ADV TOP
ADV LEFT

Praktické přebalování

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Tami » pondělí 12. listopad 2007, 10:43
Zakládám novou diskuzi, abyste sem dali své tipy a triky jak postupujete při přebalování:

(Jsu pár dní z porodnice a mám přebalovací chaos - slušně řečeno. I když jsem s prvním dítětem látkovala v pidi studeným bytě s pidi koupelnou, která navíc byla úplně jinde než přebalovák, tak teď v domě s dvěma koupelnama a víc místem si jaksi nevím rady.No, zjistili jsme například , že přebalovat v noci v ložnici nelze, manžel a starší dítě by se nevyspali. A i jiné provozní změny musím udělat a zatím nevím jak, tak se nechám inspirovat.)

Kde přebalujete, kde máte přebalovací pult - koupelna , ložnice...
Kde máte plinky, kalhotky atd. - u pultu - všechny, nebo jen na ten den
Jak máte plinky (čisté) nachystané? Podle druhu nebo už naskládané vše dohromady: plinka + vkládačka + separačka ?
Kam dáváte počurané, pokakané - kýbl u přebalováku? Jdete jinam - opouštíte miminko na přebalováku?
Kdy čistíte/propláchnete pokakané plinky - hned po přebalení, večer...?
Kam dáváte separačky (pratelné), perete s plinama? Dáváte zvlášť do síťky kvůli lepšímu věšení? apod.
Otření miminka - co máte po ruce - ubrousky - v čem, žínku, vodu. Jdete s ním do koupelny? Krémy...

Zatím mě nic dalšího nenapadá

Dík za příspěvky

*zařazeno
Tami + 2 kluci 08/04+11/07
Tami
Krafařka
Krafařka

696 příspěvků
07. listopad 2006
Slovácko
Příspěvekod Efča » pondělí 12. listopad 2007, 11:00
Je tahle diskuze i pro papírovky? :) Pokud ano, přidávám zkušenosti od synovce:

přebalovák nalepený na kratší stranu dětské postýlky, papírové pleny v něm - v polici, pár připravených přímo na přebalováku. Miminko na přebalováku nikdy neopouštět - přebalit, to pokakané - počůrané se dá stranou (ze začátku na židli vedle, později někam kolem dítěte - tu chvilku to přežilo). Po přebalení vyhodit do koše. Otření miminka zečátku žínkou a vodou, nesnášelo takové ty vlhčené ubrousky, cca od 3. měsíce už je sestra používala. Krém po každém přebalování - všechny tyhle propriety položené na přebalováku.

Pokud sem názory papírovky nepatří, tak se omlouvám :)

v podstatě si myslím, že je potřeba mít všechno přichystané po ruce a hlavně neodcházet od miminka, ať papír nebo látka.
Vydražte si některou z našich BusyBags sad. Podpoříte některý z projektů Zrnek, nebo jeho provoz.
Efča
Howgh
Howgh

9317 příspěvků
13. listopad 2006
Příspěvekod Markett » pondělí 12. listopad 2007, 11:14
I když používáme jednorázovky, napíšu ti, kde a jak co máme. Takže přebalovák v dětském pokoji u postýlky, vedle odpadkový koš, pleny a oblečení v přebalováku, krémy atd na přebalováku, mám tam zvlášť přihrádku, pleny hážu okamžitě do koše. Špinavé oblečení hážu na zem, po přebalení seberu a odnesu do koupelny. Pokud bych měla látkovky asi bych si nechala kýbl v koupelně, kam bych házela ty pleny, buď už přeprané nebo na namočení. Četla jsem někde, že si dáš do toho kýble takovou tu síťku, tam hážeš ty pleny, myslím že do vody a pak večer je vezmeš nebo obden a i s tou síťkou to dáš do pračky, samozřejmě jí nesmíš zavřít tu síťku. Víc ti neporadím.
Markét a Adélka a Damík

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Obrázek
Markett
Howgh
Howgh

6542 příspěvků
21. září 2006
Plzeň
Příspěvekod Ja-nca » pondělí 12. listopad 2007, 12:20
My používáme jednorázovky, ale náš způsob by se určo hodil i pro látkařky. Mám přebalovací podložku danou na pračce (máme boční plnění) v koupelně, nad tím zhruba ve výši očí a výš 4 patrovou úzkou poličku, kde mám plínky, patlací věci (krémy, olejíčky, dětský šampon, dět. mýdlo - když jsem to měla u vany, tak se tím myl manžel :-) ), ubrousky, teploměr (děti neměřím, když přebaluju, ale když dostanou teplotu tak je to zpravidla v noci a oba zatím měřím v zadečku, takže na přebalováku) a další serepetičky. Odpadkový koš mám u umyvadla (cca 2 kroky od pračky) no a špinavý oblečení hážu rovnou do pračky (když jdu prát něco jiného, tak to jenom vyměním prádlo - z pračky do koše a z koše do pračky).
Jana
Obrázek

