ADV TOP
ADV LEFT

Vlňáčky

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod hanaka » pondělí 31. březen 2014, 17:48
Zdravím všechny zkušené látkařky a prosím o radu. Čekám první mimčo a dávám dohromady výbavu. Chtěla bych zkusit i vlňáčky, co jsem pročítala diskuzi, tak asi půjdu do natahovacích Disana. Jen se chci poradit, jakou mám pořídit do začátku velikost? Tu nejmenší? Nebo to jde třeba ošulit a vzít rovnou 74/80 s tím, že se třeba nějak ohrnou? Ale to je asi blbý, že? Jde mi o to, aby z nich dítko moc rychle nevyrostlo a nekupovala jsem hned další. Chybí mi zkrátka ten odhad :oops: A ještě prosím, osvědčily se vám pod vlňáčky čtvercovky se sponkou snappi nebo čtvercovky, zavinovačka a na to teprve vlňáčky? Budu mít mimčo na léto, tak ať mu není moc teplo.
hanaka
Pískle

2 příspěvků
31. březen 2014
Příspěvekod Helča » pondělí 31. březen 2014, 17:54
Já se s dovolením přidám s dotazem, jestli by mi někdo neupletl vlnaky pro Tinu, tj. rok a víc. Už nad tím chvíli přemýšlím, že by se mi nějaká pletařka šikla :) já si jedny šikovné zdrcla :palma:
Helča
Klevetnice
Klevetnice

3937 příspěvků
24. září 2006
Slovácko
Příspěvekod Barci » pondělí 31. březen 2014, 18:01
hanako, neporadím nemám zkušenost, já měla svoje pletené zavazovací, takže univerzální velikost.
Helčo typická odpověď : Fler...
M. 2008, A. 2011
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3619 příspěvků
19. listopad 2008
Příspěvekod Ivca79 » pondělí 31. březen 2014, 18:10
Čtvercovky + zavazovačky disana a pokud budeš kupovat ty svrchňáče nové, tak reději ty menší, pokud jeté, tak ty větší... mají tendence se trochu srážet
Ivča + D 09/09 + F 11/11 - H 08/13
Obchůdek na Fléru - Při objednávce mimo Flér -11% sleva :)
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Maggiemae » pondělí 31. březen 2014, 18:17
Souhlasím s Ivčou :) Ale teda dávala jsem je i na čtverce se snapi, vyplněné bambusovou vkládačkou a dobrý. U úplného novoška v létě jsem někdy ani nedávala ty vlňáky, jen čtverec, vkládačka, zavazovačka, triko a nazdar :)
Maggiemae
Howgh
Howgh

5118 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Matap » pondělí 31. březen 2014, 18:22
Helčo, když pošleš rozměry, budes je mít :-)
Matap
Drbna
Drbna

4401 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Helča » pondělí 31. březen 2014, 18:28
Matap píše:Helčo, když pošleš rozměry, budes je mít :-)

Matap, na tebe jsem si tajně myslela :oops: ;-) rozměry chceš změřit dítě?
Já ti písnu nějak soukromě
Helča
Klevetnice
Klevetnice

3937 příspěvků
24. září 2006
Slovácko
Příspěvekod Adora » pondělí 31. březen 2014, 18:48
disany mi na leto neprijdou jako uplne terno, jdou to dvojvrstve drzaky a muzou dost zahrivat. velikosti myslim odpovidaji, ale muzou se trosku srazit. Na lezici mimino zad az tak nevadi, kdyz je to vetsi, zapnes pres to bodycko a budou drzet na svem miste. Koupila bych vetsi a videlo by se, vetsi upotrebis tak jako tak.
Na horka jsrm mela pro deti jednovrstve vlnaky ze sumavske vlny s celkymi oky, hezky to vetralo a udrzelo i celkem mokrou plinu, znacka tusim Aitu ci jak se to jmenuje, jsou po erne levne
Adora
Žvatlalka
Žvatlalka

278 příspěvků
15. leden 2014
Příspěvekod Daba » pondělí 31. březen 2014, 18:51
já teda dávala vlňáky jen na noc, na novoše jsem měla Imse Vimse - ty byly super - měla jsem i natahovačky, ale ty zapínací se prostě na ležáka soukaly líp. A pak disany a pletené. Ty disany bych koupila klidně jeté, čím jsou starší, tím líp drží :)
A v létě jsem zkusila dát vlňáky i ven, bylo vedro a děcko mělo studenej zadek, což se v pulkách nestávalo - asi to luftovalo až moc.
Daba
Klábosilka
Klábosilka

479 příspěvků
11. listopad 2008
Praha
Příspěvekod Maggiemae » pondělí 31. březen 2014, 19:21
To je fakt, Disany jsem vlasně dávala jen na noc. Ale jinak celé léto, i pro batole, jsem dávala Shorties od Mam Design a celou zimu Longies.
Maggiemae
Howgh
Howgh

5118 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Gvendolina » pondělí 31. březen 2014, 20:18
Dávala jsem čtvercovku na novorozenecký sklad se snapkou a do něj malinkou vkládačku, na to natahovací vlnáky. S tou zavazovací plenkou to bylo na můj vkus moc objemný, to jsem přes ní už vlňáky nedávala, obzvlášť v létě. A ty Disana natahovací jsem dávala asi jen na noc a na léto jsem pořídila nějaké tenčí.
Gvendolina
Klábosilka
Klábosilka

438 příspěvků
30. srpen 2011
Příspěvekod Sylvah » pondělí 31. březen 2014, 20:22
Já jsem dávala čtvercovku na NS, bambusovou vkládačku a fleec. separačku. Snapku a Disany.
I v létě - prostě to měl místo kraťásků. No problem....
Sylvah
Drbna
Drbna

4009 příspěvků
20. září 2006
Příspěvekod Amazonka01 » pondělí 31. březen 2014, 20:45
Odvlnackovala jsem uz 4 deti, takze uz kapku zkusenosti mam. Disany jsou fajn, ale na leto spis ne, je "jich" hodne. Natahovacich mam dost, jak tovarni, tak domopletene, ale tak nejak mi postupem casu sedi vic zapinaci. Ted mam tyhle, a jsem zamilovana. Prvni vlnacky, co obepnou i nacpanou plenu a neskrti. A jsou hebounke - Helco, pro Tincinu bolavou prdelku jak delane. Jen to chtelo 3 lazne lanolinu, ale uz drzi i nocni spani, a to je Fanous peknej prutokac.
Amazonka01
Moderátor - Přirozený porod
Moderátor - Přirozený porod

18926 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)
Příspěvekod Llevelyn » pondělí 31. březen 2014, 20:53
Skapice má i nějaký natahovací tenčí, máme z toho materiálu prádlo. :palma:
Jsem jak reklamní agent :mrgreen:
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod hanaka » pondělí 31. březen 2014, 20:59
Ha, tak díky všem za postřehy, akorát jste m teda slušně zamotaly hlavu :) Mně právě přišly ty Disany takový tenčí, koukala jsem třeba na Fler na ty domopletený a ty mi přijdou jak tlustej svetr. No když bude hodně teplo, nechám mimino klidně nahatý, jsme hodně venku, tak to řešit nebudu, ale jinak to teda budu muset ještě projít a zkouknout.
hanaka
Pískle

2 příspěvků
31. březen 2014