ADV TOP
ADV LEFT

Plenky 2v1

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Sura » úterý 28. srpen 2007, 09:20
Rozhodla jsem se, že bych chtěla používat látkové pleny, ale protože čekáme naše první mimi a já nemám vůbec žádné zkušenosti, vybrala jsem si z celé široké nabídky Imse biofroté 2v1.
Můžete mi prosím sdělit své názory, postřehy, chválu, kritiku a zkušenosti s nima

*zařazeno
Sura
Pískle

4 příspěvků
27. srpen 2007
Příspěvekod Sura » úterý 28. srpen 2007, 10:22
To je opravdu žádná nepoužíváte? Pročítala jsem zdejší diskuze a asi tu většina z vás používá pleny + kalhotky. Na to si já ale na začátek netroufám, budeme toho mít docela hodně - cca měsíc před porodem se budeme stěhovat do baráku, pak hned mimčo - než se s tím vším aklimatizuji, potřebuji opravdu něco snadného. Doma mi nikdo neporadí, sestra je velký zastánce jednorázovek.
Sura
Pískle

4 příspěvků
27. srpen 2007
Příspěvekod Terik » úterý 28. srpen 2007, 10:38
Ahoj,

mela jsem kdysi stejne naroky jako ty, tak jsem koupila Popoliny 2v1. Musim se priznat, ze dnes uz latkuju pomoci kalhotek a plenek zvlast. Na prvni dceru byly ty plenky dobre, ale na druhe mi vzdy protekly. Proste ji nesedly. Proto radej doporucuju tu pro tebe slozitejsi variantu. Ver mi. Prace navic to neni. Taky jsem si to myslela, ale az casem se ukazalo, ze jsem se mylila. Nevim, jak stare mas ditko, ale u me mladsi dcery uz si klidne vystacim jen se dvema kalhotkama a deseti plenkama. Zbytek mam obycejne ctverce v zaloze.
Kazdopadne IV je dobry vyber. Mam od nich kalhotky soft a jsem z nich naprosto unesena..

Terik
[img:80f27824ca]http://b5.lilypie.com/X6lOp1/.png[/img:80f27824ca]

[img:80f27824ca]http://b5.lilypie.com/X6lOp1/.png[/img:80f27824ca]
Terik
Klábosilka
Klábosilka

386 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod D2 » úterý 28. srpen 2007, 11:50
Ahoj, osobní zkušenost s nimi nemám...měla jsem je v ruce, jsou moc příjemné....chtěla jsem je koupit pro babičky, ale zvládají variantu kalhotková plena + svrchňáky, takže jsme ušetřili....

Jak už tady psala Terik, fakt navléknout kalhotkovou plenu a svrchňáky je raz dva, navíc malé mimčo s sebou nechá v poho manipulovat, takže se ještě nemusíš prát :-), nemusíš se bát i čtvercovek, je to fakt jen otázkou cviku

Pokud tě netrápí finance, tak směle do toho...ale novoši jsou pěkní průtokáči, takže spotřeba bude veliká )doporučuje se 18 plen), navíc, aby tě to látkování neodradilo, chce to, aby ta plenka dobře seděla...takže kupovat "raději větší, aby déle vydržela" se asi moc nevyplácí.

Jinak většina z nás je majitelkami svrchňáků imse a jsou asi nejpopulárnějšímu kalhotkami.

Tak směle do látkování :-)
Obrázek[/url]
D2
Žvatlalka
Žvatlalka

148 příspěvků
26. říjen 2006
Kladno
Příspěvekod Siloenka » úterý 28. srpen 2007, 12:06
sura: já bych ti radila,abys zatím třeba koupila jen jedny,vyzkoušela na dítku a uvidíš,jak sednou. Já teda taky používám plenky + kalhotky,i když mám 2 popolinky 2v1.Plenky a kalhotky zvlášť dávám z těchto důvodů.
1.Můžu si regulovat tloušťku a složení pleny podle toho,jak mi vyhovuje /méně na doma,více na delší procházky/
2. Pleny + kalhotky výjdou levněji než třeba 10-15 kalhotek 2v1 a ještě k tomu několikrát v různých velikostech jak dítě roste :roll:
3. V noci a v parném létě můžu dát na plínu vlněné kalhotky /případně flísové/ a tak si udělat super prodyšné balení /což s plínou 2v1 nejde,mají nepropustnou vrstvu,v létě se mi malý s těch popolinek 2v1 opruzoval

Ale tím nechci tady říct,že jsem proti plíně 2v1. určitě je fajn jako doplněk třeba k lékaři a všude tam,kde potřebujeme rychle přebalit. Jenže třeba na doma,či v létě nebo v noci je to myslím zbytečné. Využívám každé chvíle,kdy se Dany nemusí pařit v té nepropustné vrstvě,takže doma líta buď v plíně a vlňákách nebo jenom v plíně.
Jo a ještě jeden postřech. Ty imse 2v1 mají stejný střih jako Imse soft a ty mají velký problém s přetáčením se těch sucháčů,takže to pak dítě škrábe na bříšku. Zvlášť,když je hodně aktivní.