Obrázek
Ja-nca
Pískle

93 příspěvků
10. prosinec 2006
Žďár nad Sázavou
Příspěvekod Nanka » pondělí 12. listopad 2007, 12:20
Ahoj,

vezmu to po otázkách, ale upozorňuju, že já se s ničim, ani s plenama moc nepytlíkuju:

Kde přebalujete, kde máte přebalovací pult - koupelna , ložnice... Přebalujeme hlavně na posteli (manželské), máme ji umístěnu v rohu a v našem případě je to taky nejoblíbenější místo na hraní. Takže když Mates extra nevoní, vyleze tam, já za ním a v sedě ho přebalím. V případě že voní, jdeme rovnou do koupelny. Tam mu ve stoje plínku sundám a hned umyju zadek v umyvadle. Když byl menší, tak jsem se k němu na postel ohýbala, ale to je zvlášť nepohodlné. Když byl ještě menší, tak se přebaloval na přebalovacím pultíku, co má jeho volně stojící cestovní postýlka - to mi právě vadilo, že si tam nejdřív musím donést všechny propriety a že je nemám kam odložit, resp. nějaké odkládací místo to má, ale velikostí se hodilo tak akorát na jednorázovky. :(

Kde máte plinky, kalhotky atd. - u pultu - všechny, nebo jen na ten den
Tohle mám (v ideálním případě) v otevřené skříni za postelí, ale za rohem.
Používáme čč, takže ty jsou tam naskádané vpředu, za nimi jsou komerční utírátka, pak ještě froté ručníčky a ještě plínky, co se moc nepoužívají. Pak je tam (vpředu) krabice s mimi drogérií (ale tam moc nechodím), na ní je další krabice se separačkama. Vyprané separačky dávám právě na ní, abych brala nejdřív ty. Na polici níže je krabice, tam jsou v ideálním případě svrchní kalhotky - bambino mio.
Často ale všechny tři věci seberu rovnou ze sušáku na prádlo.

Jak máte plinky (čisté) nachystané? Podle druhu nebo už naskládané vše dohromady: plinka + vkládačka + separačka ?
viz výše

Kam dáváte počurané, pokakané - kýbl u přebalováku? Jdete jinam - opouštíte miminko na přebalováku?
Plně kojené mimi - kýbl vedle manželské postele, všechno tam. Teď - kýbl v koupelně. S použitýma (počuranejma) plenama zacházím jako s jednorázovkama - jako celek je sundám, trochu zabalím, hodím na zem - a pak příležitostně vezmu do koupelny a tam hodím do kýble, taky jako celek, dělím to až při házení do pračky.
Pokaděnou plenu taky nechávám na koupelnové zemi svému osudu, dokud Matesa nepřebalím, nebo než si na ni vzpomenu. To ji ale promáchávám hned, resp. snažím se, aby to bylo ještě ten den..

Kdy čistíte/propláchnete pokakané plinky - hned po přebalení, večer...?
viz výše

Kam dáváte separačky (pratelné), perete s plinama? Dáváte zvlášť do síťky kvůli lepšímu věšení? apod.
Peru s plenama. Balík pleny před vložením do pračky jen dělím na prvočinitele, čili nejdřív tam jde separačka, pak čč (ty trochu roztřepu), pak zapnuté kalhotky. (Pak pračku doplním ostatním světlým prádlem, aby byla plně využitá. Když plínky, peru na 60.)

Otření miminka - co máte po ruce - ubrousky - v čem, žínku, vodu. Jdete s ním do koupelny? Krémy...
Když je počuranej, tak ho neošetřuju vůbec. Tatínek teda zásadně - komerčníma utírátkama. Dřív jsme je měli v krabici, teď už máme volně jen tu náplň - a jen zalepujeme.
Jen když má červenější zadek, tak ho i namažu - tím, co najdu jako první - my tu máme na různých místech aspoň 5 ks rozdělaných krémů, Rybilek a Welled.
Pokaděnýho Matesa posadím na umyvadlo a umyju zezadu, zepředu už to dotáhnu utírátkem, až se z koupelny dostanem zase na postel... Takhle to dělám zhruba od doby, co sedí.
Když byl malej, tak to jsem se bála, že mi vypadne, tak jsem používala jen ta utírátka..

