ADV TOP
ADV LEFT

Čtvercové x vícevrstvé x kalhotkové

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Aspiska » neděle 23. únor 2014, 19:21
Jojo, jdu si zítra pro výplatu, takže doplním arzenál. Taky mám kolem sebe spoustu lidí, co mi chtějí něco dát, ale nevědí co. Takže jim rozešlu odkazy :)
Potřebuju ještě svrchňáky a ty funkční separačky imse vimse. Čtverců mám habaděj-ještě po mně, koupený a pak i dostaný. Na vícevrstvé jsem zvědavá, mám zatím dvě a v případě spokojenosti dokoupím. Kalhotkovky nemám ani jedny, nějak nevím, jak do nich. To se ještě rozhodnu.
Pokud všechno půjde dobře, u jednoho dítka nechceme skončit, takže se můžu rozšoupnout :)
Tak pěkně pokračujte v radách, ať se tu můžu inspirovat :)
Obrázek
Aspiska
Krafařka
Krafařka

832 příspěvků
26. červenec 2010
Příspěvekod Johanka83 » neděle 23. únor 2014, 21:57
Juj, takových odpovědí. Díky moc! Jdu to pročíst. :mrgreen:
Johanka83
Diskutérka
Diskutérka

2205 příspěvků
16. březen 2009
Příspěvekod Vipera » pondělí 24. únor 2014, 08:58
Asi budu trochu mimo, ale....... 14měsíců látkuju, mám jen čtverce, 30let staré (ale začínají mít dost teda :D ),4kusy doma šité jakože HP pastelka a vkládačky a 3kusy Lotties a k nim vkládačky (nezkoumala jsem, co jsou zač, všechny 3 stály 200kč, tak jsem je vzala :D ), PULky kupuju podle toho, jak dítě roste. Tak do 10měsíců plně v látce, teď na noc jednorázovky (protože u nás konečně otevřeli DM a protože jsem líná studovat a kupovat něco nového, to, co mám, je na noc málo). Kdybych si "čuchla" k plenám, které jdou používat jednodušeji, asi bych mluvila jinak, ale za mě dobrý. Rychle to schne (což ty ani nepotřebuješ), skládání a věšení zvládá i manžel (od té doby, co nebalíme do novorozeneckého). Aktuálně má přes den jednu čtvercovku na rovno a do ní ještě jednu přehnutou ještě napůl, v pohybu ho to teda neomezuje. Separačky už nedávám, bobek jde vyklepnout.
Vipera
Krafařka
Krafařka

805 příspěvků
11. březen 2009
Příspěvekod Johanka83 » pondělí 24. únor 2014, 21:09
Díky, díky, díky!

Jsem v ještě větším háji, než na začátku. :D

TAk jsem si vyhledala všechny plíny, který tady byly zmíněný... no a mam v tom guláš.

Koupím tedy nějaké čtverce a nějaké vv a uvídím.

Potřebuji ještě pár rad:

1) čč - lze použít jakýkoliv? Nebo musí mít určitou hustotu - gramáž?
2) Chápu dobře, že bambus je savější než bavlna?
3) čč - přeložím na třetiny a šup s nima do svrchňáku a hotovo? Nebo tam musim ještě něco nacpat - zmiňujete ty tvarované vkládačky - je to nutné? Nestačí v případě nezbytné nustnosti jen dát dvě čč?
4) lze jako ty tvarované vkladačky použít třeba ty náhradní vkladačky do anavy easy?
5) kikko bavlněné - ty se taky srážej? nebo je to problém jen těch bambusů?

Děkuju!
Johanka83
Diskutérka
Diskutérka

2205 příspěvků
16. březen 2009
Příspěvekod Johanka83 » pondělí 24. únor 2014, 21:16
Ještě jsem zapomněla.

Znáte někdo T-tomi?

Bezplenkovku - zkoušela jsem na kakanec, protože to na ní vídím, kdy to bude, bohužel, jak sleču gatě, tak ze zašprajcne a nejde to. :( Zato přijde hned, jak k tomu dojde, že chce přebalit.

Sušení - sušit musím v sušičce, v aktuálních prostorách to jinak nejde. Bohužel to tak bude i vlétě. Takže plenky musí být sušičkovatelné, krom svrchňáků, ty někam zmáčknu.

Počet - nakonec jsem dospěla k závěru, že (jak správně píšete budu dokupovat :D) vezmu různé druhy v malém množství a uvidíme.

Svrchňáky - kolik by mich jich mohlo stačit?

