ADV TOP
ADV LEFT

separačky

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Zuzajda » pátek 17. srpen 2007, 15:46
Vytahuju z Drbárny:

Dandy píše:Zkusím teda napsat něco k těm separačkám ...pravda už mi jich pod rukama prošlo dost :)

Je třeba si nejdřív rozmyslet co preferuju...

A) suchý zadeček
B) čistější plínu

Pokud se přikláním spíš k variantě A tak vybírám ze separaček, které jsou v popisu nazvány jako separačky pro děti s tužší stoličkou. Je to prostě jen o tom, že separačka je tak teninká, že odvede vlhko do pleny a sama je jakoby suchá. Nicméně když se mimi pokaká (a zvlášť kojenec) tak to "míchaná vajíčka" příliš neudrží a plena je hodně zašpiněná ... ne úplně jako by byla bez separačky - ale nic moc :) Vyzkoušené mám:
Aničky - ty jsou nejsušší, ale jsou umělé, a tak teninké, že se spíš lepí na zadeček a rolují v plíně. Pro naprosto ležící mimi po narození sice fajn ale tím, že jsou umělé na ně můžou miminka reagovat. Vojtíšek na nich byl asi prvních 6 týdnů a zadeček červený neměl nikdy. I tyhle Aničky se dají jednou vyprat.
Lotties vel. 1 - separačka je po počůrání téměř suchá, ale na dotyk není příliš příjemná už když ji dávám do plíny - působí na mě ostrým dojmem "papíru". A ještě ke všemu není nijak příliš velká a v plíně se spíš krčí.
Popo v krabičce (viskozové) - asi nejoblíbenější pro suchý zadeček u nás. Je dostatečně velká aby se nerolovala, dostatečně suchá - pro "můj dobrý pocit" :D

Pokud ale tíhnete k variantě B .. a to čistata pleny resp. "ušetřená práce u nadílky" tak jsem testovala:
Lotties vel. 0 celulosa - na pohled separačky pro kojence poznáte podle toho, že vypadají jako "kuchyňská utěrka" :oops: Je to prostě kus papíru - silnějšího než jsou separačky pro starší děti ... tím, že toho papíru je "více" tak separačka jakoby kakání více nasaje takže zabrání "rozlití po pleně" a na plenku se většinou dostane jen trochu barviva. Tím, že je to ale opravdu "kuchyňská utěrka" tak po počůrání zůstává mokrá.
Popo celulosa v roli ... řekla bych srovnatelná s Lotties - Lotties je možná o chlup jemnější.

Před nedávnem se ke mě dostaly na test i nové TB separačky - ani netuším jestli jsou již v nabídce. Na omak na mě působily téměř až uměle protože jsem si říkala že nic přírodního nemůže být tak hebké.. nicméně si myslím, že asi byly přírodní - nevím - více se k mě nedostalo. Jak bych popsala materiál .. asi jako ubrousek na odličovnání ... (samo že suchý :D Takže děsně jemňounké, vatové ..dokonce bohužel po počůrání pouštěla separačka i jemné chloupky ... mokrá byla tak někde mezi separačkama typu A a typu B :D Velkou nevýhodu jsem brala v tom, že se nedá prát - po vyprání z ní byl jen chuchvalec ...nevyhoda by to nebyla kdyby stála třeba 10haléřů ..nicméně si to nemyslím. V té době testování se ale malému u kraje pleny ukázal ekzém ...tak jsem mu to místo separačkou podkládala aby ho žádná "zhrublá plena" netlačila a Vojtíškovi to dělalo dobře a ekzém se rychle zahojil.

Všechny separačky peru! Opakovaně několikrát takže nijak závratně nezvyšují náklady. A jak říkám, nedávám je do úplně každé plenky. Separačky i více pokakané se dají krásně vyprat - ten hovňous na tom příliš nedrží ... samozřejmě že ale po ranní náloži to spíš splachuju do záchodu.

Píše se že separačky se dají použít i jako ubrousky na zadeček. zkoušela jsem to a já bych to nedoporučovala ...zdálo se mi to jako utírat celý pokakaný zadeček toaleťákem ... více méně to zadeček neočistilo úplně a zdálo se mi to takové tuhé ... koupila jsem si Kiko čtverce 15ks za cca 85Kč a to si nemůžu vynachválit.

