ADV TOP
ADV LEFT

smrdia mi plienky po cikani

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Elenm » pátek 15. srpen 2008, 20:33
Ahojte
prosim poradte mi, zacali mi smrdiet plienky po pocikani(ked su suche,vyprane,tak je to ok). Je to strasny smrad, ked pojdem k dr, budem musiet dat pampers, ak to nevyriesim :(
na pranie pouzivam bud sliz alebo tekuty prasok, namiesto avivaze ocot.
Takto som to pouzivala 3 mesiace a v poho a teraz des.
Viem, ze sa moze pridavat na vonu nejaky olejcek, ale neviem aky.
A v akych obchod sa da kupit? A ci to vobec vyriesi, neviem.
A stalo sa to aj vam?

*zařazeno
Elen
Obrázek

Obrázek
Elenm
Pískle

42 příspěvků
08. červenec 2008
Příspěvekod Zuzka84 » pátek 15. srpen 2008, 20:48
taky mam ten problem , i kamaraka to tak mela , ale az u dost vetsich deti ... tak nevim, nepije ti malo ? ja to nijak nevyresila , ani se moc nesnazim to resit, jen na noc proste davam papirovky protoze to bych rano z toho smradu asi padla :xx: a pres den ma plenku na ven a to moc necura tak se to da
ObrázekObrázek

ObrázekObrázek
Zuzka84
Howgh
Howgh

7721 příspěvků
21. září 2006
české budějovice
Příspěvekod Ipu » pátek 15. srpen 2008, 21:04
ahoj,
denisovi vždycky více smrděla moč, když mu rostly zuby...ale to tak od 5.měsíce
ipu
Ipu
Žvatlalka
Žvatlalka

205 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Tulka » pátek 15. srpen 2008, 21:06
Ahojky, tak to by mě zajímalo k čemu se doberete. 8-)
Taky máme období, kdy malému smrdí plenky docela dost. Jsem vypozorovala, že je to dost ovlivněno jídlem. Nejhorší je kapusta, květák, kedluben....a pak období intenzivního růstu zubů. Když se mi to stalo poprvé-kolem osmého měsíce, nesla jsem moč na vyšetření k dr. -malej má zdravotní problémy s ledvinama. Naštěstí to bylo v pořádku. Pak jsem vypozorovala to jídlo....
Tulka
Žvatlalka
Žvatlalka

154 příspěvků
14. červen 2007
Vysočina
Příspěvekod Zuzeca » pátek 15. srpen 2008, 21:11
Tak to jsem taky zvědavá, jestli někdo něco poradí. Máme stejný problém, nejhorší to bylo, když rostly zuby a ještě v té době bylo hrozné horko. To jsem na noc občas dala jednorázovku. Teď už je to zase lepší, ale vůně to po rámu rozhodně není.
Do máchání přidávám k octu éterický olej z levandule nebo grepu, ale že by to nějak zvlášť pomáhalo, to tedy ne :-?
Zuzeca
Drbna
Drbna

4288 příspěvků
28. prosinec 2006
Praha
Příspěvekod Dobrotova » pátek 15. srpen 2008, 21:51
Taky mi smrděly, začala jsem je prat na 90 a byly OK, nic jineho mi teda nepomohlo.
Dobrotova
Diskutérka
Diskutérka

2272 příspěvků
15. říjen 2006
Znojmo
Příspěvekod Zuzka84 » pátek 15. srpen 2008, 23:03
Dobrotova píše:Taky mi smrděly, začala jsem je prat na 90 a byly OK, nic jineho mi teda nepomohlo.

hm, kdyz treba my ted uz pouzivame prevazne kapsovky nebo all in one a to je vsechno tak na tech 60 (teda u nekterych 40, ale ja to peru na 60 ) :roll:
Zuzka84
Howgh
Howgh

7721 příspěvků
21. září 2006
české budějovice
Příspěvekod Kira » sobota 16. srpen 2008, 17:04
Taky jsme zažili.
Prala jsem na 60°C, k octu jsem přidávala TEE TREE olej nebo levandulový.
Před praním jsem plíny v pračce vyždímala (skladovala jsem na mokro s octem + solí na skvrny), prohnala mácháním až pak jsem zapla praní.
Zkusila jsem vyměnit prací prášek. Místo slizu EKOVER, ale prášek né gel.
Ale to je asi hódně individuální, podle vody a tak.
Plíny má malá na noc pořád, ráno je to teda odér, ale mě takhle smrděly jednu dobu i vyprané plíny nebo stačilo, že si jen trochu do plíny krupla.
Teď mám plíny o.k.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Kira
Klevetnice
Klevetnice

