ADV TOP
ADV LEFT

Zbytecne nezbytnosti

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Andry » úterý 14. srpen 2007, 18:39
Plenkovou vybavicku uz mam skoro hotovou, a jeste par penizek zbylo...tak mlsne koukam a premyslim o dalsich zbytecnostech, pro zprijemneni latkovani...

Jake prebalovaci podlozky se Vam osvedcily?

A co pytle na transport mokrych plinek?

A v cem si nosite s sebou na cesty latkovky? Preci je nestrcim do igelitky z Tesca :-)

*zařazeno
Andry
Pískle

77 příspěvků
02. duben 2007
Příspěvekod čiřikaví » úterý 14. srpen 2007, 19:43
ahojky :)
já jsem nejvíc využila nepromokavou přebalovací podložku popoliny - k doktorce a hlavně na doma (měla jsem 4 )
- pytlík taky od popoliny jsem využila na začátku, teď beru na ven většinou kapsovky, takže plenku prostě dam dolu do kočáru, na delší cesty se ale pytel hodí pořád. Občas se do něj vejde překvapivě hodně plen :)

sice to není k plenkám, ale úplně nejvíc jsem od začátku využila merino deku - je tak universální a teplá, že ji malý bude mít snad ještě do dospělosti - vřele doporučuji, ta investice se vážně vyplatí..
čiřikaví
Klábosilka
Klábosilka

410 příspěvků
10. listopad 2006
Praha
Příspěvekod Klaris » úterý 14. srpen 2007, 19:48
čisté plíny + krabičku s vlhčenými ubrousky (namočené celulozové separačky v ploché krabičce původně na jídlo ) nosím v látkové tašce, špinavé plíny v pytlíku od Popolini - vejde se do něj asi 4-5plínek (podle velikosti :-) )
ObrázekObrázek
Obrázek
Klaris
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

8363 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Terik » úterý 14. srpen 2007, 20:20
Primlouvam se za pratelne prebalovaci podlozky od popolini. U prvniho mimi jsem kupovala jednorazove a kdyz se podivam zpetne kolik jsem za ne utratila, tak se az stydim. U mladsi dcery jsem nasla ty pratelne. Mam tri a vyuzivam je i ted. Davam je holkam pod prosteradla misto jinych podlozek, aby mi to neprocuraly.

Terik
[img:80f27824ca]http://b5.lilypie.com/X6lOp1/.png[/img:80f27824ca]

[img:80f27824ca]http://b5.lilypie.com/X6lOp1/.png[/img:80f27824ca]
Terik
Klábosilka
Klábosilka

386 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Mafra82 » úterý 14. srpen 2007, 21:10
Tak já se přidám, mám přebaovací podložku od Popolini, mám taky jednu od Kushies, popolini je klasická kvalita, bílá hebká. Kushies je barevný flanel s kačenkama, zesodu PAD vrstva, hezké na ven k doktorce atp.
Využívám taky popopytlík na špinavé plenky, ale láká mě pytlík od Swaddlebees, nemají ho ale u nás nikde :( Zatím jsem viděla jen na něměckém webu.
Snappi sponka, je nutnost..
Jinak mám doma taky sadu bambusových žíněk od TB a jejich miminkovckou bambusovou osušku s kapuckou, nepatří to k plínám ale je to neskutečně příjemné pro miminka...
Vyplatí se podívat na více webů než si vybereš, eventuelně kombinovat, pokud si to můžeš někde osobně vyzvednout a nemusíš platit poštovné.
Kdybych měla více peněz jdu ještě do dalších vyhytávek, přemýšlím o přebalovací podložce od HD přijde mi krásná na pohled, ale na živo jsem ji neviděla :(
Mafra82
Diskutérka
Diskutérka

2551 příspěvků
21. září 2006
Praha 9
Příspěvekod Ivca79 » úterý 14. srpen 2007, 21:40
Velchi, HD podložka mi přijde hezká i naživo... je krádně měkoučká - z jedné strany flís, ze druhé nepromokavá vrstva stejná, jako kalhotky... Nevím jak funkčnost, ale vzhledově pěkná a na omak měkká a jemná... ale ta cena :oops:
Ivča + D 09/09 + F 11/11 - H 08/13
Obchůdek na Fléru - Při objednávce mimo Flér -11% sleva :)
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Mafra82 » úterý 14. srpen 2007, 21:50
Ivi právě ta cena.
Já jsem si objednala ještě něco ze Slovenska a budu muset poprosit aby to za mne zatáhnul manžel :oops: nebo vybrat záložní fond.. protože jsem se holt rozšoupla...

