ADV TOP
ADV LEFT

Menstruační kalíšek

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.

Co si myslíte o menstruačním kalíšku???

používám
150
30%
slyším o tom poprvé
93
18%
zdá se mi to o.k., budu přemýšlet
114
22%
určitě si ho pořídím
70
14%
nechutné, ani náhodou
81
16%

Celkem hlasů : 508

Příspěvekod Lu » čtvrtek 18. červenec 2013, 17:38
Ahoj,
ja mam Monocup, ten vetsi. Jsem taky po dvou CS, taky castecne otevrena. Sedi dobre. ;-)
Lu
Krafařka
Krafařka

919 příspěvků
17. červen 2007
Příspěvekod Gapka » čtvrtek 18. červenec 2013, 18:03
Llevelyn píše:Někde je porovnání velikosti ( objemu) kalíšků... najdu.

tu http://www.kalisek.cz/srovnani-kalisky.php

http://www.rodina.cz/scripts/diskuse/pr ... id=8930225

jééé, díky.
Už jsem z toho jelen... Vypadá to, že vyhraje Yuuki. Váhám mezi ním a ladycupem. Achjo
Gapka
Krafařka
Krafařka

726 příspěvků
16. červenec 2008
Příspěvekod Gapka » čtvrtek 18. červenec 2013, 18:47
Lu píše:Ahoj,
ja mam Monocup, ten vetsi. Jsem taky po dvou CS, taky castecne otevrena. Sedi dobre. ;-)

Díky, ten se mi zdá, že pojme míň.
Gapka
Krafařka
Krafařka

726 příspěvků
16. červenec 2008
Příspěvekod Ajuska79 » středa 21. srpen 2013, 19:57
Jen jsem chtěla napsat, že již půl roku používám Mooncup a jsem nadšená! Díky za tuhle diskusi, která mě přesvědčila o koupi. Plně doporučuji!!
Ajuska79
Žvatlalka
Žvatlalka

266 příspěvků
30. květen 2010
Příspěvekod Inkognito » neděle 02. březen 2014, 22:47
Opakuji dotaz, který jsem zadala již před několika měsíci. Uměl by mi někdo odpovědět? děkuji.

Používám kalíšek také už skoro 4 roky a jsem s ním max. spokojená. Občas mne napadla jedna věc. Kdyby se ženě, která zrovna menstruuje, cokoliv stalo a ona skončila třeba v bezvědomí několik dnů v nemocnici, kontroluje při příjmu ošetřující a sestry, zda nemá třeba tampón nebo kalíšek? Nejsem zdravotník, možná se ptám hloupě, ale docela mi to leží v hlavě, při představě, že o této věci nikdo neví a mohla by u ženy nastat pak otrava...
Když jsem začala kalíšek používat pravidelně, tak jsem říkala manželovi, že kdyby se se mnou něco stalo, aby o tom dal lékařům vědět, kdybych měla zrovna menstr., že používám kalíšek.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » pondělí 03. březen 2014, 09:35
Tak mně se občas stane, že na kalíšek na několik dní zapomenu. :palma: Krev je vždy normální, nesmrdí. Zatím v pohodě, infekcemi netrpím.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Andruša » pondělí 03. březen 2014, 09:38
Inkognito píše:Tak mně se občas stane, že na kalíšek na několik dní zapomenu. :palma: Krev je vždy normální, nesmrdí. Zatím v pohodě, infekcemi netrpím.

Gratuluju k pánevnímu dnu! :mrgreen: Mě vylízá sám co pár hodin... :palma:
Andruša
Diskutérka
Diskutérka

2026 příspěvků
18. duben 2010
severní Čechy
Příspěvekod Inkognito » pondělí 03. březen 2014, 10:04
Andruša píše:
Inkognito píše:Tak mně se občas stane, že na kalíšek na několik dní zapomenu. :palma: Krev je vždy normální, nesmrdí. Zatím v pohodě, infekcemi netrpím.

Děkuji, po porodu je to horší, pravidelně tu pláču nad tím, že mi nedrží dokonce ani řitní svěrače, ale lepší se to.

