ADV TOP
ADV LEFT

domácí výroba z vlny - co vše se dá uplést

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Aterka » sobota 01. září 2007, 15:15
Ahoj, založila jsem záměrně toto téma a záměrně do látkovek, protože tady hodně pletete nebo háčkujete z vlny. já mám ted v postýlce podložku z ovčí kůže a je strašně příjemná. A protože malá je zvyklá na spaní v pytli a pomalinku jí začíná být malý, rozhodla jsem se, že by se mi moc líbilo mít spací pytel z ovčí vlny pro malou. Spíme s otevřeným oknem, tak bych jí ho dávala od podzima do jara určitě. Jen nevím, jak ho udělat a jestli je to vůbec dobrý nápad, protože jsem se tím ještě nikde nesetkala....poradíte mi některá šikulka? Zajímalo by mě i kolik klubíček tak přibližně spotřebuju, nebo jestli se dá někde sehnat něco jako vlněný kus látky a z toho to přímo ušít. na jakých jehlicích nebo háčku a jakým vzorkem, aby to bylo pevné..........
Ještě by mě zajímalo, kolik klubíček spotřebujete na upletení vlnáčků. Moc dík :mimiholka:

*zařazeno
Obrázek

Obrázek
Aterka
Klevetnice
Klevetnice

3021 příspěvků
08. březen 2007
Příspěvekod Vercaa » sobota 01. září 2007, 18:16
Aterka píše:Ahoj, založila jsem záměrně toto téma a záměrně do látkovek, protože tady hodně pletete nebo háčkujete z vlny. já mám ted v postýlce podložku z ovčí kůže a je strašně příjemná. A protože malá je zvyklá na spaní v pytli a pomalinku jí začíná být malý, rozhodla jsem se, že by se mi moc líbilo mít spací pytel z ovčí vlny pro malou. Spíme s otevřeným oknem, tak bych jí ho dávala od podzima do jara určitě. Jen nevím, jak ho udělat a jestli je to vůbec dobrý nápad, protože jsem se tím ještě nikde nesetkala....poradíte mi některá šikulka? Zajímalo by mě i kolik klubíček tak přibližně spotřebuju, nebo jestli se dá někde sehnat něco jako vlněný kus látky a z toho to přímo ušít. na jakých jehlicích nebo háčku a jakým vzorkem, aby to bylo pevné..........
Ještě by mě zajímalo, kolik klubíček spotřebujete na upletení vlnáčků. Moc dík :mimiholka:

S pytlem neporadím, taky mě to napadlo, ale nakonec jsem se rozhodla, že na zimu malému upletu vlňáčky s dlouhými nohavicemi (už mám nachystanou merino vlnu, jen se do toho pustit). Možná by se ten pytel dal uplést z vlněného filcu a ten by měl být k sehnání.

Natahovací vlňáčky jsem pletla z vlny Sport, 1klubíčko = 50g, na jehlicích č. 5 (od výrobce doporučeny 3-4).
První jsem pletla podle tohoto návodu, tu větší velikost, ale vyšly malé (tak na novorozeně), tak jsem ještě naplétala po 4cm na bocích (na každé straně) a v pase. Nejdřív jsem byla zklamaná, že nejsou stejné jako na obrázku, ale teď jsem ráda :), vypadají hezky (vyfotila jsem, ale mám problém se stažením na PC :( ). Malý má 5,5 měs., má je měsíc a ještě určitě chvíli vydrží. Spotřeba - 1,5 klubíčka.
Druhé jsou podle tohoto návodu, tu větší vel., je na 12měsíců a víc, což odpovídá, ale dávám je někdy už teď , když potřebuju hódně vycpat. Spotřeba - necelé 2 klubíčka.
Vercaa
Klábosilka
Klábosilka

315 příspěvků
13. červenec 2007
Příspěvekod Aterka » sobota 01. září 2007, 18:30
A uplést ten pytel ze 100% ovčí vlny je tedy blbost?
Obrázek

Obrázek
Aterka
Klevetnice
Klevetnice

3021 příspěvků
08. březen 2007
Příspěvekod Maxik » sobota 01. září 2007, 18:54
Proč blbost :? ? Jestli ti malá spí ráda v pytli, tak směle do toho. Myslím, že pytel z vlny pletla Kira, nebo to aspoň měla v úmyslu.
I když tohle taky není marné:
Obrázek

