ADV TOP
ADV LEFT

Čtvercové plíny - praktické používání

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Kimsik » čtvrtek 04. listopad 2010, 15:01
Zdravím,
prošla jsem zde několik diskusí a inspirovala jsem se tak, že jsem si i pořídila několik doporučovaných svrchních kalhotek.
Ráda bych se zeptala zkušených čtvercových látkařek na několik praktických rad:
- kolik čtvercových plínek dáváte do kalhotek přes den a kolik na noc?
- jak často přebalujete?
- dáváte plínky narovno nebo nějaký sklad? - pokud sklad, tak dáváte dovnitř ještě nějakou plínku?
- mám měsíční miminko. Zatím používám čtverce na klasickou nudli a přebaluji vždy při kojení (teda po kojení, protože přímo "při" mi to nejde :D ) Hádám ale, že jak dítko poroste, tak čtverce na nudli nebudou držet - máte s tím někdo zkušenost? Jak jste pak postupovaly?

*zařazeno
Kimsik
Pískle

11 příspěvků
04. listopad 2010
Příspěvekod Zdenicek » čtvrtek 04. listopad 2010, 15:10
ctverce na nudli jsem davala az do odplinkovani, jenom je potreba davat vpredu dost vysoko, ale to si pak vsimnes ;)
ted davam novorozenecky sklad se snapkou , nespini se lemy kalhotek
davam jsem jenom jednu, protoze nemam rada pocit, ze je dite v mokru a prebaluju kazdou chvili, takze pro me bylo zbytecny mit savejsi jadro /prebaluju tak i papirovky, ale leze mi to do penez :)/
na noc jsem kombinovala s papirovkama
Naposledy upravil Zdenicek dne 04. listopad 2010, 15:11, celkově upraveno 1
Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Zdenicek
Howgh
Howgh

14890 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Lada.. » čtvrtek 04. listopad 2010, 15:10
Ahoj Kimsiku :)
Používám čtvercovky už na druhé dítko. Na malinké mimi, jako máš ty, jsem používala jednu plenku na novorozenecký sklad a na ji ještě jednu obyčejně poskládanou na osminy.
Později jsem používala sklad na draka a na něj taky jednu na osminy.

Teď u druhého dítka už ty sklady tolik nepoužívám, dávám dost často jen plenky poskládané na osminky.

A kolik plenek dávat? Na noc vždy stačily dvě. Přes den to záleží, jak často chceš přebalovat...když méně často, dávej dvě plenky, když jsi ochotná přebalovat téměř po každém počůrání, stačí dávat jednu plenku na osminky.

S první dcerou už nepamatuju, jak často jsem přebalovala, ale asi co hodinu, hodinu a půl. S touto mladší částečně praktikujem bezplenkovou komunikační metodu, takže ji rozbaluji přes den častěji a věnuji se prakticky každému jejímu čůrání, což je v průměru cca co 45 min (někdy hodina, někdy půl hodiny...)

S větším dítkem, především s tím již chodícím je to s držením plenky trošku horší, ale ne nijak hrozné. Řekla bych, že pro stojící či chodící dítě má na držení plenky vliv ani ne tak její sklad, jako dobré svrchní kalhotky a dávat bodýčko,.
Lada..
Diskutérka
Diskutérka

2761 příspěvků
15. červenec 2007
Příspěvekod Ubikvita » čtvrtek 04. listopad 2010, 15:30
Tiez mam mesacneho kakoša :)
Davam čč na novorodenecky sklad a na to vkladacku a separačku. A na to svrchne kalhotky a som spokojna. Ale pouzivam aj ine latkove plienky a striedam to. Prebalujem pred kojenim a po kadeni, ked je hore.
u nas sa bezplenkova metoda pouzivat zatial neda :) maly kadi hlavne pri kojeni a v spanku, alebo bez signalov. Kruti sa skor pred prdikmi nez pred kakanim. to len reakcia na Makytku...moje ditko sa v tomto ucebnicovo nechova, ale uvidime casom...
Kimsik pre predstavu:
Obrázek
Ubikvita
Howgh
Howgh

