ADV TOP
ADV LEFT

Menstruační kalíšek

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.

Co si myslíte o menstruačním kalíšku???

používám
150
30%
slyším o tom poprvé
93
18%
zdá se mi to o.k., budu přemýšlet
114
22%
určitě si ho pořídím
70
14%
nechutné, ani náhodou
81
16%

Celkem hlasů : 508

Příspěvekod Anidra » středa 17. září 2014, 15:43
Tak kdyz uz je to vlakno obnovene, tak se zeptam. Je tu nejaka "nesika" ktere proste kalisek proteka at chce nebo ne a nelepsi se to casem? Mam kalisek uz 5 let, ale nikdy jsem z technickych/tehotenskch duvodu nemela moznost pouzivat ho vic jak 5 cyklu. A protekal vzdy, i pred porodem, i rok po porodech. Mam vetsi velikost a panevni dno si myslim cvicim azaz. Ted jsem zase tehotna a vymyslim, co koupit do vybavy tretimu mimcu a asi sobe koupim latkovevlozky, protoze me to uz nebavi. Predpokladam ze do dalsiho otehotneni kalisek zasemoc neuziju. A nez se rozcilovat... Je tu nekdo, komu to trvalo treba par let, nez bylo vse v poradku? Diky
A + V + P(09/11) + K(06/13) + A(02/15) + A(04/17)
Anidra
Žvatlalka
Žvatlalka

266 příspěvků
16. listopad 2012
Příspěvekod Zdenicek » středa 17. září 2014, 17:15
me po detech - dokud jsem mela silnou menstruaci, tak i kdyz nebyl uplne plny, protekal.... pricitala jsem to tomu, ze se obsah menil skokem
ted uz je to s intenzitou lepsi a staci mi bohate prvni den slipovka
Zdenicek
Howgh
Howgh

14890 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Anidra » čtvrtek 02. říjen 2014, 05:56
Diky :)
Anidra
Žvatlalka
Žvatlalka

266 příspěvků
16. listopad 2012
Příspěvekod Frantishka » čtvrtek 19. únor 2015, 10:25
Zkusím obnovit, jestli se mi někdo ozve. Máte některá zkušenost s kalíškem při děloze v retroverzi ("dozadu"?). Funguje, neprotéká? Dlouho o kalíšku dumám, a toto by mi dumání mohlo usnadnit. Děkuju Fran.
Frantishka
Diskutérka
Diskutérka

2338 příspěvků
28. prosinec 2011
Příspěvekod Llevelyn » čtvrtek 19. únor 2015, 11:35
Frantishka píše:Zkusím obnovit, jestli se mi někdo ozve. Máte některá zkušenost s kalíškem při děloze v retroverzi ("dozadu"?). Funguje, neprotéká? Dlouho o kalíšku dumám, a toto by mi dumání mohlo usnadnit. Děkuju Fran.

osobní zkušenost nemám, ale říká se, že při zakloněné děloze kalíšek být může, záleží na postavení čípku a celkové vnitřní anatomii pochvy. Čistě technicky nemá kalíšek s dělohou nic společného.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Gvendolina » čtvrtek 19. únor 2015, 12:51
Já mám, kalíšek používám bez problémů, vůbec mě nenapadlo, že by to kvůli tomu nešlo :).
Gvendolina
Klábosilka
Klábosilka

438 příspěvků
30. srpen 2011
Příspěvekod Han-dul-ka » čtvrtek 19. únor 2015, 13:11
Také mám hodně zakloněnou dělohu a s kalíškem není žádný problém.Jen to tedy chtělo trochu cviku ze začátku,ale to je asi u všech.Neprotéká,jen občas má tendenci se maličko sunout dolu,ale to když se mi ho nepovede pořádně usadit.Jinak je s ním paráda a za těch sposty let co ho mám jsem ušetřila spoustu peněz.A nedá se to srovnat s tampónama-ty mi totiž uvnitř prostě nedrží :oops: :oops: .Takže určitě zkus.
Han-dul-ka
Treperenda
Treperenda

