ADV TOP
ADV LEFT

jaký šátek?

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Zuzajda » sobota 25. listopad 2006, 13:32
už od začátku těhu pokukuji po šátcích a pořád nevím, jaký vybrat 8O

nejvíc se mi líbí asi vatanai - koira, ale cena se mi zdá dost vysoká

pak jsem měla jako favorit tkaný z medley
na medley byli tak milí a ochotní, že mi poslali i vzorník a to mě právě zviklalo, ten tkaný je z celé nabídky jednoznačně nejtvrdší
taky nijak zvlášť nezměkne ani po praní - kamarádka ho dostala jako dárek, tak jsem ho u ní osahávala, jinak ona ho nepoužívá, klidně by mi ho odprodala, to mi taky zrovna moc nedodalo 8O

pak mám ještě pár dalších odkazů:
http://www.babysatky.cz/stranka.htm
http://www.sanami.wz.cz/
http://www.houpacisite.cz/default.asp?C ... 0&TYPTREE=

jsem schopná si šátek i ušít, jen si nejsem jistá materiálem :?

prostě zatím pořád tápu, navíc několik maminek v mém okolí šátek po narození miminka opustily, že se jim to neosvědčilo
tak zas nechci investovat velké peníze (jako do vatanai), kdyby to byl i náš případ

*zařazeno
Naposledy upravil Zuzajda dne 17. červen 2008, 23:11, celkově upraveno 1
Obrázek Obrázek Obrázek
Zuzajda
Moderátor látkovek a nosítek

5954 příspěvků
21. září 2006
kralupy
Příspěvekod Meowth » sobota 25. listopad 2006, 13:41
Ahojky,

tak ja jsem si koupila Vatanai (Tibet) na http://www.detskydum.cz/ a muzu ti rict ze jsem naprosto spokojena. mala by se chtela porad nosit ale to bych nic neudelala, tak kdyz ji tam dam tak spokojene spinka a vrni jako kote ;) takze se ji to evidentne libi! zatim jsme sice testovaly jen doma ale uz se tesim az vyrazim s satkem ven protoze v MHD s kocarkem je to o nervy a satek je do toho Prazskeho mumraje uplne idealni!
je to sice dost penez...ja mam satek dlouhy 4,5m takze stal myslim 2300,- ale pro me to byla dobra investice. navic je pevny a mekky tak akorat! fakt muzu doporucit...
Obrázek
Obrázek
Meowth
Howgh
Howgh

5168 příspěvků
24. září 2006
Píšť
Příspěvekod Luccie » sobota 25. listopad 2006, 13:56
Ahoj Zuzajdo!
Já mám taky od Vatanai - tibet. Jsem s ním max spokojená. Je i tak akorát pružný, takže odráží všechny nárazy při chůzi. Je sice dražší, ale nedovedu si to představit bez něj. Jo a taky ten vatanai má konce zešikmený, takže to i dobře vypadá. :wink:
ObrázekObrázek

ObrázekObrázek

Obrázek
Luccie
Drbna
Drbna

4451 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Agata » sobota 25. listopad 2006, 15:26
Ahoj, v pátek si jdu do pražského A-centra pro šátek z mamanti.cz. Zaujal mě nejvíc "na omak"... Holka, co je prodává, v nich odnosila svých 5 dětí :D
Obrázek Obrázek

Obrázek
Obrázek
Agata
Krafařka
Krafařka

861 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Amazonka01 » sobota 25. listopad 2006, 15:38
Myslím,že nejvíc maminek opouští šátkování buď proto,že si koupily laciný šátek a není to ono,nebo že tam dítko nechce být...což ale souvisí s tím prvním důvodem...když má totiž maminka šátek za 2-3tisíce,tak si dá víc práce s tím,aby se v něm dítku líbilo...

Mamanti = babyšátky = guatemalský girasol (případně indický)

Ještě přidám momentálně mého favorita pro malé mimi www.mamaja.cz

Pak jukni na www.vbavlnce.cz www.didimos.cz

Dá se sehnat "značkový" šátek z druhé ruky,což si myslím,že je super varianta pro ozkoušení...levný šátek opravdu může zklamat,nedrží tvar,málo pruží...
"Na tragickej život jsem já pes!"
Amazonka01
Moderátor - Přirozený porod
Moderátor - Přirozený porod

18926 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)
Příspěvekod Mia_a_spol. » sobota 25. listopad 2006, 17:14
Zuzajdo podepsala bych co napsala Amazonka jen ještě přidala guatemalské jsou ze silnější látky, já měla jen půjčený (mám Vatanai Tibet a ještě kratší Didimos) prohodily jsme si je schválně s kamarádkou a přišlo mi v něm víc teplo, což je kvalita někdy kladná jindy méně a nemá skosené konce a tím se mi hůř zavazoval, ale může jít o zvyk, rozhodně ty skosené líp splývaj, když vážeš s volnými konci, Vatanai se zas strašně mačká, takže pokud jsem na něj syna pokládala bylo třeba ho uhlazovat, ale to je asi jen estetický problém, nicméně ten kratší šátekj sem z tohoto důvodu koupila Didimos taky silnější a nemačkavý.

Levnější šátky co jsem viděla nemaj tu prožnost a ta je podle mě opradu hodně důležitá, hůř se rozazovaly a taky některé klouzaly, což je už jasná závada.