Zuzajda píše:jojo dandy, to bys měla publikovat ;)
možná i na svůj webík

jen doplním popis o celulozové disana
jsou vlhčí než popo viskozové, ale nikdy se mi po nich křemílek neoprudil
po přeprání změkly a už jsem je znovu jako separačky nepoužívala, ale na vlhčené ubrousky super, vydrží tak několikeré praní

Klaris píše:kdo se ptal na tu Imse stay dry separačku - já jsem spokojená, tedy Joričin zadeček je spokojený, určo to po ní nesteče jak po flísu, je taková pórovitá - no prostě jako triko z moiry. Dávám ji teda hlavně na noc, přes den většinou dávám Popo viskózu, neb nikdy nevím, kdy dítko bude kakat a přece jen je to jednodušší vyhodit , to uznávám ;) Jenže někdy mě převeze a kaká hned ráno :-) Ohledně praní - když ještě bylo kakání tekuté vajíčkovité ;) - opláchla jsem proudem vody, nechala chvíli namočené v umyvadle a potom pořádně namydlila Ominem a hotovo - narozdíl od zuzajdy mi přišlo že se to pere docela dobře. Teď jak přikrmujem, tak je kakání hustší ,tak to odloupnu do záchoda (někdy stačí třepnout, jindy si pomůžu toaleťákem a se separačkou naložím podobně jak předtím :-) A je rychle suchá. Akorát bacha - ráda se v pračce chytá do suchých zipů (ten obentlovaný okraj)

*zařazeno
Naposledy upravil Zuzajda dne 15. duben 2008, 14:51, celkově upraveno 1
Zuzajda
Moderátor látkovek a nosítek

5954 příspěvků
21. září 2006
kralupy
Příspěvekod Zdenicek » pátek 17. srpen 2007, 18:21
mame separacku IV baby /viskosa/- pokud je pocurana, separacka je jen lehce vlhka,
kdyz se pokadi, tak plinka pod separackou se jen obarvi /komplet se to vypere/, "material" zustava na separacce
pri prani se trochu srazi, takze pak uz nepresahuje plenku po stranach a tece to pri vetsim kakani bokem....
Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Zdenicek
Howgh
Howgh

14890 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Trixl » pátek 17. srpen 2007, 21:16
Mě ty separačky nějak neuspokojily, tak jsem začala místo toho dávat do kalhotkových plen kikko plenkové ubrousky. nějak si s těma vajíčkama nedokážu líp poradit. Popo v roli to mám pocit, že se to po té separačce rozlévá a nic víc.
ObrázekObrázek
Trixl
Howgh
Howgh

15769 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Zuzajda » pátek 17. srpen 2007, 22:00
trixl
a to nějaké konkrétní nebo všechny?
my máme oblíbené popo v krabičce, naprostá spokojenost
Obrázek Obrázek Obrázek
Zuzajda

5954 příspěvků
21. září 2006
kralupy
Příspěvekod Lalwen » pátek 17. srpen 2007, 22:53
Separačky jsem nejdřív používala popo v roli (výborně se tím vytírali uši i psovi - říkal manžel ;)) do BM plenek, ale je pravda, že jsou dost úzké a zadeček je vlhčí než v popo v krabičce, takže jsem potom na ty v roli dávala ještě ty v krabičce (i se mi pak líp dělalo s plenkou).

popo v krabičce jsou super, zadeček je v suchu a dost vydrží určitě víc než 4 vyprání. Vyhovuje mi i jejich velikost.

taky jsem jednou koupila, šetřilka, Imse Baby a ty se mi teda moc nelíbí, jsou takové hrubé, příjdou mi drsné, neforemné a hlavně mrňavé. Jejich složení pokud si pamatuju je 90% papír a 10% vizkoza.

jiné jsme nezkoušeli

teda jednou jsem ustříhla trchu flísu a udělala pár flísových separaček, ale mělaj sem jen takový tmavý flís a dělali se z něho barevné žmolky a malý je pak měl kde sedalo :roll: ;)
Obrázek Obrázek Obrázek
Lalwen
Diskutérka
Diskutérka

2720 příspěvků
24. září 2006
okolí Loun
Příspěvekod Tamik » pátek 17. srpen 2007, 23:20
Ahojky, koukám, že se drbou separačky.
Tak jen můj poznatek - vyzkoušeli jsme popo viskózové - pro nás naprostá jednička. Pak ale došly a dodavatel neměl, tak jsem místo nich měla Bambino mio a to je tedy katastrofa.
Vyprat jdou jen párkrát a na popo z mého pohledu nemají. Jsou prostě divné.
Na překlenutí mezi popo a BM jsme měli ještě Aničky a ty mě taky nenadchly. Krom toho, že mi na nich vadí, že je nemohu splachovat ;) , tak se dost hrnuly a po vyprání jsem je musela různě rovnat. Což vlastně ty BM taky. Hrozně se mi praním "zhňoucají" :D !
Takže se těším, až mi dojdou, Aničky nechám jen tak pro jistotu a další budou rozhodně popoliny.
Tamik

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Tamik
Diskutérka
Diskutérka

2600 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Trixl » sobota 18. srpen 2007, 09:07
Zuzajda píše:trixl
a to nějaké konkrétní nebo všechny?
my máme oblíbené popo v krabičce, naprostá spokojenost

Popo v roli, potřebuju jen něčím zachytit novorozenecká vajíčka. Fleky nijak neřeším, komu vadí ať si trhne ;) Jen bych ráda tu separačku vzala a aby na plínce bylo co nejmíň toho k očištění ;) Což ty plenkové ubrousky zatím splňují, prací jsou taky ... tak jako separačky taky možnost ne?
ObrázekObrázek
Trixl
Howgh
Howgh

15769 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod čiřikaví » sobota 18. srpen 2007, 15:51
Tak ja to vezmu jeste i z jine strany :D
od asi 2 mesice pouzivam jen fleesove separacky tots bots, mam jich 10 a vystacim si bez problemu - ale doplnuji je vkladackami s fleesem, takze jich vic nepotrebuju. Dite na flees neni alergicke takze s tim problem neni, separacka je vzdycky sucha, vsechno z ni jde krasne dolu a i vyprat.