Díky. J.
Johanka83
Diskutérka
Diskutérka

2205 příspěvků
16. březen 2009
Příspěvekod Johanka83 » úterý 25. únor 2014, 12:31
Makytka píše:
Johanka83 píše:
Svrchňáky - kolik by mich jich mohlo stačit?

Díky. J.

minimum jsou 3 ks. Já funguju optimálně s 5 ks (2x noční verze, 3x PUL). Hodně záleží na tom, jak je dítě kadící - čím víc kadící, tím vícero svrchňáčků třeba.

A doporuřuji jednovelikostní - mám nejoblíbenější FLIP a teď nově testujeme Totsbots Stretchy wrap a ty jsou taky skvělé (líbí se mi jejich sucháč, dobře drží + obrázkové vzory se líbí starším sourozencům, kteří pomáhají).

Jé. Díky! :) Je jak mlat, sní nás asi všechny, takže kadí tak 5x za den. :? :-? Takže koukám, že raději víc.
Johanka83
Diskutérka
Diskutérka

2205 příspěvků
16. březen 2009
Příspěvekod Le_chat_noir » úterý 25. únor 2014, 12:55
jsem tu ;-)

svrchnaky mam troje PUL a k tomu nepocitane napletenych vlnaku od babi. vrele doporucuji zejmena na noc ;-)

pokud tak casto kadi tak vic. s zadnymi jsem nemela vylozene problem, provlhani a tak ... mam imse vimse farma, zoo, pruhate, haipa daipa, swedlebees, thitsties (cekaji na odzkouseni) vic si nepamatuji, aktualne latkuji s novorozencem ... vlnaky ale proste vedou
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8279 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem
Příspěvekod Le_chat_noir » úterý 25. únor 2014, 12:58
Makytka píše:
Johanka83 píše:
Koupím tedy nějaké čtverce a nějaké vv a uvídím.

Potřebuji ještě pár rad:

[b]1) čč - lze použít jakýkoliv? Nebo musí mít určitou hustotu - gramáž?

tak lze použít jakékoli, ale čím vyšší gramáž, tím lepší savost. Rozhodně bych na přebalování nepoužívala pleny typu Tesco, to je jak rybářská síť. Kikko nebo Kikko lux, libštát, to je ok a cena rozumná

mam kikko eco lux, treti dite a super. libstatske jsou trosku hrubsi, pouzivam jako vkladacku nebo na rovno kdyz nechavam mrskat na podlozce ...

Johanka83 píše:2) Chápu dobře, že bambus je savější než bavlna?

ano, ale u těch čtvercovek a vícevstevných bych to nijak zvlášť neřešila - tam spíš platí, že bambus je dražší, než bavlna, rozdíl v savosti je rozhodně menší, než v ceně :D

bambus má smysl řešit u kalhotkových plen a u vkládaček, tam se to, podle mého, vyplatí

jine vkladacky nez bmb nekupuji. ani kalhotovky a vlastne i aio

Johanka83 píše:3) čč - přeložím na třetiny a šup s nima do svrchňáku a hotovo? Nebo tam musim ještě něco nacpat - zmiňujete ty tvarované vkládačky - je to nutné? Nestačí v případě nezbytné nustnosti jen dát dvě čč?

Johanka83 píše:4) lze jako ty tvarované vkladačky použít třeba ty náhradní vkladačky do anavy easy?

do anavy easy používám i klasické čtverce i vícevrstevné i jakékoli vkládačky - prostě cokoli. Akorát když je to ta věřší vícevstevná, už to tak nesedí. Anavy Easy jsou spíš pro hubený děti, holkám seděly skvěle, buclatýmu chlapečkovi moc nesedí, furt mi je přečurává, ať to nacpu, čím to nacpu (čurá moc a ve velkých dávkách, holky spíš tak decentně)

Johanka83 píše:5) kikko bavlněné - ty se taky srážej? nebo je to problém jen těch bambusů?

kikko bavlněné mohu doporučit, jak ty klasik tak lux (mají vyšší gramáž - na přebalování doporučuji spíš ty, ale po prvorozenci mám ty normální, tehdy lux nebyly a jedou už 8 let a jsou furt super, neprůhlední)
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8279 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem
Příspěvekod Johanka83 » úterý 25. únor 2014, 13:00
Chjo, musím teď uspat mimino, tak zase nemůžu reagivat hned. :(
Johanka83
Diskutérka
Diskutérka

2205 příspěvků
16. březen 2009
Příspěvekod Ivca79 » úterý 25. únor 2014, 13:05
Svrchňáče 3 s kalhotkovýma, kde máš "jistotu", že je nepokadí u skládání na rovno raději víc. Ale začala bych u 3. Během dne střídáš ty dvoje, s každým přebalením nové a jedny máš jako zerervu, když jedny pereš. Pokud nestřídáš po přebalnení, tak začnou protékat - vlastní zkušenost, když sem byla na chatě jen s jedněma, vždycky spolehlivýma.

