ADV TOP
ADV LEFT

Čtvercové x vícevrstvé x kalhotkové

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Johanka83 » sobota 22. únor 2014, 22:00
Moc prosím o radu. Které potřebuji? A kolik?

Vzhledem k sušičce mi odpadl poslední problém s látkováním a teď jak na to.

Dítko (9M) přebaluju pokaždé, jak si jen učůrne. Takže nepotřebuju, aby toho pobraly hromadu.

Mám:
jednu Anavy easy a k ní několik (asi šest) náhradních vkládaček
jednu Pop-in new gen
jednu Bamboolik - ta je myslím použitelná i jako svrchní kalhotky

Se svrchníma kalhotkama si myslím poradím. Ale nevím co do nich nejlíp. Kalhotkové mi přijdou zbytečné - bojím se objemu a navíc přebaluju po každém učůrnutí. Čtvercové by byly fajn, ale zase aby nebyla v mokrém, když si zrovna nevšimnu. Nejraději bych vícevrstvé, ale je to vhodné?

Poradíte mi prosím konrétní typy (značku)?

Díky. J.
Johanka83
Diskutérka
Diskutérka

2205 příspěvků
16. březen 2009
Příspěvekod Llevelyn » sobota 22. únor 2014, 22:10
Pokud přebaluješ často, čtvercovky jsou super, pro zvýšení savosti ) bude li třeba) bych pořídila vkládačky ( bambus , bavlna) a pro pocit sucha nějakou stay dry - flízová separačka, nebo rovnou tuto http://pleny.heureka.cz/imse-vimse-stay ... lozka-2ks/
Nebo čtvercovky bambusové, pokud skládáš narovno ( pro savost).
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Sharki » sobota 22. únor 2014, 22:17
Hlasuju taky pro čtverce. Přebaluju taky po každém učurnutí a vše ostatní je zbytečný opruz. Mám teda hlavně ještě tvarované HaipaDaipa a ty dávám naopak, složené narovno, bez sponky :palma:
Sharki
Drbna
Drbna

4226 příspěvků
16. červenec 2007
severni morava
Příspěvekod Ivca79 » sobota 22. únor 2014, 22:23
Já vícevrstvé :)

Čtvercovky jsem brala na dovolenou, kvůli schnutí, na chalupě máme vicevrstvé, bohatě stačila ta malá velikost, většímu sem dávala dvě. Oproti čtvrcovkám odpadá to skládání a pokud neřešíš sušení, jdi do nich. Mám zkušenost s bambino mio, popolinkama a bummiskama a super :)

Momentálně jedu teda jen v samodomo šitých kapsovkás s bambusovou vkládačkou a to je teda nepřekonatelný. Starší je nosil ke konci plenkování, mladší je má od mimina :D Aktuálně 12-13 kilo
Ivča + D 09/09 + F 11/11 - H 08/13
Obchůdek na Fléru - Při objednávce mimo Flér -11% sleva :)
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Gedžitka » sobota 22. únor 2014, 22:33
Pokud vícevrstvé, tak navrhuju GroVia Prefold. Jsou napůl bambusové, ale není to froté, takže nejsou tak objemné. Jsou na ně dobré reference i jako na noční.

Maky, musím někde okouknout ty nové Easyfitky - profesionální deformace :D
Gedžitka
ZRNKA tým
ZRNKA tým

4521 příspěvků
16. červen 2008
Praha
Příspěvekod Sharki » sobota 22. únor 2014, 22:38
že já to vůbec čtu! už mě zas svrbí prsty a už bych něco zase kupovala :palma: ale fakt nic nepotřebuju! opravdu! :grr:
Sharki
Drbna
Drbna

4226 příspěvků
16. červenec 2007
severni morava
Příspěvekod Ivca79 » sobota 22. únor 2014, 22:41
Já na M přešla teda asi v roce a půl, do té doby mi přišli obří a dvě malé mi přišli lepší :)

Počet 20? Nevím, jestli si ochotná prát plíny s prádlem (já to tak dělám), jak velkou máš pračku a tak.... Prostě abys vydržela s plínama než se ti vypere a usuší.
Ivca79

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Le_chat_noir » sobota 22. únor 2014, 22:41
presne tak, pliny :hura:

ja jsem porizovala docela dost vv, ale nejak jsem si na ne ani u tretiho nezvykla. krom od anavy, ty mam rada.

hlasuji pro ctverce. mam jich 30 + 30 na vkladacky, ted ale spis nejake bambusove vkladacky

nevim proc, ale tvarovane treba bambusky bych asi do susicky nedala. tedy ja bych ji ani nemela :-D docela dobre mi prijdou baby lucy, nejsou drahe. jinak jsem mam tots bots flexitots a skvele ...

