ADV TOP
ADV LEFT

Čtvercové plíny - praktické používání

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Pajis » čtvrtek 04. listopad 2010, 20:19
Michalka píše:NS jsem schopna navazat akorat z IV100g tech mega velkejch a to pak zas nejde pouzit snapka, protoze ty cipy trojuhelniku jsou hrozne dlouhy a muzu to omotat kolem dokola a musela bych snad spojovat na zadech

Ty přebytečné cípy ohneš dovnitř směrem k dítěti.. Já nevím, jak to popsat... ale dělám to tak u všech plenek pořád, aspoň je pod zoubkama snappky více vrstev látky.
Pajis
Klevetnice
Klevetnice

3821 příspěvků
10. květen 2009
Plzeň
Příspěvekod Michalka » čtvrtek 04. listopad 2010, 21:47
Pajis píše:
Michalka píše:NS jsem schopna navazat akorat z IV100g tech mega velkejch a to pak zas nejde pouzit snapka, protoze ty cipy trojuhelniku jsou hrozne dlouhy a muzu to omotat kolem dokola a musela bych snad spojovat na zadech

Ty přebytečné cípy ohneš dovnitř směrem k dítěti.. Já nevím, jak to popsat... ale dělám to tak u všech plenek pořád, aspoň je pod zoubkama snappky více vrstev látky.

ty jo, tak to me nenapadlo a pravda, ze ty snapi soubky obcas resim, diky za tip ;)
Michalka
Treperenda
Treperenda

1108 příspěvků
22. srpen 2010
Příspěvekod Zdenicek » čtvrtek 04. listopad 2010, 22:31
Michalka píše:a jeste teda, do jakych svchnaku?

ja zkousela do thistiesek a do bundless kalhotek a v obou mela plinku zachvilku na zadech

pulky bambino mio,imvse vimse, kalhotky od bundles.... jak zacaly chodit musela jsem je davat hodne dopredu /predni hrana az temer k okraji svrchnaku/, pak to drzelo dobre a stejne mi holky curaji furt dopredu
Zdenicek
Howgh
Howgh

14890 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Sarah3 » pátek 05. listopad 2010, 10:55
Já jedu doma v čč jedině, na ven to kombinuju s kalhotkovýma a jinýma lepšíma plenkama, na noc různě, nebo Alany z DMka.
Novorozencům jsem dávala jednu čč slouženou do NS, později ještě s jednou vloženou poskládanou na dvanáctiny, mám ráda štíhlé zadečky, na noc stejně, přebalovala jsem. A samozřejmě separačku.

Když začali kluci kakat do nočníku (cca ve dvou měsících), dostali jednu čč narovno, složenou tak, aby vepředu bylo nejvíc vrstev. Po každém vyčůrání jsem přebalovala. Tak od roka měli jednu čč IMSE 80x80 100g, složenou na dvanáctiny s tím klučičím překladem vepředu. Funguje to jako vícevrstevná plena.

Kalhotky mám pul a vlňáky.

Na noc měli zavazovačku nebo sklad na draka vycpaný nějakým supersavým bambusem a vším co bylo po ruce. :D Nebo kalhotkovou plenu...
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Sarah3
Moderátor receptáře
Moderátor receptáře

4208 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Kimsik » pátek 05. listopad 2010, 12:48
Paráda ..takových reakcí..to jsem ani nedoufala... je super, jak to tu žije :-)

Malá zatím hodně spinká i přes den, tak jí nechci budit kvůli přebalování - mně přijde, že jí to ani nevadí, že je pokaděná, natož počůraná..ehm.
Kdybych chtěla v budoucnu dávat jen jednu plínku na osminu a přebalovat častěji, tak jak poznám, že je počůraná - to jí mám často rozbalovat nebo máte nějaký trik jak to zjistit? ;-)

Lado, jak praktikujete bezplenkovou komunikační metodu? :-)

Jo, to bodýčko je fakt vychytávka... jsem myslela jak nejsou super praktické takové ty celooblečky, do kterých ji během pár vteřin dám. No včera měla srajdu zas až na zádech. zlaté bodyčko - akorát ještě musím přesvědčit manžu, aby byl ochotnej bodyčka také oblékat - říká, že je to trápení - přetahovat přes hlavičku :-)

Makytko - jak poznáš, že dítě bude čurat nebo že se vyčuralo? Mně se malá počurává v polovině případu při rozbalení na přebalováku - pokaždé se snažím to předem zachytit a dát jí vyčůrat nad vanu nebo umyvadlo - ale ani jednou se mi to ještě nepodařilo..ehm.. prostě to nepoznám...

