ADV TOP
ADV LEFT

francouzské frote

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Sunshine » úterý 26. srpen 2014, 23:02
Holky jeste nikdy jsem nelatkovala je dobre volit sadu plenek z francouzského froté? Jaké má vlastnosti? Mimco mame mit v prosinci....dekuji...
Obrázek

Obrázek
Sunshine
Krafařka
Krafařka

813 příspěvků
13. září 2007
Mladá Boleslav
Příspěvekod Llevelyn » úterý 26. srpen 2014, 23:13
Frote je druh tkaní.. co je to za materiál??

Nechceš z druhý ruky, nový?? http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=74057353&tab=4

na novoše bych volila asi nejvíc čtverce, pokud ti nevadí skládat. Nejlíp schnou, jsou univerzální a použiješ i jinak. Nebo nějaký malý kalhotkový a časem upgraduješ sadu podle potřeby.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Sunshine » úterý 26. srpen 2014, 23:18
Hodím sem odkaz jestli to něco napoví...prave koukám co se kde nabízí...
Obrázek

Obrázek
Sunshine
Krafařka
Krafařka

813 příspěvků
13. září 2007
Mladá Boleslav
Příspěvekod Sunshine » úterý 26. srpen 2014, 23:20
Jj čtverce chci používat taky,jen jich zas nemam tolik a mozna i vícevrstvé...tak si rikam ze bych si ty kalhotkovky mohla zkoušet i driv kdyz to pořídím najednou,stejne nebudu moudřejší kdyz budu mít zatím jen ty čtvercové myslim...
Obrázek

Obrázek
Sunshine
Krafařka
Krafařka

813 příspěvků
13. září 2007
Mladá Boleslav
Příspěvekod Sunshine » úterý 26. srpen 2014, 23:22
Taky koukám z druhe ruky,paní nabízí za 1600,jen jsem původně žádné froté kvůli dobe schnutí nechtěla a o dalších super vlastnostech vlastně nevim...
Obrázek

Obrázek
Sunshine
Krafařka
Krafařka

813 příspěvků
13. září 2007
Mladá Boleslav
Příspěvekod Sunshine » úterý 26. srpen 2014, 23:30
http://aukro.cz/show_item.php?item=4548500752 tady to je, co myslíte??? Ale zas nechci ušetřit za každou cenu,kdyz to koupím abych nelitovala...chtela jsem rychle schnutí,menší objem na zadečku a pul-svrchnacky koupit nové...cca 3ks, dal mozna par vícevrstvých a ctvercovky používat na novosklad ....(jinak chci aspon zkusit BKM)AIO pleny asi také jen do 3 ks,snažím se najit zajímavou nabídku kde toho většinu najdu najednou a rady a recenze jsou pro mě tedy důležité....dal snappi sponky,separ.pleny alespon později,podložku pod mimi a vak na pleny...cen.relace do 5ti tisíc a musí to byt dobry stav a funkčnost stoprocentní :)
Obrázek

Obrázek
Sunshine
Krafařka
Krafařka

813 příspěvků
13. září 2007
Mladá Boleslav
Příspěvekod Sunshine » úterý 26. srpen 2014, 23:31
samozřejmě savost je také důležitá talze budu muset řešit asi i vkladacky nebo " noční plenky"
Obrázek

Obrázek
Sunshine
Krafařka
Krafařka

813 příspěvků
13. září 2007
Mladá Boleslav
Příspěvekod Sunshine » úterý 26. srpen 2014, 23:33
Slyšela jsem ze jsou super pleny Katyv a Anavy no pekne se v tom motám...:D cim víc toho vím, tím víc nevim :D
Obrázek

Obrázek
Sunshine
Krafařka
Krafařka

813 příspěvků
13. září 2007
Mladá Boleslav
Příspěvekod Lokynka » středa 27. srpen 2014, 06:10
ahojky,
já se taky chystám látkovat naše čtvrté mrně. Nejstarší dvě byly na papírovkách, s nejmladší jsem už tak nějak začala, ale bylo to spíš tak na střídačku a teď bych ráda látkovala víc (nevím, jestli si troufnu i na noc a vůbec netuším, jak budu dávat to seškrabovat do záchoda nebo někam, to fat netuším), ale nnakoupila jsem Bambino Mio plenečky, vícevrstvé a svrchňáky, ty jsou prý bezvadné i na čtvercovky na novosklad. Pak mám z bazárku na FB (Poradna pro látkovačky, kdyby ses chtěla přidat) SIO systém od Bamboolika a dvě AIO od nich.
Pytlík jsem si objednala z Číny z Aliexpresu za pár korun, myslím, že svůj účel splní a čekám i nějaké plínky z Číny za vyzkoušení, byly za pěknoou cenu.
Na Katyvbaby jsem také četla chválu, objednala jsem si od ní vkládačky. Ještě je nemám vyzkoušené, není na kom, nejmladší už je plně odplenkovaná, ale vkládačky vypadají opravdu dobře a savě a byly za super cenu

http://www.aliexpress.com/item/1-New-De ... 59131.html

http://www.aliexpress.com/item/free-shi ... 06234.html

o těch z francouzského froté z aukra jsem četla docela chválu, že jsou jediné použitelné plínky od Sketch, jinak ty ostatní stojí za starou bačkoru
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Lokynka
Kecka
Kecka

1854 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Sunshine » středa 27. srpen 2014, 10:45
jj děkuji, takže by jsi do toho asi šla za tu cenu vid ? Na skupinku mrknu, ono čím víc toho je tím míň se v tom orientuju...jen nechci koupit zbytečně a litovat, že jsou třeba úplně k ničemu...

