ADV TOP
ADV LEFT

Latkovky od 4 měsíců, do té doby Pampers

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Berušečky » sobota 03. listopad 2007, 12:55
Moc zdravím, ráda by jsem přešla na pleny látkovky, doted jsem používala Pampers, takže by jsem ráda, aby byl suchý zadeček a jednoduché navlékání...Líbí se mi frotáčky s vlnáčky - nejsou pak moc objemne???Poradte mi prosim co koupit...Chci co nejjednodussi...A jake mnozstvi nakoupit...moc diky holky

*zařazeno
Berušečky
Pískle

52 příspěvků
01. listopad 2007
Zlín
Příspěvekod Hanele » sobota 03. listopad 2007, 13:05
Beru - vlňáčky jsou spíše na noc - lepší jsou třeba flísové svrchní kalhotky nebo s pul zátěrem /my používáme imse vimse organic/
suchost zadečku zaručíš používáním separačních plenek...je to jakoby papírek, který se vkládá jako poslední vrstva na plenku - mezi plenku azadeček - odvádí vlhko a udržuje zadeček sušší

co se týče plenek dovnitř, my používáme spíše rovné plenky - buťdo české čtvercovky, nebo vícevrstvé plenky od popoliny... ty jsou krásně savé, a nedělají veliký zadeček...
Obrázek Obrázek
Obrázek
Hanele
Drbna
Drbna

4404 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Berušečky » sobota 03. listopad 2007, 13:12
A proc vlnacky jenom na noc???A jak zajistit suchost zadecku jako v Pampers??Musim davat tedy tu separacni vlozku?
Berušečky
Pískle

52 příspěvků
01. listopad 2007
Zlín
Příspěvekod Hanele » sobota 03. listopad 2007, 13:26
ano.. ta separačka dost pomůže, navíc případné kakání (aspoň z většiny) zachytí a tak ochrání plenku (separačky se vyrábí i biologicky odbouratelné, které můžeš s nadílou spláchnout do záchodu, pokud jsou jen počurané, stačí je přeprat a můžeš je použít opakovaně...)
Obrázek Obrázek
Obrázek
Hanele
Drbna
Drbna

4404 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Zuzajda » sobota 03. listopad 2007, 13:46
berušečky
moderní plenky si můžeš představit jako outdoorové nebo sportovní oblečení
nejblíž k tělu je vrstva, co odvádí vlhkost - tady separačka
pak vrstva, která nasaje vlhkost - plenka
nakonec vrstva, která pustí ven páru, ale ne vlhkost - kalhotky

proč sis vybrala právě froté plenky a proč vlňáčky?
můžeš je používat, ale dohromady to bude docela objemné (měla jsem haipa-daipa v kombinaci s popo natahovacími vlňáčky)
jinak já používám vlňáčky (BI shorties) i přes den a jsem velmi spokojená

nejjednodušší varianta je vše v jednom, nebo kapsovka
ale myslím, že většina látkovek (ne-li všechny) budou objemnější než pamperska :-?

zkus se podívat SEM
Zuzajda
Moderátor látkovek a nosítek

5954 příspěvků
21. září 2006
kralupy
Příspěvekod Klaris » sobota 03. listopad 2007, 14:03
froťáčky jsou poměrně objemné - tedy podle toho od jaké firmy ;) Za dost štíhlé se považují bambusky od Tots bots, nemusí vyhovovat každému, ale já je mám ráda. Dělají bílé nebo barevné, na suchý zip nebo patentky.
Na den bych se taky přimlouvala o PUL kalhotky, pokud ti jde o malý zadeček. Z separaček pak doporučuju viskózové Popo v krabičce.

