ADV TOP
ADV LEFT

BambinoMio sada od narození po nočník

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Samickova » neděle 13. leden 2008, 20:15
Ahoj,
chci se zeptat "ostřílených" látkařek jestli nemají zkušenost se sadou BambinoMio "od narození po nočník".
Jsem pevně rozhodnutá látkovat od narození (snad jen na návštěvy, výlety atd.pouzívat občas jednorázovky), ale vůbec netuším jakým způsobem výbavičku nakombinovat - pročítám diskuze a jedna říká to, druhá ono, popravdě řečeno mi nákup sady přijde pohodlnější.

Je k sadě zapotřebí dokoupit ještě něco?
Sada obsahuje toto:
* 24 kusů plenek velikosti 1
* 24 kusů plenek velikosti 2
* 4 kusy plenkových kalhotek pro novorozence
* 3 kusy plenkových kalhotek velikosti S
* 3 kusy plenkových kalhotek velikosti M
* 3 kusy plenkových kalhotek velikosti L
* 3 kusy plenkových kalhotek velikosti XL

+

* zdarma 1ks balení BambinoMio viskózové separační pleny

(doufám že tím neporušuji pravidla
:oops: )

Děkuju za rady....

*zařazeno
Samickova
Pískle

59 příspěvků
29. září 2007
Příspěvekod -eva- » neděle 13. leden 2008, 20:34
Ahojky,
zkus se poptat v diskusích o látkových plenkách, holky toho tam píšou spousty a určitě poradí. Ale já tam nechodím a Bambinomio používám už na druhé dítě (jenom Kája byl v Pamperskách), tak napíšu svůj názor tady ;) . Sadu jsem nekupovala a jsem tomu zpětně ráda. S plenkami i kalhotkami jsem moc spokojená, hlavně teda s kalhotkami. Ale v té sadě jsou (jak už jsi psala) 4 kusy kalhotek pro novorozence, to je zbytečně moc, nevydržely nám ani celé šestinedělí (a klidně jsem od narození používala i tu větší velikost, je to na suchý zip, takže se to v pohodě dá). A těch 24 plenek velikosti 1 je taky až moc, ty začaly být malé asi ve třech měsících. Je teda fakt, že mi všichni kluci dobře rostou, podváhou netrpíme. Ale koupila bych spíš jen nějaké ty kalhotky a plenky (plenky možná i jinou značku) a pak bych asi dokoupila až časem, až zjistíš, jestli Ti to vyhovuje. Ono je toho teď na trhu spousta.
Eva
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
-eva-
Krafařka
Krafařka

947 příspěvků
02. říjen 2006
Praha Modřany
Příspěvekod Hortenzie » neděle 13. leden 2008, 20:44
ahoj,

tak já sadu BM taky nedoporučuju - původně u malého jsem chtěla taky BM sadu a jsem ráda že jsem ji nekoupila. kalhotky BM mi na malé mimčo vůbec nesedly - měla sem nakonec dvoje a rychle se jich zbavovala. sucháče jsou na můj vkus moc tvrdé a díky tomu že jsou stavěné na pleny na rovno tak po každém kaděnci to bylo na kalhotkách :grr: :grr: jinak pleny se dají koupit i o hodně levnější ;) ;) BM je zbytečně drahé :(

takže za mě - nedoporučuju.
Obrázek

ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Obrázek. . . jen pro mé poklady!
Hortenzie
Treperenda
Treperenda

1461 příspěvků
21. září 2006
milované valašsko :-)
Příspěvekod Amazonka01 » neděle 13. leden 2008, 20:49
Ahojky,já teda používám plenky Bambino Mio,ale dvě věci:

1) u malého miminka většina kakání skončí na kalhotkách,takže vlastně každé přebalení by se muselo přeprat i gatě

2) BM vícevrstvé plenky jsou sice fajn,ale úplně stejné,jen o dvě třetiny levnější jsou stejně velké pleny od firmy Popolini

Takže myslím,že BM sada je celkem předražený přežitek,i když je "pohodlné" koupit celou sadu a už nad tím nepřemýšet,tak myslím,že daleko pohodlnější pro mámu i miminko je se malinko zamyslet a nakoupit jinak.