Ubikvita - moc díky za skvělé foto :-) Novorozenecký sklad jsem také zkoušela..přišlo mi to ale takové plandavé kolem nožek - to tak má být?

Separačky Anička používám taky :-) - teda pokud je to to stejný jako separačky od canpol Babies

Tak vlňáčky jsem si taky pořídila..zatím nevyzkoušela.. Jak oblíkáte dítko, když má vlňáčky? Klasika dupačky/tepláčky navrch? ..taky se mi zdá ten pas hodně úzký - nestahuje to to dítko moc?

Lloranda - teda koukám..fakt už nemá plenky přes den, jo? to je super.. a jak děláš tu BKM?

Sarah - plínu poskládanou na dvanáctiny, to je taky dobrý tip..vyzkouším :-)
Jak prosímtě kluci kakají do nočníku ve dvou měsících??? ..To se tu dozvídám novinky..to jsem netušila, že to jde...
Kimsik
Pískle

11 příspěvků
04. listopad 2010
Příspěvekod Gehenna » pátek 05. listopad 2010, 13:02
Počuranou plínu zjistiš šáhnutím dovnitř :grr:
Ty vlňáky se roztáhnou, o to žádný strach neměj.
Přes ně oblíkám podle teploty, buď normálně dupačky/punčocháče a nebo jen ponožky. (teda jako na doma).
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Sarah3 » pátek 05. listopad 2010, 13:02
Kimsik,

k bezplenkové komunikační metodě tady najdeš diskusi, nebo koukni na sem.

Každé dítě signalizuje vylučování jiným způsobem, je to o naladění se na stejnou notu. I to, že malá se ti vyčůrá po přebalení, je jistý signal, je jí to prostě přijemnější než být v mokrém. Než se naučíš vypozorovat, kdy se jí chce (některé děti zakňourají, ošívají se, vrtí...), můžes to zkoušet s časování, zase většina dětí vylučuje po probuzení a po jídle.

Kluci před kakáním prostě začali tlačit, vrtět se, tak jsem je podržela v klubíčku nad nočníkem (existuje takový malý pro tyto účely, říká se mu čínský) a bylo to. Oba si upravili rytmus tak, že potřebovali jít jen ráno po probuzení, to byla pohodička. Celý den venku jsem nemusela řešit špinavou plínu.

K těm separačkám, canpool babies neznám, podívej se nasložení, jeslti to není nějaká umělotina. Nejlepší jsou celulózové, jsou rozložitelné, dají se spláchnout do WC i s obsahem a nehuntuje to přírodu. Vyrábí je třeba Popoliny, Disana i další firmy.
Sarah3
Moderátor receptáře
Moderátor receptáře

4208 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Klaris » pátek 05. listopad 2010, 13:10
když se mi podaří odchytit chvíli kdy se prcek kroutí a začíná kakat, tak ho taky nechám vykakat do nočníku, ono se mu i skrčenému v klubíčku kaká líp (mám "speciální" nočník pro bezplenkovku - ve skutečnosti je to jakási vyšší plastová miska původně na těsto, s oblými okraji :D )

čurání teda moc nepoznám, někdy před ním ztichne, někdy naopak zapláče - odkoukáno při rozbaleném dítku, i tak už si zvládl počurát hlavičku, bodyčko, postel okolo :D (zlatý hočičky ;) ) Ale proste vsunu prst pod vlňáky a zjistím zda už je plína mokrá (používám půl dupačky - doporučuju českou značku Jožánek! , ale i u těch norm. s přebalem to tak jde)

