ADV TOP
ADV LEFT

Látkařky z Hradce Králové a okolí

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Janca01 » čtvrtek 06. prosinec 2007, 08:43
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli jsou tu nějaké látkařky z Hradce a okolí... co takhle udělat si nějaký srazík, prohlédnout si navzájem svou plenkovou výbavu, poradit, podrbat a tak.. :-) Pokud někdo o plenkách teprve uvažuje, tak se přidejte taky, získáte přehled, co je na trhu a s čím jsme kdo spokojený.. :-)

*zařazeno
Janca01
Žvatlalka
Žvatlalka

206 příspěvků
17. září 2007
Hradec Králové
Příspěvekod Veruskak » čtvrtek 06. prosinec 2007, 15:36
Nikdo?

Já jsem ve fázi uvažování nad látkou, ale u mě to zatím funguje jako houpačka - chvíli už jsem byla rozhoduntá na 95% a teď mám zase nějaké unavenější období, tak převažuje lenost a odsunutí problému na neurčito :D

Věrka
Citát tohoto období: "Nechť ti, co říkají, že něco nejde, neruší ty, co to dělají."
-----
www.NoseniDeti.cz - e-shop a drbárna o nošení miminek :)
Veruskak
Kecka
Kecka

1851 příspěvků
10. prosinec 2006
Smiřice
Příspěvekod Janca01 » čtvrtek 06. prosinec 2007, 15:57
Ahoj Věrko, já jsem se taky docela dlouho rozhodovala, ale nelituju. Začla jsem až v šesti měsících, do té doby jsem byla zhýčkaná jednorázovkama, ale není to o moc práce navíc. Jestli chceš, tak ti můžu nějaké plenky předvést, abys viděla, jak vypadají naživo :-)
Janca01
Žvatlalka
Žvatlalka

206 příspěvků
17. září 2007
Hradec Králové
Příspěvekod Karlinda » čtvrtek 06. prosinec 2007, 21:02
Občas do HK jezdím za rodinou, tak bych se k vám někdy přidala :-)
Karlinda
Kecka
Kecka

1987 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Anyzek » čtvrtek 06. prosinec 2007, 21:32
Ahoj,

nejsem teda přímo z Hradce,spíš z dalekého okolí(Dvur Kralove).
Nepoužíváme výhradně latkovky,na noc jsme ještě nenašli kombinaci která by neprotekla a když jedem na delší cestu tak dám taky občas jednorázovku.
Kalhotky jsme měli bambino a popolini,teď z nich Maty vyrostl tak jsem koupila nějaké obyč. a je to něco šílenýho,vubec nedrží,protejkaj no děs :grr:
Nevíte někdo jestli se někde v Hradci či okoli dají koupit kalhotky a separačky od popolin nebo Imse??

Andrea
Anyzek
Treperenda
Treperenda

1310 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Janca01 » pátek 07. prosinec 2007, 07:57
Ahoj Anyzku já na noc používám Bum Hugger nebo Bamboo extra - obojí s konopnou vkládačkou. Vydrží až do rána. :-)
Naposledy upravil Janca01 dne 08. prosinec 2007, 13:30, celkově upraveno 1
Janca01
Žvatlalka
Žvatlalka

206 příspěvků
17. září 2007
Hradec Králové
Příspěvekod Anyzek » pátek 07. prosinec 2007, 10:56
Janco díky :wink: do Hradce pojedem ale ješte nevím přesně kdy ale určitě se domluvíme.Pošlu ti SZ.
Možná zkusím na noc něco lepšího koupit s tím co máme moc zázraku neuděláme :wink: .Než se Maty narodil tak moje nadšení pro latkovky bylo větší ale nějak opadlo a používáme jen co máme.Teď koukám co je zas novinek ja blázen,před tím rokem a pul bylo jen bambino a popolini.
Anyzek
Treperenda
Treperenda

1310 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Janca01 » pátek 07. prosinec 2007, 11:20
Anyzku Bambino moc neznám, ale myslím, že oni mají jen vícevrstevné plenky, kalhotkové asi ne, viď? Popolini se mi moc nelíbí, dlouho schnou, a s tím, co je teď na trhu, se už moc nedají srovnávat...
Janca01
Žvatlalka
Žvatlalka

206 příspěvků
17. září 2007
Hradec Králové
Příspěvekod Anyzek » pátek 07. prosinec 2007, 11:28
Janco bambino maj jen vicevrstve,ale třeba maj něco nového.No a ty popolini používáme minimálně,nějak nám nevyhovují od začátku a kamarádka co je má tak už je taky nepoužívaj.Nejvíc nám vyhovují ty občejný,dostali jsme jich od známých asi 80 takže si snima bohatě vystačíme.Jen ty kalhotky musíme dokupovat.
Když se v tom takhle vyznáš co bys mi doporučila za kalhotky?Uvažuju asi zas o těch od popolin nebo jsem koukala na ty Imse že jsou podobné.
Anyzek
Treperenda
Treperenda