varianty vše v jednom mají integrovanou plenku uvnitř kalhotek - tady jsou k dostání o d tří firem (Imse Vimse, Popolini, Kushies), každá má své pro a proti a žádná mě osobně nenadchla, že bych je chtěla používat pořád. POpo a Kushies jsou takové hodně "šusťavé", Kushies se mi líbily nejmíň, mám pocit že nemusí zachytit větší "nálož". Naproti tomu Imse jsou krásné, měkoučké, štíhlé (ale tím míň savé) a navíc dost lidí má problém s otáčením suchého zipu na bříško a jeho poškrábání. Oproti tomu Popo jsou na patentky a tak škrábání nehrozí..
Dlouho schnou a potřebuješ jich tedy poměrně dost, což je velká investoce (stojí okolo 350-400kč)

další variantou jsou kapsovky - většinou svrchní kalhotky s flísovou kapsou, do které vkládáš podle uvážení další sací vrstvu (čtvercovku, nebo různé vkládačky) - flís má zajistit suchost zadečku, ale některé děti na něj citlivě reagují. Stojí taky kolem těch 300-400 ale potřebuješ jich míň neb schnou velmi rychle a vlastně sušíš tu vnitřní sací vrstvu zvláš

množství musíš nakoupit podle toho jak často cheš prát a jak dlouho ti doma prádlo schne ( taky jak učuranéa ukakané mimi máš ;) ) . Počítej tak s 5-7plenkami na den . Takže peru -li jednou za tři dny a plenky mi schnou den, tak musím mít cca 20-28plenek, u těch kalhotkových se většinou doporučuje těch 24 a případně mi v záloze nějaké čtvercovky (nebo papírovky)

můžeš nakoupit plenky na vyzkoušení i z druhé ruky (teřba tady na bazárku nebo na mimibazaru). Důrazně doporučuji NEKUPOVAT cellou sadu všech plenek stejných - nemusí vám vyhovovat a budeš zbytežně zklamaná. Neb každému dítko vyhovují trochu jiné věci..
ObrázekObrázek
Obrázek
Klaris

8365 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Trixl » sobota 03. listopad 2007, 14:17
Froťáky používám jen na noc, jinak používám zavazovačky se čtverci a flanelové kalhotky. Na rozdíl od holek používám na noc pul kalhotky, na den vlňáky. Mám doma zásobu moltex eko jednorázovek, ty dávám k dr a na delší dobu ven a taky to střídám na noc. Zvlášť když se chci vyspat a nepřebalovat. Princezně na suchý zadeček nepomáhá žádná separačka, ale vlhká moltexka jí nevadí. Nechápu. Já bych kupovala nejraději plínky z konopného nebo bambusového flauše, jsou tenké a savé. Froťáčky se mi zdají moc tlusté. Ale jde jen o můj pocit, našim děckám bylo jedno co mají na zadečku.
ObrázekObrázek
Trixl
Howgh
Howgh

15769 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Berušečky » sobota 03. listopad 2007, 16:42
Je. holky moc Vam dekuju za vycerpavajici odpovedi!!!Budeme zkouset...
Berušečky
Pískle

52 příspěvků
01. listopad 2007
Zlín
Příspěvekod Kokhina » sobota 03. listopad 2007, 17:29
Tož chtěla jsem se taky zeptat,ale mám z toho hlavu stejně zamotanou... :roll: :D
Kokhina
Diskutérka
Diskutérka

2313 příspěvků
13. prosinec 2006
Mělnické Vtelno
Příspěvekod Hanele » sobota 03. listopad 2007, 19:12
Kokhina - co ti není jasné??? jen se ptej...
Obrázek Obrázek
Obrázek
Hanele
Drbna
Drbna

4404 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Crazymary » sobota 24. listopad 2007, 15:39
Taky bych chtěla začít, ale taky mám z toho hlavu zamotanou, stejně jako Kokhi ;)

Mě se prostě stále pletou tipy svrchních a těch vnitřních kalhotek...

Nemůžu se vyznat v materiálech a typech.... je toho hrozně moc moc moc....

