ADV TOP
ADV LEFT

Atopický ekzem na zadečku

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Eva_80 » středa 10. říjen 2007, 12:21
Prosím všechny moc o radu - mojí třímesíční dcerce se na zadečku objevil atopický ekzem, teď už ho začíná mít v loketních záchybech. Od narození látkujme, jsem s látkovkama spojená - mám sadu HD a na střídačku čč. Peru v gelu, dvakrát máchám, čč žehlím. S ekzemem se pereme asi týden, dnes ho má opravdu hodně ošklivý. Poradíte prosím někdo ze zkušenosti, jaké plenky jsou při AE nejlepší? Doktorka mi řekla, ať zkusím plastovky, ale toho se dost bojím, myslím, že by to bylo ještě horší.

Všem moc děkuju za zkušenosti. Eva

*zařazeno
Eva_80
Žvatlalka
Žvatlalka

120 příspěvků
03. červen 2007
Děčín
Příspěvekod Ekaterina » středa 10. říjen 2007, 12:47
Evo, já bych řekla, že každý ekzematik a každý zadeček je jiný. Takže to musíš zkoušet systémem pokus-omyl. Já mám syna 14 měsíců, je ekzematik a používáme převážně látkovky. Ale jeden čas jsem dávala skoro pořád igelitky, protože mu na zadeček vyhovovaly paradoxně líp. Bylo to někdy v době, kdy měl ekzém hodně rozjetý. Teď už je to v pohodě, ale na noc stejně dávám jednorázovky, v látkovkách se opruzuje. Tak klidně zkus i ty igelitky a uvidíš. Přeju zdravé dítko!
Ekaterina
Krafařka
Krafařka

842 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Papulinka » středa 10. říjen 2007, 12:54
Ahoj Evi,

moje dcerka taky měla AE na zadečku, teda především na stehýnkách, tam kde byly hranice pleny. Vyzkoušela jsem mazat excipialem, modrou indulonou a nakonec nám pomohl krém sensitive od babylove. Ten pomohl hodně, ale nevyléčil, nakonec jsme museli mazat Locoidem, což je slabý kortikoid. Jinak to bohužel nešlo. Po vyléčení zadečku se jí začal objevovat na obličeji. Teď už je to dobré a řekla bych že tak měsíc a půl se jí ekzem neobjevil nikde. Teď mažu bambuckým máslem a popřípadě nějakým olejem.

Jinak taky používáme látkové pleny a tím, že to měla na stehýnkách okolo plen, tak jsem nejčastěji používala novorozenecký sklad a na to vlňáky, tam mi přišlo, že jí to nejvíce dýchá a neodírá.

Pleny jsem prala v mýdlovém slizu, 2x máchala. Zkusila jsem i papírovky, jestli se to nezlepší a nijak výrazně to nepomohlo, takže jsem se vrátila k látkovkám.
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Papulinka
Pískle

97 příspěvků
25. leden 2007
Příspěvekod Ejudi » středa 10. říjen 2007, 13:00
Ahoj,
Nevím jestli poradím správně. Můj syn má od 3měsíců AE po těle. Zadeček naštěstí byl vždy čistý. Používám jen jednorázové plenky (fialové Tesco unisex nebo pleny Happy - ne igelitové) Zadeček jsem vždy natírala Lavarizinovou mastičkou (rybilka nebo můžeš použít Imazol krém). Ten nám napsala Kožní Dr. a je volně dostupný v lékárně.

Jinak pokud víš o nějakém Kožním doktorovi, jistě by ti poradil lépe. Např. v Plzni na klinice je přímo dětská amb. kam se dostavíš bez objednání a není nutné doporučení.
Naposledy upravil Ejudi dne 10. říjen 2007, 13:30, celkově upraveno 1
Ejudi
Howgh
Howgh

