ADV TOP
ADV LEFT

Noční plenky

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Pajis » sobota 14. leden 2012, 11:40
Lachtanicko, moje dítko spí taky celou noc (teda většinou) už delší dobu, nebudím ho (nejsem blázen, stačí, že se budí ta starší...). Ale zkušenost je, že se obvykle počůrá až nad ránem (a občas i skrz až na prostěradlo, záleží i na nasákavosti pleny, kterou zrovna má - mám jich víc a další supernasákavé ale hrozně dlouho schnoucí se mi nějak pořizovat nechce, radši občas peru prostěradlo). Občas, když cítím, že je počůranej v průběhu noci (jdu do pokojíčku za starší a je tam smrad), přebalím ho nenápadně, aby se neprobral, občas to vyjde ;) Jindy se ale probudí s pláčem, že je mokrej, řve celé přebalování, ale ve chvíli, kdy ho vrátím do postýlky, spí dál. Taky používám vlněné oblečení (konkrétně máme takovou noční košili - gown) a deku, abych ho lehce navlhlého nemusela převlíkat komplet.
Pajis
Klevetnice
Klevetnice

3769 příspěvků
10. květen 2009
Plzeň
Příspěvekod Lachtanicka » sobota 14. leden 2012, 12:17
Pajis, takhle je to u nás taky - počurá se nad ránem v několika obrovských dávkách. Takže když se nepročurá během toho dlouhého úseku v noci, pročurá se mezi pátou a osmou ráno.
Omlouvám se merino vlně, že jsem o ní pochybovala - PULky byly provlhlé po nějakých pěti šesti hodinách. Prostěradlo přežilo díky té jednorázové podložce, jinak máme takovou tu ochrannou podložku na matraci z Ikey, tak jsem ji dnes ráno ustlala přes prostěradlo, ne pod něj.
Mokré dítě mi samo o sobě zas tak nevadí - tak jako tak by bylo v mokré plíně. Má na sobě doma pletené vlňáčky, do dalších oblečků asi zainvestujeme, až bude malinko starší - teď by je taky mohla mít na týden...
Lachtanicka
Treperenda
Treperenda

1445 příspěvků
29. červen 2011
Příspěvekod Pajis » sobota 14. leden 2012, 13:02
Omlouvám se merino vlně, že jsem o ní pochybovala
:D :D Nápodobně! (A navíc ty provlhlé PULky příšerně smrdí, musí do pračky, vlňáky do večera vyvětrají ;)) Kdybys tedy přemýšlela, do čeho investovat, doporučuju Longies od BabyIdea, máme velikost L, poprvé jsem je malému oblékla asi ve 3m, starší je nosila asi do 2 let (pak už nebylo třeba). Teď jsem upletla tyto kalhoty, ale asi je nebudu lanolinovat, používám je jen jako zateplovací vrstvu, když Longiesky nejsou zrovna k dispozici.
Nahoře má gown, a ten jsem koupila, když nevydržel v zavinovačce (asi 3-4m), je mu stále a ještě dlouho bude...
Syn spí zásadně odkopanej a takhle vím, že neprochladne.
Miri 3/09 + Viki 10/10 + Zuzanka 4/13
Pajis
Klevetnice
Klevetnice

3769 příspěvků
10. květen 2009
Plzeň
Příspěvekod Kdoule » pátek 17. únor 2012, 08:40
Ahoj :kafe:

Já zatím promýšlím všechno v čase budoucím (letním), ale moje dvě první děti byly velcí učůránci, hodně se kojili a taky vaječili. Jde mi o noční plenku, protože taky oba moc hezky v noci spali, starší celou noc skoro od porodnice, mladší s jedním kojením totéž. Noční přebalování by je s jistotou rušilo a budilo. Ještě tedy netuším, jestli dítě bude snášet látku, starší nesnesli, ale plenky fungující jako noční bych dvě zkusila pořídit. Chápu, že nejlíp bambus nebo kombinace s konopím (to ale u malého kojenečka snad nemusí být první plenka), ale nikdo tu nezmínil bambusovou Anavy.