Jsem dost pohodlná, takže to u mě vidím na kalhotkové nebo tvarované plenečky, skládat ze čtvercovek mě asi nikdo nedonutí a hlavně jsem nešika :D

No a chybí mi někde takové prostě rozdělení celkové... někde jsem to nedávno četla, ale zaboha to nemůžu najít :( bylo tam rozdělení pleneček úplně všech - typy a druhy (materiály) těch vnitřních, svrchních a také 2v1 a jejich hlavní výhody a nevýhody...

určitě to tady některá máte někde v oblíbených ;)

Děkuji ;)
Crazymary
Kecka
Kecka

1776 příspěvků
25. březen 2007
Praha 9
Příspěvekod Ivaii » sobota 24. listopad 2007, 16:21
[url=http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=5335[/url]TOHLE[/url] a nebo [url=http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=41[/url]tohle[/url] neví zda je to co hledáš, ale info tam najdeš ;)
Ivaii
Kecka
Kecka

1989 příspěvků
22. březen 2007
Vysočina
Příspěvekod Karlinda » sobota 24. listopad 2007, 16:37
Crazymary, a jaké máš priority? Cenu nebo rychlost schnutí nebo tak něco? Tohle si ujasnit, to do začátku hodně pomůže.

A jestli nelačníš po extra novinkách a módních plenkových výstřelcích, tak výborná je kombinace čtvercových nebo vícevrstvých plenek a pletených zavazovaček Disana. Je to asi nejlevnější moderní kombinace a přitom naprosto univerzální co do úpravy velikosti (od minimimi po batole) i šíře balení (do vázačky vložíš 1-x plenek).
Karlinda
Kecka
Kecka

1987 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Crazymary » sobota 24. listopad 2007, 17:28
Ivaii - děkuji, ale je to jen přehled článků a diskusí, ale nemůžu tam najít to, co potřebuji ;) Čtu to pořád dokola a pořád se v tom moc nemůžu vyznat ;) Prostě jsem trochu mimoň a potřebuju to popsat jako pro blbce ;)

Jde mi o druhy materiálů plenek (spíš plenkových kalhotek) a jejich výhody/nevýhody - takzatím mám v hlavě, že existují snad nějaké bambusové, konopné, a...? fleece a froté? biofroté? bavlna? ...

no a tři druhy svrchních kalhotek - vlňáčky (nejlepší na noc, že?), pul a fleece. tady je to jednoduché, tři druhy, to ještě poberu :D :D nebo existuje více druhů?

Které plenečky jsou nejvhodnější na noc?

No čtu a čtu a čtu :)

Karlinda - tak představa je taková, že bych do toho chtěla investovat cca 7 - 8 tisíc a jak říkám, čtvercové plenky nechci, z toho mě děsí, že bych to musela skládat ;)
a vícevrstvá plenka je kapsová? nebo je to ještě něco jiného?

Po extra výstřelcích nelačním, ale ráda bych měla samozřejmě co nejspolehlivější systém ;) malá má problém citlivé stydké oblasti a i když ji často přebaluju, tak má pysky začervenalé a trošku podrážděné, často větrám, ale nepomáhá:( zkoušela jsem mastičky - bepanthen, rybilku, sebamed, rybilku z lékárny... a nic moc extra nefunguje. Nemá pupínky, ale začervenalou kůžičku, evidentně podrážděnou močí :( takže potřebuju něco, co opravdu dobře absorbuje vlhkost a nepustí zpět.... a zase finančně tak nejsem teď na tom dobře, abych zkoušela testoací sady od všech výrobců.....
Crazymary
Kecka
Kecka

1776 příspěvků
25. březen 2007
Praha 9
Příspěvekod Ivaii » sobota 24. listopad 2007, 18:42
Crazymary holky ti poraděj líp a víc,ale co vím tak separačky popo vizkozová v krabičce drží sušší zadeček. Plenky používaj holky jak která. Píšeš , že můžeš investovat tak 7-8tisíc. Tak co zkus Baby Lucy ze Slovenska. Mají bambusky i organiky(froté) a nejdou drahé a holky si je chválí. Koukni na http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=5340 je tam i věk a co používaj.
Ivaii
Kecka
Kecka

1989 příspěvků
22. březen 2007
Vysočina