Kalhotky na plenky mi vycházely necelých 100g, u velikosti na 1,5 roku už skoro přesně 100g - jen s cca 3 cm lemem kolem stehýnka, nohavičkové by vzaly trochu víc.
Obrázek
Maxik
Diskutérka
Diskutérka

2871 příspěvků
21. září 2006
Ocelové srdce republiky - 400m od Odry, 300 od dálnice, 200 od nádraží a 100 od fabriky
Příspěvekod Ivaii » sobota 01. září 2007, 19:02
Maxí co to je za vlnu, prosím. Jsou moc pěkný ;)
Obrázek

Obrázek
Ivaii
Kecka
Kecka

1989 příspěvků
22. březen 2007
Vysočina
Příspěvekod Maxik » sobota 01. září 2007, 19:13
Netuším :oops: , dítě ani gatě nejsou moje, chci je uplést Kunigundě na zimu; je to z http://www.littleturtleknits.com/pages/kidspatterns.php - chodím tam pro inspiraci na dětské oblečky a čepičky (stačí mi vidět foto) + tam mají fajn diapering sekci na plenkogaťky.
Maxik
Diskutérka
Diskutérka

2871 příspěvků
21. září 2006
Ocelové srdce republiky - 400m od Odry, 300 od dálnice, 200 od nádraží a 100 od fabriky
Příspěvekod Ivaii » sobota 01. září 2007, 19:34
Maxí dík, mě taky stačí většinou obrázek. Stránky plné inspirace ;)
Obrázek

Obrázek
Ivaii
Kecka
Kecka

1989 příspěvků
22. březen 2007
Vysočina
Příspěvekod Aterka » sobota 01. září 2007, 19:36
Maxik:
božinku ty jsou kráásný, jenže já se obávám toho, že bych to asi neuměla :oops: já se pokusim o vlnáčky a ten pytel, upletu to z přírodní ovčí vlny, bez barev, úplně co nejjednodušejc to půjde, ale stejně nevim, jak to ve finále dopadne.... myslíš, že by šlo uplést nebo uháčkovat i povleky na polšáře nebo časem povlečení ze 100 = ovčí vlny?- já jsem z toho materiálu úplně unešená. kamarádka má pletací stroj.,že by to šlo třeba na tom....já s tím opravdu zkušenost nemám žádnou , proto se tak přihloupě ptám :D
ten pytel, co bys mi doporučila jako zapínání? našít tam zip, nebo nějaký patentky, nebo knoflíky? ani nevim, jak to zapínání uštrikujunebo udělat podobný těm kalhotkám co máš na obrázku jen s tím, že nožičky by byly jako pytel, to by možná bylo nejlepší.... :oops:
Obrázek

Obrázek
Aterka
Klevetnice
Klevetnice

3021 příspěvků
08. březen 2007
Příspěvekod Lasicka » sobota 01. září 2007, 20:07
Holky, a ta přírodní vlna, nekouše to? Jako malá jsem měla pár věcí pletených z přírodního materiálu a kousaly příšerně. Máma mi tvrdila, že pravá vlna kouše vždycky :-(
Lasicka
Howgh
Howgh

9061 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Cinq » sobota 01. září 2007, 20:22
Tak ja mam upleteny pytek na spani od tchyne.
Vypada takto.
Obrázek

Pouzivala jsem ho teda jenom do kocaru,kdyz uz je chladneji,ale neni to na fuksak.
Pletla to z knizky,co ma na pleteni,mam i nekolik kalhot,co jsou na obrazku od Maxika.(ale ted uz je vse male)
Pokud by mel nekdo zajem,muzu zkusit se podivat do te knizky,jestli je to tam vysvetleno i obrazkama a pak to vlozit sem.(obrazky proto,protoze je to ve franine a to by vam asi moc nepomohlo).
Ale to az pristi nedeli,az se dostanu ke tchyni :D
Denisa 17/06/1999
Gabriel 08/08/2006
Balthazar 23/12/2011
Cinq
Klevetnice
Klevetnice

3413 příspěvků
21. září 2006
Francie
Příspěvekod Vercaa » sobota 01. září 2007, 20:22
Maxik píše:Proč blbost :? ? Jestli ti malá spí ráda v pytli, tak směle do toho. Myslím, že pytel z vlny pletla Kira, nebo to aspoň měla v úmyslu.
I když tohle taky není marné:
Obrázek

Kalhotky na plenky mi vycházely necelých 100g, u velikosti na 1,5 roku už skoro přesně 100g - jen s cca 3 cm lemem kolem stehýnka, nohavičkové by vzaly trochu víc.

