ADV TOP
ADV LEFT

Čtvercové x vícevrstvé x kalhotkové

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Le_chat_noir » sobota 22. únor 2014, 23:25
maky aha, me to prave bylo porazeno na ty chlupy, ale ty jsem resila akutne na tmavem. fakt ta nici pradlo? me musi vydrzet na tri deti, takze nic pro me :D ale mam kluky, takze stejne malo co prezije ... :roll:
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8279 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem
Příspěvekod Janinkad » neděle 23. únor 2014, 07:13
Všechny :D Jak začneš s jedněma, stejně ti to nedá nevyzkoušet i ty ostatní.
Janinkad
Drbna
Drbna

4126 příspěvků
12. prosinec 2007
Příspěvekod Kejmiska » neděle 23. únor 2014, 07:34
wow, plenkova diskuse :erik:, taky jsem nostalgicka a asi bych mela konecne zrusit arzenal :oops:

se suskou a na caste prebalovani bych poridila 20 ctvercovek,z nich dle financi treba par bambusovych - nebo teda s primesi bambusu, no a tak 15 bambusovych vkladacek, ty bych davala dal od zadecku, na zadecek ctverce

kalhotkove nechci moc radit, jsem uz par let za zenitem a neznam vyvoj, pred 4 lety jsem poridila little beetle a byla hodne spokojena, ve finale nebyly objemnejsi, nez ctvercovka s vkladackou, spis naopak.
Kejmiska
Howgh
Howgh

5333 příspěvků
09. listopad 2008
Příspěvekod Pajis » neděle 23. únor 2014, 09:04
Makytka píše:
Zuzajda píše:
ale ještě k té sušičce a materiálu - u bambusu bych dala pozor, jaký to je a pohledala, jestli se moc v sušičce nesráží, např. z kikko čtvercových bambusek mám výborné, prakticky filcové, velmi savé vkládačky poloviční velikosti původní plenky :grr: , zatímco bambusový úplet (výplněk) se na začátku trochu zdrcnul, ale dál už to nedělá, zůstává "ohebný"
a sice to tu nebylo, ale u konopí pozoruju, že v sušičce poměrně dost pelichá

kikko bambusové čtvercovky potvrzuji - do sušičky nedávat. Moje už mají na šířku asi 30 cm.

Ehm, nechci vám brát iluze, ale mám sražené do roztodivných tvarů i bez sušičky :roll:

Jinak u nás vedou čč narovno (ano rychlost nandání JE důležitá), vícevrstvé jsem si vyrobila z rozpadajících se čč a používám na noc. U průtokáče (prostředního) jsem na ven dávala bambusové čtverce nebo nějaké savější vkládačky; suprsavé kalhotkové na noc (s nejmladší na ně ještě nedošlo).

A kolik? Tolik, abys mohla prát po 2-3 dnech.
Miri 3/09 + Viki 10/10 + Zuzanka 4/13
Pajis
Klevetnice
Klevetnice

3836 příspěvků
10. květen 2009
Plzeň
Příspěvekod Le_chat_noir » neděle 23. únor 2014, 09:39
pajis, u me to same ... maji tak tretinovou velikost, jsou jak filc ... mam tedy ubrousky. nektere lepsi, jine naprosto traga. ale jsou asi tri roky stare. mozna ted je to lepsi. srazily se hned.
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8279 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem
Příspěvekod Jezule » neděle 23. únor 2014, 10:03
Měla jsem všechny tři druhy, ale nejvíc jsoom pouřila vícevrstvé, v jakémkoli věku. Sušičku nemám, ale bývaly tak za den suché, v případě dobrého počasí za půl. Kalhotkové oproti tomu schnuly hrozně.
Jezule
Treperenda
Treperenda

1387 příspěvků
22. duben 2008
Východní Čechy
Příspěvekod Pajis » neděle 23. únor 2014, 10:25
Druhé balení bambusových Kikko čtverců jsem prala důsledně na 40°C (před koupí jsem se o tom srážení bavila s obchodním zástupcem)... jen do té doby, než taky začaly měnit tvar... (Peru na víc než 40 málokdy)
Pajis
Klevetnice
Klevetnice

3836 příspěvků
10. květen 2009
Plzeň
Příspěvekod Ivca79 » neděle 23. únor 2014, 10:29
Ashley píše:Holky vám jako fakt přijde separačka z fleecu super? Pro pocit sucha? Mně přijde vlhkej fleece docela hnus na dotek, nemluvě o tom jak dlouho trvá než proteče tekutina...navíc mi přijde, že v létě a v teple teda musí dost hřát....

Zakladatelko mně přijdou ty čtverce nejvýhodnější, jako nejmíň objemný a nejvariabilnější, zvlášť, když přebaluješ často. Já mám nakoupených zatím 30 čtvercovek, počítám že asi 10 ještě koupím + možná něco savějšího vícevrstvýho na noc, ale to uvidíme za pochodu.

