ADV TOP
ADV LEFT

Noční plenky

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Llevelyn » úterý 04. listopad 2008, 19:41
BE´=Bamboo Extra
Obrázek

A porovnání
Staré... jiné velikosti, ta s patentkami výrazně menší než sucháčová, tuhly lemy, tuhnul ten SZ. tmavé barvy brzo ožmolkovaly světlými chuchvalci, khaki měly rezaté fleky.
Nové.. prostornější, lépe se vycpávají, oba druhy velikostně stejné, netuhnou tolik lemy, nežmolkují tolik.
U obou je v SZ verzi vkládačka bambus/bambus a u patentkové bambus/fleece

Výborná sací vložka je bamboo hour/nudle/ nebo bamboo prefold /bambusová vv/, mokré jsou trochu prkenné, ale já přes ně dávám ještě vkládačku bambus/fleece nabo konopí/fleece
Obrázek
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Kolina » čtvrtek 06. listopad 2008, 14:56
Dobry den damy, procitam diskusi - nocni pleny. Nevim, jestli vek deti vyznaceny dole souhlasi s radou od Vas nahore.

Mam nyni 16-ti mesicni holcicku, neprebalovala jsem v noci - donedavna jsem pouzivala popoliny+vkladacky+separacky.Prestalo to stacit. Ted jsem poridila bum hugger a brzo mi prijde postou P'tit Bamboo noční.

Ale jinak na noc davam ted moltex, zatim mam jen dve a nestaci uschnout. Dite spi v plene cca od 20hod do 7hod rano a zda se mi, ze i v bum hugger je trosku opruzena. Tak ted nevim, jestli davat jen moltex nebo vic vy? cpavat? Prebalujete v noci? Dik za info. :?:
Kolina
Pískle

4 příspěvků
23. srpen 2007
Příspěvekod Kacabar » čtvrtek 06. listopad 2008, 15:59
Tak díky za odpovědi - asi koupím jednu BH a jednu HH a vyzkouším. Zatím jsme dávaly na noc řádně vycpanou Popoliny Ultrafit, ale teď častěji kojíme a už to nestačí :roll: . Měly jsme i BE v XS/S, ale je fakt strašně malá (asi tedy stará kolekce :? ), lemy tvrdly děsně a patentky mě taky nenadchly, příjde mi, že sucháče líp "sednou". Ráda slyším, že nová kolekce už tyhle mouchy vychytala :), půjdu tedy do toho a pořídím nějakou v L/XL.
ObrázekObrázek
Kacabar
Klábosilka
Klábosilka

391 příspěvků
20. únor 2008
Příspěvekod Cicinka » neděle 21. březen 2010, 15:47
Ahoj,
hledam nocni plinu bez fleecu, mame bumhugger, ale posledni dobou zacal rano silene smrdet asi amoniakem, no jako kocourinou :-? Kdyz ho nabalim do hhs nebo dam Bamboo extra, tak nesmrdi.

Takze by me zajimalo, jakou nocni plinu bez fleecu, BE je fajn, ale aby mi neuniklo neco lepcejsiho :)

Syn ma neco mezi 10 a 11kg, pred spanim pije 200ml UM, takze plina je rano nacucana radne, standardne davame BH a 2 bambusove vlozky od BI, takove ty tluste kratke.a je to tip top.
Cicinka
Klábosilka
Klábosilka

506 příspěvků
05. červen 2008
Příspěvekod Marmulka » neděle 21. březen 2010, 22:50
Ahoj, já neporadím, ale potvrzuju, že máme taky BE a spokojenost :D
Marmulka
Krafařka
Krafařka