kdyz mas susku tak to muzes tocit a nebudes mit vypadek. ja hodne kombinovala, takze neodhadnu jaky pocet je potreba, jak rychle je vysusis, ale tvarovanych treba 12?

jak prebalujes po kazdem ucurnuti tak mi na to vychazeji stejne nejlepe ctverce

hodne zdaru!
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8279 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem
Příspěvekod Zuzajda » sobota 22. únor 2014, 22:47
Makytka píše:ách, plenková diskuse :erik:

cítila jsem totéž :D

já myslím, že každé mají něco do sebe a hodí se mít v nějakém množství všechny ;)

ale ještě k té sušičce a materiálu - u bambusu bych dala pozor, jaký to je a pohledala, jestli se moc v sušičce nesráží, např. z kikko čtvercových bambusek mám výborné, prakticky filcové, velmi savé vkládačky poloviční velikosti původní plenky :grr: , zatímco bambusový úplet (výplněk) se na začátku trochu zdrcnul, ale dál už to nedělá, zůstává "ohebný"
a sice to tu nebylo, ale u konopí pozoruju, že v sušičce poměrně dost pelichá
Zuzajda
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

5954 příspěvků
21. září 2006
kralupy
Příspěvekod Gedžitka » sobota 22. únor 2014, 22:49
Makytka píše:
Gedžitka píše:Pokud vícevrstvé, tak navrhuju GroVia Prefold. Jsou napůl bambusové, ale není to froté, takže nejsou tak objemné. Jsou na ně dobré reference i jako na noční.

Maky, musím někde okouknout ty nové Easyfitky - profesionální deformace :D

já zase neznám ty grovií prefoldy! a podle popisu je to něco, co bych měla na průtokáčka rozhodně otestovat :D
kéž bychom se mohly sejít na kávu...

Na průtokáčka ideální! Tak něco spácháme ;-)
Gedžitka
ZRNKA tým
ZRNKA tým

4521 příspěvků
16. červen 2008
Praha
Příspěvekod Le_chat_noir » sobota 22. únor 2014, 22:59
maky, me je to naprosto jasny. kamaradka taky susila v susce a prezilo snad vse. to je jen muj odpor k susicce a fetisisticky vztah k mojim plinam. vzdyt ja je u prvniho ani nedavala do pracky (aio) :oops: kdyz teda nebyly uplne pos...

a o proslule jemnosti jsem slysela a nechci, opravdu nechci vedet vice ;-) premyslela jsem na tmave pradlo. mame psa a kocoura, chlupy byly vsude. ted jsou na zahrade a obleceni se postupne odchlupuje samo jak se nosi a opakovane pere. tim padla a snad padne. ikdyz kdo vi ... i miss, ze? ;-)
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8279 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem
Příspěvekod Ivca79 » sobota 22. únor 2014, 23:02
V době největší slávy jsem na naše "bezplenkové" (kakal do nočníku, čůrání jsem dost často odladila) dítě měla asi 60 přebalení + 40 čtvercovek :oops: Naprosto jsem to nestíhala točit ale bylo to silnější než já 8-)
Ivca79

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Le_chat_noir » sobota 22. únor 2014, 23:05
Ivca79 píše: Naprosto jsem to nestíhala točit ale bylo to silnější než já 8-)

nedivim se, klidne jsem k te zasobe mohla mit minimalne dvojcata :palma: a to jsem jeste nebyla jako ty u zdroje :D :D :D
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8279 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem
Příspěvekod Trixl » sobota 22. únor 2014, 23:15
nostalgie jak prase :) :erik:

moje nejoblíbenější bylo
- čtverce+vázačky+gaťky
- rozkuchané kalhotkovky twosize (na druky ty šly stáhnout natáhnout jako gaťky) = vyndané z nich savé jádro kvůli rychlejšímu schnutí+vkládačka+gaťky
- kapsovky

koupila jsem popoliny z druhé ruky takže mě to rozpárání nebolelo :)
Naposledy upravil Trixl dne 23. únor 2014, 01:33, celkově upraveno 1
Trixl
Howgh
Howgh

15769 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Sharki » sobota 22. únor 2014, 23:19
No ale vzhledem k tomu, že je mrňousovi už 9m, tak bych volila něco, co se dá přebalit i za běhu na zdrhajícím batoleti, takže jsme zpět u těch čtverců :mrgreen:
Sharki
Drbna
Drbna

4226 příspěvků
16. červenec 2007
severni morava