ADV TOP
ADV LEFT

domácí výroba z vlny - co vše se dá uplést

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Kira » úterý 04. prosinec 2007, 08:36
Radvesko pytel je moc pěknej, vážně super a malej je kouzelnej jak se řehní.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Kira
Klevetnice
Klevetnice

3158 příspěvků
22. září 2006
Kladno
Příspěvekod Radveska » úterý 04. prosinec 2007, 09:51
Díky moc Yvčo, až dopletu baby legs, tak to zkusím, myslím, že už mi to došlo. :oops:
Pro Péťu je ten pytel záchrana, on má jinak v noci úplně ledový ruce až po ramínka a to ho myslím přikrývám dost (jenže je má klasicky rozhozený nahoru). No a takhle (+přikrývka) je spokojenej.
A děkuji za chválu - pýřivý a zářivý smajlík dohromady.
Obrázek
Obrázek
Radveska
Žvatlalka
Žvatlalka

268 příspěvků
31. červenec 2007
mezi Str.K a JK
Příspěvekod Petaw » pondělí 10. prosinec 2007, 14:53
Obrázek
tak jsem upletla vlnenou deku a hned ji i prodávám protože chci větší. Líbí se mi ten chlupatý materiál
Naposledy upravil Petaw dne 03. leden 2008, 21:07, celkově upraveno 2
Petaw
Pískle

27 příspěvků
12. září 2007
Příspěvekod Zuzula » čtvrtek 13. prosinec 2007, 13:41
Radveska píše:pytel jsem pletla, je dobře, že je pružnější, mímo se v něm může dle libosti protahovat a snad s ním i poroste :?: Pletla jsem ho celý z Diamante - je teplý, pružný a měkoučký.

Zdravím holky šikulky :D
Radvesko, pytel je nádherný, co je prosím Diamante - nějak se nechytám:?:
Vypadá to na hrubou vlnu nebo jsi to pletla dvojmo? Díky.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Zuzula
Krafařka
Krafařka

685 příspěvků
02. říjen 2006
Příspěvekod Aterka » čtvrtek 13. prosinec 2007, 14:44
Kira píše:
Aterka píše:
Kira píše:
Aterka píše:A uplést ten pytel ze 100% ovčí vlny je tedy blbost?

Já ho teď pletu, tak snad ne. ;)
Zatím mám přední díl a vypotřebovala jsem 2 klubíčka( 100g) a kousek, takže by mělo stačit asi 5 klubek ( 500g).
Ale pletu už na 2 leté dítko, na miminko by stačilo i míň.

Jé, Kiro, děkuji, že ses ozvala, já budu pléct také na dvouleté, Terce už bude v zimě rok a půl a je delší. A pleteš to jako z hlavy nebo podle nějakého návodu? Já doufam, že to štípat nebude. objedanala jsem 8 klubek, a 1 klubko merino vlny, ale ta asi zrovna není na skladě...chci upléct vlnáky a ten pytel a ze zbytku třeba kdyby vyzbylo na zimní svetr...ale ještě jsem neupletla ani oko :-) čekám na materiál

Pletu z hlavy, já žádné vzory neumím. ;)
Obrázek
Taky jsem vzala asi 7 klubíček, tak doufám, že ještě na jedny vlňáky zbyde.( mělo by)

Kiro!!!!! představ si, že jsem už u zakončování zádíček
:hura: asi upečšu dort a oslavím to (fakt jsem na to vůbec neměla čas, tak doufám, že přes vánoce to dopeltu celé u pohádek....)
jenže potřebuju poradit, jak jsi udělala ten zub na hlavičku? ty ramínka jsi pletla na 4 jehlicích a uprostřed nějaký oka zakončila,ano?

ale teda vypdá to tak neúhledně, jak nejsem moc vypletená, tu a tam obří oko...ani nevím, jestli se tu s tím vůbec budu chlubit :D důležitý je, že to splní funkci a stejně chci uplést ještě určitě jeden...
Obrázek

Obrázek
Aterka
Klevetnice
Klevetnice

3021 příspěvků
08. březen 2007
Příspěvekod Radveska » čtvrtek 13. prosinec 2007, 17:33
Diamante je italská 100% ovčí merino vlna, kupovala jsem ji u Zlatíčka Je takhle tlustá, píšou jehlice 8-9, já pletla na 7.
Po nějakém čase mi zevnitř chuchvalcovití, nevím jestli je to tím, že malý hrozně kope nohama?
Obrázek
Obrázek
Radveska
Žvatlalka
Žvatlalka

268 příspěvků
31. červenec 2007
mezi Str.K a JK
Příspěvekod Kira » čtvrtek 13. prosinec 2007, 17:54
Aterko - já pletu zvlášť přední díl a zvlášť zadní díl a výstřih na hlavičku ? - uprostřed toho jednoho dílu ukončím nějaká oka a pak zvlášť jedno ramínko a druhý ramínko, ještě kdyžtak uberu třeba 3,2,1, oko. Upletu do potřebný délky a ukončím. Pak si musím vlnu navázat na to druhé ramínko a zase ještě ujmu 3,2,1 oko a to samé jako na prvním ramínku.
Pletla jsem to na dvou jehlicích.
Píšu to nesrozumitelně, ale snad mě pochopíš. Já si ten pytel musím upravit právě kolem těch ramínek. Moc se to vytahuje. Tak to tam musím zmenšit a možná nějakým pevnějším vzorem. Ale ještě nevím jakým.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Kira
Klevetnice
Klevetnice

3158 příspěvků
22. září 2006
Kladno
Příspěvekod Zuzula » čtvrtek 13. prosinec 2007, 18:52
Radveska píše:Diamante je italská 100% ovčí merino vlna, kupovala jsem ji u Zlatíčka Je takhle tlustá, píšou jehlice 8-9, já pletla na 7.
Po nějakém čase mi zevnitř chuchvalcovití, nevím jestli je to tím, že malý hrozně kope nohama?