Já mám koupené BM 2 z druhé ruky a mám je pro dcerku od 10 měsíců,kdy už kakala pevné...a používám pohodlnější kalhotky Imse vimse

Pak mám zmiňované vícevrstvé od Popo (odpovídají BM1) a dávám je malému jako vkládačku do zavazovacích plenek,tím pádem je kakoš jen v pleně...
"Na tragickej život jsem já pes!"
Amazonka01
Moderátor - Přirozený porod
Moderátor - Přirozený porod

18926 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)
Příspěvekod Maxik » neděle 13. leden 2008, 20:51
Taky bych sadu nekupovala (obě děti v látce).

a) pokud nemáš děti těsně kolem 3kg, tak NB velikost téměř nebo vůbec nevyužiješ. Obě děti mi začínaly na S.

b) i když rozhrneš zadní část vícevrstvé pleny, novorozenecká stolice se dostane na kalhotky = musíš je pořád přepírat (jinak stačí vytřít a střídat a prát 1x za den, dva) - zabrání tomu zavazovačka nebo čtvercovka v novorozeneckém skladu, a ty zase lépe sedí v jiných kalhotkách, i když i do BM je nacpeš (osobně mám jak BM po Dalkovi, tak IVsoft - kdybych kupovala nové, tak na novorozence IV soft, na větší už je to jedno).

c) vícevrstvé pleny se dají koupit levněji - od Popolini
Naposledy upravil Maxik dne 13. leden 2008, 20:55, celkově upraveno 1
Obrázek
Maxik
Diskutérka
Diskutérka

2871 příspěvků
21. září 2006
Ocelové srdce republiky - 400m od Odry, 300 od dálnice, 200 od nádraží a 100 od fabriky
Příspěvekod Samickova » neděle 13. leden 2008, 20:55
Děkuju, koukám že Popolini vede, asi si dám tu práci a počáteční výbavičku si sama nakombinuju...mě právě přišlo zbytečné to množství plínek nejmenší velikosti v sadě..
Samickova
Pískle

59 příspěvků
29. září 2007
Příspěvekod Maxik » neděle 13. leden 2008, 20:58
Popolini jako celek možná ani ne, ale ty vícevrstvé mají fakt výrazně levnější ;) .
Maxik
Diskutérka
Diskutérka

2871 příspěvků
21. září 2006
Ocelové srdce republiky - 400m od Odry, 300 od dálnice, 200 od nádraží a 100 od fabriky
Příspěvekod Hortenzie » neděle 13. leden 2008, 21:03
tak já malou dávám výhradně do čč (klasické plenky), sklad na novorozence, kaděnce propustí málo, kalhotky používáme "M" a "L" :D k doktorce mám barevné Baby Lucy a na noc dávám z druhé ruky Popo ultrafit, pak mám ještě bambusové vkládačky. Preferuju vysoké schnutí plenek, protože malý prcek kadí co chvíla ;) ;) a čč je (pro mě) výborná alternativa. - pro větší savost dávám právě ty bambusové vkládačky ;)

tak ať dobře vybereš!
Obrázek

ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Obrázek. . . jen pro mé poklady!
Hortenzie
Treperenda
Treperenda

1461 příspěvků
21. září 2006
milované valašsko :-)
Příspěvekod Swetlex » neděle 13. leden 2008, 21:40
Bambino mio máme taky ,ale né sadu, vávra taky začínal na velikosti S.Jinak je pravda že tekutou stoličku to prostřelí všude, ale nejde to na oblečení, což je super.Mám i nějaké popoliny a jediné že mi přijdou hrubší, než bambina, ale ono s tou separajdou je to fuk. :)
Swetlex
Kecka
Kecka

1757 příspěvků
30. srpen 2007
Praha
Příspěvekod Rudi007 » neděle 13. leden 2008, 22:24
Já bych si to nakombinovala sama, vel.XS jsm nepoužila, začala jsem dávat od vel.S (malá měla 2,5 kg a dalo se to upravit such. zipy). Možná by se hodilo víc kalhotek, alesp. o 1 ks v tom období, kdy miminko často kaká. Pleny BM jsou fajn, ale vel. I lze koupit od popoliny mnohem levněji. (i tu vel. II, ale tam už bych si to koupila tak 1/2 na 1/2, přijde mi, že BM jsou savější)
Rudi007
Howgh
Howgh

5271 příspěvků
02. červenec 2007
Příspěvekod Lalwen » neděle 13. leden 2008, 23:56
Samickova píše:Děkuju, koukám že Popolini vede, asi si dám tu práci a počáteční výbavičku si sama nakombinuju...mě právě přišlo zbytečné to množství plínek nejmenší velikosti v sadě..

