ADV TOP
ADV LEFT

plínky a sušička

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Trixl » úterý 19. únor 2008, 20:32
Holky sušíte plínky v sušičce?
Mám frotky, flanelky, vkládačky, to snad můžu sušit jako bavlnu.

Ale taky mám IV 2v1 a popo 2v1.
IV sušit nelze. Co popo máte někdo nové?

Overnight Undies plínky pro velké děti s enurézou, jsou to TYTO plínky 2v1 s flísem. Jestli nepůjdou sušit tak se moje investice do sušky míjí účinkem, protože musím koupit minimálně 3-4 kusy, aby se to stačilo sušit. Nějaký lístek s instrukcemi k sušení k nim nemám :( anglicky neumím :(
Můžete mi někdo přeložit, snad to chápu dobře, že na nízkou teplotu mohu sušit v sušičce?

Washing/Drying your Fuzzi Bunz:

First, run a cold rinse or soak cycle with no detergent.

Second, run a hot cycle with detergent. Do not use bleach.

Third, if your hot wash is not automatically followed by a cold rinse, run a cold rinse cycle. This step only necessary with a particularly dirty load.

Tumble dry the diapers in dryer on low or hang to dry. Do not use fabric softener or pure soap*. Never dry on high heat.

*zařazeno
Naposledy upravil Trixl dne 19. únor 2008, 21:09, celkově upraveno 1
Trixl
Howgh
Howgh

15769 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Kiki » úterý 19. únor 2008, 21:03
Já suším ;)
Nejvíc mám IV 2v1.
Suším na sníženou teplotu (peříčko) normálně jako bavlna, vetšinou na suché +, pak dosuším krátce na topení. Dávám tam i ty svrchní PUlky (IV a HD) a v poho neni problema. ;)
Kiki
Kecka
Kecka

1737 příspěvků
17. listopad 2006
Praha
Příspěvekod Trixl » úterý 19. únor 2008, 21:10
Nj na IV je ale škrtnutá sušička.
Trixl
Howgh
Howgh

15769 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Vava » úterý 19. únor 2008, 21:10
IV 2v1 se můžou sušit naplno (aj ty, které dle cedulky nemůžou, prej nějakou sérii blbě ocedulkovali), jináč nevím. Já suším naplno všechno, aji co se nesmí ;) .
A na cedulkách není indikováno, jestli a jak sušit? jeden puntík, dva puntíky, přeškrtnutá "sušička"?
Vava
Treperenda
Treperenda

1432 příspěvků
04. duben 2007
Příspěvekod Kacenka1 » úterý 19. únor 2008, 21:20
Jo jo chapes dobre Trixl, susit na mirno, pisou nikdy ne na horko.
Ja uz susim temer uplne vsechno na max a vpohode, podle cedulek se taky neda jit :-?
Jen u novych veci jsem opatrnejsi nez vyzkousim.
Kacenka1
Drbna
Drbna

4517 příspěvků
15. červenec 2007
Příspěvekod Vava » úterý 19. únor 2008, 21:21
Rychlý překlad, omlouvám se za nesprávnou terminologii, snad to půjde pochopit, nejsu moc pračkový expert.

Praní/sušení Fuzzi Bunz:
Nejdřív je vyperte v cyklu „studené máchání“ nebo „máčení“ bez pracího prostředku
Potom spusťte cyklus s horkou vodou a pracím práškem. Nepoužívejte bělidlo.
Pokud není ve vaší pračce cyklus s horkou vodou automaticky zakončen vymácháním ve studené vodě, spusťte cyklus máchání ve studené vodě. Tento krok je nutný jen u zvláště špinavého prádla.
Sušte v sušičce na nižší teplotu nebo pověste k usušení na šňůře. Nepoužívejte aviváž nebo čisté mýdlo. Nikdy nesušte v sušičce na vysokou teplotu.

Já teda nechápu, v čem špinavým plinkám pomůže, když se nakonec vymáchají nastudeno? no nic, to asi není důležité. Taky nevím, co rozumí tím čistým mýdlem.
Vava
Treperenda
Treperenda

1432 příspěvků
04. duben 2007
Příspěvekod Denny » úterý 19. únor 2008, 21:22
popo 2v1 susim v susicce ostatne jako vsechno krom vlny.

jsem silny zastance susicky neb jsme si susenim vyslouzili neuveritelnou plisen v byte a, silne ekolozky prominou, ale za potencialni karcinogeny v byte mi byt striktne eko nestoji :oops: musim ale priznat, ze trochu povolily gumicky kolem nozicek az tak, ze manza, ktery je pouziva i si je sam porucil, zvazuje reklamaci, tak tady nevim co poradit, neprotekaji ale uz mame bobiky, vajicka by myslim neudrzely.