často ho nechávám rozbaleného - ale aby vše nepočural viz výše, tak má pod sebou plínu kterou ohnu dopředu a na břiše zahrnu pod bodyčko. on si pěkně pokope, točí se a přitom je okolí v bezpečí před sprchou :D tu plínu tak 2x počurá než ho zas zabalím úplně do nové , takže pak vydrží déle suchý .
spotřeba plínek při přebalování po každém čurnutí je sice větší, ale s těmi čtvercovkami se to ztratí

první dítko jsem měla ve čtvercích na rovno do 15měsíců, nějak jsem nevěděla, že se to dá i jinak. V těch 15m jsem řešila cestující plíny, tak jsem to vylepšila nákupem vázaček Disana, ty držely i na choďákovi pěkně. od druhého jsem už jaksi rozmlsaná nabídkou trhu ;-) vyzkoušeli jsme kde co, batole mám radši v kalhotkovkách, ale čtvercovky na kojence hrajou pořád prim .) takže teď na doma vázačky se čtvercem uvnitř , když dojdou tak novoš.sklad (musíš to u nožek zahrnout, aby líp těsnil) , pár kalhotkovek na doma (na noc) , pár na ven a několik luxusních Pop-in :) No a spousta čtvercovek na to větrání zadečku :)

vlňáčky nevím jaké máš , my samé doma pletené (nikoli mnou ;) ) a ty jsou v pase krásně volné
Klaris
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

8405 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Gehenna » pátek 05. listopad 2010, 13:19
Obrázek

Já myslím, že jí nahání strach ten děsivý nepoměr toho pasu a zadku...
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Příspěvekod Palcerik » pátek 05. listopad 2010, 17:36
Nejdřív jsem používala klasickou čtvrecovku na osminy, jen jednu, často jsem přebalovala, ale jak se začal vrtět, pořád bylo všechno na svrchňácích. Takže buď sklad na draka a do toho jednu na osminy nebo pastelku HD. Tu používáme na noc s froté vložkou doteď, malej má 11 kilo a krásně mu stačí, přes den už neplenkujem. A svrchňáky PUL Haipa Daipa, zkoušela jsem i kiko,ty nebyly špatný, ale měly uvnitř bavlněnou podšívku, která vždycky nasákla (i při častém přebalování) a musely se pokaždý prát, jinak smrděly.
Obrázek
Palcerik
Kecka
Kecka

1992 příspěvků
26. září 2010
Praha
Příspěvekod Kimsik » pondělí 08. listopad 2010, 12:58
Jééé..moc díky za rady a tipy.. moc mi to pomáhá :)

Musím to nastudovat ještě víc, abych se lépe orientovala :-) ale už teď je to mnohem lepší.

Momentálně používáme svrchňáky Imse Vimse Soft a Baby Lucy Fix..a do toho 2 čtverce na rovno + separačka. Pořídila jsem i jednu zavazovačku Disanu na vyzkoušení - předpokládám, že na to přijde řada až se malá začne víc hýbat. Vlňáčky naimpregnuji a jdu do nich.
Začínám i přemýšlet, že bych vyzkoušela nějakou tu moderní plenku.. no uvidíme.
Kimsik
Pískle

11 příspěvků
04. listopad 2010
Příspěvekod Kimsik » středa 10. listopad 2010, 07:45
Klaris, ještě jsem se chtěla zeptat na ten novor.sklad - píšeš, že to mám u nožek zahnout..ale nevím jak :roll: Poradíš prosím? Díky :)
Kimsik
Pískle

11 příspěvků
04. listopad 2010
Příspěvekod Gehenna » středa 10. listopad 2010, 14:21
Kimsik píše:Klaris, ještě jsem se chtěla zeptat na ten novor.sklad - píšeš, že to mám u nožek zahnout..ale nevím jak :roll: Poradíš prosím? Díky :)

Udělám Ti photoguide, schválně, jestli to dělá klaris stejně:D
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Příspěvekod Kimsik » čtvrtek 11. listopad 2010, 08:41
Za photoguide předem děkuji :-) ..už několikrát jsem přemýšlela, jak jí to tam mám zašmodrchat :-D
Kimsik
Pískle

11 příspěvků
04. listopad 2010