ADV TOP
ADV LEFT

Po domácku vyrobené svrchní kalhotky z fleesu

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Afrodites » pondělí 08. říjen 2007, 13:33
Ahoj holky,

Koukala jsem, že spousta šikovných maminek si vyrobila svrchní fleesové kalhotky sama. Můj dotaz zní - používáte na to nějaký speciální flees - viz. polar flees, který používají výrobci TB a HD? (je to uvedeno v popisu materiálu :D ) nebo obyčejný flees z metráže, deky, staré mikiny? Jak je to se savostí těchto domácích kalhotek? Nemáte někdo porovnání mezi kalhotkami kupovanými a dělanými doma? Rozhoduju se, zda vyrobit či koupit a zajímá mě ta savost :-) Jak vůbec jste spokojené s fleesovými kalhotkami?

Předem moc děkuju za odpovědi 8-)

*zařazeno
Afrodites
Žvatlalka
Žvatlalka

156 příspěvků
11. září 2007
Plzeň
Příspěvekod Ivca79 » pondělí 08. říjen 2007, 13:53
Koukám, že zatím nikdo neodpověděl...
Já šila flísáky ze dvou vrstev flísu z metráže a dostala je kamarádka na novorozeně... psala, že je spokojená, ale třeba mi kecala :D :D :D

Co se týká flísových kalhotek, doporučují se spíš pro menší, ležící děti, protože pokud se na flís vyvíjí tlak (sezení), tak provlhávají... i ty originál koupené.
Ivča + D 09/09 + F 11/11 - H 08/13
Obchůdek na Fléru - Při objednávce mimo Flér -11% sleva :)
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Hanele » pondělí 08. říjen 2007, 14:27
my jsme měli jen ty doma šité - ze dvou vrstev obyč flísu z deky... vydržely docela hodně, podle mně v pohodě..
jo a já si myslím, že nejsou jen pro malé děti - i pro ty větší, protože ty stejně nikde neusedí...
ale spíš na doma, na hraní, občas na spaní, ale určitě ne do autosedačky, kočárku, krosny a šátku.. prostě kde se dlouho sedí...
Hanele
Drbna
Drbna

4404 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Rudi007 » pondělí 08. říjen 2007, 15:19
ušila jsem je z obyč. fleesu. Jsou z jedné vrstvy, protože jsem je chtěla jako větrací na léto....no, než jsem je došila, je tu podzim :oops:
Noc přežily bez problému. Zatím :)
Rudi007
Howgh
Howgh

5271 příspěvků
02. červenec 2007
Příspěvekod Siloenka » pondělí 08. říjen 2007, 16:18
Já šila flísáky z deky,tedy plédu z ikea. Šila jsem je ze dvou vrstev,jen tak bez zapínání, na snapi sponku. Dany je míval na noc,dokud jsme ještě neměli vlňáky,na léto jsme je vypustili úplně,měla jsem pocit,že v nich musí být horko,ale teď je asi zase začnu dávat. Byly super,na spaní mi neprovlhly nikdy a to Dany čurá fakt hodně - i v noci. A taky nesouhlasím,že jsou lepší na menších dětech,ale pamatuji si,že když je měl na den,a sledoval telku - takže seděl,tak trochu provlhly.Ale jak píšu výše,na noc bezvadnééé!!!! ;)
Siloenka
Diskutérka
Diskutérka

2347 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Hanele » pondělí 08. říjen 2007, 18:34
jo a vyštrachala jsem fotku tyto jsou šité taky z plédu z Ikea, na nich je kytička z jiné deky

Obrázek
Hanele
Drbna
Drbna

4404 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Afrodites » úterý 09. říjen 2007, 09:08
Jééé holky díky moc za inspiraci, tak si je taky nechám ušít :holka:
Afrodites
Žvatlalka
Žvatlalka

156 příspěvků
11. září 2007
Plzeň
Příspěvekod Majki » úterý 12. únor 2008, 15:06
Ahojky, mam dotaz - k tomu fleesu, mamka kamaradky porad rika, jak je to neprodysne a pro miminka nevhodne... tak ja nevim, ale zase z toho taky delaji svrchni kalhotky, to je dobre, ze je to neprodysne, aspon se to neprocura, ale zase neni ten zadecek zapareny????? jake mate zkusenosti, nebo kupujete specialni flees? jak tu ctu diskusi tak neni treba asi specialni ne? a jeste kamaradka planuje usit tzv."rychloprdky" na bezplenkovou metodu- kalhtoy ktere lze ryhle vyslict a prip.dat na nocnik...taky z fleesu, jaky material doporucujete? diky uz radej koncim M. :holka:
Majki
Pískle

