ADV TOP
ADV LEFT

Mooncup protéká

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Smokie » středa 27. srpen 2008, 14:34
Ahoj holky,

před několika měsíci jsem si koupila mooncup a celá natěšená jsem ho začala používat, komfort při nošení je naprosto nesrovnatelný s tampony, natož vložkami, jenže mi protéká :cry: , velikost mám správnou, snažím se ho zavádět všelijak, ale téměř vždy proteče (někdy ano, někdy zas ne). Musím k němu nosit slipovky a skoro bych využila i normální vložky. Asi je problém v tom, že se mi posouvá nahoru, snažím se ho vždycky posunout co nejníž, ale stejně se mi vždycky vysouká výš. Dneska jsem se už naštvala a vzala si tampon. Poradíte mi některá nějaké fígle, které by mi mohly pomoct?

Díky předem, Katka

*zařazeno
Smokie
Žvatlalka
Žvatlalka

164 příspěvků
21. září 2006
Praha
Příspěvekod Janak » středa 27. srpen 2008, 15:15
Ahoj, ja ho prave mam a v pohode. Mam k nemu teda jeste radsi slipovku, ale bez zaspineni. Mne po zavedeni taky jeste trochu povyjede nahoru, ale neprotece. A nenaplni se Ti treba moc rychle? Jak uz to nekdo psal, prece jen kdyz kopiruje tu pochvu, tak je nakloneny, takze urcite nepobere celou kapacitu...navic kdyz treba sedis, lezis apod.
Jinak se zavadenim neporadim, mne tam tak nejak ,,chloustne,, sam :oops:
Obrázek
Obrázek
Janak
Klevetnice
Klevetnice

3444 příspěvků
02. listopad 2006
Brno-KrPole
Příspěvekod Komka » středa 27. srpen 2008, 15:31
Ahoj,

mě taky mooncup přetéká, ale to jen v silných dnech, kdy se prostě velmi rychle plní a já ho musím pořád vylívat.
Problém mám zas opačný, mám ho moc nízko a tak mě tlačí a překáží při chůzi, pohodlný je jen když ležím nebo sedím. Tak mě to docela štve. Sice bych ho už za vložky nevyměnila, ale vadí mi to.
Možná si ho taky nasazuju nějak špatně. Mě tam teda nevklouzne, spíš ať ho strkám daleko jak chci, vždycky se mi dostane zas dolů.

Holt je to věda.
Komka
Komka
Žvatlalka
Žvatlalka

158 příspěvků
16. říjen 2006
Zlín
Příspěvekod Lindusa » středa 27. srpen 2008, 16:03
Me protekal (mam teda Diva cup, ale rozdil je minimalni..), protoze se spatne rozevrel. Musis ho dobre "slozit" pri zavadeni, aby se hned vevnitr pekne rozvinul, pak ho pro jistotu zkontrolovat (prstem po obvodu), zda dobre sedi. Pokud dobre sedi, tak neni mozne, aby Ti protekal (pokud teda nemas extremne silnou MS). Vygoogluj si nejake navody na zavadeni, najdes hodne nakresu na spravne skladani, existuje vice technik, treba Ti nejaka bude vyhovovat vice. Linda
Lindusa
Howgh
Howgh

9673 příspěvků
22. září 2006
USA, VA
Příspěvekod Thea » středa 27. srpen 2008, 16:19
No, mně teda taky trochu protéká, ale spíš v nejsilnějších dnech - oproti vložkám se to ovšem nedá srovnat. Nemohlo by to být taky tím, že mi po porodu zůstal "příliš velký otvor" ?
Obrázek
Obrázek
Thea
Klábosilka
Klábosilka

365 příspěvků
21. září 2007
Příspěvekod Smokie » středa 27. srpen 2008, 16:33
Theo, něco v tom smyslu mě taky napadlo :) . Zavádím ho dobře (podle návodu), zavádí se mi snadno, otevře se, kontroluju ho, zda je po celém obvodu, ale prostě mi protéká, nikoliv přetéká, protéká mi třeba po 1/4 hodině od zavedení (a skutečně plný není, je v něm krve pouze na dně. Zkusila jsem obě "metody" skládání (popsané v návodu) před zavedením, ale zatím žádný pokrok. Zkusím najít jiné, díky za tip.

Ještě mě napadlo, zda-li jsou rozdíly mezi jednotlivými značkami, jestli máte někdo srovnání.
Smokie
Žvatlalka
Žvatlalka

164 příspěvků
21. září 2006
Praha
Příspěvekod Bianka » středa 27. srpen 2008, 17:11
Smokie, mě se občas při silné menstruaci stane, že ... zavedu si ho dobře, možná o trochu výš než mám, ... právě aby mi nevadil při chůzi a po chvilce jdu na záchod a mam zašpiňěnou slipovku. Domnívám se že je to tím, že prostě na stěnách pochvy vně kolem mooncupu ještě nějaká krev zůstala a pak stekla dolů, protože po další dejme tomu hodině už je to dobrý.
Bianka
Diskutérka
Diskutérka