607 příspěvků
22. květen 2008
Plzeň
Příspěvekod Sedmikraska » pátek 25. červen 2010, 11:02
Ahoj,

mám prosbu na zkušenější látkařky. Látkování od začátku jsem propásla, ale zvažuju teď pro soro tříletou dcerku látkovou plenu přes noc.
Otázka je, jestli existuje nějaká, která by vydržela celou noc a navíc vypadala jako kalhotky? Dcerka má tvrdé spaní a v noci se pořád dost počurává, navíc je zatím zvyklá na láhev mlíka před spaním a někdy ještě na jednu v noci...
No a pak - kolik bych jich potřebovala a má to ještě vůbec smysl?
Maya 22.10.2007
Lilla 24.7.2010
Vincent 13.9.2014

Age is a state of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter.
Sedmikraska
Diskutérka
Diskutérka

2970 příspěvků
13. květen 2007
Příspěvekod Llevelyn » pátek 25. červen 2010, 11:10
Sedmi, syn odložil pleny ve 2 letech, ale pořád se v noci počurává, resp. nevzbudí se vždycky. Pleny už zpátky dávat nechci, dávám ho vyčurat i "spícího" je nevzbuditelný, tak by mi plína překážela ( žádná sundat, nandat nevyhovuje)
Má vlněný pyžamko, vlněnou podložku a pod ní sací vrstvu a pod ní nepropustnou, tedy stejný systém jako plíny :D Mokrá vlna hřeje, nepere se, jen větrá, peru jen sací vrstvu ( staré prostěradlo ,povlak) Nikdy nebyl nachlazený, není studený, mokrý spí a nebudí sebe či mě. ;)
Už to tak praktikujeme rok, zatím posun nic moc. Třeba týden sucho a pak zas týden denně mokro, také má před spaním láhev, tu uprostřd noci už jsem odbourala.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Kattka » neděle 27. červen 2010, 22:32
Sedmokráska, synček na denný i nočný spánok ešte nosí plienku - už ciká omnoho menej - nepotrebuje preto extra vypchatú plienku. Stačí nám 6 - periem každý druhý deň, i s plienkami od mimiska, ono už tie plienočky dooosť smrdia...
Kattka
Pískle

29 příspěvků
11. červenec 2007
Příspěvekod Lachtanicka » pátek 13. leden 2012, 21:14
Mám asi hodně přiblblý dotaz, předem se omlouvám... :oops:
Náš ani ne tříměsíční učůránek si v posledních týdnech navykl spát celou noc - tj. od osmi večer do pěti až šesti do rána. Dávám jí na noc froťáčky Popolini, případně naši jedinou bambusku BI, vycpu froté vkládačkou. Absolutně to nestačí, hlavně ráno, když se probouzí, mohutně čůrá. Dnes jsem vyměkla a místo vlňáčků dala PULky.
Ale říkám si - co se stane, když ji někdy po jedenácté, až půjdu sama spát, probudím a přebalím? Nerozhodím jí pak spaní na zbytek noci? (On je ten nerušený spánek celkem příjemný ;) ) Tak budu ráda za připomínky a zkušenosti.
Lachtanicka
Treperenda
Treperenda

1445 příspěvků
29. červen 2011
Příspěvekod Swetlex » pátek 13. leden 2012, 21:29
U mladšího jsem v noci normálně přebalovala, dávala i vyčůrat (částečně jsme bezplenkovali) a nijak mu to spaní nenarušilo, dodnes se vyčůrá a je hned v limbu.
Swetlex, Vávra 11/06, Edoušek 6/09 a Frída 6/14
http://www.ditevsatku.cz - kamenný obchod i e-shop
ObrázekObrázekObrázek
Swetlex
Kecka
Kecka

1757 příspěvků
30. srpen 2007
Praha
Příspěvekod Klarchen » pátek 13. leden 2012, 21:38
Lachtanicka: mě se teda Jáchym při nočním přebalování vždy probudil a následovalo třeba hodinové uspávání, takže já už v noci radši nepřebaluju (i když ráno je občas provlhlej i přes několikrát impregnovaný vlňáky) :oops: podle mě to musíš vyzkoušet a uvidíš, co zrovna to tvoje dítko, jestli zůstane spát nebo ne.....a dokonce bych řekla, že se to s věkem může měnit, že se nějaký období budit nebude a pak začne, ale je to hodně individuální....
Klarchen
Krafařka
Krafařka