Takže asi tak ;)
Siloenka
Diskutérka
Diskutérka

2347 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Zuzajda » úterý 28. srpen 2007, 12:59
holky, já to kvůli lepšímu zařazení přejmenuju na Plenka 2v1, stejně to k tomu obecnému dospělo
Zuzajda
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

5954 příspěvků
21. září 2006
kralupy
Příspěvekod Sura » úterý 28. srpen 2007, 13:17
Díky za rady. Musím se přiznat, že jsem čekala, že to k něčemu takovému dospěje, že mít pouze 2v1 je asi hloupost. Jak jsem spala, dítko zatím nemáme - jsme v očekávání 6.12., tak mám ještě relativně čas zjišťovat a zjišťovat. Musím se ale přiznat, že při pročítání diskuzí jsem z toho tak trošku čím dál víc zmatená, prostě se v těch značkách, názvech a zkratkách, které se tu používají vůbec nevyznám.

Jinak děkuju za zhodnocení popularity imse, asi se budu při výběru řídit všeobecnou oblíbeností.
Sura
Pískle

4 příspěvků
27. srpen 2007
Příspěvekod Medulienka » úterý 28. srpen 2007, 14:11
Ahojky Suro,

tak já bych nejdřív chtěla říct, že dle mého skromného názoru jsou Popolinky a Imse Vimse 2 v 1 jako nebe a dudy - zejména proto, že ty Popolini jsou prostě děsně obří, kdežto IV jsou méně objemné... Já mám 2v1 IMse Vimse, a jsem moc spokojená, i když je mám právě spíš pro muže a babičky, kdyby přebalovali... Je to vážně skvělá plenka, a pokud tě netlačí finance, pár si j ch rozhodně pořiď, ale vůbec se neboj ani plenek s kalhotkama, za dva dny už budeš mít cvik a přijde ti to jako nejjednodušší věc na světě - během dvou dnů to zvládl a pochopil i můj muž ;)
Btw. tvé zmatení chápu, byla jsem na tom podobně, vrtala jsem se v tom fakt tři měsíce, nejlepší bude si opravdu v reálu u někoho ty plínky osahat, a stejně je pak budeš muset testovat na svém mimču :D
ObrázekObrázek
Medulienka
Howgh
Howgh

5067 příspěvků
16. listopad 2006
Příspěvekod Asha » úterý 28. srpen 2007, 14:33
Ahoj:)
Imse 2v1 doporucuju! Ale fakt staci par, ja mam dve...a zbytek normalni s kalhotkama, jak psaly holky. Jednak je to dost drahy a potrebujes jich hodne...a jednak i dite se behem par tydnu dost meni. Ja mam asi 5 znacek a za tech 5 mesicu, co je pouzivam, Tyne v kazdym obdobi sedlo nejlip neco jinyho. Abys to po par tydnech vsechno neprodavala.
Jinak ty Imse jsou lepsi spis vetsi. Aspon teda u nas, nevim, jaky ma kdo zkusenosti. Ale mame vel. 7/10 kg, T. ma 7 kilo a jsou ji akorat. Klidne by snesla vetsi.
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Asha
Krafařka
Krafařka

870 příspěvků
28. listopad 2006
Praha
Příspěvekod Sloník » středa 29. srpen 2007, 22:13
Sura,
pokud si pořídíš celou výbavu jen z IV 2 v 1, budeš hodně zklamaná. Jsou super, ale spíš jako doplněk na rychlé přebalení - k lékaři, na cesty apod. Ta neprodyšná vrstva je přece jen umělotina a nevětrá to tolik.
Já na doma používám od prvního dne čtvercové plenky Imse Vimse 100g, k tomu PUL kalhotky a vlnáčky, v létě dávám jenom plínku bez gatěk nebo vůbec žádnou :D
Sloník
Krafařka
Krafařka