Myslíte, že Anavy je dobrý nápad na noční plenku? Líbí se mi i jejich AIO, protože má dvě vyměnitelná jádra, schnutí bude určitě hodně zkrácené oproti verzím kalhotkovým s všitým jádrem. Ale i ty kalhotkové jsou řešené podobně. Anavy jsou hezké plenky, ale je to investice, hlavně když nevím, jestli nebudu po 3 týdnech zase donucená k hnuskám jako u starších (skrz neřešitelné opruzeniny).
Kdoule
Pískle

25 příspěvků
12. únor 2012
Příspěvekod Lachtanicka » pondělí 19. listopad 2012, 13:09
Rok se s rokem sešel (téměř) a já opět řeším noční plenky. :D :D :D
(Je to tedy těžce nostalgické, vlézt do diskuze a zjistit, že jsem si tu už radit nechávala a připomenout si, co jsme řešili s malým miminečkem.)

Teď mi jde tedy o toto - C. má už asi od půlky července na spaní jednorázovku (jednu na noc). Před pár týdny jsem ale definitivně přestala kojit v noci a pomalu mě napadá, že bych se mohla vrátit k látkovkám. Vzhledem k tomu, že bez kojení čůrá podstatně míň, při staronové kombinaci froťáčky Popolini + obyč froté vkládačka (ručníček Ikea) + bambusová vkládačka + na to komerční vlňáky nejspíš nehrozí, že by něco proteklo. Problém se ale rýsuje v tom, že se teď C. mohutně počůrá v první půlce noci, a pak a/ hůř spí, b/ druhý den má zadek jako sovětskou vlajku.
Takže je potřeba nějakým způsobem udržet zadek v suchu. Pokud možno celý, nebo aspoň co největší část.
Zvažuji pratelné fleecové separačky. Používám separačky jednorázové, ale proklamovaný odvod mokra od těla fakt nepozoruji. Ten fleece tedy fakt funguje? A je to dostatečně velká plocha na velký třináctiměsíční zadek :roll: ?
Další varianta - stejně budu asi dokupovat nějaké nebavlněné vkládačky, tak co třeba ty konopné od Ellas House, které tam ten fleece mají taky? Nenahradí vlastně úplně tu separačku?
C. snáší fleecové lemy u svrchňáčku, pevně tedy doufám, že ho snese i na větší ploše.
Předem díky za rady a tipy.
Lachtanicka
Treperenda
Treperenda

1445 příspěvků
29. červen 2011
Příspěvekod Llevelyn » pondělí 19. listopad 2012, 13:13
A co konopnou kapsovku s flízovou kapsou?? Ellas house bum hugger.. vycpat můžeš bambusovým prefoldem a vydrží to.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Lachtanicka » pondělí 19. listopad 2012, 13:23
Llev, jasně, ale když řeším spíš sucho uvnitř než sucho vně, nebude stačit ta separačka, respektive vkládačka?
Lachtanicka
Treperenda
Treperenda

1445 příspěvků
29. červen 2011
Příspěvekod Llevelyn » pondělí 19. listopad 2012, 14:37
No, u tý kapsovky je potaženej celek vnitřek, čistě technicky by mělo být dítě v suchu, lepší než vkládačka, ta může po stranách prosakovat.

Kdybys chtěla jsou ve slevě ( info SZ). Nebo jestli jseš pražská, tak zajít okouknout v realu. Jsou jak vkládačky s vrstvou flízu, tak jednotlivý flízový separačky tak ty konopky. A ještě je varianta natírat dítěti zadek lanolinem :D ten izoluje spolehlivě.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Trixl » pondělí 19. listopad 2012, 15:11
Jestli řešíš, že je mokrá v jednorázovce, tak v látkovce jí to mokro nebude vadit, protože bude mít teplotu těla tudíž nebude to studit. Červenání záleží jak od čeho. Pokud je to reakce na jednorázovku, bude ok. Jestli je to kvůli potravinové alergii kde vadí styk kůže s močí, tak červený zadek bude dokud se bude počůrávat a nepřijde se na možný alergen. Nakonec jsem se na separačku úplně vykašlala :) viz teplá plína ;)
Trixl
Howgh
Howgh

15769 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Lachtanicka » pondělí 19. listopad 2012, 18:43
Trixl píše:Jestli řešíš, že je mokrá v jednorázovce, tak v látkovce jí to mokro nebude vadit, protože bude mít teplotu těla tudíž nebude to studit. Červenání záleží jak od čeho. Pokud je to reakce na jednorázovku, bude ok. Jestli je to kvůli potravinové alergii kde vadí styk kůže s močí, tak červený zadek bude dokud se bude počůrávat a nepřijde se na možný alergen. Nakonec jsem se na separačku úplně vykašlala :) viz teplá plína ;)

V jednorázovce je suchá, proto je dávám. Jinak mám vypozorováno, že jí zadek červená čistě jen z mokra. Kdybych ji špatně utřela po koupání, bude to to samé.