5354 příspěvků
04. leden 2007
Rokycany
Příspěvekod Siloenka » středa 10. říjen 2007, 13:10
Dany měl taky AE a taky mu to začalo na zadečku /pak po celém těle :-? / ale na tom zadečku to měl nejdéle a nejhorší :( ač se mi to taky zdálo nepochopitelné,lepšilo se mu to v jednorázovkách /ale v těch jakoby víc papírovějších, v těch igeliťákách se mu to taky zhoršovalo/..ale měl to hodně rozjeté,takže musela jsem mu párkrát máznout kortikoidy.
potom,když už to měl lepší,tak jsme přešli znovu na látku,jak už tady bylo psáno,tak na plínu a vlňáčky. a taky jsem po mnoha zkušenostech z praním přestala dávat do praní jakýkoliv prášek :? /teď si prosím nemyslete,že jsem cvok,ale opravdu to Danymu takhle vyhovuje.vyjímečně dám mýdlové ořechy/ od té doby,co to takhle praktikuju /3měsíce/ Dany nemá problém...a když se začíná objevovat třeba opruzeninka,stačí namazat modrou indulonou.
a ještě k těm plenkám, myslím,že čč a HD jsou ideální. Určo bych nedávala pleny 2v1 /měli jsme popo a byla to katastrofa,hlavně v létě/,a pak taky pleny s příměsí něčeho umělého. :-?
Ale jestli to má opravdu hrozné a v látkovkách se to horší,tak bych opravdu na přechodnou dobu skusila dát jednoráz a uvidíš. Na látku pak zase můžeš přejít vždycky. ;)
Siloenka
Diskutérka
Diskutérka

2347 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Dalif » středa 10. říjen 2007, 13:54
EVI- jakou davas separacku ? ja mam nejlepsi zkus. s popo v krabicce, na noc davam Imse stay dry separacku a vlnacky.
modra indulona fakt skvela !

D
Vitek 10/2005, Zuzka 4/2007, Borivoj 10/2010
Dalif
Howgh
Howgh

5174 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Droping » středa 10. říjen 2007, 14:15
Taky jsme si s tim uzili, byl to desne zacarovany kruh, v "mokre" latkovce mel takovy ten rozmokvany a v "suche" papirovce se osypaval hooodne svedivou vyrazkou. I ty rozdrasany stehynka byly priserny. U Aly byl navic problem, ze donedavna kadil i 7x za den, coz byla naprosta hruza, protoze i kdyz jsem okamzite prebalovala a byl treba rano cistej, tak do vecera mel zadek krvavej.

Modra Indulona nam to taky hodne zlepsovala, po Rybilce se hodne zaparoval (a navic jsme se skoro po 2 letech pouzivani dozvedeli na alergu, ze ma tezkou alergii na ryby :? , nevim, jestli to i takhle vadilo).

Musis zkouset a zkouset, ale priprav se na to, ze je to nekonecny boj, ktery se definitivne vyresi az budete bez plen, ja vim, neni to moc utecha, ale bojuj, zkousej, sama musis zjistit, co bude pro vas nejlepsi, kazde mimi ma tu kuzicku holt jinou.
Jen radim moc neexperimentovat, v zachvatech zoufalstvi jsme mu na to patlali vsechno mozne. Jeste se nam osvedcilo promaznout modrou indulonou a premaznout Holtem, na Locoid pod pliny bacha, kortikoidy maji byt na volne kuzi, ne prekryte, malemu to doslova spalilo zadecek (obrovsky rudy flek)
ObrázekObrázek
Droping
Krafařka
Krafařka

660 příspěvků
25. září 2006
Praha 4
Příspěvekod Izzie » středa 10. říjen 2007, 14:22
ahoj, tak ja nevim, ale nejedna se ve vetsine pripadu o plenkovou dermatitidu a ne o atopicky ekzem....?
Izzie
Klábosilka
Klábosilka

410 příspěvků
14. červenec 2007
Liberec
Příspěvekod Eva_80 » středa 10. říjen 2007, 14:49
Izzie - já si to myslela taky, ale dr. mi ukázala, že to má už i loketních záhybech a naše pediatrička má zárověn alergoporadnu, tak snad ví o čem mluví....

