ADV TOP
ADV LEFT

Jaké plenky koupit

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Pupy.p » pondělí 28. leden 2013, 11:07
Prosím neberte tento příspěvek jako reklamu.
Ještě dávno předtím než jsem otěhotněla jsem se rozhodla že chci látkovat. A to 100% - tedy i na noc a venku. Nechci mít doma jedinou jednorázovou plínu :D Pokaždé když to někomu řeknu všichni na mě civí jak zjara.
Jsem sice teprve v 16. týdnu, ale stejně se rozhoduji už teď co pořídím. Plenky chci kalhotkové. Jenže nevím jaké koupit. Nejvíc se mi líbí tyto
http://www.obchod-latkovepleny.cz/frota ... i/d-70284/ prostě plenky od Popolini. Jenže když se na ně nemůžu podívat na živo, tak nevím přesně co mám objednat.
Můžete mi poradit? Popřípadně jestli někde, nejlépe v Praze existuje kamený obchod kde lze plenky vidět na živo?
Pupy.p
Pískle

9 příspěvků
21. leden 2013
Příspěvekod Klaris » pondělí 28. leden 2013, 11:26
tyto plenky jsou fajn, leč nedoporučuju je na úplné novorozeně, vypadá v nich jako balíček z kterého koukají nožičky, ručičky a hlavička (a to i můj syn, který měl při narození 4,3kg :) ) Jinak tak od 5kg je to univerzální plena, která vydrží opravdu dlouho. Zas pro chodící batole je možná lepší něco štíhlejšího, ale tak to je ještě daleko :)

kamenný obchod je např . tady
nebo tu
Klaris
Moderátor látkovek a nosítek

8366 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Lachtanicka » pondělí 28. leden 2013, 12:08
Velmi se mi osvědčily jako noční pleny od dceřiných dvou měsíců do cca osmi, kdy už na noc nestačily ani s bambusovými vkládačkami. Základ plenkové výbavičky bych si z nich ale nedělala: přece jen to froté docela hrubne (říká ta, co vycpává dítěti pleny superhrubými Ikea ručníčky :oops: ) a taky jsou to plenky opravdu velmi objemné, ideální právě pro noční dovycpání. Přes den bych se obávala, že miminko budou dost omezovat v pohybu a budou celkově nepohodlné.
Lachtanicka
Treperenda
Treperenda

1445 příspěvků
29. červen 2011
Příspěvekod Kacous » pondělí 28. leden 2013, 13:28
Doporučila bych ti v uvedených obchodech si plenky osahat a prohlédnout a pak nakoupit od každého něco. Dopředu nikdy nevíš, co ti bude vyhovat a abys pak neskončila s výbavou za tisíce k ničemu.

Já jsem si taky myslela, že budu chtít jen samé barevné kalhotkové plenky a nakonec jsem skončila u čtverců a šitých bambusových vkládaček. A pár kalhotkových leží v šuplíku. Nevyhovovaly mi kvůli objemnosti.
Obrázek
Kacous
Klevetnice
Klevetnice

3646 příspěvků
08. leden 2009
Příspěvekod Nik81 » pondělí 28. leden 2013, 21:52
Makytka píše:
Na trhu je spousta krásných měkoučkých pleneček, systémy se dají různě kombinovat, takže se dá i za rozumné peníze koupit výbavička, která bude pohodlná tobě na manipulaci i dítěti na nošení.

Neboj se a jdi do toho :-)

Prosím prosím nebyla by rada.
Z brouzdání po netu mě chytá zoufalství a času lítat po obchodech zrovna moc nemám :-)
Mám cca 70 kusů čtverců (Libštát) a dál si nějak nejsem jistá co ...
Nik81
Žvatlalka
Žvatlalka

136 příspěvků
20. leden 2011
Příspěvekod Nik81 » pondělí 28. leden 2013, 22:19
Ufffffffffffffffff :)
tak tohle si přečtu ještě tak 10x, neb u poloviny věcí stěží tuším, o co jde, a pak se budu ptát dál :-))))
Moc moc díky :-)
Nik81
Žvatlalka
Žvatlalka