Ty gaťátka (i dítko) jsou nádherný, to je přesně to, co mám v plánu, i ty proužky, jenom mám jiné barvy.

Aterko, já to nemyslela tak, že by to byla blbost, to nee. Naopak. Já jsem se tak rozhodla proto, že ty gaťky se dají uplatnit i jinak, než jenom na spaní.

Lasicko, na oblečení, které je přímo na tělo, by byla lepší merino vlna. Mám vlňáčky ze Sportu a když srovnám s merino, je tam znatelný rozdíl, merino je heboučká, nekouše. Ta Sport není tak hebká, ale není nijak nepříjemná, nekouše. Jakmile Sport spotřebuju, tak už půjdu jedině do merino, člověk si sice připlatí, ale stojí to za to ;) .
Vercaa
Klábosilka
Klábosilka

315 příspěvků
13. červenec 2007
Příspěvekod Miriric » sobota 01. září 2007, 20:27
Ahoj,i já měla na Eli pytel do kočárku,obšlehla jsem ho tuším v Diana BABY.
Obrázek
Miriric
Howgh
Howgh

5267 příspěvků
04. duben 2007
Příspěvekod Aterka » sobota 01. září 2007, 20:30
Lasicka:
no, právě proto jsem se taky ptala , jestli to není blbost :oops: jstli je ta volba materiálu vhodná....já mám 100 bio ovčí podložku z kůže a nic příjemnjěšího jsem snad ještě na svojí kůži necítila, tak nevim no
ty vnáčky jsou taky docela příjmný....ale jak říkám, moc se v tom nevyznám, a zkušenost mám jen s vlnákama a tou kůží, proto se porád ptám
Obrázek

Obrázek
Aterka
Klevetnice
Klevetnice

3021 příspěvků
08. březen 2007
Příspěvekod Maxik » sobota 01. září 2007, 20:36
Cinq píše:Tak ja mam upleteny pytek na spani od tchyne.
Vypada takto.
Obrázek

Pouzivala jsem ho teda jenom do kocaru,kdyz uz je chladneji,ale neni to na fuksak.
Pletla to z knizky,co ma na pleteni,mam i nekolik kalhot,co jsou na obrazku od Maxika.(ale ted uz je vse male)
Pokud by mel nekdo zajem,muzu zkusit se podivat do te knizky,jestli je to tam vysvetleno i obrazkama a pak to vlozit sem.(obrazky proto,protoze je to ve franine a to by vam asi moc nepomohlo).
Ale to az pristi nedeli,az se dostanu ke tchyni :D

Cinq, to je super, přesně můj styl!

Kdybych to upletla dole ne pytloidní, ale rozpůlila, šlo by to využít i jako fusak do autosedačky :idea: ;)
Jestli by se ti chtělo, vzpomněla sis a fotla to u tchýně, bylo by to super (fr. je OK)

Aterko - zapínání jaké si vymyslíš - na přír. vlnu bych dala dřevěné knofle ;) a udělala ho asi aspoň částečně propínací vpředu (dostali jsme jeden spací pytel jen na kšandy z akrylu, ale Dalkovi se v něm nelíbilo a špatně se tam dával, tak šel z domu ten pytel)

Merino by dráždit kůži nemělo, obyč. 100% vlna možná ano, proto jsou to všecko svrchní oděvy; třeba u toho pytle od Cinq, pokud by byl ze 100% vlny, bych asi podšila kapuci bavlnou.
Naposledy upravil Maxik dne 01. září 2007, 20:39, celkově upraveno 1
Maxik
Diskutérka
Diskutérka

2871 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Aterka » sobota 01. září 2007, 20:37
Vercaa:
prosim Tě, já jsem našla jen merino z 50 procentama a z 50 nějaký viskozy, já bych chtěla orpavdu něco přírodního a nejraději né moc barevného, když tak jen decentně tu tam skvrnka....tak kde tedy hledat??
Děvčata - šikulky - budu vděčná, pokud odkážete na jakýkoli postup, já jsem rozhodnutá, jen pořád nevím moc jak a pořád nevím, jak to dopadne, aby to neskončilo po 2 měsících v koši a já někde zase nenakupovala hotové :D
Obrázek

Obrázek
Aterka
Klevetnice
Klevetnice

3021 příspěvků
08. březen 2007