ADV TOP
ADV LEFT

Mýdlový sliz

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Mysikozisek » úterý 02. únor 2010, 01:28
Barci, u tech ruznych znacek sody muze jit o to, jakou maji cistotu - tj. kolik procent je tam skutecne sody a kolik jsou primesi (ktere se pri prumyslove vyrobe objevi vzdy) - a prave kazdy vyrobce muze mit drobne jiny postup, jak vysledny produkt cistit, a tudiz kolik primesi mu tam zustane....
Mysikozisek
Žvatlalka
Žvatlalka

158 příspěvků
03. listopad 2009
od Vltavy napravo ;-)
Příspěvekod Magdaxxx » úterý 02. únor 2010, 14:46
Holky rikaly, ze lepsi je krystalicka soda nez praskova na prani, ja jedu na krystalicke a jsem moc spokojena. Ta seda barva neni to tim, ze tam davas malo sody? Fleky na pradle dost zajimave, to je neprijemna skutecnost. Ja davam sliz na pradlo a hned peru, tezko rict co to udela na pradle čast noci, ale pokud tam davas malo sody, tak mydlo fleky neudela.
Magdaxxx
Pískle

20 příspěvků
17. listopad 2009
Příspěvekod Barci » středa 03. únor 2010, 22:25
díky, asi tedy začnu používat výhradně jednu značku, ať v tom nemam maglajz, skoro pokaždý beru jinou, záleží na tomkde zrovna nakupuji a ty fleky na pradle se objevily jen na nocni kosili a par tricek na doma/zahradu, asi to budou spis sunty, ze i ten trosek sody ze slizu je tak nici, ale proc teda ta soda/sliz mi způsobují to šednutí na pár kouskách prádla? přímo da vaničky jí dávám celkem dost, no tak nevím co stím, asi to nabarvím a nebudu mít bílou, stejně mi nesluší a vlastně k ní mám arevzi, jen že mužovi se líbí, taky nechodí v čem chci já, že...
M. 2008, A. 2011
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3706 příspěvků
19. listopad 2008
Příspěvekod Magdaxxx » úterý 28. prosinec 2010, 22:01
Po zkusenostech bych bambusove plinky urcite neosetrovala perkarbonátem, ani bych to nenamacela do octu, ani bych ho nepridavala jako aviváž. Ocet je hnus casem vyzere bambus, kikko bambusove ctverce jsou uplne jasne.
Idealne jak rika kamoska, skladovat na sucho, kdyz na mokro tak menit vodu rozhodne aspon jednou za den, ta močovina se tam rozklada a požira ten bambus hihi, vydrží pak méně.
A pak jeste uplne idealni v podstate pro me nemozna vec, je kazzdou plinku i pocuranou preprat v ruce od moče a potom až hodit do kyblíku.
Magdaxxx
Pískle

20 příspěvků
17. listopad 2009
Příspěvekod Trixl » úterý 28. prosinec 2010, 22:17
Už sis to nejspíš vyřešila, ale bílé šedne když se dává víc sody než je třeba. Nechápu proč bys ji měla přidávat do předpírky nebo na co to vlastně dáváš navíc do pračky. Šedne umělina tak asi je to oblečení s příměsí. Ořechy jasně že obarvily ony zabarvují. Octu dávám jako aviváže max polívkovou lžíci tudíž by to nemělo prádlo ani poznat. Nenamáčím nic, nechápu proč do octa by se mělo. Plíny jsem skladovala nasucho je to lepší. Vymáchala jsem je pak najednou před praním.
Ale kdo chce mít zářivě bílou nezbyde než prát v práškách se zjasňovači. Byla jsem dost šokovaná co jsem dostala za plíny, když jsem jedny načančané koupila z druhé ruky. Po přeprání ve slizu vylezly všechny fleky :) což nebyka chyba uživatelky pochopitelně.
Neředěný ocet je super na plíseň i vybělí spáry a octová voda je dobrá snad na všechno i dodá lesku dlaždičkám a podlaze :-)
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Ivendi » středa 05. říjen 2011, 19:43
Potřebovala byhc poradit se slizem - vždycky se mi dařil,a le jak jsme se přestěhovali (byť v rámci Brna, takže voda by snad měla být stejná?), tak najednou šlus. Vytvoří se jen taková ta mýdlová krusta a pod ní skoro čistá voda... Je to na kočku a vůbec si s tím nevím rady, protože všecko dělám jako dřív a najednou nic. Nevíte, čím by to mohlo být? Díky za tipy
Ivendi
Klábosilka
Klábosilka

375 příspěvků
25. srpen 2009
Ta jižní Morava, to je tak krásná zem
Příspěvekod Harpyje » středa 05. říjen 2011, 20:37
Ivendi - sliz dělám na dvou místech, s naprosto odlišnou vodou.

zabralo mi přidat sodu - ve městě dávám na jedno mýdlo 1/3 sáčku sody, na venku dávám víc jak půlku sáčku. A i přesto se mi sliz ke stáru rozpadá- na venku mi vydrží i dva měsíce, a za a) vysychá, za b) vodnatí.
ale pere to.

jestli to nezabere, tak nevím....
Harpyje
Krafařka
Krafařka

854 příspěvků
07. leden 2008
Příspěvekod Gehenna » středa 05. říjen 2011, 20:41
Bych to před vlastním použitím rozmíchala, normálně nabrala a nezalamovala se tím, jak to vypadá v mezičase...
Gehenna
B-C Kašpar

26188 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Ivendi » čtvrtek 06. říjen 2011, 07:35
Díky. Míchání právě taky nepomůže, byť míchám (na začátku, během), ve finále je z toho přs noc tvrdá krusta, která se už nerozmíchá, a dole čirá voda. Řeším to tak, že zkráta dávám jen vločky a sodu a ocet, je to sice sražší varianta praní s mýdlem, ale funkční to taky je. Říkala jsem si, jestli někdo nemá nápad, čím by to mohlo být, protože už netuším, jak zase udělat pořádný sliz.

Sodu jsem taky různě dávkovala, hodně, míň, ale nic, no nevadí, s mýdlem taky přežijem.
Ivendi
Klábosilka
Klábosilka

375 příspěvků
25. srpen 2009
Ta jižní Morava, to je tak krásná zem