92 příspěvků
11. září 2007
Příspěvekod Petraprzy » úterý 19. únor 2008, 23:29
Ten dotaz Majki mě také zajímá. a ještě se chci zeptat, jak řešíte zapínání. Četla jsem, že někdo používá snapku, ale to si myslím, že by mé zručné batole dokázalo otevřít. Jako suché zipy. A patetky? Máte někdo zkušenosti? Díky
Petraprzy
Klábosilka
Klábosilka

401 příspěvků
07. prosinec 2007
Ústí nad Orlicí
Příspěvekod Miquel » středa 20. únor 2008, 21:10
já mám dvoje kalhotky ušité z běžného flísu z metráže
už je používáme skoro rok, nejdřív byly na sucháče ale ty brzo odešly :grr: tak jsem je předělala jedny na patentky a druhý na knoflíky
jsou to naše nejoblíbenější svrchňáky :erik: :kluk:
když malej měl sedací období tak jsem mu do nich ještě dávala vlněný obdelník aby tak rychle neprovlhly ;)
Obrázek

Obrázek
Miquel
Pískle

17 příspěvků
25. červenec 2007
Česká Třebová
Příspěvekod Petraprzy » středa 20. únor 2008, 22:23
Miquel, to je dobrý nápad s těmi knoflíky, díky za tip.
A ještě taková zásadní otázka než se vrhnu do šití, podle jakého střihu je mám ušít? Napadlo mě podle Haipa Daipa Pul, protože ty mám doma. Taky mám IV soft a BL fix, ale ty se na flísáčky asi nehodí. Jinak nevím, nechám se inspirovat. Díky všem za odpovědi
Petraprzy
Klábosilka
Klábosilka

401 příspěvků
07. prosinec 2007
Ústí nad Orlicí
Příspěvekod Miquel » neděle 24. únor 2008, 20:46
Petraprzy píše:A ještě taková zásadní otázka než se vrhnu do šití, podle jakého střihu je mám ušít? Napadlo mě podle Haipa Daipa Pul, protože ty mám doma. Taky mám IV soft a BL fix, ale ty se na flísáčky asi nehodí. Jinak nevím, nechám se inspirovat. Díky všem za odpovědi

já jsem pomocí taťky obkreslila kalhoty ( už nevím který to byly) co nám dobře seděli a podle nich to ušila, flís je elastickej takže sedí dobře ikdyž střih není ideální :D
Obrázek

Obrázek
Miquel
Pískle

17 příspěvků
25. červenec 2007
Česká Třebová
Příspěvekod Petraprzy » neděle 24. únor 2008, 22:21
Tak jo, tak já budu taky improvizovat. Ostatně jako když šiju plíny ;) ;) ;) Hlavně že to sedí a splní účel. Teď se tedy musím pokouknout po nějakém vhodném materiálku :-*
Petraprzy
Klábosilka
Klábosilka

401 příspěvků
07. prosinec 2007
Ústí nad Orlicí
Příspěvekod Kvika » čtvrtek 05. červen 2008, 11:48
uvazujem nad usitim flisovych gatiek na novorodenca, cura dost vela (za hodinu 2 stvorce komplet nacucane), myslite ze budu stacit jednovrstvove alebo mam radsej robit 2 vrstvy?
a este jedna otazka - drzi na tom snappi? a nepotrha mi ich? planujem pouzit ikea deku.
Kvika
Pískle

74 příspěvků
04. červen 2008
Bratislava
Příspěvekod Bohulka » čtvrtek 05. červen 2008, 12:44
kviko, já šila flísáčky z jedné vrstvy a na střed jsem našila další flísový obdélník a drží moc dobře. Zapínání jsem dala na suchý zip. Snapka na flísu drží blbě. Jo a bacha na flís, některé děti jsou alergické (nám teda moc vyhovuje). No a nebo uplést vlňáčky-ty drží také moc dobře a větrají více...
Bohulka
Klábosilka
Klábosilka

551 příspěvků
01. duben 2007