136 příspěvků
20. leden 2011
Příspěvekod Sylvah » pondělí 28. leden 2013, 22:24
Já jsem používala prakticky do roka čč na novorozenecký sklad, sepnuté snapkou, do toho bambusovou vkládačku a fleecovou separačku.
Navrch vlňáčky..... Spokojenost největší - jen pro inspiraci ;)
Sylvah
Drbna
Drbna

4009 příspěvků
20. září 2006
Příspěvekod Klaris » pondělí 28. leden 2013, 22:41
ještě odkaz na můj článek o látkování s novorozencem
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?nam ... sid=109647

jen kalhotky Imse Vimse dnes už nedoporučuju, brutálně rychle jim odchází suché zipy, s třetětem jsem přešla na Thirsties a s těmi naprostá spokojenost (jako jo nic nevydrží věčně ;) taky je na nich dlouhodobé používání znát, ale sucháče drží a nedřou)
Klaris

8366 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Kobylkalucni » úterý 29. leden 2013, 00:45
Já jsem si u mimina bohatě vystačila s vícevrstevnýma plenkama od Bambino mio, měla jsem jich 20 ( ulovené na aukru za krásnou cenu - asi 300 i s poštovným a téměř nepoužité ). K tomu svrchňáčky Thirsties duo wrap - nechala jsem si je poslat z usa, vycházely tam i s poštovným daleko levněji. V ikei jsem nakoupila 60 malých ručníčků - měli je ve výprodeji po pětikačce jednu s tím, že z nich buď něco spíchnu, nebo budou na vkládání. Ležely ladem rok. Snapky jsem měla dvě, ale nakonec jsem je nepoužívala, plínka držela i bez ní. Tohle mi vystačilo na asi půl roku, pak jsme se dočasně stěhovali k manželově mamince a nechtěla jsem ji tam smrdět s látkovými, tak šlo mimino do jednorázovek. Pak už jsme bydleli ve svojem, ale k látce jsem se už nedokopala - až teď, kdy mi v pátek večer došly jednorázovky. Vylovila jsem větší svrchňáčky ( ještě s visačkou :oops: ), složila jsem jeden ručníček jako VV plenku, do ní vícevrstevnou pro další savou vrstvu a navrch separačky ( taktéž nerozbalené ). Zkrátím to - tento systém mi plně vyhovuje, možná by se mi hodily ze dvě tvarované, ale to je tak vše. Čtvercovek jsem měla hromadu ještě po sobě a bráchovi, ale nedomluvila jsem se s nimi, takže opravdu fungovaly jen na podložení hlavičky, zavinutí atd. Myslím, že jsem si plnohodnotně vystačila bez těch všech hezkých, barevných.
Kobylkalucni
Krafařka
Krafařka

750 příspěvků
30. říjen 2008
Příspěvekod Pupy.p » úterý 29. leden 2013, 11:29
Myslíte že by byli klasické čtvercové nejlepší? jenže to si zas neumím představit to věčné skládání a žehlení :D A navíc, kolikrát vidím tu slaboučkou plínečku. To není jako dřív.
Pupy.p
Pískle

9 příspěvků
21. leden 2013
Příspěvekod Nik81 » úterý 29. leden 2013, 20:06
holky díky moc,
ještě jednu zkoušku a začnu "studovat" plíny :-)
Nik81
Žvatlalka
Žvatlalka

136 příspěvků
20. leden 2011
Příspěvekod Franzisca » úterý 29. leden 2013, 21:47
Další varianta je postahovat střihy a plíny si doma ušít - kalhotkové, vkládací, separajdy (ty se šijou nejlíp, rozstříhala jsem starou fleecovou deku a bylo to).
Kdyby ses chtěla touto cestou vydat, napiš, pomůžu, poradím. A kdybys byla z Jindřichohradecka, stav se u nás.
pleny jsem šila na šlapacím stroji se znalostmi typu Když se šije, musí se do stroje navlíct nit a dát jehla. nebýt fotonávodů, neudělala jsem ani steh.
Našila jsem základ, k tomu čtverce po nás, PUL gaťky a už se frčelo. Desátá plena měla rovné švy a dneska šiju jako vítr a rovně a cokoliv, co si umanu.