2288 příspěvků
03. listopad 2006
Praha
Příspěvekod Ivig » středa 27. srpen 2008, 17:13
tak mě také někdy protéká, ale neměnila bych, sichruji slipovkou...napadlo mě, jestli by nepomohly cviky na posilování pánevního dna...já zavedu a objedu kolem, jestli je rozevreny a jeste zkontroluji jestli nenahmatam cipek, aby byl uvnitr poharku...stale se ucim...:)...tento mesic ani kapka mimo, ale minuly potopa, ale to jsem mela fakt silnou...pouřívám ho cca 1,5 roku
Ivig
ZRNKA tým
ZRNKA tým

2298 příspěvků
24. listopad 2006
Praha 1
Příspěvekod Honey » středa 27. srpen 2008, 19:58
Komka píše:Ahoj,

mě taky mooncup přetéká, ale to jen v silných dnech, kdy se prostě velmi rychle plní a já ho musím pořád vylívat.
Problém mám zas opačný, mám ho moc nízko a tak mě tlačí a překáží při chůzi, pohodlný je jen když ležím nebo sedím. Tak mě to docela štve. Sice bych ho už za vložky nevyměnila, ale vadí mi to.
Možná si ho taky nasazuju nějak špatně. Mě tam teda nevklouzne, spíš ať ho strkám daleko jak chci, vždycky se mi dostane zas dolů.

Holt je to věda.
Komka

Do puntíku to samé i já :-?
Honey
Klábosilka
Klábosilka

481 příspěvků
20. červenec 2007
Příspěvekod Littlemouse » středa 27. srpen 2008, 20:06
První dva dny, kdy mám opravdu hodně silnou MS mi taky protéká a není to ani špatným zavedením ani přeplněním. Moje teorie je, že jak mám silnou MS, tak krev prostě "vytéká silnějším proudem" a protéká po stěnách kolem pohárku....už jsme si zvykle jistit to slipovkou...je to sice otrava, ale lepší než tampon nebo vložka :xx:
Littlemouse
Howgh
Howgh

7878 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Honey » středa 27. srpen 2008, 20:18
Taky bych to viděla tak, jako Littlemouse.
Ale jednu výhodu mi to přináší - máte taky někdo pocit, že je ms rychleji pryč? :? U mě s používáním pohárku dva dny fakt silně (dřív čtyři), potom skoro nic ;) Jestli je to tím roztažením :oops: :D
Honey
Klábosilka
Klábosilka

481 příspěvků
20. červenec 2007
Příspěvekod Smokie » středa 27. srpen 2008, 22:55
Přece není možný, abych byla takovej exot sama :D . Holky, já nemám zašpiněnou slipovku, mě to fakt teče mimo, prostě jako bych žádný kalíšek neměla :( . Ne ale vždycky, což je mi fakt divný, např. tento cyklus první den ani kapka vedle, pak další dny "proudy" ven :-? . Nicméně mě to neodrazuje, budu zkoušet dál, za to pohodlí mi to fakt stojí.
Ještě se zkusím poradit s gyndr. a to pánevní svalstvo taky budu posilovat (budu se snažit :oops: ).
Smokie
Žvatlalka
Žvatlalka

164 příspěvků
21. září 2006
Praha
Příspěvekod Adrianab » čtvrtek 28. srpen 2008, 13:06
Já mám pocit, že se lépe rozevírá, když ho zavádím skoro horký - to jest vymývám ho horkou vodou (ale bacha na spálení ;) ) a pak mi neprotéká, jinak trochu taky protéká a to nezáleží na síle krvácení.
Adrianab
Klábosilka
Klábosilka

591 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Smokie » čtvrtek 28. srpen 2008, 17:30
Tak jsem dnes vyzkoušela jiný způsob skládání a snažila jsem se ho dát co nejvíce dozadu a dneska naprosto dokonalý. Asi jsem si ho dávala špatně, ač jsem se vždycky snažila a myslela jsem si, že ho dávám dobře. No budu to muset řádně vyzkoušet zase až příště, teď už končím.
Děkuji vám všem za rady a tipy, ale uvidíme, jestli to k něčemu bylo, kdyžtak diskuzi znovu otevřu příště :) .

Katka
Smokie
Žvatlalka
Žvatlalka

164 příspěvků
21. září 2006
Praha
Příspěvekod Mushiro » čtvrtek 28. srpen 2008, 17:39
Smokie, já to znova čtu a u tebe musí být jediná příčina, zavádíš ho tak, že čípek není uvnitř. Děložní čípek musí směřovat dovnitř Mooncupu, když tomu tak je, tak nemůže protékat. Můžeš špinit, mohl by i přetékat, kdyby byl plný, ale protékat může jedině tehdy, když čípek nesměřuje dovnitř. Tohle zkus kontrolovat, zkus si čípek nahmatat a zjistit kam směřuje. Každá to tam asi máme trochu jinak, tak je třeba trocha samovyšetření. Myslím, že čípek nemusí být umístěn souměrně, může klidně být trochu šikmo, mně kdysi gynekolog něco takového říkal.
Mushiro
Žvatlalka
Žvatlalka

109 příspěvků
06. duben 2008