ADV TOP
ADV LEFT

Jak začít s látkovými plenami

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Ruzena » středa 15. srpen 2007, 10:54
uvažuju o přechodu na látkovky... já vím, že je to dokonale propracovaný systém a nabídka nepřeberná, takže si každý najde pro sebe dle svých předtav a potřeb. Ale upřímně řečeno nemám sil se tou změtí prokousávat a vřele bych uvítala doporučení zkušených přímo nám na míru - aspoň pokud je to možné. Poradíte, co a jak? plíny, svrchní kalhotky, separační a co ještě?

Prcek kaká jednou za pár dní, zato zcela nepředvídaně a víc než vydatně! ušpiněné oblečení teď hned propírám mýdlem s jelenem - to se musí ty plínky taky?

manžel slibuje pomoc tím, že každý večer překlopí obsah kýblu do pračky a stiskne konflík :D Pračka do rána i usuší....ale nevyžehlí :-?
Díky předem.

*zařazeno
Ruzena
Žvatlalka
Žvatlalka

125 příspěvků
04. říjen 2006
Příspěvekod Ivca79 » středa 15. srpen 2007, 12:16
Ahoj,
nevím, jestli ti poradím, protože jsem stále teoretik, ale první věc: kalhotkové plenky se nežehlí ;)
Po pokakání spousta holek plenky jen opláchne(osprchuje), potře žlučovým mýdlem(nebo mýdlem s jelenem) a hodí do kýble s vodou (s ostatníma plínkama)... a pere až pračka. Část může zachytit separační plenka, ale pokud je to opravdu takový síla, tak se asi stane, že ti stejně něco uteče na plenu. Doporučila bych ti separačky Popolini Viskosové (v krabičce).

Určitě budeš potřebovat plenkové kalhotky. Asi nejoblíbenější jsou Imse Organic nebo Imse Fox, případně nějaké vlněné (na léto jsou určitě vhodnější), tam je možnost výběru taky veliká, ale jsou trochu náročnější na údržbu, takže při pokakání ti budou déle schnout.

Co se týká plenek, tak asi musíš vyzkoušet, co ti bude vyhovovat, případně se rozhodnout, kolik chceš investovat. ;)
Ivča + D 09/09 + F 11/11 - H 08/13
Obchůdek na Fléru - Při objednávce mimo Flér -11% sleva :)
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Klaris » středa 15. srpen 2007, 12:41
přehled všech diskuzí na dané téma je zde

diskuzi jsem přejmenovala pro lepší výstižnost a aby sloužila vícero lidem :-)
Naposledy upravil Klaris dne 15. srpen 2007, 15:54, celkově upraveno 2
Klaris
Moderátor látkovek a nosítek

8363 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Klaris » středa 15. srpen 2007, 15:29
článek Jak si vybrat látkové pleny

najdete tam kritéria pro výběr vhodného druhu plínek :-)
Naposledy upravil Klaris dne 15. srpen 2007, 15:53, celkově upraveno 1
Klaris

8363 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Zuzajda » středa 15. srpen 2007, 15:47
poměrně hezky je to rozepsáno na latkovepleny
a bezvadná tabulka s orientačními počty plenek

pak Dandin web, kde přímo rozepsáno jak začít a tipy na výbavičku ;)
Naposledy upravil Zuzajda dne 15. srpen 2007, 16:16, celkově upraveno 1
Zuzajda

5954 příspěvků
21. září 2006
kralupy
Příspěvekod Klaris » středa 15. srpen 2007, 15:48
pro úplné začátečníky :-)
co budete potřebovat určitě:

plenky a vkládací plenky
svrchní nepropustné (ale prodyšné) kalhotky
separační vložky (k odvedení vlhkosti od pokožky a na zachycení kakání - aby se tolik neznečistila plínka)
kbelík na skladování plen
mýdlo (na ruční předeprání pokakané plínky před vhozením do kýble či pračky)

bude se vám hodit i:
nepropustný pytlík na transport použitých plen na cestách
pratelná podložka na přebalování
Klaris

8363 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Klaris » středa 15. srpen 2007, 15:51
článek Plenkování v praxi

najdete tam tipy pro péči o pleny
Klaris

8363 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Ruzena » čtvrtek 16. srpen 2007, 08:03
Jé, Klaris, děkuju, udělala jsi z toho bravurní úvod do problematiky :) jdu studovat...
Ruzena
Žvatlalka
Žvatlalka

125 příspěvků
04. říjen 2006
Příspěvekod Keit » neděle 30. listopad 2008, 23:38
zkusím to tu oživit...

Přečetla jsem tolik článků a kdejakou diskuzi, že mi z těch informací jde hlava kolem. Nakonec ale stejně řeším které plenky si vybrat. Zkusím napsat svá kriteria a budu moc vděčná za názor zkušenějších!

Nejsem posedlá "bio" a "eko", jen si myslím, že látka je lepší než papír+igelit..
Čekám první mimčo a jsem relativně pohodlná. První volba tedy padá na kalhotkové + svrchňáčky tím vyřazuju čverce a jako základ výbavy i výcevrstvé, možná pár pořídím jako rezervu...
Plenka musí být dobře savá, ale mám veliký problém s místem na sušák a především - v bytě mi strašně špatně schne prádlo. Manželovy slipy z bavlny v předu zdvojené schnou 32 i víc hodin! Jak dloouho by schla plenky mě děsí!
a nakonec je důležitá i cena, nechci plenku za každou cenu lacinou ale 500,-za jednu je zas přehnané, ne?