810 příspěvků
02. leden 2007
Příspěvekod Medulienka » čtvrtek 30. srpen 2007, 09:26
Asho, naprostý souhlas s těma velikostma, já budu brzo prodávat tu do 8 kg, i když mám malá momentálně 6,3 ;)
ObrázekObrázek
Medulienka
Howgh
Howgh

5067 příspěvků
16. listopad 2006
Příspěvekod Aterka » čtvrtek 30. srpen 2007, 09:42
Ahoj, já mám také obě varianty...2v1 popoliny mají výhodu v tom, že v nich dítě není tak objemné a jsou vytvarovanější, jsou vlastně jako malinko silnější jednorázovky, ale to je výhoda asi spíš u dětí, které se pohybují, protože jim tolik nepřekáží v chůzi. Terezka v nich tolik nevrávoře :-) Jinak bych vůbec neřešila, že na látkové plenky se musí navlíct svrchní kalhotky. To opravdu není nic pracného nebo složitého, uvidíš sama. nemusí se prát po každém použití, já je někdy otřu jen vlhkým hadrem a pak když jsou třeba zašpiněné nebo cítit, tak je teprve vyperu. Doporučju tak 1-2 pleky 2v 1, zbytek obyč látkovky, nejlépe bio (když už :-) ) a pak svrchní kalhotky polyesterky a určitě vlnáčky (jen dej pozor, at ti je nikdo nešoupne do pračky jako mně). Určitě nedoporučjuju kupovat všechny 2v1. Dobré a levnější jsou také vícevrstvené plneky, které také stačí šoupnot do svrchních kalhotek třeba na hodinu, když víš, že dítě za hodinu půjde spát a potřebovalo přebalit, noebo v létě.Plenky jsou v růlzných velikostech, tak si pak pořid 2v1 až bude dítě větší a bude chodit, nebo se plazit. Ted je to i zbytečné. Práce navíc to nebude.
A poslední, já osobně upřednostňuji svrchní kalhotky na patentky
děti si je samy jen tak nerozepnou a je to takové šikovnější podle mě, sucháče mi tak dobře nedrží. Nevím ,jestli jako patentky někomu vadí, ale jsou i na tričkách a bodíčkách a kalhotách a overalech a všude na oblečení, takže pokud budeš vybírat, tak patentky bych Ti doporučila. Já tak uvažuju, že budu muset mít další dítě už jen kvůli té obr výbavě, co pro malou máme :-))
Obrázek

Obrázek
Aterka
Klevetnice
Klevetnice

3021 příspěvků
08. březen 2007
Příspěvekod Aterka » čtvrtek 30. srpen 2007, 09:47
A ještě dodatek, nekupuj veliké zásoby drahých plenek, nevíš, jak dítko poroste a za chvilku bude potřebovat větší velikosti. Mně se opravdu osvědčily i ty vícevrtvené plenky, na holčičku stačí přeložit a šoupnout do kalhotek. A můžeš je použít jak na měsíční mimi tak na dvouleté.
Obrázek

Obrázek
Aterka
Klevetnice
Klevetnice

3021 příspěvků
08. březen 2007
Příspěvekod Sura » středa 05. září 2007, 10:11
Celou výbavu v 2v1 určitě kupovat nebudu. Budu asi chodit na předporodní kurz, tak doufám, že tam nějaká prezentace látkových plen bude. Teda snad by měla být.
K těm více vrstvým plenkám se zeptám - ty se skládají do nějakých skladů nebo ne? (myslím jako novorozenecký, ..... atd.)
Sura
Pískle

4 příspěvků
27. srpen 2007
Příspěvekod Siloenka » středa 05. září 2007, 18:24
Sura píše: Budu asi chodit na předporodní kurz, tak doufám, že tam nějaká prezentace látkových plen bude. Teda snad by měla být.
K těm více vrstvým plenkám se zeptám - ty se skládají do nějakých skladů nebo ne? (myslím jako novorozenecký, ..... atd.)

no já nevím,možná kdyby kurz vedla nějaká osvícená porodní asistentka,tak tam třeba látkovky ukáže,ale běžně to myslím není. Akorát si pamatuji,že jedna mamča psala,že v kurzech kam chodila,ukazovali popolinky,takže alespoň něco,i když vzhledem k nabídce,která je momentálně v čr to je stejně málo.

a jinak sklady vícevrstvých plenek najdeš třeba na www.mamaja.cz nebo na www.latkovepleny.cz
Siloenka
Diskutérka
Diskutérka

2347 příspěvků
21. září 2006