ADV TOP
ADV LEFT

Kapsové pleny?

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Valdi » neděle 24. únor 2008, 12:53
Ahoj maminky látkařky, měla bych na vás pár dotazů. Mám cca 2letou holčičku, dosud v jednorázovkách, ale jak tak v poslední době zjišťuju, kolik je krásných látkových plín, tak mne ty jednorázovky dodatečně mrzí, a strašně ráda bych aspoň na prostřídání něco vyzkoušela.
Uvažuju nad kapsovýma plenama (Swaddlebees, Stuffable lite, Mommys Touch), protože mi připadají vzhledově nejpodobnější jednorázovkám, takže by to snad mohl být nejsnesitelnější přechod (i při střídání s jednoráz.), a zároveň se většinou uvádí, že se dají taky využít jako tréninkové kalhotky, takže bych je využila i takhle. Zatím trénujeme na WC redukci, semtam se malá vyčurá, ale sama si neříká.
Má asi 12 kg.

Ráda bych se teda zeptala na vaše názory, zkušenosti s těmato plínama, zda je lze využívat i pak při přechodu na nočník a tak (aby se investice aspoň trochu "vrátila"), případně které z těchto plín byste doporučily nejspíš? Nebo má to vůbec smysl do toho investovat?
Omlouvám se za román a doufám, že někdo odpoví :roll: Díky

* zařazeno
Valdi
Pískle

70 příspěvků
24. únor 2008
Příspěvekod Sajsa » neděle 24. únor 2008, 13:06
Valdi mám Swaddlebees AIO, máš pravdu, že podobné jednorázovkám jsou hodně. Pokud chceš něco zkusit, určitě doporučuju. Jsou štíhloučké a velmi příjemné, malá ani nepozná, že nemá jednorázovku.

Co se týká trénování na nočník - určitě je díky patentům rychle rozepneš, jestli by je ale uměla rozepnout malá, to nevím, patenty jsou, aspoň u nás, zatím jediným nepřekonaným zapínáním. ;)
Sajsa
Klábosilka
Klábosilka

304 příspěvků
14. březen 2007
Příbram
Příspěvekod Valdi » neděle 24. únor 2008, 14:41
Ahoj Sajso, díky za první reakci (doufám že ne jedinou ;) . Ty swaddlebees se mi líbí hodně a taky stuffable. Jestli ještě můžu s dalšími dotazy: S tím trénováním jsem to pochopila i tak, že ty kalhotky jdou stáhnout třeba venku bez rozpínání těch patentek jako normální gaťky - myslíš, že by to tak šlo? A jak je to se savostí? Na noc bych asi musela zůstat u jednorázovek, ale než se fakt naučí říkat na nočník, vydržely by ty plenky aspoň 1 vyčůrání bez promoknutí? A jak je to s praním - dá se to přeprat a použít další den, páč asi kvůli ceně (a věku malé) nebudu pořizovat moc kusů, tak max. 2-3, aspoň na prostřídání přes den.Díky moc.
Valdi
Pískle

70 příspěvků
24. únor 2008
Příspěvekod Sajsa » neděle 24. únor 2008, 14:49
Valdi no, jestli by šly stáhnout - nezkoušela jsem, ale nejspíš závisí i na tom, jak moc napevno zapneš. Jinak samozřejmě vydrží minimálně jedno počůrání, záleží na "výplni"... Já mám s mikrovláknovou vložkou, dělají i s konopnou, ty možná sají víc... Nám vydrží tak ty 3 hoďky v pohodě, kolik je v tom počůrání nevím, ale určitě jedno či víc... Co se praní a schnutí týká - s vložkou z mikrovlákna určitě druhý den použitelné budou, konopná schne déle, tam těch 24 hodin počítej, než bude použitelná znovu, jinak samotná plenka do druhého dne uschne v pohodě...
Sajsa
Klábosilka
Klábosilka

304 příspěvků
14. březen 2007
Příbram
Příspěvekod Valdi » neděle 24. únor 2008, 15:50
Sajso díky. Tak si aspoň dvě na zkoušku objednám a uvidím. Zkusím tu mikrovláknovou vložku raději kvůli tomu schnutí. Stačí ke každé plíně jedna vložka, nebo jsou nutné dvě? Jo, ještě - co myslíš, až bude aktuální nočník, bude tahle plínka využitelná později jako pojistná plínka na noc, nebo je to na to nevhodné?
Omlouvám se za tu horu dotazů, ale fakt nemám žádné zkušenosti, ale zato mne všechny ty plínky moc nadchly a je mi líto, že není malá menší, to bych toho pořídila více a přešla na látkovky naplno.
Valdi
Pískle

70 příspěvků
24. únor 2008
Příspěvekod Sajsa » neděle 24. únor 2008, 17:01
Valdi já mám jen s jednou vložkou, druhá se ale samozřejmě dá přidat pro zvýšení savosti, když jdeš třeba na delší dobu ven. Takže to je na tobě - může být, nemusí, podle tvých požadavků na savost a potřeb dítěte... ;)

A jako pojistná plínka na noc, tedy v době, kdy už v noci bude čůrání spíš jako nehoda, myslím použitelná bude... :)
Obrázek
Obrázek
Sajsa
Klábosilka
Klábosilka

304 příspěvků
14. březen 2007
Příbram
Příspěvekod Trixl » neděle 24. únor 2008, 17:12
Mommys se dají nastavit extendorem, když se použijí - vnitřky se perou, vršek stačí promáchnout a je to brzy suché. Na malé mimi (půlroční) mi nejdou protýkají, neumím s tím asi zacházet či co. Používám je na podstatně starší dítě (6 let) na noc. Vycpat se dá doslova čímkoli, dovnitř dám origoš vkládačku, na ni na flís ještě další konopnou, mám pocit že to tak líp funguje. Plánuju je na nočník jako tréninkové kalhotky.