Pouzivala jsem je i na "michana vajicka" a taky to slo, ale bylo to i dobrymi plenkami ( kalhotovkami) ze vsechno se udrzelo tam kde mělo.
čiřikaví
Klábosilka
Klábosilka

410 příspěvků
10. listopad 2006
Praha
Příspěvekod Mafra82 » sobota 18. srpen 2007, 16:24
Tak já mám doma Kushies separačky, a ty u mne dost propadají :roll: koupila jsem poprvé a asi naposledy, jsou v roli, a přijdou mi hodně úzké, mnohem užší než Disana separačky a jsou takové divně měkké, po vyprání se musí vyžehlit jinak nejdou znovu použít, ještě tak na ty vlhčené ubrousky by asi šly...
Pak máme doma ANičky. Ty dávám když fakt chci aby měl prdku v suchu.. ale to jen proto že nemám doma už kroma dalších a to jsou flísové jiné. No a flísové jsem mu nedávala zrovna v době kdy měl opruzenou prdku.
Ale jinak jsou flísové bezvadné. Dříve jsme měli doma vkládačky od TB a ty měly na jedné straně flís, a byly bezvadné, jak jsem se ale dověděla nejsou na skladu u nikoho...
Mafra82
Diskutérka
Diskutérka

2551 příspěvků
21. září 2006
Praha 9
Příspěvekod Sonča » úterý 28. srpen 2007, 13:32
Holky, nemáte některá zkušenosti s feecovými separačkami, konkrétně Haipa- Daipa? Ty tots jsem v nabídce nenašla.

Díky moc.
Obrázek

Obrázek
Sonča
Krafařka
Krafařka

676 příspěvků
11. listopad 2006
Šternberk
Příspěvekod Mafra82 » úterý 28. srpen 2007, 17:24
Sončo mám je doma a používám je už dlouho, stále jsou perfektní, jen bych je příště chtěla mít trochu šitrší, někdy se stane že hovíško obteče :D bo nejsou ideálně široké :D
Mafra82
Diskutérka
Diskutérka

2551 příspěvků
21. září 2006
Praha 9
Příspěvekod Sonča » úterý 28. srpen 2007, 19:49
Velchi, díky moc, mně jde teď hlavně o to sucho. Chlapisko už má dobrou stolici (pokud nemá průjem :( )
Obrázek

Obrázek
Sonča
Krafařka
Krafařka

676 příspěvků
11. listopad 2006
Šternberk
Příspěvekod Mafra82 » úterý 28. srpen 2007, 20:16
Na sucho to funguje parádně!! My jsme s nimi v tomto směru opravdu spokojení!
Mafra82
Diskutérka
Diskutérka

2551 příspěvků
21. září 2006
Praha 9
Příspěvekod Trixl » úterý 28. srpen 2007, 20:26
Dostala jsem od někoho flísové separačky jako dárek, zkusím jednu dát malé, když by neměl být problém ani s vajíčky. Nesnáší mokro. A na kolik se perou? Dají se prát ve slizu?
ObrázekObrázek
Trixl
Howgh
Howgh

15769 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Mafra82 » úterý 28. srpen 2007, 20:36
Trixl - kopírji :

Separační fleecová vložka Haipa-daipa

Cena (Kč): 21,00
Velikosti: Univerzální
Barvy: Bílá
I když je mokrý, působí fleece na dotek suše, a je tak velmi příjemný jako doplněk látkových plen. Používá se jako pratelná separační vložka.

Složení materiálu:
Fleecová vložka je vyrobena z velmi kvalitního microfleecu (100% PES), který se nežmolkuje. Fleece je prodyšný materiál vyrobený tak, aby simuloval vlastnosti ovčí vlny, a i když je mokrý, působí na dotek suše.

Potřebné množství:
Myslím, že je dobré mít fleecových vložek obdobné množství jako vlastních plen.

Praní:
Fleecovou vložku je třeba před prvním použitím vyprat. Lze ji prát na 40°C, ale nesmí se žehlit. Díky materiálu, ze kterého je vyrobena, se také snadno pere v ruce a velmi dobře schne.

← Zpět na: Produkty
Mafra82
Diskutérka
Diskutérka

2551 příspěvků
21. září 2006
Praha 9