Tak kterou by jste mi poradili?
Díky!
Keit
Pískle

6 příspěvků
17. listopad 2008
Příspěvekod Hanele » neděle 30. listopad 2008, 23:50
Keit - jestli ti můžu poradit, hlavně kvůli tomu sušení - neboj se čtverců - aspoň ze začátku. jsou totiž úžasně variabilní a dítko ti z nich hned nevyroste... co se týče sušení jsou totiž bezkonkurenční (ehm no pak jsou tam ty plenky za 500, ale sama s nimi zkušenost nemám)

možná být na tvém místě, nakoupila bych čtverce - třeba lepší (kikko), jsou mekké, nemusí se žehlit, dobře sají, drží tvar. kalhotky - ty se mi osvědčily od každé velikosti dvoje a v případě potřeby lze doplńovat - a jako nouzovku dát o číslo větší, nebo o číslo menší (v případě, že mimčo zakaká oboje té velikosti, která mu padne nejlíp - toto zakakání se dá ale minimalizovat dobře utáhlou savou plenkou- nebo třeba čtvecovkou složenou do skladu)
no a doplnit to několika tvarovanými plenkami na cestování, k doktorce atd.

šťastnou ruku ve výběru
H.
Obrázek Obrázek
Obrázek
Hanele
Drbna
Drbna

4404 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Maxik » pondělí 01. prosinec 2008, 00:00
Sušičku 8-) !

Taky bych se nebála čtverců, později pro větší savost třeba nějaké froté (kvůli sušení froté čtverce, nebo pro jednoduchost manipulaci vkládačky). Pokud chceš pár parádních kalhotkovek... Svrchní kalhotky dobře fungují systémem, co popsala Hanele, ze značek jsem teď nově nadšená z Thirsties, jsou tenoučké, opravdu rychle schnou a jdou na rovně skládané i kalhotkové pleny, cena taky jde, na tuhý bobek později i vlňáky, ty se neperou tak často, ale větrají se mezi použitím.
Maxik
Diskutérka
Diskutérka

2871 příspěvků
21. září 2006
Ocelové srdce republiky - 400m od Odry, 300 od dálnice, 200 od nádraží a 100 od fabriky
Příspěvekod Kvika » pondělí 01. prosinec 2008, 09:37
slusne save, rychlo schnuce, relativne lacne su haipa daipa pastelky (nie klasik, tie maju hruby okraj ktory schne dlhsie). na zvysenie savosti mozes pouzit napr. mensie bambusove stvorce - 30-40cm (kikko, babylucy), daju sa rozlozit na jednu vrstvu, ktora vyschne rychlo.
este ma napadaju ellas konopky, ked ich objednas z ich anglickej stranky tak ta vyjdu lacnejsie a postovne zadarmo. k tomu konopne vkladacky, tie tiez rychlo schnu. neskor uvidis ci budes potrebovat aj velmi save plienky, tam uz treba ratat s tym ze budu schnut dlhsie, ale zase take velmi save potrebujes 1-2 na den a inokedy ti staci menej sava. z tych velmi savych este relativne dobre schne EH hamburger, alebo pouzijes vacsi bambusovy stvorec ako vlozku do menej savej plienky.
Kvika
Pískle

74 příspěvků
04. červen 2008
Bratislava
Příspěvekod Braiva » pondělí 01. prosinec 2008, 11:06
Pokud ti to doma takhle dlouho schne, tak bych taky hlasovala pro sušičku! Prádla pro děti je i tak strašně moc, to nebude jeden ale třeba dva sušáky permanentně rozložené :-? a plné prádla...navíc pak hrozí v bytě plíseň (to jsem si nevymyslela, to jsou zkušenosti :( ).
Nám třeba v koupelně vše špatně schne, takže máme kromě klasického topení ještě takový ten topení-žebříček a na něm pravidelně plenky ze zahrady dosouším, vejde se mi na něj celá pračka. Nevešel by se Vám?
Jinak souhlas s HD pastelkami, měla jsem je moc ráda, schnou opravdu rychle. Už by nám ale nestačily nebo jen pořádně vycpané...záleží jak moc budeš mít učurané mimčo ;)
Braiva
Žvatlalka
Žvatlalka

171 příspěvků
13. květen 2008
Praha
Příspěvekod Keit » pondělí 01. prosinec 2008, 11:19
Tak moc děkuju za neskutečně rychlé odpovědi, ale pěkně jste mi zamotaly hlavu!

Žebříček máme, ale sušička už se sem nevejde :(
Zkusím se Vás ještě optat na konkrétní značky - Tots Bots - Flexitot a Organic...?
Keit
Pískle

6 příspěvků
17. listopad 2008
Příspěvekod Klaruse » pondělí 01. prosinec 2008, 11:28
Ahoj, rychle schnou flanelky, je to ale na úkor savosti, tudíž flanelka s bambusovou vkládačkou je ideální:-) Já bych hlasovala pro Baby Lucy ( 150,- Kč) + vkládačka dle výběru ( já mám ráda TB)
Klaruse
Treperenda
Treperenda

1013 příspěvků
03. listopad 2007
Praha - Háje