ADV TOP
ADV LEFT

smrdia mi plienky po cikani

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Levandule » středa 27. srpen 2014, 05:56
Ahoj,otvírám po dlouhé době tuto diskuzi.řeším tento problém už s druhým dítkem.Jakmile si trochu cvrnkne do plínek děsně to smrdí jako pokakané :-Z .Nemymyslela jste některá od té doby něco? Mě to hrozně vadí ,v noci se to nedá ani vydržet,každé otočení :-Z .Zkouším prát na 90 a skladovat na sucho ve velké otevřené bedně,ale zatím nepomáhá :-? Nevíte pomůže ten mrazák? Ještě mě napadlo zkusit Milton ,co myslíte?Zjistila jsem,že mi smrdí i starší ručníky,stačí se do nich 2x utřít.
Holky prosím raďte.
Levandule
Žvatlalka
Žvatlalka

296 příspěvků
02. březen 2009
Příspěvekod Jezule » středa 27. srpen 2014, 21:07
Asi moc neporadím, ale moje tipy:
Pokud smrdí i starší ručníky, může být problém ve vlhkosti vzduchu v bytě (v tomto počasí žádný div) nebo v nekvalitním pracím prášku. Naprosto se mi hnusilo se do smradlavých ručníků utírat. Dokonce jsem některé oblečení hned házela zase do špíny, schlo prostě příliš dlouho a zasmrádlo to.
Kolik dítě pije? Jednu dobu holce smrděly plíny po čpavku, zvlášť po noci, cukrovka z toho naštěstí nebyla, ale pila málo.
Jedny svrchňáky jsem musela přestat používat, protože, jak se dítě počůralo, byly cítit jako houba, nakonec snad i po vyprání. A na druhém dítěti mi to tentýž kus už nedělal, prostě záhada.
Dopracovala jsem se ke skladování v kbelíku s víkem, protože bez něj to prostě nešlo, plíny jsem skladovala na sucho, druhý den připustila do kýblu horkou vodu s trochou pracího prášku a na víko kápla tee tree oil, po dvou dnech se vypralo.
Zkus možná nějaký voňavější prášek, třeba Omino Bianco.
Jezule
Treperenda
Treperenda

1387 příspěvků
22. duben 2008
Východní Čechy
Příspěvekod Flyingfrog » středa 27. srpen 2014, 21:13
Prohnala bych na 90 stupňů pračku octem (nebo sanytolem, ale je to dostr dryák).
Flyingfrog
Klevetnice
Klevetnice

3278 příspěvků
16. září 2008
Příspěvekod Gedžitka » středa 27. srpen 2014, 21:21
Hlasovala bych pro sanytol... zkus a uvidíš.
Gedžitka
ZRNKA tým
ZRNKA tým

4521 příspěvků
16. červen 2008
Praha
Příspěvekod Levandule » čtvrtek 28. srpen 2014, 09:15
Ahoj,tak jsem zkusila včera použité plenky vyprat na 90 a k tomu Sanytol(předtím jsem už několikrát prala na 90 s octem-nepomohlo) a druhou várku suchých plen ze skříně mrazím v mražáku,dám vědět,jak to dopadlo.Díky.
Levandule
Žvatlalka
Žvatlalka

296 příspěvků
02. březen 2009
Příspěvekod Monique » pondělí 01. září 2014, 08:55
Tak jsem čekala, jestli tu někdo zmíní Sanytol - desinfekci na prádlo, takže se za něj taky přimlouvám.
Řešila jsem jeden čas stejný problém a v nějaké diskusi jsem se dočetla radu přidat Sanytol.
Ten příšerný smrad (taky jsem měla plenky po vyprání krásně voňavé, ale při sebemenším učůrnutí začaly smrdět) je prý způsobem nevymáchanými bakteriemi plus zbytky prášku nebo gelu.
Doporučený postup je tento:
- před praním vymáchat (máchám v pračce jen ve vodě bez gelu)
- prát na 60, do hlavního praní přidat Sanytol (peru v gelu z mýdlových ořechů z DM, Sanytol k dostání taky tam)
- místo aviváže ocet.

Téměř okamžitě to zabralo a je pokoj, občas ten Sanytol trochu přidám a příšerný smrad je jednou provždy pryč.
Monique
Krafařka
Krafařka

963 příspěvků
25. září 2006