Ty další bych taky ráda vyzkoušela.

Tady ne ani v Evropě, bohužel, nevím proč, když tu děcka s problémy jsou. Ale ve státech mají noční plínky a tréninkové kalhotky až do 12 let.

http://www.pottytrainingconcepts.com
Trixl
Howgh
Howgh

15769 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Sajsa » neděle 24. únor 2008, 17:22
Trixl můžu se jen zeptat, kolik váží to tvé šestileté? Já bych potřebovala na necelých 30 kg, to už je na Mommys asi hodně... ...
Sajsa
Klábosilka
Klábosilka

304 příspěvků
14. březen 2007
Příbram
Příspěvekod Valdi » neděle 24. únor 2008, 17:22
No, jak jsem ty kapsovky zkoumala, tak jsem si tak vydedukovala, že nejštíhlejší jsou asi ty stuffable, ty mommys touch vypadají, že budou asi nejsilnější, ale nejsavější (takže asi nejlepší na noc případně), a ty SWDB něco mezi nimi, ale zase ten materiál vypadá líp (nevím, jestli třeba fleece v létě není moc teplý pro dítě). Už se mi to v hlavě usazuje tak, že vyzkouším nejdřív 2 SWDB, jak to dítě po jednorázovkách skousne, a pak možná na jaře (až se trochu opeřím) případně vyzkouším ještě jedny ty Mommys. Zatím to nevypadá, že budeme hned tak bez plín, tak snad by se to užilo.
Valdi
Pískle

70 příspěvků
24. únor 2008
Příspěvekod Trixl » neděle 24. únor 2008, 17:35
Mommys je ultratenká. Pouze kalhotky a kapsa jakoby podšívka s flísu.
Ostatní neznám.
Trixl
Howgh
Howgh

15769 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Trixl » neděle 24. únor 2008, 17:38
Sajso jde spíš o velikost dítěte. Až dokojím tak to změřím.
Trixl
Howgh
Howgh

15769 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Trixl » neděle 24. únor 2008, 17:45
Sajsa píše:Trixl můžu se jen zeptat, kolik váží to tvé šestileté? Já bych potřebovala na necelých 30 kg, to už je na Mommys asi hodně... ...
Taky jsem koupila kalhotky XXL od Lotties, vypárala gumičky kolem nožiček a natáhl je i 10leťák, ale tomu jsou knop. Má lehce nad 30 kil. 6leťačka má kolem 25 kil.

Měla bych mít (až se s nima domluvím) noční tréninkové kalhotky
Night Time Potty Training Pants
Overnight Undies
Trixl
Howgh
Howgh

15769 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Trixl » neděle 24. únor 2008, 18:39
Mommys
Nenatažená a nejvíc zapnutá má v pase 16 cm x 2.
Na poslední druky a natažená má v pase 32 cm x 2.
Na poslední druky extendoru a natažená má 41 cm x 2, ale to už jsou bokovky.
Výška kalhotek je 20 cm.
Otvor pro nožičku je 7 - 16 cm x 2.
S extendorem je otvor pro nožičku 16 - 20 cm x 2.

Lotties XXL 18-24 kg
tenké pul natahovací kalhotky
Pas 27 - 35 cm x 2.
Prdelka 72 cm x 2.
Otvor pro stehýnko 19 cm x 2 (odpárala jsem gumičky, jinak je ten otvor podstatně menší bylo to nařasené)
Na stránkách jsou tyto rozměry: pas 55-59 cm, obvod stehna 34-37 cm.
Dalo se použít i na 10leťáka, když jsem udělala draka se 2 čč, ale bylo to hlavně přes stehýnka těsné.
Trixl
Howgh
Howgh

15769 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Valdi » neděle 24. únor 2008, 21:02
Holky děkuji za rady. Tak jsem si to ujasnila a teda vyzkouším 2 SWDB a jestli to projde, přidám pak další Mommys.
Valdi
Pískle

70 příspěvků
24. únor 2008
Příspěvekod Valdi » neděle 24. únor 2008, 22:56
Makytko ty NB to jsou ty pleny Stuffable lite? Ty se mně taky líbí moc (vzhledově), ale jak jsem tak pokukovala na "recenze", tak právě prý moc nesajou, tak 2.volbou byly právě ty SWDB, které mi vyznívaly jako lepší v tomto ohledu. Štíhlé (i mezi nožkama), ale trochu savější ...snad.
Nejde mi až tak o motivaci k učení na nočník (to myslím, že stejně můžou být děti i v mokré čtvercovce a když nechcou, tak jim to nevadí :roll: ). Spíš vzhledem k věku malé koumám, jak moc bych mohla případně plínu využít, aby se z toho nestala jen má libůstka a vyhozené peníze. Na využití jako tréninkovky spíš myslím tu pojistku, když dítě přechází a ještě nezvládá vždy předem zahlásit, tak ať není úplně prochcané všecko. Nebo třeba pak na procházky, spánek, ale na to by byly zase asi lepší ty Mommys.
Ty trenýrky Imse jsem taky okukovala, ale asi nemůžu mít všechno...
Valdi
Pískle

70 příspěvků
24. únor 2008