6002 příspěvků
07. duben 2010
Vysočina
Příspěvekod Gehenna » čtvrtek 04. listopad 2010, 16:04
Máme jen čtverce a pak ručníky z ikey jako vkladačky, ještě teď dávám novorozenecký sklad, někdy se snapkou, někdy bez a dovnitř starou dosluhující plínu (motám to při tom skládání toho rovného pruhu dovnitř, jestli si to někdo dovedete představit... ). Na denní spaní dávám ten ikeácký ručník jako vkladačku, na noc bambusový čtverec a ikea ručník, opět.
Nevím, kolik mineme za den, prostě moc :D Myslím, že furt ještě přebaluju co hodinu.
Kalhotky mám různý, dvoje flísáky, dvoje nějaký nevím jaký (ne sandry, ale nechce se mi vstávat:D), dvoje vlňáky, dvoje pulky... přes den je střídám, aby stihly proschnout (mohla bych mu tam toho balit víc, ale když to jde takhle, přijde mi to lepší).

Zapomněla jsem dodat, že používám odsuzované separačky Aničky :grr:
Be on the look out for things that make you laugh. If you see nothing worth laughing at, pretend you see it, then laugh.
Hnutí pro nepřirozený porod
Střípky z matrik
Obrázek
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Trixl » čtvrtek 04. listopad 2010, 17:44
Dávala jsem zavazovačku + 1 plínko narovno a už je nemám tak 1 čtvercovka sklad + 1 čtvercovka narovno. Do roka jsem považovala zavazovačky za nezbytné, Lea měla furt blátíčko v plíně. Doteď bez skladu nebo kalhotkové plínky to nejde. Akorát na noc jsem si brzy zvykla dávat jednorázovku, dokud bylo dost peněz jenom eko.
Pořád nám stačí 2 čtvercovky, ačkoli když dávám kalhotkovku dávám do ní i vložku navíc :)
Naposledy upravil Trixl dne 04. listopad 2010, 17:48, celkově upraveno 1
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Wiwi » čtvrtek 04. listopad 2010, 17:47
ahoj, ja jsem taky kombinovala vsechno mozne dohromady, ale pokud jen ctvercovky, tak jsem dodrzovala pravidlo:
pod vlnacky plenku na osminku (vlna muze na kuzi, ale mela jsem nekakave mimi)
pod PULky novorozenecky sklad (PUL nechci aby byl na kuzi).

oboje kalhotky se mi nejvic osvedcily Imse Vimse, u PUL v provedení Organic.

a jinak u takhle malyho mimi suverenne vedly ctvercovky na osminu a pres ne zavazovacka, casto pak bez kalhotek nebo s PULkami. Kdyz se na zavazovacce vpredu udelalo kolecko, prebalila jsem, v lete zavazovacku dala jen vysusit a pouzila pak pred pranim jeste jednou. Ale stejne jsem prala furt, tak tri male pracky denne:-)

Na noc kalhotkovou plenku a do toho treba ctvercovku a jeste jsem v noci prebalovala.

a rozhodne doporucuji nezapominat na separacky, ten rozdil v suchosti je fakt znat!
Wiwi
Krafařka
Krafařka

650 příspěvků
13. září 2009
Příspěvekod Lloranda » čtvrtek 04. listopad 2010, 18:02
Ahoj,

cele plenkove obdobi jsem pouzivala jen ctvercovky. Na takhle male mimi novorozenecky sklad se snappi nebo bez - zadrzi i kakani, davala jsem separacky - pratelne i papirove, to mi prislo dost dulezite pri miminkovskem kadeni - neni tolik prace s naslednym odstranovanim z plenky. Pozdeji me prestalo bavit motat nov.sklad, tak jsem zacala skladat na osminy a u toho zustala. Prebalovala jsem po kazdem vycurani, i malinkem. Asi ve dvou mesicich jsme zacali delat BKM, protoze jsem uz vedela, kdy asi k akci dojde. Od te doby skoro vzdy kadila mimo plenu a separovacky byly uz zbytecne. Taky mi jich spousta zbyla :grr:

Na noc jsem davala 2 vkladacky nebo plenku na osminky do skladu, ale prebalovala jsem i v noci.