3158 příspěvků
22. září 2006
Kladno
Příspěvekod Kira » sobota 16. srpen 2008, 17:05
Zuzka84 píše:
Dobrotova píše:Taky mi smrděly, začala jsem je prat na 90 a byly OK, nic jineho mi teda nepomohlo.

hm, kdyz treba my ted uz pouzivame prevazne kapsovky nebo all in one a to je vsechno tak na tech 60 (teda u nekterych 40, ale ja to peru na 60 ) :roll:

Možná nějaký ten dezinfekční práček od Bambinomio? Nepomohl by?
Kira
Klevetnice
Klevetnice

3158 příspěvků
22. září 2006
Kladno
Příspěvekod Elenm » sobota 16. srpen 2008, 19:29
jej, to som rada, ze nie som sama. Teda nie ze by som vam to priala.
Dnes som ich prvy krat oprala v Ecovery gely a nadherne vonali, som zvedava ake budu po pocikani.
Teraz sa mi nesmejte, ale ten etericky olej, to je taky isty aky sa dava do aromalampy?
Elen
Obrázek

Obrázek
Elenm
Pískle

42 příspěvků
08. červenec 2008
Příspěvekod Zuzeca » sobota 16. srpen 2008, 19:33
Elenm píše:Teraz sa mi nesmejte, ale ten etericky olej, to je taky isty aky sa dava do aromalampy?

Ano, to je přesně ten ;)
Zuzeca
Drbna
Drbna

4288 příspěvků
28. prosinec 2006
Praha
Příspěvekod Kira » sobota 16. srpen 2008, 20:17
Jsou se zelenou etiketou - ty jsou vhodné i pro plenky, do koupele a pod. a s hnědou etiketou - jen pro aromalampy. Nebo mi to tak aspoň vysvětlovala paní u nás v apatice - bylinkářství.
Dají se i koupit přes net v plenkových e- shopech
Kira
Klevetnice
Klevetnice

3158 příspěvků
22. září 2006
Kladno
Příspěvekod Melian » čtvrtek 21. srpen 2008, 12:37
Taky jsem tento problém řešila. Dokud jsem měla jen čč, bylo to v pohodě. Dokonce když bylo dítko větší jsem je prala jen na 40C, ale jak jsem pořídila i kalhotovky a při praní na 40C po čase nastalo přesně co popisujete. Po vyprání byly voňavé, jak se do nich počůrala, smrděla jak tchoř. Pomohlo jen tohle - co šlo dát na 90C, jsem vzala na 90C, zbytek vyprané vymrazila 2 dny v mrazáku a kalhotkové pleny jsem pak prala jen na 60C.
Prostě jsou silnější a déle schnou, tak je potřeba opravdu těch 60C.
Peru ve slizu a jako aviváž dávám ocet.
Tak snad se vám to taky brzo povede odstranit.

K éterickým olejům bych jen doporučila raději než Salus koupit Nobilis, Eoné či jiné kvalitní značky. Salus má dobré za studena lisované oleje a bambucké máslo, ale éterické oleje příliš kvalitní nemá.
Melian
Treperenda
Treperenda

1226 příspěvků
03. leden 2008
Příspěvekod Elenm » čtvrtek 21. srpen 2008, 20:08
melian, no mne tiez čč nesmrdia(hoci jeden krát aj tie smrdeli),hrozne mi smrdia Baby Lucy. Tak na von a k dr dávam čč, čo už? :roll:

a periem na 40,som sa tesila, ze uz iba sem tam vyperiem na 60,ale teda, skúsim na viac stupňov stále, či to pomôže. Lebo človek vyhodí za ne toľko prachov a potom ich nemôžem používať :grr:
Elen
Obrázek

Obrázek
Elenm
Pískle

42 příspěvků
08. červenec 2008
Příspěvekod Melian » pátek 22. srpen 2008, 08:27
Elenm věřím, že se ti brzo povede ten zápach odstranit. Je škoda, abys ty plenky nepoužívala, já je mám moc ráda. Prostě je potřeba je prát na 60C, ale zase mají jiné výhody.
Melian
Treperenda
Treperenda

1226 příspěvků
03. leden 2008