Nanka
[img]http://lbyf.lilypie.com/Wnjcp2.png[/img]

[img]http://lb4f.lilypie.com/RUsep2.png[/img]

[img]http://lb1f.lilypie.com/3BvPp2.png[/img]

Matějův kompliment: "Ty jsi taková pekná - jako muflon."
Nanka
Krafařka
Krafařka

836 příspěvků
25. září 2006
Příspěvekod Hanele » pondělí 12. listopad 2007, 12:40
taky máme přebalovák dalelo od koupelny - no ale zase, kdybych měla přebalovák v koupelně, bylo by daleko k němu :)

plínky jsme měli naskládané většinou na den dopředu - měli jsme čč - doporučuju zapojit manžu, u sledování televize to zvládal v pohodě a navíc pak před kolegyněma v práci perlil novorozeneckým skladem :)
složené pod přebalovákem.
na přebalováku vlhkou žínku - když se jenom počural - ale to snad jen první měsíc
vedle na zemi malý lavorek - do toho jsem odhodila špinavou plínku, a pak, až bylo mimi zase na dece nebo v kolíbce jsem ju odnesla - když byla počuraná klidně později..

když se pokajdil, tak jsem ho na přebalováku vyslekla do bodyčka a plinky a přenesla do koupelny, umyla zadek a na ručníku donesla zpátky... toto dělám dodnes - když jsme doma, tak hovínka oplachujeme..
plenku přepírám když je čas...
separačky dávám do kýblíku rovnou s plenkama, peru vše dohromady, nedávám ani do síťky, jen se musí při věšení rozprostřít, pak jsou v pohodě....
Obrázek Obrázek
Obrázek
Hanele
Drbna
Drbna

4404 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Zuzajda » pondělí 12. listopad 2007, 12:42
máme velkou kuchyň (koupelnu pidi), takže jsem si zabrala kus pultu a přebaluju tam, na zdi mám pověšené dvě rakety z ikea, kde mám roztříděné plenky, separačky, kalhotky
používám vázačky HHS, předpřipravené plenky nemám, vycpávám dle situace
na pultě mám dřevěnou krabičku s kosmetikou a spol, vedle přebalovací podložku, pod pultem kyblík na použité plenky, pokud je potřeba zadeček myju ve dřezu, mažu dle potřeby
peru, suším denně (máme malou pračku), separačky neseparuju ;)

trochu je to vidět tady (po kliknutí se foto otevře):
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek
Zuzajda
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

5954 příspěvků
21. září 2006
kralupy
Příspěvekod Danka » pondělí 12. listopad 2007, 13:10
Miško (19 mesiacov): spal v spálni v kolíske, prebaľovali sme na stole v inej izbe, bol to vyradený veľký kancelársky stôl, na ňom prebaľovacia podložka, vedľa naskladané plienky na kopu (novorodenecký sklad som skladala až pri prebaľovaní), nachystaná taká kôpka cca 15 plienok, zvyšok v skrini. Vedľa plienok balík so separačkami, krém na zadoček a obrúsky (nepoužívame skoro vôbec). Aktuálne tam pribudol ešte nočník, lebo keď je na zemi, tak sa s ním Miško hrá. Umývať zadok po kakaní sme chodili/chodíme do kúpeľne, dvere rovno oproti dverám do detskej, v ktorej je teraz už Miško presťahovaný. V spálni by sme sa s prebaľovaním rozhodne nezmestili.
Jarko (2,5 týždňa): kúpili sme prebaľovací pult z druhej ruky, je v kúpeľni vedľa práčky, aby sme Miška v noci nebudili s prebaľovaním Jarka. Plienky, separačky, náhradné oblečenie sú na spodnej poličke prebaľováku. Krámy, mastičky a podobné serepetičky v bočných "vreckách" prebaľováku. Umývadlo je pár cm odtiaľ, takže tam umývame, osušku zatiaľ máme na práčke a tam osušime.
Špinavé plienky hádžeme do kýbla od farby, ktorý je v kúpeľni pod umývadlom, potom presypem do práčky, keď naplním tretíkrát kýbel, ideme prať (to teraz pri Jarkovi, pri Miškovi sme naplnili tak 1,5 kýbla a už sme dávali prať, lebo ich nespotrebuje toľko, tak aby nám to tam nesmrdelo).
Používam klasické čč, poštolkové nohavičky a pre Miška nohavičky G-mini.
Danka
M 04/2006, J 10/2007, K 08/2009
Danka
Howgh
Howgh