No já bych teda taky sadu nekupovala, nemusí ti to nakonec třeba vůbec sedět, i když asi kdybys jí koupila, tak jí budeš používat.

Já kupovala před 2,5 lety 3x gatě vel.S a jedno balení plínek vel.1, Míša to užil cca 1 měsíc, pak mi z toho vyrostl :roll:, začala jsem mu je dávat v cca 4 kg (od 5 týdnu)

Naštěstí mi nekadil každý den, ale pak to byl teda obr kákoš ;) a vždycky skončil v gatích, na oblečení to nikdy nešlo.

Na kalhotkách se mi přetáčel sucháč, takže jsem musela dávat pozor jak to zapínám, ale nikdy z toho odřenej nebyl.

BM dávám teď i Elišce, má zrovna 2,92 kg takže jí jsou ty S ještě velký, má zipy těsně u sebe a má tam ještě mezírku, takže je občas pročůraná, jinak kadí stejně jako brácha jednou za uherák a taky nejraděj rozbalená, takže mi je neprokadila. Nicméně dávám jí je protože je mám, koukám spíš co vymyslím, jaký bych koupila flísáčky, případně natahovací vlňáčky neb popo vlňáky na druky a IV na sucháč jsou jí ještě notně velké a naše milost slečna nechce mít nožky víc od sebe než je nutno, takže většina TB 1 , až na 2 starý na snapku, jí jsou veliký, prostě to musím nějak přečkat tak do těch 3,5 - 4 kg abych jí mohla dávat jiný plínky.

Jinak BM jsou opravdu zbytečně oproti popo předražený, navíc pokud trváš na vícevrstvých tak bych k popo koupila pár barevnejch Bummisek (ať je alespoň nějaká změna, mě třeba ty bílý a přírodní už lezou docela krkem :oops: :oops: )

Jinak jak psala Makytka, dávat BM na snapku, tak když jukneš do plenkového albíčka, tak je tam z youtube video se Seamusem jak to jeho mamina přesně tak dělá, pokud by to nefungovalo správně tak tady je odkaz přímo ;)
Obrázek Obrázek Obrázek
Lalwen
Diskutérka
Diskutérka

2720 příspěvků
24. září 2006
okolí Loun
Příspěvekod Ipu » pondělí 14. leden 2008, 09:45
ahoj,
my sadu máme, jsem v celku spokojená, já tedy hlavně neměla dostatečný přísun informací, pročetla jsme v té době, co jsem našla a na větší zjišťování jsem neměla sílu.

Malé kalhotky jsme využili dostatečně a to nebyl Deny drobeček, i malých plín bylo akorát (spíš někdy chybělo), neb strašně moc čůral. Pokaděné kalhotky tedy byly často, ale stačilo mnohdy jen opláchnout v umyvadle okraje, to pak rychleji schne.
Problém byl vždycky, když vyrostl z velikosti kalhotek a následující mu byla volná - to se pak plína shrnovala a špinavých gatěk bylo pakvíc.
Separačky originál jsem zavrhla jako nefunkční drahý opruz, používáme obyčejné Aničky (nejdou bohužel spláchnout), ale jsou měkččí a cena je nesrovnatelná.

Popoliny používala kamarádka a malej měl pak problémy, které byly dle rehabky ovlivněny z velké části právě oněmi plínami - jak jsou mohutné, tak měl problém ležet na bříšku a vzpřimovat se, pást koníky, (tak se nějak křivil a byl ochablý, či co..)