1174 příspěvků
18. červen 2007
u Českého Krumlova
Příspěvekod Frantishka » čtvrtek 19. únor 2015, 20:58
Díky, ženy... jedna technická, to se nasazuje na čípek, jako třeba femcap, nebo ne? Fran.
Frantishka
Diskutérka
Diskutérka

2338 příspěvků
28. prosinec 2011
Příspěvekod Melina » čtvrtek 19. únor 2015, 21:01
Já mám s ním problém ten, že ho nedokážu zasunout dostatečně hluboko. Je v zápřahu podruhé, tak snad se to s ním do půl roku naučím. Zatím mi dost protíká, ale je to lepší než poprvé.
Melina
Howgh
Howgh

5930 příspěvků
01. březen 2008
Šumperk
Příspěvekod Jankap » čtvrtek 19. únor 2015, 22:32
Frantishka píše:Díky, ženy... jedna technická, to se nasazuje na čípek, jako třeba femcap, nebo ne? Fran.

Ne, já ho nechávám dole, zastrkuju jen tolik, aby nevykukoval ven.
Pánevní dno nic moc, přesto ho necítím, netlačí, nevypadává.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Gehenna » čtvrtek 19. únor 2015, 22:44
Melina píše:Já mám s ním problém ten, že ho nedokážu zasunout dostatečně hluboko. Je v zápřahu podruhé, tak snad se to s ním do půl roku naučím. Zatím mi dost protíká, ale je to lepší než poprvé.

Prosím tě a máš ho dobře rozmotaný? Nemáš třeba jednu část prohnutou dovnitř? Nebo moc malou velikost? Protože to má přece kopírovat stěny a udělat víceméně trochu podtlak.
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Melina » pátek 20. únor 2015, 07:26
Gehenna píše:
Melina píše:Já mám s ním problém ten, že ho nedokážu zasunout dostatečně hluboko. Je v zápřahu podruhé, tak snad se to s ním do půl roku naučím. Zatím mi dost protíká, ale je to lepší než poprvé.

Prosím tě a máš ho dobře rozmotaný? Nemáš třeba jednu část prohnutou dovnitř? Nebo moc malou velikost? Protože to má přece kopírovat stěny a udělat víceméně trochu podtlak.

Velikost mám tu větší, rozmotaný ho mám taky asi dobře, většinou je docela problém ho dostat ven :D Ale to už jsem se naučila. Horší fakt dovnitř, protože si myslím, že by bylo lepší ho trošku jakoby vytáhnout zpátky, aby se ten podtlak udělal, ale to bych ho už vytáhla kousek ven a zpátky by už nešel.
Melina
Howgh
Howgh

5930 příspěvků
01. březen 2008
Šumperk
Příspěvekod Ame » pátek 20. únor 2015, 07:54
onehdá jsem se tu s někým shodla, že protýká, když je v menstruační krvi moc sliznice - která se paradoxně spolehlivě nasbírá dovnitř
Ame
Howgh
Howgh

6228 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Zdenicek » pátek 20. únor 2015, 09:04
na cipek se nedava, ale me protyka, kdyz ho mam moc dole, musim mit cipek schovany uvnitr
Zdenicek
Howgh
Howgh

14890 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Frantishka » úterý 31. březen 2015, 11:35
Zdá se mi, že jsem už poslední trapka na BC, která používá vložky a tampony. Tak ještě vás poprosím o jednu konzultaci. Jak se vybírá velikost? Teoreticky vím, že přes 30, po x porodech, nepříliš cvičící atd... ale jak často se tsane, že velikost prostě nesedne? Mi to přijde docela pálka na to, abych za chvíli kupovala nový, prodat se to nedá že :)

Díky za odpovědi a zkušenosti, f.
Frantishka
Diskutérka
Diskutérka

2338 příspěvků
28. prosinec 2011