ADV TOP
ADV LEFT

Jak prát látkovky na cestách ?

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Mkempna » pondělí 03. září 2007, 17:48
Ahoj,
chci se zeptat, jak perete látkovky na cestách. Pračku nebudeme mít k dispozici, budu muset ručně.
Plánuju vzít 10-14 HHS a každý večer přeprat použité pleny. Pak to eventuélně vymáchat v Miofreshi. Sama nevím, nerada bych, aby se oprudila.
Předem díky za radu.
Martina

*zařazeno
Obrázek[img]http://m3.lilypie.com/vXaQp2/.png
http://m3.lilypie.com/vXaQp2.png
Mkempna
Žvatlalka
Žvatlalka

118 příspěvků
20. říjen 2006
Ostrava centrum
Příspěvekod Lalwen » pondělí 03. září 2007, 18:12
Martino,

jukni na tenhle článek od Makytky.

My byli v červenci v Jižních Čechách a pravda Míša byl v tom teple skoro bez plín (měl je jen na noc a na výlety) takže moc plínek to nebylo, prala jsem v ruce v umyvadle, dávala jsem kalhotkovky a hodně máchala min. 4x, naštěstí bylo hezky a dobře schly. Kdyby bylo ošklivo, tak bych vzala spíš čč a vícevrstvé.

Ten mio fresh je určitě dobrá volba ;)
Obrázek Obrázek Obrázek
Lalwen
Diskutérka
Diskutérka

2720 příspěvků
24. září 2006
okolí Loun
Příspěvekod Zurecek » pondělí 03. září 2007, 19:14
ahoj,
tak my byli na dvou týdenních dovolených a příští týden jedem na poslední.

Pokaždé jsem sebou brala zvon na odpady, takový ten "starý"prodávají ho pořád u rodičů v bývalé Jednotě, pak přibalím flašku octu a omio bianco mýdlo a je to.

jezdíme na chaty, takže tam vždycky tam je kýbl, plínky pořádně pročvachnu zvonem(je to dobré na svaly) v octové vodě, fleky potřu mýdlem a je to, nechám působit a zase projedu zvonem.
Kroutí většinou manžel, má větší sílu.

Pokažde na obou dovolených jsme to celé zvládli bez jednorázovek, ale na tu kde jedem příští týden berem Moltexky, mám strach, že bude chladno a nebude to schnout, když to nebude dobře vyždímané, takže budem kombinovat bavlnuXMoltexky.
a vždycky beru bambusky, vícevrstvé a pár čč
Zurecek
Treperenda
Treperenda

1498 příspěvků
21. září 2006
v mojí milované Ostravě
Příspěvekod Hanele » pondělí 03. září 2007, 19:38
ahoj - byli jsme na dovolené pod stanem - v kempech - a chápu tvoje obavy...
s HHS sice nemám zkušenosti...
podle mně nezáleží až tak na praní, jak na sušení - když máš místo na sušení, tak můžeš vzít cokoli...

já prala v marseilském mýdle - tuhém jednou dokonce i ve studené vodě a pustilo vše...
jinak stačí normálně teplá voda z kohoutku, doporučuju lavorek a nějakou pevnější igelitku..

malý se neoprudil, i když je citlivka...
Obrázek Obrázek
Obrázek
Hanele
Drbna
Drbna

4404 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Julinky » úterý 04. září 2007, 13:39
Taky jsme se teď vrátili, byli jsme na dva týdny, chtěli jsme to kombinovat s jednorázovkama, ale nakonec to nešlo, protože zlobila kůžička.
Měla jsem jen čtvercovky + 3 zavazovačky a šlo to všechno v pohodě.
Občas netekla teplá voda, tak jsem plínky prala i ve studené.
Měla jsem kostku marseilského mýdla, většinou jsem přemáchla hned těsně po přebalení.
Malá je citlivka, ale bylo to v naprosté pohodě.
Před odjezdem jsem to dost řešila, jak to půjde, ale opravdu přemáchnout několik plenek za den nebyl problém.
Taky jsem si vzala tréninkové kalhotky, doufala jsem, že třeba uděláme pokrok, ale pokrok nenastal a ony moc dlouho schnou, tak zůstaly nevyužity.

Část dovolená nám propršela, tak plenky schly třeba přehozené přes dveře skříněk a tak, kalhotovky bych asi sušila podstatně hůře.
ObrázekObrázek

Obrázek
Julinky
Krafařka
Krafařka

615 příspěvků
10. prosinec 2006
Čáslav