ADV TOP
ADV LEFT

Začátek látkaření v pozdějším věku miminka

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Jabamba22 » čtvrtek 23. srpen 2007, 10:13
Chtěla bych se zeptat jak si vaše mimčo zvykalo z paírovek na látkovky.Do 7 M. jsme byli na jednorázovkách a pak jsem odkoupila za dobrou cenu 3 mommys touch se kterýma problém nebyl, dávám do nich orig. savé vložky nebo čtvercovky.Hned po použití přepírám a kombinuju s jednorázovkama.Chtěla jsem naší plenkovou výbavičku rozšířit a zakoupila haipa daipa plínku nebělenou a flísový kalhotky, ale elenka je nechce, pokaždý si za ně tahá a brečí.Zkoušela jsem i kalhotky se čtvercovkou, ale taky ne.Docela jsem z toho rozčarovaná, vůbec jsem takový zásek nečekala. už jsem to zkoušela 3 krát a vždy je po 10 min sundala.Měli jste někdo takový problém?A zvyklo si pak dítko nebo je mám prodat a zůstat u mommysek?Díky

*zařazeno
Obrázek
Jabamba22
Pískle

96 příspěvků
10. listopad 2006
Příspěvekod Ivca79 » čtvrtek 23. srpen 2007, 10:32
Pokud si pamatuju, tak Kira s Aninkou začínala určitě po roce věku. Když sem u ní jednou byla, tak byla Aninka s plín úplně unešená a furt se chtěla převlíkat a ozkoušet všechny plínky, co viděla ;)

Co se týká tvého problému, napadá mě možnos A:
pokud nepoužíváš separašky, tak jí možná plenka zebe (Mommys má přeci jen flís, který je na pocitově povrchu suchý), takže bych ti doporučila zkusit nějaké flísové nebo viskosové separačky (podle toho, jak moc se ti chce prát)

Nebo možnost B:
Nesedí jí ten flíszvrchu (třeba to lochtá na nožičkách, nebo něco podobného). Zkus ozkoušet Haipa plínu překrýt Mommys kapsovkou (nevycpanou, jen jako kalhotky) - pokud to nebude vadit, tak je problém v kalhotkách a asi bych ti doporučila pořídit nějaké PUL.
Ivča + D 09/09 + F 11/11 - H 08/13
Obchůdek na Fléru - Při objednávce mimo Flér -11% sleva :)
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Kira » čtvrtek 23. srpen 2007, 10:54
Jo, jo, je to tak. Anetka přešla na látkové pleny v roce a půl.
A je fakt, že když uvidí nějakou novou, tak si ji hnec cpe na prdelku. :D Z jednorázovek byla pořád opruzená a zhoršoval se jí exém.
Tak možná jí samotné je ta látka příjemnější.
Taky bych asi vyzkoušela PUL kalhotky- třeba Imse Vimse a nějakou tenčí plínu.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Kira
Klevetnice
Klevetnice

3158 příspěvků
22. září 2006
Kladno
Příspěvekod Mia_a_spol. » čtvrtek 23. srpen 2007, 11:02
Zdravím,

Max začal s látkovkama v15měs a bylo to OK já tedy rovnou na plenku dala gaťky, aby jí neviděl, neím jak by reagoval kdyby ne, ale já jsem si tuhle alternativu prostě zakázala, s prodejkyní jsem pokonzultovala, jaké jsou při přechodu, tenkrát doporučila OneSize a Bambusky ... já prostě věřím na přenos, třeba se mýlím ;) ;) držím palce ať jste obě spolojené
Mia_a_spol.
Diskutérka
Diskutérka

2818 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Siloenka » čtvrtek 23. srpen 2007, 11:06
my jsme začínali taky až po roce a Dany si strhával látkovky stejně,jako papírovky,takže to vyšlo na stejno.Ale měl různá období.Teď má zase období,kdy při přebalování pěkně drží,protože ví,že by ho jinak čekal nočník ;) ;)
ale vím,že některé maminky v diskuzích popisovaly přesně to,co ty.Některé látkovou výbavu proto zrušily,což si myslím,že je škoda.Já bych asi zkusila ty fígle,jak tu psaly holky.Nejdřív bych asi zkusila nějakou separačku,třeba popolini na obyčejnou plínu /na to nejdřív ty flísáky,když jiné nemáš/ no a kdyby byl problém,tak nějaké ty pul kalhotky.Asi bych nejdřív nakupovala opatrně z druhé ruky a hlavně po jednom /a nebo je taky možnost nové a pak je na mmb výhodně prodat ;) / Dražší plíny bych zatím nekupovala,jestli ji bude vadit plína i přes separačku s pul kalhotkama,tak bych přikoupila asi ty mumysky. Pokud bude spokojena s plínou + separajdou,tak pak bych teprve šla do nějakých dražších :o) Myslím si,že je škoda dávat zpátky jednorázovky,když kapsovky snese ;)
tak pak napiš,jak jsi pochodila ;)
Siloenka
Diskutérka
Diskutérka

2347 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Terik » čtvrtek 23. srpen 2007, 11:49
Ahoj,

ja zacala latkovat se starsi dcerou v 15 mesicich a stejny problem. Vyresila jsem to koupi par bodicek, takze se nemohla vyslect a to zabralo. V 19 mesicich uz byla bez plenek, ale dodnes nosime plenky na spani...

