cena není zas tak přemrštěná.

Pak mám jeden kus 2v1 a ty se mi nelíbí, vrchní vrstva vypadá hodně uměle a šustí, ale neřekla bych, že jsou neprodyšné. Opět nám nezpůsobují jakékoli opruzeniny.

No a pak mám 1ks svrchních kaťat. Krásně sedí na kushiesky, na čtvercovky už hůř, ale dá se to. No ale hlavně jsou "igelitovější" než třeba IV soft o Organikách ani nemluvím, takže je mám jen jako "jistotu". Jiné kalhotky než IV už nekupuji.
Littlemouse
Howgh
Howgh

7878 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Vercaa » pátek 17. srpen 2007, 19:03
Mám Kushies Classic 10-20 kg a na 7,5 kg mimčo jsou óóóbrovské, takže si je schovám na příští léto. Dávala jsem je v době, kdy jsem ještě neměla dostatek plínek, to byly zrovna horka. Jak malému byly velké, tak krásně větraly a přesto ani tekuté kakání nevyteklo, postranní kanýrky to zachytily (ale nevím, jak u lezoucího mimča). Akorát ty zipy jsou na mě hrubé, takže můžou dřít a jak je plínka velká, tak ani nejdou nijak překřížit :(.
Taky bych byla radši, kdyby se dělaly i s patentkama.
Kalhotky IV organic vel. L mi na ně nepasovaly (s hodně dobrou vůlí se možná napasovat dají, bez mimča mi to jakžtakž šlo, s mimčem ne).
Vercaa
Klábosilka
Klábosilka

315 příspěvků
13. červenec 2007
Příspěvekod Jahoda » pátek 17. srpen 2007, 22:56
Já myslím, že ty suché zipy dřít nemůžou, je tam nahoře nad tím sucháčem ještě kus látky, takže by to nešlo.
Jahoda
Krafařka
Krafařka

800 příspěvků
25. září 2006
Příspěvekod Ivav » pátek 08. únor 2008, 12:58
Ahojky,

prosím o názor na svrchní kalhotky KUSCHIES?? Dám je na různé typy plenek od vv po kalhotkové a zavazovačky Disana??? Rozhoduji se mezi těmito (byly by jedny do sbírky jinak mám Organic a HD) a Tots Bots - hold jsem chtěla pro parádu vrchní gaťky s obrázky. :oops: ;) Co myslíte?

Nerada bych objednala a zjistila že na zavazovačku, nebo novorozenecký z čč jsou krátké či jinak nepasují. Dík Iva. :)
Ivav
Diskutérka
Diskutérka

2505 příspěvků
21. září 2006
Ostrava
Příspěvekod Littlemouse » pátek 08. únor 2008, 13:04
Jak se všechno mění...před půl rokem, jsem tyto svrchní kalhotky měla jen pro jistotu, teď jsou mé nejoblíbenější (ještě mám provlhávající IV organiky a nedržící softky :roll: ) Nejčastěji používám 2čč na 1/8 a z kalhotkových kushies, Bamboozles, IV froté a flanel, a taky HHS vycpanou jedním čtvercem. Řekla bych, že sedí stejně dobře jako IVčka.
Littlemouse
Howgh
Howgh

7878 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Ivav » pátek 08. únor 2008, 13:08
Littlemouse Díky díky díky - teda takhle rychle jsem to nečekala. Jdu si splnit touhu po obrázkových svrchňáčcích. ;)
Obrázek

Obrázek
Ivav
Diskutérka
Diskutérka

2505 příspěvků
21. září 2006
Ostrava
Příspěvekod Littlemouse » pátek 08. únor 2008, 13:12
Ivi a to chceš předpokládám pro "nájemníčka v bříšku", že? Jako mínus plínek kushies bych obecně viděla to, že mají jen dvě velikosti, tak nevím, jestli budou vhodné úplně od malinka....Andělka je používá cca od 4-5 měsíců, teď má 10měsíců a stále ji sedí dobře. převedeno na kila - v té době měla cca 6kg, teď má 8kg
Littlemouse
Howgh
Howgh

7878 příspěvků
21. září 2006