ADV TOP
ADV LEFT

Menstruační kalíšek

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.

Co si myslíte o menstruačním kalíšku???

používám
150
30%
slyším o tom poprvé
93
18%
zdá se mi to o.k., budu přemýšlet
114
22%
určitě si ho pořídím
70
14%
nechutné, ani náhodou
81
16%

Celkem hlasů : 508

Příspěvekod Zdenicek » úterý 31. březen 2015, 11:48
mam dva, nesedi ten mensi z mekciho materialu, porad me tlaci a to se povazuju za zkusenou nositelku :)... bohuzel nedokazu rozpoznat, ktera z tech dvou vlastnosti je ta problematicka
rozhodne bych vzala od dane znacky doporucenou kategorii a znacku vybirala podle ceny a sily ms /znacky se lisi velikosti/
Zdenicek
Howgh
Howgh

14890 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Inkognito » neděle 19. duben 2015, 23:33
POMOOOC!!!

Mám ladycup. Tak třetím rokem. Po ms vždy vyvařím, uložím v látkovém pytlíčku do komody.
Včera večer podivně zapáchal. Asi jsem ho zapomněla vyvařit?
Tak jsem ho vyvařila znovu uprostřed menstruace, a dneska večer zas. :xx: :xx:
Otvory jsou čisté, nic v nich není.
Co s tím? Koupit nový? Připadám si jak čuně... :palma:
Sorry za inko, M.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Ame » pondělí 20. duben 2015, 05:43
rozumím správně, že včera (už vlastně předevčírem) večer, když poprvé zapáchal, jsi jej už používala? jak často vyléváš? neměla jsi před ms kvasinkovou infekci?
Ame
Howgh
Howgh

6228 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Inkognito » pondělí 20. duben 2015, 07:10
Stejně jako Ame bych tipovala na poševní infekci, na začátku menstruace to není cítit, ale se slábnoucí menstruací je to fakt příšeřný puch.
Tuhle vlasní zkušenost dokážu odeslat jen jako inko.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Zdenicek » pondělí 20. duben 2015, 08:25
zapacha i vyvarenej, nebo jen po pouziti? taky tipuju na zanet
tablety ti pri ms na zanet nepomuzou, doporucuju vyplach naredenou betadinou, peroxidem nebo rychlou koupel v hodne slabym hypermanganu /vsechno doporuceno od ruznych gynekologu/ ...eventualne rosalgin, podle toho, co doma mas
staci jednorazove a dolecit po skonceni ms
Zdenicek
Howgh
Howgh

14890 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Inkognito » úterý 21. duben 2015, 17:15
Začal zapáchat v půlce cyklu.
Infekce mě vůbec nenapadla, ale byla jsem na preventivce a mudra říkala, že se jí zdá nějaký zánět, ale žádné příznaky viditelné nemám.
Jdu nasadit rosalgin.
Díky holky! :erik:
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Zdenicek » středa 22. duben 2015, 17:16
a kalisek bych ted vyvarovala klidne 2x denne, pokud mas mikrovlnku, tak je to jednoduche
Zdenicek
Howgh
Howgh

14890 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Karoli » pátek 11. prosinec 2015, 12:07
Ženy, můj LadyCup mne nečekaně opustil, přesně najednou začal po použití páchnout, páchl i po vyvaření, dala jsem ho i zmrazit a nic nepomohlo :-? Tak letěl, tak hledám nový. Navíc po porodu mi přestala vyhovovat velikost, ta větší velikost mne najednou dost tlačí, je možné, že mě moc zašili? Jistě si vzpomínáte na mé extempore se šitím po Tejdě :-Z
A tak se ptám, jaký pořídit a jakou teda velikost? Fakt menší? I po tom čtyřkilovém miminku, co se skrz mne protlačilo?
Dík Karol
Karoli
V osobním kontaktu nepříjemná :-)

2110 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Jezule » pátek 11. prosinec 2015, 13:29
Karoli, po porodu jsem několik měsíců kalíšek používat nemohla, bylo mi to nepříjemné. Pak, když se vše uvnitř znormalizovalo, jsem zase používala ten starý, ale trvalo to fakt poměrně dlouho.
Jezule
Treperenda
Treperenda

1387 příspěvků
22. duben 2008
Východní Čechy
Příspěvekod Ratta » pátek 11. prosinec 2015, 22:07
Karoli, tlačí proto, že je moc venku, díky povolenemu panevnimu dnu. Jsem ho používala už v sestinedeli (jako ne hned, samozřejmě) a první dva dny byly peklo, pak se mi svaly zpevnily a v pohode Podobná zkušenost po prvním porodu, ale to jsem ho měla až půl roku po. Takže fakt se to asi zpevnilo až tím nošením.
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Inkognito » středa 16. prosinec 2015, 21:28
K tomu zapáchajícímu kalíšku, nemyslím si, že by to u mě mělo být infekcí (onehdy jsem byla na stěrech a bylo to bez nálezu), po vyvaření a v době nepoužívání vyčuchne, při používání začne cca 3 den zavánět. Díky tomu si chci koupit nový, ale nemám odvahu kupovat přes net, chci si je osahat mám LC už dost dlouho na to aby si zasloužil výměnu a to ne jen díky tomu zápachu.

A k těm infekcím, jak léčíte, pokud možno bez chemie z lékárny. Děkuji.

J.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 21. leden 2016, 08:03
Zde Inko se zapáchajícím kalíškem:

nakonec jsem si po dvou měsících koupila nový, protože když jsem ten starý pořád dokola vyvářela, trošku jsem ho jednou připálila 8-) .

A ten nový začal smrdět zas :-Z .

Ale pak jsem přišla na to, čím to u mě je. Používám jen přírodní kostkatá mýdla a nesmím s nimi na kalíšek. Pokud ho umeju jen čistou vodou a ne mýdlem, vůbec nesmrdí. :hura:
Tak třeba to někomu pomůže :).
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Ame » čtvrtek 21. leden 2016, 10:11
Inkognito píše:Ale pak jsem přišla na to, čím to u mě je. Používám jen přírodní kostkatá mýdla

pokud ručně dělaná, tak to bude ten tuk z přetučnění, aby bylo mýdlo k pokožce šetrnější - super pozorování :hura:
Ame
Howgh
Howgh

6228 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 28. leden 2016, 17:37
taky mi zacal zapachat, zkousela jsem leccos a nakonec mi gyndr. zjistil infekci anaerobnimi bakteriemi /vytok zadny/, po preleceni dobre
z.
Inkognito Inkognito