Ale už máme i dvě noční plíny juchůůů ;)
Mafra82
Diskutérka
Diskutérka

2551 příspěvků
21. září 2006
Praha 9
Příspěvekod Yvča » středa 15. srpen 2007, 00:32
Mně se mooc líbí podložka Tots Bots, naživo jsem ji teda neviděla, ale na obrázku vypadá krásně. Jen pro nás je už zbytečná :(
Yvča
Klevetnice
Klevetnice

3048 příspěvků
16. červen 2007
Příspěvekod Sizonka » středa 15. srpen 2007, 06:44
Doteraz vyuzivame prebalovacie podlozky popolini aby sme zabránili nehodám, aj ked som malého vyberala z vane a uz sa nezmestil na prebalovak, neech nemám mokru postel.
Vrecko na plienky myslim vyuzimeme aj neskor, na plavaren na mokre plavky...
a podobne ako čiři milujem merino a aj hocičo iné z neho, spime spolu (este nemá svoju izbu ani postel od stahovania) pod vlnenou dekou a to je žúžo. Má to pre mna nevýhodu - ráno sa mi spod nej nechce vstat do práce :oops: taksi to kompenzujem vlnenym svetrikom ;)
Slavko 10.2.2004 Ivko 23.5.2008 Borisko 14.4.2010
Sizonka
Klábosilka
Klábosilka

493 příspěvků
14. prosinec 2006
Martin
Příspěvekod Ivca79 » středa 15. srpen 2007, 07:09
Yvča píše:Mně se mooc líbí podložka Tots Bots, naživo jsem ji teda neviděla, ale na obrázku vypadá krásně. Jen pro nás je už zbytečná :(

Tots je taky hezká (jedna strana froté, druhá flís)... ale oproti té HD je taková tuhá (je možný, že se to praním srovná, ale prátjsem jí nezkusila ;) )
Ivca79

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Rudi007 » středa 15. srpen 2007, 07:56
- pytlik na prezuvky - pouz. na transport cistych plen, prebal.podl., cist. ubrousku.
- prebal. podl. - popolini, 2x mala, 1 x velka (50x70). Velka je nyni jako ochrana madrace v mimi postylce.
- pytlik na pouz. pleny - popoliny. V budoucnu mozne vyuziti na spinave pradlo na kratsich pobytech ..... nebo mokre plavky,....
Rudi007
Howgh
Howgh

5271 příspěvků
02. červenec 2007
Příspěvekod Hanele » středa 15. srpen 2007, 08:04
tak to my využíváme ty igelitky :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: jen nejsou z tesca - tam jaksi nenakupujeme... na čišté plenky mám svoji plátěnou tašku.. jo a ještě se mi osvědčilo - vím, že to moc "látkové" není, ale na případné kakací příhody mít s sebou malý mikrotenový sáček a do něk stáhnout bobek, separačku i špinavé ubrousky... minimalizuje to zápach a nezasmradí to celé široké okolí při vyhození do otevřenějšího koše třeba na náměstí .... 8-)
Obrázek Obrázek
Obrázek
Hanele
Drbna
Drbna

4404 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Ivca79 » středa 15. srpen 2007, 08:32
Vyhodit do koše :? ... neměla bys to hovínko zakopat do truhlíku s městskou zelení jako hnojení ;)
Ivca79

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Hanele » středa 15. srpen 2007, 08:35
Ivčo - ráda bych, ale ty jedy, co náš malý produkuje by otrávily půlku města :D :D :D :D
jak toto děláte vy ostatní - takáhe v horku kakání někde zabalené v kabelce???? :? :? :?
Obrázek Obrázek
Obrázek
Hanele
Drbna
Drbna

4404 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Andry » středa 15. srpen 2007, 08:45
Ty prebalovaci podlozky s flisem....nevadi to mimcu? Ja mam z toho docela strach.... HD ma jen fleese a z druhe strany tu PUL vrstvu? A popo je z obou stran bavlna?

Jinak merino - no comment, jsem uchyl non plus ultra, ja, manzel i malej mame merino obleceni, bavlnu s hedvabim, na mimco ceka kasmirova deka, merino deky dve..ehm a jeste vaham nad hedvabnou...

Sizonko, ty mas vlnenou deku i na velkou postel? Pls jakou a jak jsi spokojena, kdyz tak SZ at to tu nezahltime... my mame peri a malej zatim vlnenou ale uz je mu mala...

Ubrousky jsem pouzivala nastrihanou netkanou textilii ze zdravotnickych potreb a cistou vodu.... na doma i na cesty... a jeden zalozni igelitak na bobky.

Jeste mne lakaji nejake pekne pytliky na mokre pleny... ty dela jen popo?
Andry
Pískle

77 příspěvků
02. duben 2007