Úspora peněz oproti koupeným plenám značná. Nakonec jsem zešílela a zkoušela střihy, takže máme tři banánovky různých typů plenek. Muž z toho má srandu. Pro druhé chci ještě pár plínek udělat, aby nemělo vše oprané po bráškovi. Muž z toho má srandu. Že prý se uvidí, kolik těch plín nakonec ještě ušiju a jestli se bude malé potento do osmnácti, aby to všechno unosilo.

Přeju radost z hledání a nacházení.
Franzisca
Žvatlalka
Žvatlalka

278 příspěvků
31. květen 2010
Příspěvekod Santhe » úterý 29. leden 2013, 21:55
Franzisca píše:Další varianta je postahovat střihy a plíny si doma ušít - kalhotkové, vkládací, separajdy (ty se šijou nejlíp, rozstříhala jsem starou fleecovou deku a bylo to).
Kdyby ses chtěla touto cestou vydat, napiš, pomůžu, poradím. A kdybys byla z Jindřichohradecka, stav se u nás.
pleny jsem šila na šlapacím stroji se znalostmi typu Když se šije, musí se do stroje navlíct nit a dát jehla. nebýt fotonávodů, neudělala jsem ani steh.
Našila jsem základ, k tomu čtverce po nás, PUL gaťky a už se frčelo. Desátá plena měla rovné švy a dneska šiju jako vítr a rovně a cokoliv, co si umanu.

Úspora peněz oproti koupeným plenám značná. Nakonec jsem zešílela a zkoušela střihy, takže máme tři banánovky různých typů plenek. Muž z toho má srandu. Pro druhé chci ještě pár plínek udělat, aby nemělo vše oprané po bráškovi. Muž z toho má srandu. Že prý se uvidí, kolik těch plín nakonec ještě ušiju a jestli se bude malé potento do osmnácti, aby to všechno unosilo.

Francizsko, mě by zajímalo víc info! Ušila jsem jednu na panenku... :D Ale střih jsem neměla, dala jsem to od oka podle panenkovské papírovky...
Santhe
Guma a neuvařitelná slepice :-)

8200 příspěvků
24. únor 2008
praha - východ
Příspěvekod Franzisca » středa 30. leden 2013, 21:49
Pokusila jsem se napsat Ti SZ, ale nešlo to odeslat.

Napiš, co konkrétně Tě zajímá - střihy? Kde koupit levně dobrý materiál? Kde stáhnout fotonávody? Jaký potřebuješ stroj?

Pořád se mi vybavuje můj muž. Jak jsem seděla u stroje a plakala, že všechny švy jsou křivý, jak v tom bude moct miminko být? A můj zlatý muž přišel a hladil mě po vlasech a povídal Nebreč, no, nebul, dyť je to na hovno. A já dostala záchvat smíchu - jasně, co jinýho do těch plen bude náš syn dělat, než hovínka! Bulet kvůli pitomostem je k smíchu.

Franzisca
Franzisca
Žvatlalka
Žvatlalka

278 příspěvků
31. květen 2010
Příspěvekod Nik81 » středa 30. leden 2013, 22:07
Franzisca píše:Další varianta je postahovat střihy a plíny si doma ušít - kalhotkové, vkládací, separajdy (ty se šijou nejlíp, rozstříhala jsem starou fleecovou deku a bylo to).

No tak v tomhle mam jasno. Přišít knoflík už ve 32 zvládám :-)
Za dalších 32 let bych očekávala další pokrok v této oblasti. Ale v ruce, stroje se bojím :-)
Leda bych ukecala maminku, ale ta už je zaangažovaná do pyžam a povlaků :-)
ale díky moc za nabídku. Jsme z Brna, to je z ruky, jinak jsem tvejm dětem klidně mohla ulevit a ty mít brigádu :-)
Nik81
Žvatlalka
Žvatlalka

136 příspěvků
20. leden 2011