7917 příspěvků
21. září 2006
dedinka na Slovensku; na BC Květníček
Příspěvekod Swetlex » pondělí 12. listopad 2007, 14:03
Tak my měli nejdřív přebalovák přes postýlku a hned vedle komodu se všim potřebnym.Plínky předchystané nemám.Přebalovák máme v jiné místnosti než spíme (vávra spí s námi v pelechu).Počůrané pleny dávám do kýble s vodou a pokakané (pokud je to hodně) házím do umyvadla v koupelně, kde prďolovi meju zadnici pod sprchou.Vždy jen otřu z nejhoršího obyč ubrouskem na prdelku z dm a pak jdem pod vodu.No, vávru na přebalováku nechávám pokud jdu tak do dvou metrů od něj, občas mi něco slítne a zakutálí se to, ale jinak ho bez dozoru nenechávám.Nikdy, ani jako miminko, sou to rychlý potvůrky.
Separačky peru dohromady s plenama.Bez síťky.Pleny do kýble jen protřepnu, aby nebyli schrumlané.Jo a hodně pokakané předpírám podle času, většinou hned, občas i později.
Swetlex, Vávra 11/06, Edoušek 6/09 a Frída 6/14
http://www.ditevsatku.cz - kamenný obchod i e-shop
ObrázekObrázekObrázek
Swetlex
Kecka
Kecka

1757 příspěvků
30. srpen 2007
Praha
Příspěvekod Zdenicek » pondělí 12. listopad 2007, 14:19
mame v koupelne starej stul s prebalovakem, na nem hromadku starych-podlozkovych plinek, separacky extra, papirovek par taky /davam na noc a ven/, pouzivany plinky v zasobniku na zdi- poskladany
pri pocurani jen prebalim, pokakanou umeju v umyvadle /uz od narozeni/, utru plinanou urcenou jako podlozkanamazu
pokadeny pliny jsem proplachla hned, nad prebalovakem mame kolotoc, tak se neotaci...
na spinavy plenky mam umelohmotnou krabici pod stolem, papirovky vyhazuju cestou z koupelny, separacky pokadeny davam do zachodu vedle prebalovaku, pocurany hazu a peru rovnou s plinama
Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Zdenicek
Howgh
Howgh

14890 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Lalwen » pondělí 12. listopad 2007, 15:37
Mě teprv to druhé dítko čeká, tak uvidíme jak to nakonec dopadne, ale tohle je můj plán ;), jo a určo to budou látkovky :)

Majinka píše:Kde přebalujete, kde máte přebalovací pult - koupelna , ložnice...?

Přebalovací pult mám v ložnici a zůstane tam kde je, v pokojíčku tolik místa není a taky se mi nebude chtít v noci vstávat a chodit vedle do pokoje ;), akorát bych chtěla na přebalovák (mám samo domo výrobu od manžela) namontovat nerezovou tyč na boky, kvůli větrání gaťěk ;)

Majinka píše:Kde máte plinky, kalhotky atd. - u pultu - všechny, nebo jen na ten den?

U Míši jsem měla v přebalováku všechny čisté, suché plínky - teda pokud jsem zrovna nebyla líná sundavat je ze sušáku ;), teď se mi tam asi všechny nevejdou (jsem neodolala a něco přikoupila), takže část bude ve skříni a v přebalováku jen to co aktuálně zrovna budu dávat + Míšovi noční plínky - dokud je bude mít :)

Majinka píše:Jak máte plinky (čisté) nachystané? Podle druhu nebo už naskládané vše dohromady: plinka + vkládačka + separačka ?

Zrovna dneska jsem koupila na čč koš tak akorát do přebalováku (manžovi se nechce dělat se šuplíkem) a tam budou naskládané čč na novoše (i se separačkou a vv nebo malou froťkou) na zbytek čč bude ve skříni, kalhotkovky budou vedle rozložené. Svrchní kalhotky budou o foch výše. V BM gatích (mám po Míšovi troje) budu mít už složený s vícevrstvou a se separajdou.

Majinka píše:Kam dáváte počurané, pokakané - kýbl u přebalováku? Jdete jinam - opouštíte miminko na přebalováku?

Popelnici na použitý plínky mám v koupelně (skladuju na sucho, míša by se mi v tom jinak hrabal ;)), je to cca 10 m, během přebalení bude plína někde vedle na přebalováku, odcházet od mimi nebudu.

Majinka píše:Kdy čistíte/propláchnete pokakané plinky - hned po přebalení, večer...?

pokaděné plíny propláchnu pod sprchou a potřu žlučovým mýdlem ihned po přebalení a hodím do popelničky a tam zůstanou do praní, jak často bude třeba príát nevím uvidíme, ze začátku počítám určitě min. obden.