Množství v plín záleží na tom, kolik toho v jedné dávce dítě vyčůrá - mě do roka stačila jedna čtvercovka, nebo jedna vícevrstvá a pak najednou přitvrdil a všechno protékalo a bylo potřeba přidat ještě jednu čtvercovku nebo vícevrstvou. Vkládačky já dávám jen do kalhotovek :)
Ivča + D 09/09 + F 11/11 - H 08/13
Obchůdek na Fléru - Při objednávce mimo Flér -11% sleva :)
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Zuzajda » úterý 25. únor 2014, 13:54
já doporučím, sice už starší, ale stále přínosný, Dandin web: http://www.latkovepliny.estranky.cz/cla ... mimco.html
dnes už je spousta nových plenek, ale pro základní představu

jinak já osobně miluju vázačky :) , pro malé miminko a později na noc Popoliny (Disana, Lotties), pro větší Hemp Hour Strap, nacpat se dají čímkoli - čtverce, vícevrstvé, vkládačky a jejich kombinace
se staršími dětmi oceňuji i kalhotkové plenky (já mám konkrétně popoliny), je to rychlé, nerozpadá se to, zvládají i nezasvěcení

svrchní pouze natahovací vlňáčky, ale hodně se mi osvědčilo na úplné novorozeně samodomo flísové svrchňáčky, že se daly hodit k plínkám
Zuzajda
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

5954 příspěvků
21. září 2006
kralupy
Příspěvekod Ivca79 » úterý 25. únor 2014, 14:00
Já mám ráda víc velikostí kalhotek, přijde mi, že tam ta plína líp sedí

Zapínání mi vždycky vyhovovalo sucháče, ale co mám ty vlastní plíny, tak mám raději patentky. Ten běžně dostupný sucháč (i plenkový ze ŠD) se prostě ochodil, narozdíl od patentek (mluvím o užívání víc jak 2 roky )

Já měla nejraději Thrsiesky, krásně sedí i na kalhotovky i na rovné pleny, dobře se udržují, nejsou nijak naduceané.... ale mám jen zkušenost se starým typem
Ivča + D 09/09 + F 11/11 - H 08/13
Obchůdek na Fléru - Při objednávce mimo Flér -11% sleva :)
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Santhe » úterý 25. únor 2014, 14:07
U novose rozhodne vicevelikostni a v nasem pripade nb velikost. Mam BM a davam jednu kratkou a jednu dlouhou anavy vkladacku, pojmou hodne, ale nedelaji velky zadek, takze dam, kdyz chci dat nejaky slusivy oblecek, u ktereho mi vadi disproporce telo vs. koncetiny. Ale davam do nich v poho i cc na novosklad a vkladackou. Stejne tak IV nb, ale tam nedavam vkladacky samotny.

Za me rozhodne suchac, jednoduseji se zapina a hlavne lip sedi, u patentek se mi stalo, ze mesic miminu nesedely, nez se mu zmenily proporce. Ale vadi mi ty zmolky...

Ve vysledku dost pouzivam mezi lidi SIO stare pop in nebo Grovia, ale ty min rada, prijdou mi ta jadra tvrda, jak nejsou z frote. Ale svrchnaky jsou fajn. Doma jedu cc na ns a BM nebo IV pulky, pripadne vlnaky na patentky.p

Ja bych uvitala radu pri vyberu svrchnich na kalhotovky. Mate nekdo UNUO? I kdyz radsi bych mozna vicevelikostni...
Santhe
Guma a neuvařitelná slepice :-)

8200 příspěvků
24. únor 2008
praha - východ
Příspěvekod Le_chat_noir » úterý 25. únor 2014, 14:15
na dandinych strankach jsem se take ucila ;-)
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8279 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem
Příspěvekod Santhe » úterý 25. únor 2014, 15:12
Ashley píše:
Santhe píše: Doma jedu cc na ns a BM nebo IV pulky

to je super věta, kam se hrabe těsnopis :D

Tak hlavně že si rozumíme :palma: :D

Jinak je ještě fajn článek na jituli.blogspot.com - nemůžu teď hodit přímo odkaz, nefungují mi jiná okna :?
Santhe
Guma a neuvařitelná slepice :-)

8200 příspěvků
24. únor 2008
praha - východ