ADV TOP
ADV LEFT

Jak zabráníte žmolkům na plínách?

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Lukulka » sobota 06. říjen 2007, 10:10
Ahoj maminky,
používám látkovky teprve 4 měsíce (první dítě) a mám nepříjemný problém. Na čč se mi dělají žmolky a to samé na vv a na namazaný zadečekse to pak pěkně nalepí :( Navíc se mi do těch žmolků nachytají prachové částice z barevných tkanin a na froté plenách žmolky vypadají ještě jako špína. Stejný problém mám i u dětského prádla. Nevím co dělám špatně. Jediné pleny bez žmolků jsou zavazovačky Disany. Pleny peru v eko gelech na 60, ždímám na 750, pokaděné namáčím ve žlučovém mýdle, do máchání přidávám ocet. Dětské oblečky peru naruby na šetrných programech (vlna, syntetika) max na 40, ždímju na 500 (aviváž nepoužívám)a stejně se žmolky dělají. Pračku čistím octem na vyvářku (pravidelně), filtr kontroluji co 14 dní a zbytek částí (okolí těsnění, dávkovač apod.) otírám pravidelně. Dokonce jsem už i zkusila před praním věciček projet jeden program na prázdno, ať se vyplaví případné usazeniny. Ale preru 3x do týdne, takže si myslím, že se tam ani nic usazovat nemůže. Před 2 týdny jsme měli opraváře a ten potvrdil, že pračka je naprosto čistá bez usazenin a dobře udržovaná.
Tak už nevím v čem je zakopaný pes, ale ty žmolky mne fakt štvou. PROSÍM PORAĎTE!!!!

*zařazeno
Lukulka
Pískle

2 příspěvků
04. říjen 2007
Ostrava
Příspěvekod Lalwen » sobota 06. říjen 2007, 12:48
Lukulko a jaký čč máš??

mě zežmolkovaly Libštátské, Kikko ne a holky psaly, že ani imse čč nežmolkujou (já mám jen 4 a teď už jsme přes den bez plen takže je mám vypraný max. 3x)

Žmolky na dětském prádle mám taky, ale tam bych řekla že to dělá příměs polyesteru v bavlně, třeba na kvalitních tričkách se mi to neudělá a když koupím nějaký levnější tak je za chvilku žmolkatý.
Obrázek Obrázek Obrázek
Lalwen
Diskutérka
Diskutérka

2720 příspěvků
24. září 2006
okolí Loun
Příspěvekod Lukulka » sobota 06. říjen 2007, 13:19
Mám Kikko a pak nějaké koupené v Tesco, značku si nepamatuji. Ty Kikko jsou ze všech druhů nejjemnější, ale o to více se mi zdá, že se z nich uvolňují drobné nitky a žmolkují. Dávám je malé pod hlavičku ale pak ji musím z vlásku žmolky vybírat.

Lalwen a máš na těch děckých věcičkách také nachytané žmolky z barevného prádla? Já se snažím prát odděleně bílé, růžové, červené a tmavé, s dospěláckýma věcma to vůbec nedávám do pračky a stejně se mi na bílých věcech objeví žmolky červené nebo tmavě modré. Tydle barevné žmolky se mi začínají přichytávat i na plíny.
Lukulka
Pískle

2 příspěvků
04. říjen 2007
Ostrava
Příspěvekod Lalwen » sobota 06. říjen 2007, 15:39
My čč používali nejvíc tak kolem půl roku teď si nejsem jistá jestli si to ještě dost dobře pamatuju, ale trochu žmolků tam bylo, proptože když jsem je protřepávala tak z toho lítali, ale nikde se nám to nechytalo.

Žmolky z barevného prádla se mi běžně na prádlo nechytá, tak maximálně něco na černý prádlo, když ho zapomenu obrátit (a že zapomínám často ;)), nevím čím to může být, protože o pračku se nějak extra nestarám, octem jí projedu tak max. 2-3x do roka, máchám většinou na 1100 otáček akorát plíny dávám na 900 ot. , máchání navíc taky většinou dávám, peru ve slizu z omina. Nejčastějš peru na 40 a na 60 °C, filtr taky nekontroluju nijak pravidelně, řekla bych že proti tobě tu péči o pračku dost flákám Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek
Lalwen
Diskutérka
Diskutérka

2720 příspěvků
24. září 2006
okolí Loun
Příspěvekod Smajlik » čtvrtek 09. říjen 2008, 13:06
Tak já na látkovku dávám separační plínku, takže se malé už žmolky na zadeček nelepí a myslím si že se separ.plenou je to i pohodlnější.. Jinak žmolky už neřeším, ale prvně mě to taky štvalo.
Smajlik
Kecka
Kecka

1669 příspěvků
06. únor 2008
Valašské Meziříčí