Majinka píše:Kam dáváte separačky (pratelné), perete s plinama? Dáváte zvlášť do síťky kvůli lepšímu věšení? apod.

separačky peru normálně s plínkama ani je nedávám do síťky a nikdy se mi s nima nic nedělo, ale vím, že někomu to problémy dělalao a pak to šlio dát třeba do tý síťky od popo vložek ;)

Majinka píše:Otření miminka - co máte po ruce - ubrousky - v čem, žínku, vodu. Jdete s ním do koupelny? Krémy...

Na utírání zadečku mám v plánu dělat si domácí ubrousky, mám popo separačky v roli, budu určitě ještě muset dokoupit a taky jsem chtěla koupit ubrouzky Kikko, mají je třeba na mamaje. Akorát ještě nevím jestlibudu mít čistý suchý ubrousky v pampersácký plastový krabici od ubrousků a vodu dávat do misky a nebo tam budu ubrousky rovnou máčet, to se uvidí, podle toho jak bude mimi ukakaný.
Obrázek Obrázek Obrázek
Lalwen
Diskutérka
Diskutérka

2720 příspěvků
24. září 2006
okolí Loun
Příspěvekod Veruskak » pondělí 12. listopad 2007, 18:19
A já to vezmu velmi stručně. Máme domek, dole denní režim, nahoře koupelna a spí se tam. Pár dní po návratu z porodnice jsem vydržela nahoře s Pepim v pokojíčku a pak jsem to vzdala a všechno jsem si odstěhovala dolů do obýváku, protože jinak bych se z toho věčného tahání věcí nahoru na noc a dolů na den zbláznila. Navíc jsme nekojili, takže jsem potřebovala superrychlý přístup k ohřívání vody a vyvařování.
Takže naše hlavní místnost byl přes půl roku (velký) obývák - rozdělávací kanape, stůl s přebalovákem a pod ním nachystaná vanička na večerní koupání, skříň z pokojíčku na věci pro Pepiho :)
Čím dál víc dospívám k přesvědčení, že staré sednice, kde se odehrávalo naprosto všechno, mají něco do sebe. Já jsem takhle na kupičce se všema hrozně spokojená :D :D :D
Věrka
Citát tohoto období: "Nechť ti, co říkají, že něco nejde, neruší ty, co to dělají."
-----
www.NoseniDeti.cz - e-shop a drbárna o nošení miminek :)
Veruskak
Kecka
Kecka

1851 příspěvků
10. prosinec 2006
Smiřice
Příspěvekod Ivav » pondělí 12. listopad 2007, 19:47
Možná hloupý dotaz, ale to umyvadlo či sprcháč umýváte od kakání čím?
Jsem na to divná, ale když teď Viki umyji zadeček od kakání sem tam ve sprše tak prostě nevím zda to něčím ještě umývat či stačí jen vodou? A plánuji miminku taky umývat pokakaný zadeček vodou v umyvadle, ale zase si v tom umyvadle myjeme ruce před jídlem, čistíme zuby atd.. A nevím zda stačí opláchnout vodou?? Jak to děláte?
Obrázek

Obrázek
Ivav
Diskutérka
Diskutérka

2505 příspěvků
21. září 2006
Ostrava
Příspěvekod Hanele » pondělí 12. listopad 2007, 20:57
Ivav - dřív jsme umývali Jendu v umývadle a to jsem opláchla vodou, a když někde něco zůstalo, tak jsem to setřela namydlenou žínkou (druhá strana použité na Jeníka) - (žínku jsem brala novou na každé kajdění - 1-2 denně a prala s plenkama)
no a teď ho sprchuju na stojáka ve vaně - máme tam takovou tu prostiskluzovou podložku - a vanu normálně jenom poplachuju sprchou, samo jednou za týden (když se zadaří) pořádně něčímna vany :D
Obrázek Obrázek
Obrázek
Hanele
Drbna
Drbna

4404 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Ivav » pondělí 12. listopad 2007, 22:01
Hanele Díky tak namydlená žínka mě nenapadla. To je dobrá vychytávka. ;) Ve sprše to řeším podobně, jen častěji protože tam myjeme ťapky z venku psovi a to teda pak postříkám a přetřu - vyřazenou žínkou na nádobí, protože přeci jen si tam malá často sedá tak aby si něco nezavlekla. No ale já jsme na toto asi trochu blázen protože malá měla v 6m salmonelu a to nebyl fajn zážitek. :(
Ivav
Diskutérka
Diskutérka

2505 příspěvků
21. září 2006
Ostrava