IV jsou v poho.
Obrázek
Denny
Klábosilka
Klábosilka

389 příspěvků
27. listopad 2007
praha
Příspěvekod Trixl » úterý 19. únor 2008, 21:36
Na těch OU není ani jak se perou :-? normálně je peru s plínkama na 60, ale sušit, no nerada bych si je odkecala, mají sloužit dlouho. Ale snad to půjde, když to dám na jemnější sušení, aspoň si je předsuším a nebude to schnout tak dlouho.
No, moje první sušička, tak jsem nervozní jak pes, ještě že děcka už spí.

Vava dík za rychlý překlad, to mýdlo ... to je vtipný peru totiž ve slizu a to už dlouho i flís. Zatím bez problémů. Teda jemné, vlnu a manžestr v oříškách.

Holky dík moc, já se s tím nějak poperu :)
Trixl
Howgh
Howgh

15769 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Kiki » úterý 19. únor 2008, 22:01
Trixl píše:Nj na IV je ale škrtnutá sušička.

já to holt vyzkoušela prakticky a žádné závady jsme neshledala... suším už tak 5 měsíců skorokaždý den a ok ;) tak neboj
Kiki
Kecka
Kecka

1737 příspěvků
17. listopad 2006
Praha
Příspěvekod Trixl » úterý 19. únor 2008, 22:40
Kiki taky mi nezbyde než se do toho vrhnout. zatím jsem usušila manžestráky a jsou teda příjemné, je to lepší jak sušení u radiátoru.

To mýdlo mě přivedlo ještě na jednu myšlenku, četla jsem totiž, že když se použijí mýdlové ořechy k praní, že už není potřeba máchat. Asi to vyzkouším a dám jen jedno máchání ne celý cyklus. Vody by se u toho teda ušetřilo dost.
Trixl
Howgh
Howgh

15769 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Holly » středa 20. únor 2008, 00:01
Ahoj vubec neres skrtnutou susicku to je skoro na kazdem pradle to by nemelo cenu susku porizovat. :-?

Ja susim vsechno krome snad jen funkcniho pradla (Kraft atd.) a uplne v poho jen vzdy nejdriv zkousim-polovicni vykon pak citlive dale syntetika a nakonec skoro vse jedu bavlna suche do skrine a vzdy beze skod. :D

To si jen vyrobci odevu chrani krk. :roll:

A plinky myslim ze budou krasne mekoucke bez prachu zkratka super. Jen do toho. A uz jsi zahodila zehlicku?
:D
Prave susici a proto ponocujici Holly.
Holly
Diskutérka
Diskutérka

2899 příspěvků
26. září 2007
Příspěvekod Ruzena » středa 20. únor 2008, 00:19
Ja suším do polosucha, nechávám pak doschnout (někde psali, že sušením plíny trpí a ztrácejí na savosti). Ale chci se zeptat na ty svrchňáky, mám IV a říkali, že se snad ani nemají prát v pračce, že ta PUL vrstva tím chřadne... perete je i tak?
Ruzena
Žvatlalka
Žvatlalka

125 příspěvků
04. říjen 2006
Příspěvekod Brody » středa 20. únor 2008, 07:28
Ruzeno, PUL kaťata peru v ruce, tak jednou za 10 dní je hodím do pračky. Myslím, že těmhle materiálům spíš vadí stání ve vodě, takže je nenechávám odmáčet :D Imse Organiky nám provlhly jednou, ale byla v nich opravdu hodně nacucaná plenka :D :D :D :D :D :D :D
Brody
Klevetnice
Klevetnice

3689 příspěvků
19. říjen 2006
ČB
Příspěvekod Trixl » středa 20. únor 2008, 09:39
Svrchňáky normálně peru, tedy přesněji řečeno promáchám, pověsím, užívá. Vyperu za pár dnů podle toho jak moc jsou zatížené. Mám pul gaťky bez nějakých dalších vrstev (co některým holkám šustí).

Žehličku s radostí uklidím, ale až vyžehlím ten koš co tu na mě ještě křičí.

Sušila jsem včera manžestráky a jsou teda úžasně měkké a nadýchané, takové jemné. Ze sušičky jsem je dala ještě provětrat na věšadlo. Když je usuším teď v zimě tak na ně musím brát napařovačku a jsou tvrdé. Bezva, že mi z podkroví zmiznou věšadla a z topení plínky :)
Trixl
Howgh
Howgh

15769 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Zuzajda » středa 20. únor 2008, 10:01
plínky v sušičce suším, na mírný program, kromě bambusu až do sucha, bambus schne dlouho, takže ho vytáhnu s ostatním a nechám doschnout

jinak jojo věci ze sušičky jsou krásně měkké ;)
Zuzajda
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

5954 příspěvků
21. září 2006
kralupy