Vlastně jsem popisovala dobu před porodem, teď z podobných důvodů, jako ty, už nezapomínám :grr:
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Ame » pondělí 03. březen 2014, 10:46
Andruša píše:

dva roky po porodu sedí o třídu líp, než před půl rokem, před rokem jsem doslova plakala, že ho ještě nemůžu mít
co pořídit kalíšek s větším průměrem..?
Ame
Howgh
Howgh

6226 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Inkognito » pondělí 03. březen 2014, 18:04
Inkognito píše:Opakuji dotaz, který jsem zadala již před několika měsíci. Uměl by mi někdo odpovědět? děkuji.

Používám kalíšek také už skoro 4 roky a jsem s ním max. spokojená. Občas mne napadla jedna věc. Kdyby se ženě, která zrovna menstruuje, cokoliv stalo a ona skončila třeba v bezvědomí několik dnů v nemocnici, kontroluje při příjmu ošetřující a sestry, zda nemá třeba tampón nebo kalíšek? Nejsem zdravotník, možná se ptám hloupě, ale docela mi to leží v hlavě, při představě, že o této věci nikdo neví a mohla by u ženy nastat pak otrava...
Když jsem začala kalíšek používat pravidelně, tak jsem říkala manželovi, že kdyby se se mnou něco stalo, aby o tom dal lékařům vědět, kdybych měla zrovna menstr., že používám kalíšek.

Nevim jestli to pomuze, ale kamaradku vysetrovali jestli neni tehotna, kdyz zkolabovala cestou do prace. Takze u zensky se asi musi dodrzet nejaky bezpecnostni postup, protoze zapomenuty tampon je nebezpecny a tehotenstv zase omezuje nektere zakroky. Teda nejsem zdrqvotnik, ale myslim ze by nejake vysetreni existovat melo.
(nebo si dat k obcance neco jako prukazku co musi mit nositel kontaktnich cocek)
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Xsamotar » pondělí 03. březen 2014, 18:29
Inkognito píše:
Inkognito píše:Opakuji dotaz, který jsem zadala již před několika měsíci. Uměl by mi někdo odpovědět? děkuji.

Nevim jestli to pomuze, ale kamaradku vysetrovali jestli neni tehotna, kdyz zkolabovala cestou do prace. Takze u zensky se asi musi dodrzet nejaky bezpecnostni postup, protoze zapomenuty tampon je nebezpecny a tehotenstv zase omezuje nektere zakroky. Teda nejsem zdrqvotnik, ale myslim ze by nejake vysetreni existovat melo.
(nebo si dat k obcance neco jako prukazku co musi mit nositel kontaktnich cocek)

Nositel kont. čoček musí mít průkazku? O tom slyším prvně. Předpokládám, že čoček si všimnou při kontrole reakcí zorniček. Já teda nikdy žádnou průkazku nedostala. A to ani v době, kdy jsem chodila pravidelně k očnímu a čočky kupovala pouze v optice.
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Zdenicek » úterý 04. březen 2014, 12:02
no ja nevim...
kdyz je nekdo v bezvedomi, jde na JIP, tam ho svliknou, takze vlozky nebo snurky od tamponu si muzou vsimnout, ale kalisek neni tak bezna vec a pokud vim, tak normalne se gynekologicke vysetreni nedela.
vysetreni na tehotenstvi se mnohem spolehliveji a rychleji udela z krve zaroven se vsemi dalsimi odbery, ktere se standartne delaji hned pri prijmu
takze podle me by si mohl kalisku vsimnout jedine nekdo pri ultrazvuku bricha, nebo CT, pokud se tohle vysetreni dela, napr. pri nehode.... ale kdyz je bezvedomi z jasne priciny treba neurologicke, tak na kalisek nikdo neprijde
Zdenicek
Howgh
Howgh

14890 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Veronika » úterý 04. březen 2014, 12:21
Takže je opravdu nutné po porodu koupit větší? Nebo jste to nejprve zkusily se starým a teprve pak naznaly, že to nepůjde?
Po zkušenostech s kalíškem už nechci jinak ;-)
Veronika z Předsnažilek Obrázek
Veronika
Howgh
Howgh

6072 příspěvků
15. říjen 2006
České Budějovice
Příspěvekod Zdenicek » úterý 04. březen 2014, 13:27
ja bych to nejdriv zkusila
Zdenicek
Howgh
Howgh

14890 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Llevelyn » středa 17. září 2014, 10:34
Levnější je třeba i Yukki, kvalitní budou všechny záleží na tvaru a " tvrdosti" co komu vyhovuje.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..