Kalhotkový mi přijdou fajn, krásný, ale to je tak všechno. Pevně doufám, že nepřijdu na to že nějakou musíme mít :D Jako vzorů nádherných spousta, ale stejně jsou na tom svrchňáky, takže to nejde vidět a za druhý mi vlastně přijde lepší mít bílou plínku aby neprosvítala pod oblečením ;-)

nejlepší pratelná separačka je StayDry od Imse a to mi nikdo nevymluví. Flís taky moc nemusím, mě vadí i ty papírové. Separačky nepoužívám, ale StayDry jsem všívala do našich AIO jako prdelkovou vrstvu a myslím, že splňuje všechno, co by měla separačka mít - bobek dobře dolů, nedělají se na ní fleky a mokrá není hnusná :erik:

Jak máš velké dítě a co máš za čtverce, že ti přijdou tak super - mě S-ko VV(vícevrstvá) přijde stejná jako jeden čtverec (no objem) a VV oproti tomu nasaje mnohem víc.

kalhotkové jsou super, pokud musíš dítě přebalit za běhu :D
Ivča + D 09/09 + F 11/11 - H 08/13
Obchůdek na Fléru - Při objednávce mimo Flér -11% sleva :)
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Ivca79 » neděle 23. únor 2014, 10:32
kiko čtverce barevné potvrzuju, že hnusní i praním na 40 :-?

Ale jinak jsou krásný, to se jim musí nechat
Ivca79

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Barci » neděle 23. únor 2014, 12:45
já hlasuji pro bezplenkovou komunikační metodu :D :hura:
M. 2008, A. 2011
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3647 příspěvků
19. listopad 2008
Příspěvekod Ivca79 » neděle 23. únor 2014, 13:09
bezplenkovka bohužel není pro všechny děti - vlastní zkušenost
Ivca79

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Janika3 » neděle 23. únor 2014, 14:07
Ja jen k tomu, co se dá používat jako svrchňáky:
ze zakladatelkou jmenovaných mám jednu pop-in a užívám výhradně jako svrchňáky ke čtvercům na rovno, neb se mi značně nepozdává pul zátěr přímo na kůži dítěte. Tj teď kupuju kapsovky apod s nějakou tenkou rychle schnoucí vrstvou (mám jednu prehistorickou s froté :palma: ) (a v případě přebalování babičkama, tatínkem, nebo někde na rychlost mám elegantní řešení "jen zapnout"a nekontrolovat , jestli plína nečouhá a neproteče atd..
Dobře, přemýšlím nad těma vv, asi kouknu :D
Janika3
Krafařka
Krafařka

637 příspěvků
07. prosinec 2010
Příspěvekod Barci » neděle 23. únor 2014, 18:24
Ivca79 píše:bezplenkovka bohužel není pro všechny děti - vlastní zkušenost

jen rozšiřuji podvědomí ;-) . můj názor je, že spíš není pro všechny matky, ale nechci se tím nikoho dotknout a moje zkušenost s vlastními dětmi určitě není dostačující...
M. 2008, A. 2011
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3647 příspěvků
19. listopad 2008
Příspěvekod Ivca79 » neděle 23. únor 2014, 18:31
Barci píše:
Ivca79 píše:bezplenkovka bohužel není pro všechny děti - vlastní zkušenost

jen rozšiřuji podvědomí ;-) . můj názor je, že spíš není pro všechny matky, ale nechci se tím nikoho dotknout a moje zkušenost s vlastními dětmi určitě není dostačující...

U prvního dítěte se mi bezplenkovka dařila, u druhého ne, i když sem postupovala stejně se stejnou pravidelností. Ale možná to bylo způsobené tím, že měl reflux a tudíž poloha v klubíčku mu byla krajně nepříjemná a podle toho se i choval (jenže v té době sem to nevěděla). Po asi 63 měsících jsem pokusy vzdala a dala sem mu pokoj. Pro oba to byla řekla bych úleva.
Takže můj názor ;-) je, že není pro všechny děti a i když máma chce a snaží, tak to jít nemusí. kdyby se mi to stalo u prvního, tak to u druhého ani nezkouším a mám pocit, že jsem neschopná.
Ivca79

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Jezule » neděle 23. únor 2014, 19:10
ad BKM - každé dítě je jiné - v čemkoli!

Jen dodatek. VV jsem používala Mka od narození (přehnuté, stejně holka potřebovala mít široké balení) do dvou let (odplenkování) u první, u druhého do roka a půl, kdy byly několikrát denně pročůrané jakékoli plínky a jakékoli svrchňáky, takže jsem to vzdala.

Prala jsem obvykle na 60°C a občas i na devadesátku. U většiny plínek to byla povolená teplota. U těch "luxusních" sice nebyla, ale ty mi stejně často nevyhovovaly.
Jezule
Treperenda
Treperenda

1387 příspěvků
22. duben 2008
Východní Čechy