Aha, díky. Já mám origoš od Disany ten větší, ale dost se vytáhl, tak na druhého maloška bych chtěla něco zpáchat, tak sonduju... A jakou jsi měla spotřebu, jak je pytel dlouhý - pro představu?
Ta tlustá vlna vypadá super :hura:
Náš žmolkuje taky fest - samo nejvíc vevnitř. Po roce užívání jsem ho musela odžmolkovat ze všech stran, protože žmolky i po vyprání zůstaly špinavé, takže to bylo nutné.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Zuzula
Krafařka
Krafařka

685 příspěvků
02. říjen 2006
Příspěvekod Aterka » čtvrtek 13. prosinec 2007, 21:16
Kira píše:Aterko - já pletu zvlášť přední díl a zvlášť zadní díl a výstřih na hlavičku ? - uprostřed toho jednoho dílu ukončím nějaká oka a pak zvlášť jedno ramínko a druhý ramínko, ještě kdyžtak uberu třeba 3,2,1, oko. Upletu do potřebný délky a ukončím. Pak si musím vlnu navázat na to druhé ramínko a zase ještě ujmu 3,2,1 oko a to samé jako na prvním ramínku.
Pletla jsem to na dvou jehlicích.
Píšu to nesrozumitelně, ale snad mě pochopíš. Já si ten pytel musím upravit právě kolem těch ramínek. Moc se to vytahuje. Tak to tam musím zmenšit a možná nějakým pevnějším vzorem. Ale ještě nevím jakým.

Děkuju mockrát, píšeš to srozumitelně, chápu to i já :D ale že já mám tendence všechno dělat těžším způsobem, hned bych tam cpala 4 jehlice.... :?
A Kiro neměla bys chut nafotit ten díl přední,až budeš mít čas? jak ten jsi pletla? ( doufam, že moc neotravuju, druhej už upletu sama :D ) Takže ty ramínka asi udělám rovnou jiným vzorem (asi hladce obrace-jiný stejně neumím) i když ty kostičky jsou tak pěkný.... ještě jednou Ti moc děkuju,...jsi bezva
Obrázek

Obrázek
Aterka
Klevetnice
Klevetnice

3021 příspěvků
08. březen 2007
Příspěvekod Radveska » pondělí 17. prosinec 2007, 14:58
Zuzulko,
pytel je dlouhý 60 cm, docela to pruží, tak myslím,že nám chvíli vydrží.
Taky mám ty ramenní poprudy založené.
Spotřeba byla tuším 7 klubek.
Radveska
Žvatlalka
Žvatlalka

268 příspěvků
31. červenec 2007
mezi Str.K a JK
Příspěvekod Petaw » pátek 21. prosinec 2007, 20:43
Nemá někdo z Brna zájem objednat si se mnou certifikovanou bambusovou přízi z SDS? Na malé množství se to s poštovným prodraží.
http://www.pleteni.cz/rucni_19_bambus.htm
Petaw
Pískle

27 příspěvků
12. září 2007
Příspěvekod Anuska » středa 26. prosinec 2007, 18:25
Ahojte prosím o radu :oops:
Jsem pletařka začátečnice a dělá mi problém se vyznat v přízích :?
vlňáčky jsem pletla z vlny sport + nápleta z merina .
Teď bych chtěla malé trošku zpoestřit garderóbu :) a nevím z čeho plést :? ( ráda bych nějaké gaťky , čapku , svetřík a spací pytel )
Nešla jsem si příze z Egyptské vlny , mercirované bavlny ,bambus , mako bavlny , směska bavlny a buretového hedvábí ...
Nevíte někdo jaké mají vlastnosti ?

Jo a ještě jaký je rozdíl mezi bavlnou a vlnou ?
jak je to s bambusem ? je těžší na údržbu , jaké má vlastnosti ???
Bude některá z těch přízí kousavá ?

Díky moc za rady jsem jak v říši divů tak budu ráda za každé osvětlení :)
Obrázek
Anuska
Žvatlalka
Žvatlalka

255 příspěvků
10. listopad 2007
Východní čechy
Příspěvekod Ivaii » neděle 30. prosinec 2007, 18:33
Holčiny co oblékáte dítkům v létě do pytle ze Zlatíčkovský vlny? Neteř bude mít mimi na léto , tak že bych upletla pytlík , jestli to stihnu ;) chci toho víc a jdu od 2.1. do práce ,tak uvidím.
A pletl jte nějdo z této http://shop.ddjd.cz/zbozi/atol.jpg
Ivaii
Kecka
Kecka

1989 příspěvků
22. březen 2007
Vysočina
Příspěvekod Radveska » pondělí 31. prosinec 2007, 09:09
Atol mám doma, ale ještě jsem z ní nepletla. Chci si s ní v létě vyhrát s barvičkama. Je docela tenká.
Radveska
Žvatlalka
Žvatlalka

268 příspěvků
31. červenec 2007
mezi Str.K a JK
Příspěvekod Ivaii » pondělí 31. prosinec 2007, 13:11
Radveska a jaká je na omak, šel by s ní funkční pytel na mimi na spaní?
Ivaii
Kecka
Kecka

1989 příspěvků
22. březen 2007
Vysočina