Uvítám jakékoliv rady, ale samozřejmě nemám neomezený rozpočet... :)
Obrázek

Obrázek
Sunshine
Krafařka
Krafařka

813 příspěvků
13. září 2007
Mladá Boleslav
Příspěvekod Sunshine » čtvrtek 28. srpen 2014, 00:05
Tak NE, rozhodla jsem se doufam spravne,asi do nich nejdu,vsude se na ne nadava a jsou to balnene frote od Sketch,pani to potvrdila...blbost kupivat asi tolika plen od jedne a jeste k tomu neosvedcene zn... :( a jsem zas na zacatku...:|
Obrázek

Obrázek
Sunshine
Krafařka
Krafařka

813 příspěvků
13. září 2007
Mladá Boleslav
Příspěvekod Sunshine » čtvrtek 28. srpen 2014, 12:00
Nebo delam chybu zkušené latkarky?
Obrázek

Obrázek
Sunshine
Krafařka
Krafařka

813 příspěvků
13. září 2007
Mladá Boleslav
Příspěvekod E-liska » čtvrtek 28. srpen 2014, 12:46
Nevím, jestli se můžu považovat za "zkušenou látkařku", mám za sebou dvě látkované děti, ale i jednorázovky jsem celkem používala v potřebných situacích.
A já bych tu sadu z odkazu nekupovala ;-)
Pochopila jsem, že jsi ještě nikdy nelátkovala. Ono každému vyhovuje něco trochu jiného a je škoda zbytečně investovat, dokud nemáš trochu představu, co to obnáší a hlavně, jak funguje tvoje dítě.
V tom případě bych sehnala čtvercovky (spíš koupit použité, půjčit od kámošky apod.), snapi sponky 2-4 kusy, PUL svrchňáky (já mám ráda Haipa Daipa, dobré jsou i Anavy, případně Imse Vimse, ale spousta jiných taky určitě OK) 2-3 kusy nové, pár vkládaček bambus (nevím, tak 5 ks), pokud chceš zkusit separačky a s tím bych začala. Jestli chceš rovnou i něco na noc, tak na novoše bych vzala jednovelikostní bambusový Anavy, třeba jen 2 kousky na ozkoušení - a tím si obecně vyzkoušíš kalhotkový jednovelikostní plíny a savější materiál, jak se s tím pracuje a jestli to třeba budeš chtít na větší dítko i přes den.
Někdo má třeba rád i vázačky - pro mě jsou OK, ale nepořídila bych si je sama, pár kousků jsem dostala, tak jsem je občas použila.
Jiné, než PUL svrchňáky bych zkusila nejdřív si půjčit na chvíli od nějaké kámošky, máš-li možnost, abys vyzkoušela. Třeba pro mě vlňáky fajn přes léto, jinak jsem je nepoužívala, flísáky mi nevyhovovaly vůbec. Jiným zase třeba vlňáky vyhovují maximálně, hodně se doporučujou na noc, ale to teda pro nás byla varianta naprosto nevhodná. I taková věc, jestli suché zipy, nebo druky hraje roli. Já třeba sucháče nesnáším a vím, že naopak jiný holky na ně nedaj dopustit a druky nechtějí.
Separačky jsem třeba používala jen flísový a nebo nic. Někdo zas bez separaček nedá ani ránu.
A právě proto je lepší si před nákupem většího množství postupně ozkoušet.
Co je podle mě zbytečná investice jsou AIO plínky na celou výbavu. Není špatné jich mít pár kousků, ale je to spíš "luxus", než nějaká potřeba. A jedině typy, které se dají rozebrat na vnější kalhotky a vnitřní vrstvy jsou odepínatelné a variabilní.
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Sunshine » čtvrtek 28. srpen 2014, 13:05
Tak to si musím přečíst víckrát,dekuji za vyčerpávající odpověď :) a kdybych chtela davat kalhotk.i v začátcích vyzkoušet si to?
Obrázek

Obrázek
Sunshine
Krafařka
Krafařka

813 příspěvků
13. září 2007
Mladá Boleslav
Příspěvekod Sunshine » čtvrtek 28. srpen 2014, 13:06
Jo už vidím ty jsi to tam psala :)
Obrázek

Obrázek