Nevím, jak je to u jiných látkovek, ale ve srovnání s jednorázovkama (používáme na ven) bylo prokaděného oblečení minimálně. S jednorázvkama to proteklo mimču na záda co chvíli :-( .

tož tak, dobrý výběr...ipu
Ipu
Žvatlalka
Žvatlalka

205 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Sarach » pondělí 14. leden 2008, 10:46
Ahoj,

tak u prvorozene jsem zacala latkovat, kdyz mi otrnulo a byli jsme tak trosku uz sehrane, to uz mela cca 5kg a byly ji necele 3 mesice ... - pouzivala jsem rovnou kalhotky BM vel. 7-9kg a uz rovnou i pleny II. Zpetne mi tak nejak vyslo, ze investice do mensich by vysla draz nez jednorazovky ... Casem jsem z kalhotek BM presla na ImseVimse.

ted cekame druhe, a doporidila jsem nove svrchni kalhotky ImseVimse, a uvidim, kdy do nich doroste. Nechce se mi kupovat latkovou vybavu do tech 5kg, desne rychle z toho vyrostou ... Misto tech vicevrstvych plenek planuji ze zacatku pouzivat "cc" - neche se mi investovat ani do tech od Popo :), stejne se prebaluje casteji ...

stejne tak jsme se starsi nevyuzili nejvetsi BM pleny a kalhotky, takze nelituji, ze jsem nesla do sady. Naopak nejdriv vzala na vyzkouseni 6 plenek a asi 2 katata, zjistila, ze je to super a dokoupila na 18 plen a 3 gatky na velikost, obcas jesem si vypomahala o velikost vetsima :).

separacky jsem zacala pouzivat az po zavedeni prikrmu ...

takze za sebe rikam sade NE, navic ted je toho tolik na vyzkouseni :) - jeste ze se nam BM system osvedcil a "novinkovy boom" prisel az pri odplenkovavani, jen ta vymena znacky gati ..., jinak bych nasi rodinu zruinovala ...

S.
Sarach
Pískle

94 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Jmakovka » úterý 05. květen 2009, 15:51
'My koupili v podstate sadu BM (kalhotky podle doporuceneho poctu BM) a vrstvene plenky od popoliny ve 2 velikostech - maji skoro stejnou velikost jako BM a funkcnost stejna - cena lepsi.
Nejmensi velikost kalhotek jsme vyuzili asi jen 2 tydny (mala mela 4,4 kg).
Separacky jsme pouzivaly zezacatku celulozove od popoliny - dobre nasajou ridky obsah, po pul roce na tuhace pak viskozove. Rekla bych, ze celulozove se na to maly vyplatily, chytli vetsinu kadeni i kdyz cena...nic moc.

BM do zavedeni prikrmu dost hruuuza. Kalhotky furt pokadeny. Nakonec jsem davala vetsi velikost kalhotek a do toho malou vrstvenou zabalenou (podobne jako na draka) do obycejne ctvercovky - to fungovalo proti kadeni na kalhotky. Dnes bych pouzila na male deti sklad na draka, nebo kalhotkove plenky - kadeni chyti mnohem lip a kalhotky haipa daipa se mi osvedcili na buclate baleni. Malou velikost vrstvenych plenek bych vubec nekupovala a male kalhotky taky ne. Velikost kalhotek bych koupila tak ob 1 nebo jen ty nejvetsi.

BM jsme vyuzili hlavne pozdeji, kdyz uz mala chodila na nocnik (aspon obcas se povedlo) pro rychle prebalovani a sundavani a manipulaci celkem. I velikost zadku je v BM mensi nez v tvarovanych plenkach. A pohyb v nich prijemnejsi.

Nejvic se nam osvedcilo ze sortimentu BM nejvetsi kalhotky 1 - 2x (my meli jen 1 ale hodily by se i druhe), a velke vrstvene pleny (pokud mate k dispozici i jine pleny stacilo by mozna jen 12 - my meli 24)
Jmakovka
Žvatlalka
Žvatlalka

163 příspěvků
18. březen 2009
Příspěvekod Karlici » úterý 05. květen 2009, 16:22
my jsme začali látkovat až v půl roce a tak mám mix všeho možného, ale na novouše bych asi používala čč a vícevrtvé, protože rychle schnou a dají se z nich udělat nohavičky. Navrch vlňáky a pulky podle toho, jaký by se mi líbili a taky podle ceny. My přebalovali skoro pořád (hlavně k. a tak by čč asi stačily).
Karlici
Klábosilka
Klábosilka

342 příspěvků
17. listopad 2008
Zbraslav