927 příspěvků
03. červenec 2008
Příspěvekod Káča » pátek 13. leden 2012, 22:24
Lachtanicka, já syna do roka přebalovala,vždy po jídle a bez problémů, vždycky byl v limbu. Ted už jsem na to líná, ale vypije i dvě lahve za noc, takže hodně vycpávám. Opravdu hodně nasají výše zminované bamboo hour/nudle/ nebo bamboo prefold /bambusová vv/ - obojí BI.
K tomu bambusová kalhotovka a vlňáky a vydrží. Vlňáky u nás mají větší výdrž než pulky, ty provlhávají snáz.
Já bych nepřebalovala, spíš bych víc vycpala. Byla bych přeštastná, že spí
;)
Káča
Treperenda
Treperenda

1011 příspěvků
15. červenec 2007
Mělník
Příspěvekod Lachtanicka » pátek 13. leden 2012, 23:00
Káča píše:Lachtanicka, já syna do roka přebalovala,vždy po jídle a bez problémů, vždycky byl v limbu. Ted už jsem na to líná, ale vypije i dvě lahve za noc, takže hodně vycpávám. Opravdu hodně nasají výše zminované bamboo hour/nudle/ nebo bamboo prefold /bambusová vv/ - obojí BI.
K tomu bambusová kalhotovka a vlňáky a vydrží. Vlňáky u nás mají větší výdrž než pulky, ty provlhávají snáz.
Já bych nepřebalovala, spíš bych víc vycpala. Byla bych přeštastná, že spí
;)

Ona se ale nebudí ani na jídlo. Když se pak vzbudí nad ránem, tak ji před kojením přebalím, a pokud se pokaká, tak i po, ale jsem trochu nesvá z toho, že bych ji jen tak vzbudila a přebalovala. Vždycky pěkně uspí tím kojením, takže moc netuším, jak zareaguje, pokud ji probudím, přebalím a s poloprázdným bříškem šoupnu zpátky do postýlky...

Vlňáčky, byť naimpregnované, takhle dlouho nevydrží. Na ty PULky jsem zvědavá, ale horší to v podstatě být nemůže; holt zase převlíknu dítě i postýlku. Objednala jsem si bambusové vkládačky, můžu zkusit i víc vycpávat, ale jak ji pak budu vycpávat v půl roce, ne-li později? (I když to se třeba bude budit třikrát za noc a bude po starostech :grr: )
Naposledy upravil Lachtanicka dne 13. leden 2012, 23:33, celkově upraveno 1
Lachtanicka
Treperenda
Treperenda

1445 příspěvků
29. červen 2011
Příspěvekod Gehenna » pátek 13. leden 2012, 23:14
Tak pokud ti principielně nevadí, že je v mokru, tak já momentálně dávám pod mimino jednorázovou podložku a na ni flísovou deku (malá spí u nás na posteli)... podložka je většinou jen provlhlá, flísová deka schne rychle (narozdíl od jiných věcí tady), takže vystačím se dvěma na střídačku (mám teda 4, ale to je nepodstatné).
Gehenna
B-C Kašpar

26184 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Lachtanicka » pátek 13. leden 2012, 23:23
Gehenna píše:Tak pokud ti principielně nevadí, že je v mokru, tak já momentálně dávám pod mimino jednorázovou podložku a na ni flísovou deku (malá spí u nás na posteli)... podložka je většinou jen provlhlá, flísová deka schne rychle (narozdíl od jiných věcí tady), takže vystačím se dvěma na střídačku (mám teda 4, ale to je nepodstatné).

To je nápad! Díky, díky.
Mokré mimino mi nevadí zdaleka tolik jako mokré prostěradlo.
Lachtanicka
Treperenda
Treperenda

1445 příspěvků
29. červen 2011