Llevelyn píše:No, u tý kapsovky je potaženej celek vnitřek, čistě technicky by mělo být dítě v suchu, lepší než vkládačka, ta může po stranách prosakovat.

Jo jo, to mě zajímalo.
A ještě je varianta natírat dítěti zadek lanolinem :D ten izoluje spolehlivě.

A tohle je přesně ta informace, o které jsem předtím neměla ani tušení a která by přitom mohla dost pomoct. Děkuju!
Lachtanicka
Treperenda
Treperenda

1445 příspěvků
29. červen 2011
Příspěvekod Willhell » pondělí 14. leden 2013, 14:02
Diskuze o tom, jaké látkové plenky v noci je už strší, tak jsem se chtěla zeptat, jaké látkové plenky používáte na noc teď? Malá má 10m a nevím, jakou plenku koupit, aby mi vydržela do rána a neprotekla na oblečení.
Před měsícem jsem jí přestala na noc dávat Bambino Mio, protože z nich hrozně navlhly PUL svrchňáky a overálek měla mokrý.
Začala jsem jí na noc dávat kalhotkové plenky Anavy (když na ně dám PULky, tak to v pohodě vydrží), ale těch mám málo a řeším, jaké na noc případně dokoupit. Do kterých plenek na noc stojí za to investovat?
Díky moc za odpovědi!
Willhell
Pískle

11 příspěvků
07. srpen 2012
Příspěvekod Trixl » pondělí 14. leden 2013, 14:08
Čím je doplňuješ? Třeba by stačilo ne koupit plenky, ale pořádně savé vkládačky?
Trixl
Howgh
Howgh

15769 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Willhell » pondělí 14. leden 2013, 18:34
Trixl píše:Čím je doplňuješ? Třeba by stačilo ne koupit plenky, ale pořádně savé vkládačky?

Jako čím doplňuju BM? Vkládačkou z plenek Anavy (tuším bambusová). Jenže to má malá zas šíleně velký zadek - když jí dám tu největší BM na noc... V těch kalhotkových je to asi i pro ni trochu pohodlnější....

Přes den nosíme jenom BM menší - to se dá, ale ta velká na noc je fakt velká...
Willhell
Pískle

11 příspěvků
07. srpen 2012
Příspěvekod Trixl » pondělí 14. leden 2013, 18:58
Aha BM na noc to by byl balík ty zas nejsou tak extra savé.
Moje oblíbené jsou popolini což je froté a do toho jsem dávala třeba bambusové nebo konopné vkládačky, vypadají sice dost objemně, ale mým dětem nikdy nevadily. Taky jsem používala Bamboo Extra. Koukala jsem, že na mamaja.cz najdeš plenky šité v ČR.
Noční je i Bum Hugger ten má zevnitř flees ten malá nesnesla. Měla by být taky dobrá.
Na mimibazaru se dají koupit za slušnou cenu, kdyby ti neseděly. Hlavně aby ti neprotýkaly, jinak je celkem jedno že by to byl větší balík na zadečku si myslím.
Trixl
Howgh
Howgh

15769 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Willhell » pondělí 14. leden 2013, 22:12
A můžu dát vycpané popolinky 10m mimču? (Jde mi o to, jestli to třeba hned nepročůrá). Potřebuju nějakou plenu, která vydrží od teď po odplenkování. Ta Bamboo Extra je od Babyidea, že? Nehrubne moc? Mám doma jednu, co jsem dostala po dvou dětech a přijde mi, že hlavně kolem nožiček je moc tvrdá....
Na mimibazaru určitě budu hledat, jen jsem potřebovala vědět, po čem se mám vůbec dívat.... Tu Bum Hugger si chválí maminky v hodně diskuzích....
Willhell
Pískle

11 příspěvků
07. srpen 2012