Ted uz pres den pleny nema, jen na noc.
Obrázek
Lloranda
Treperenda
Treperenda

1332 příspěvků
23. leden 2009
Příspěvekod Pajis » čtvrtek 04. listopad 2010, 18:03
Asi to opravdu musíš vyzkoumat metodou pokus-omyl...
Mám 20 měsíční dceru, dodneška jí stačí 1 plena na novorozenecký sklad, přebaluju, když je mokrá (obvykle to hlásí :-)). Dneska už spotřebuje tak max 5 plen denně. Asi první půlrok jsme používali separačky...
Druhý, měsíc starý - taky novoroz. sklad, 1 plena, v mokrém hned řve neutišitelně... Při přebalování dávám nad umyvadlo a většinou tvoří i tam. Separačky nepoužívám, plíny jsou žlutý stejně (vajíčka tentokrát ani neoplachuju, nejsou lidi..) a přijde mi, že se méně špiní svrchňáky (že se to po té separačce více rozteklo do všech stran...) - ale možná je to klam - tím, že vajíčka jdou velmi často do umyvadla :-)...
Peru cca 20 plen/24 hodin.
Pajis
Klevetnice
Klevetnice

3836 příspěvků
10. květen 2009
Plzeň
Příspěvekod Michalka » čtvrtek 04. listopad 2010, 19:14
ja jsem taky pripad, kterej preferuje ctverce, tedka davam na draka do toho jednu na osminy + usitou vkladacku z ikeacky osusky (2vrstvy), nekdy jen plenu na osminy a

na noc
drak - osmina - a nromalne slozena plena

na novose
novorozeneckej - dve plenky na osminy

NS jsem mela rada, nechapu ale, jak jeste na vetsi deti se vam tam vejdou? Linde to porad sjizdelo po bokach.
A dal bych prosila poradit, jak davate plenku narovno bez draka nebo NS? to ji jen date do svrchnaku? Linde by to urcite spadlo a byla by procurana skrz
Obrázek

Obrázek
Michalka
Treperenda
Treperenda

1108 příspěvků
22. srpen 2010
Příspěvekod Gehenna » čtvrtek 04. listopad 2010, 19:35
Když to skládáš, tak hned, jak uděláš ten trojúhelník, tak ho posuneš doprava (prostě asymetricky, aby se zvětšila délka, ale savá vrstva zůstane stejná... u kluka teda určitě).
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Příspěvekod Michalka » čtvrtek 04. listopad 2010, 19:41
no jo, ale to pak neni pekne slozeny ne :D?
Ba ne, to mi nejak nepasuje, asi ma linda velkou prdel nebo co :roll: :)
NS jsem schopna navazat akorat z IV100g tech mega velkejch a to pak zas nejde pouzit snapka, protoze ty cipy trojuhelniku jsou hrozne dlouhy a muzu to omotat kolem dokola a musela bych snad spojovat na zadech
Michalka
Treperenda
Treperenda

1108 příspěvků
22. srpen 2010
Příspěvekod Gehenna » čtvrtek 04. listopad 2010, 19:43
Michalka píše:no jo, ale to pak neni pekne slozeny ne :D?
Ba ne, to mi nejak nepasuje, asi ma linda velkou prdel nebo co :roll: :)
NS jsem schopna navazat akorat z IV100g tech mega velkejch a to pak zas nejde pouzit snapka, protoze ty cipy trojuhelniku jsou hrozne dlouhy a muzu to omotat kolem dokola a musela bych snad spojovat na zadech

Proč ne? Je to složený naprosto normálně a na výstavy to netahám :D :D
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Příspěvekod Lloranda » čtvrtek 04. listopad 2010, 20:07
Michalka píše:A dal bych prosila poradit, jak davate plenku narovno bez draka nebo NS? to ji jen date do svrchnaku? Linde by to urcite spadlo a byla by procurana skrz

presne - jen plenku narovno do svrchnaku - rychle a snadne :) , nebyl s tim problem, jen ja proste prebalovala pri kazdym ucurnuti...., takze nic nestacilo nikde protect
Lloranda
Treperenda
Treperenda

1332 příspěvků
23. leden 2009
Příspěvekod Michalka » čtvrtek 04. listopad 2010, 20:17
Lloranda píše:
Michalka píše:A dal bych prosila poradit, jak davate plenku narovno bez draka nebo NS? to ji jen date do svrchnaku? Linde by to urcite spadlo a byla by procurana skrz

presne - jen plenku narovno do svrchnaku - rychle a snadne :) , nebyl s tim problem, jen ja proste prebalovala pri kazdym ucurnuti...., takze nic nestacilo nikde protect

a jeste teda, do jakych svchnaku?

ja zkousela do thistiesek a do bundless kalhotek a v obou mela plinku zachvilku na zadech
Michalka
Treperenda
Treperenda

1108 příspěvků
22. srpen 2010