1310 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Janca01 » pátek 07. prosinec 2007, 11:34
Anyzku, já mám radši Imse, nejsou takový "umělý" jako Popolini. Mají taky měkčí ten suchý zip, takže nedře do bříška. Imse Organic mají navíc navrchu biobavlnu. No ostatně, můžeš si je tu nejdřív osahat a pak teprve koupit ;)
Janca01
Žvatlalka
Žvatlalka

206 příspěvků
17. září 2007
Hradec Králové
Příspěvekod Petraprzy » pátek 07. prosinec 2007, 16:04
Ahoj, já jsem z okolí KH, přesně ze Smiřic a v baby-cafe jsem dnes poprvé. Rozhoduju se pro látkovky a potřebuju poradit, nebo i ukázat, pokud se sejdeme, jak bylo navrhováno. Nevím kde a jak začít, jakou plínu koupit a kolik kusů, jsem v tomhle úplný laik. Dosud používáme jednorázovky. Poradíte mi? Díky
Petraprzy
Klábosilka
Klábosilka

401 příspěvků
07. prosinec 2007
Ústí nad Orlicí
Příspěvekod Janca01 » pátek 07. prosinec 2007, 17:38
Ahoj Petro, nejlepší je koupit si od všeho trochu a vyzkoušet, uvidíš, jaké plenky ti budou nejlíp vyhovovat a pak si dokoupíš to, co se ti líbí nejvíc. Pokud chceš používat plenkové kalhotky, potřebuješ kolem 20 ks, abys prala asi tak každý třetí den, když budeš prát každý den, tak ti stačí méně. Taky záleží na tom, jaké máš podmínky pro sušení plenek - některé schnou hodně dlouho, zejména ty, které mají všité savé jádro - např. PoPoLiNi. Většina plenek ale má savé jádro vyndávací, takže schnou rychleji. Při výběru plenek je také důležité, jestli si potrpíš na malý zadeček mimča (jako já například - nechci, aby moje beruška vypadala jak Ferda Mravenec :-)) Některé plenky jsou hodně objemné, některé zase štíhlejší. Jak velké máš mimčo? Pokud už je větší, tak určitě využiješ některé z hodně savých plenek, například z konopí, nebo bambusu.

Svrchní kalhotky musíš minimálně dvoje, lépe troje - třeba dvoje s PUL vrstvou a jedny vlněné.

Jinak já jsem taky přešla z jednorázovek na látkové - a už bych neměnila :-) Kdyžtak se mi ozvi, až budeš mít cestu do Hradce, plenky ti ukážu, a určitě spolu něco vyberem :-)
Naposledy upravil Janca01 dne 11. prosinec 2007, 14:29, celkově upraveno 2
Janca01
Žvatlalka
Žvatlalka

206 příspěvků
17. září 2007
Hradec Králové
Příspěvekod Petraprzy » pátek 07. prosinec 2007, 20:06
Ahoj Janco, díky za odpověď! Já mám 15 měsíční slečnu. O látkovkách jsem dřív věděla jen to, že existují čtvercové pleny, které neumím poskládat :-) No, kdybych věděla co vím ted, začala bych s látkovkama rozhodně dřív. Já jsem si myslela, že si jako první koupím nějakou plenku 2 v 1, ale po pročtení některých diskuzí zde, nevím, zda je to nejlepší nápad. Určitě se s tebou ráda sejdu. Zatím díky Petra
Naposledy upravil Petraprzy dne 07. prosinec 2007, 20:37, celkově upraveno 2
Petraprzy
Klábosilka
Klábosilka

401 příspěvků
07. prosinec 2007
Ústí nad Orlicí
Příspěvekod Janca01 » pátek 07. prosinec 2007, 20:23
Ahoj Petro, poslala jsem ti soukromou zprávu (jsi tu nová, tak možná nevíš, kde ji najít - v levém sloupci pod "Kdo jste" budeš mít napsané, že máš soukromou zprávu).

Jinak co se týká nějakého srazu, napište, kdy by se to komu hodilo - já to vidím asi až někdy v lednu, teď bude docela hektické období :-)
Janca01
Žvatlalka
Žvatlalka

206 příspěvků
17. září 2007
Hradec Králové
Příspěvekod Veruskak » neděle 09. prosinec 2007, 16:06
Jé, zdravím Petru a malou Miriam, my se známe ;)

Já bych se na plenkový sraz taky vydala, třeba byste mě náležitě nakoply, ale termín mám 10. ledna, tak těžko říct, do jaké míry budu kdy schopná :D
Jinak, Petro, tobě můžu ukázat jen jednou prané HaipyDaipy (pastelku i normální) se snapkou a jejich PUL kalhotky, víc jsem ve fázi nadšení nepořídila :oops:

Věrka
Citát tohoto období: "Nechť ti, co říkají, že něco nejde, neruší ty, co to dělají."
-----
www.NoseniDeti.cz - e-shop a drbárna o nošení miminek :)
Veruskak
Kecka
Kecka

1851 příspěvků
10. prosinec 2006
Smiřice