Terik
[img:80f27824ca]http://b5.lilypie.com/X6lOp1/.png[/img:80f27824ca]

[img:80f27824ca]http://b5.lilypie.com/X6lOp1/.png[/img:80f27824ca]
Terik
Klábosilka
Klábosilka

386 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Jabamba22 » pátek 24. srpen 2007, 20:42
Tak děkuji moc za rady.Zatím jsme se nehly.Chudák si je ani nestrhává, jen stojí pofňukává a tahá si za ně přes tepláčky, úpná hromádka neštěstí :( . Napadlo mě koupit menší kalhotky, ty L jsou přece jen hodně velký a třeba jí vaděj v běhání, ty mommysky jsou přece jen užší.
Obrázek
Jabamba22
Pískle

96 příspěvků
10. listopad 2006
Příspěvekod Klaris » sobota 25. srpen 2007, 07:34
jestli jsem to pochopila tak máš svrchní gaťky jen flísové? opravdu zkus ty PUL, budou míň objemnější a třeba jí to bude míň vadit.
Zkušenost s odmítáním plíny tedy nemám, my jsme byli v látce od narození a běhalo se i s rancem na zadku ;) , mladší leze i s noční vycpanou plínou a vlňákama..Třeba si ta tvoje na větší zadeček taky zvykne..
ObrázekObrázek
Obrázek
Klaris
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

8365 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Hanele » sobota 25. srpen 2007, 07:43
taky doporučuju zkusit pul kalhotky... třeba Imse vimse organic - jsou dobře poddajné, tak by mohly být v pohodě.. a ze začátku do nich možná nějakou tvarovanou plenku..docela levné mají na www.plienka.sk nebo čtvercovku na osminy...
Obrázek Obrázek
Obrázek
Hanele
Drbna
Drbna

4404 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Papulinka » sobota 25. srpen 2007, 08:17
Ahoj,

tak já jsem začala látkovat, když starší dcerce byly skoro dva roky. Dávala jsem jednu čtvercovku do bambino gatí. Postupem času jsem přidala druhou. Problémy jsme s tím neměly, zvykla si v podstatě hned.

Ale sestra má holčičku a látkují od narození. Akorát holčička má averzi na na natahovací vlňáky, ty taky ze sebe strhává a nechce. Třeba kalhotky IV Organic nebo Imse vlňáčky jí nevadí a nosí je v pohodě.

Tak si myslím, že bych možná vyzkoušela jiné kalhotky a třeba by to šlo.
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Papulinka
Pískle

97 příspěvků
25. leden 2007
Příspěvekod Petraprzy » sobota 15. prosinec 2007, 23:19
Ahoj, přidávám se do diskuze, začali jsme s látkovkama taky pozdě, až v 15. měsíci. Mirinka je ale přijala bezvadně, dokonce je mi i nosí ze sušáku, když oznámím, že jdeme přebalovat ;)
Petraprzy
Klábosilka
Klábosilka

401 příspěvků
07. prosinec 2007
Ústí nad Orlicí
Příspěvekod Sonča » neděle 16. prosinec 2007, 23:01
My začali v deseti měsících a bez problémů. Používáme Popo biofroté, do toho separačku a přes to Venta, na noc vlňáky. Ta Venta jsou tenoučká, takže s pohybem problémy nejsou. Snad to časem překonáte.
Sonča
Krafařka
Krafařka

676 příspěvků
11. listopad 2006
Šternberk
Příspěvekod Viki » neděle 16. prosinec 2007, 23:18
No my látkovaly od 3-6 měsíce (malá byla kojená a kadila 2x do týdne :-) ). Nyní je jí 22M a zhruba měsíc má plenku jen na spaní, tak jsem začala dávat čtvercovku na draka + vícevrstvou plenku Popolini + Snapi + vrch.kalhotky Popolini - bohužel jen 2 dny, protože malá měla hysterický záchvaty a prostě si to nenechala oblíct..... doslova chtěla JINOU (papírovou).
Vendula a Simonka
Viki
Pískle

33 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Janak » neděle 27. leden 2008, 22:56
Ahoj holky, máte prosím Vás některá zkušenost s kapsovkama Swaddlebees?
Janak
Klevetnice
Klevetnice

3444 příspěvků
02. listopad 2006
Brno-KrPole
Příspěvekod Klár@ » sobota 15. březen 2008, 14:06
Zdravím! Zatím mám jenom jednu ve vel. M- Beruška má kolem 8kg a už v ní nemá moc velkou rezervu.Je krásně úzká, spíš nižší, ale né supernízká bokovka a hezky obepne prdelku- jako jediná má uvnitř ještě vrstvu biobavlny, takže se dá i pro děti, které nesnášejí fleec.Mám jí z kapsovek nejraději a chystám se dokoupit další.
Klár@
Pískle

83 příspěvků
03. únor 2008
Hradec Králové