Dalif - do čč seperačku nedávám, stejně přebaluju co půl hodinu, většinou je ale stejně rozkopaná. Do HD dávám fleecové separačky od HD, dvě vedle sebe, aby jí nedřely kraje plínky.

Včera mi dr. řekla, že je lepší červená indulona, protože je dezinfekční, ale nevím, mazala jsem ted na střídačku modrou a excipialem lotio, docela to vypadalo líp, ted co mažu červenou je to hrozný. ale třeba je to náhoda. taky mi kámoška zdr. sestra řekla, že kůže se mění 1x za 7 dní a teď velejzá na povrch ta nejstarší zasažená kůže, tak nevím. Asi se zkusím vrátit k té modré induloně.
Eva_80
Žvatlalka
Žvatlalka

120 příspěvků
03. červen 2007
Děčín
Příspěvekod Izzie » středa 10. říjen 2007, 14:54
tak to je mi lito....my byli dneska na koznim a kdyz mi rekla,ze je to spis dermatitida,nez AE, tak jsem mela docela radost....nicmene jestli je to AE,tak radim zkusit se dostat do Motola k dr. Capkove
Izzie
Klábosilka
Klábosilka

410 příspěvků
14. červenec 2007
Liberec
Příspěvekod Eva_80 » středa 10. říjen 2007, 15:11
Izzie - to Ti věřím, já jsem se k tomu taky upínala, no bohužel :) teď jsem jí vyndala z kočárku, spala po obědě, když jsem jí rozbalila, tak bych brečela
Eva_80
Žvatlalka
Žvatlalka

120 příspěvků
03. červen 2007
Děčín
Příspěvekod Izzie » středa 10. říjen 2007, 15:25
no to ja i brecela,kdyz to bylo nejhorsi...ted musim zaklepat, se to uz tyden zlepsuje...ale behem min. tydne jsem zhubla 3 kg a probrecela toho docela dost...ted uz jen doufam...a do toho motola pro jistotu jdem taky
Izzie
Klábosilka
Klábosilka

410 příspěvků
14. červenec 2007
Liberec
Příspěvekod Eva_80 » středa 10. říjen 2007, 15:34
Ještě k těm plínám - já bych měla z vlňáků docela strach, protože vlna hodně dráždí pokožku, ne? A čím myjete prťousky? Já jí včera koupila v lékárně mýdlo s glycerinem a olivovým olejem.... No uvidíme.
Eva_80
Žvatlalka
Žvatlalka

120 příspěvků
03. červen 2007
Děčín
Příspěvekod Jazzi » středa 10. říjen 2007, 17:01
Můj syn během prvního roku taky čas od času různě zflekatěl, AE to není, ale prostě místy reagoval projevy na kůži. Taky jsem testovala kosmetiku, snažila se ho zbytečně nepatlat, modrá indulona časem přestala taky vyhovovat. Nejlepší zkušenost mám s Weledou, i při dlouhodobém užívání, rozhodně se to po ní nikdy nezhoršilo a většinou jsme to tím vždycky nakonec sprovodili ze světa.
Obrázek

Obrázek
Jazzi
Klábosilka
Klábosilka

504 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Swetlex » středa 10. říjen 2007, 20:59
Vávra má taky AE, teď docela dobrej, jak se kluk nepotí, tak se to vždycky zlepší.První měsíc byl na papíru a míval ho nad pinďourkem a v tříslech, co má látkovky, tak ho má občas jen nad tím piňďou, jinak se nám už v tutěch místech nezjevil.Mažeme excipialem s mandlovým olejem (když je to nejhorší), pak indulonouu, ale na běžnou údržbu používáme PP atoderm od biodermy.To nám vyhovuje nejlíp, ale jak už tu někdo psal, je to o tom, že každýmu nato vyhovuje něco jinýho, takže zkoušet a vytrvat ;) Přejeme hodně štěstí.
Swetlex, Vávra 11/06, Edoušek 6/09 a Frída 6/14
http://www.ditevsatku.cz - kamenný obchod i e-shop
ObrázekObrázekObrázek
Swetlex
Kecka
Kecka

1757 příspěvků
30. srpen 2007
Praha