Koira je myslím ale tlustší neš Tibet, ta ještě nebyla když jsem první pořizovala.

Je to investice, takže bych se neostýchala projít pár prezentací, nebo zkusila sehnat z druhé ruky, případně jako jádoufala v dobrou přeprodejnost až doslouží

pa
Mia_a_spol.
Diskutérka
Diskutérka

2818 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Bery » sobota 25. listopad 2006, 17:51
Já mám vyzkoušenej indickej - malého jsem v něm nosila velmi intenzívně celej 1.rok, teď už jen příležitostně, ale malému se v něm moc líbilo a bylo to děsně praktický, v přírodě to byla dobrá podložka, polštářek , přikrývka....teď z něj malej má houpačku, nějak jsem s ním splynula, že se mi ho ani nechce prodávat...(další dítě do něj neplánuji - tři myslím bohatě stačí).Nevytahá se, nerozvazuje, je správně pružnej, prostě spokojenost. Rozhodně nedoporučuji šátek šít - musí být tkaný a to přímo na nošení dítěte, aby plnil svůj účel a měl ty správné vlastnosti a ztoho vyplívá, že nesmí být ani moc podezdřele levnej......
http://www.houpacisite.cz/default.asp?C ... 0&TYPTREE=
ahoj
Naposledy upravil Bery dne 25. listopad 2006, 17:55, celkově upraveno 1
Bery
Žvatlalka
Žvatlalka

123 příspěvků
05. listopad 2006
Příspěvekod Bery » sobota 25. listopad 2006, 17:53
Ještě poznámka, podle mých zkušeností, guatemalskej je ze silněší látky než indickej a tudíž dost teplej, podle mého názoru zbytečně, ale to záleží na každém....
Bery
Žvatlalka
Žvatlalka

123 příspěvků
05. listopad 2006
Příspěvekod Zuzajda » sobota 25. listopad 2006, 18:07
díky holky za rady, jen tak dál

prozatím mě velmi zaujal tenhle:
http://www.mamaja.cz/scripts/podrobnosti.php?IDZ=153

jen nevím, jak je široký,
ten eco ( http://www.mamaja.cz/scripts/podrobnosti.php?IDZ=154 ), od stejné firmy, je jen 45cm široký 8O
není to málo?
Obrázek Obrázek Obrázek
Zuzajda

5954 příspěvků
21. září 2006
kralupy
Příspěvekod Bery » sobota 25. listopad 2006, 18:32
teď jse byla přeměřit ten svůj indickej a má šířku 65 cm a rozhodně si myslím, že 45 cm je málo, ale je to jem můj názor s tak úzkým šátkem nemám zkušenost.
Bery
Žvatlalka
Žvatlalka

123 příspěvků
05. listopad 2006
Příspěvekod Bery » sobota 25. listopad 2006, 18:36
Ten šátek mamaja se mi moc nezdá, připadá mi, že je obšívyný a z toho vyvozuji, že není tkaný, ale šitý.....(tkaný k tomuto účelu - nošení dětí, má vlastní okraj zpevněný sám o sobě a nepotřebuje již žádnou obšívku.....)
Nabízejí sice pěkné sety, ale já bych do toho určitě nešla.
Bery
Žvatlalka
Žvatlalka

123 příspěvků
05. listopad 2006
Příspěvekod Maxik » sobota 25. listopad 2006, 19:01
Já jsem spokojená s Medley šátkem za šest stovek šitým z plátna, nosila jsem hlavně do roka hodně intenzivně, téměř denně, i dlouhé túry na dovolené. Dalek to jednoznačně preferuje před kočárem.

Nějak nevím, v čem má být s šitým šátkem problém.
Obrázek
Maxik
Diskutérka
Diskutérka

2871 příspěvků
21. září 2006
Ocelové srdce republiky - 400m od Odry, 300 od dálnice, 200 od nádraží a 100 od fabriky
Příspěvekod Bery » sobota 25. listopad 2006, 19:28
Maxiku - Nechci být nějak vševědoucí, ale o touto tématikou jsem se velmi zaobírala a studovala různé prameny a hlavně to mám sama vyzkoušený, ale pokud jsi nezkusila nic jiného, ten rozdíl nemůžeš vidět, zvykla sis jen na to, co ti šitý šátek dovoloval, ale s tkaným by jsi byla rozhodně spokojenější. Šitý šátek nefixuje dětské tělíčko tak ,,správně,, jako tkanej, protože nepruží do šikma, ale třeba jen do šířky, nebo do šířky a délky a to neumožní dotáhnout okraje šátku, tak jako u tkaného, který pruží do obou šikmých směrů.....
Bery
Žvatlalka
Žvatlalka

123 příspěvků
05. listopad 2006
Příspěvekod Bery » sobota 25. listopad 2006, 19:31
Nikoho nesoudím, co preferuje, ale někdo se tady ptal na zkušenosti a názory na toto téma..... :wink:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Bery
Žvatlalka
Žvatlalka

123 příspěvků
05. listopad 2006
Příspěvekod Bery » sobota 25. listopad 2006, 19:46
Zuzajdo - taky si dej pozor na délku a nejen na šířku, protože s délkou cca 2,5 m neuvážeš většinu úvaz.náročnějších na spotřebu šátku, jako třeba kříž s kapsou atd., aspoň 4,2 m(cca vel.38,42) a to podle tvé konfekční velikosti, případně manžela, jestli by šátek taky nosil, velikost dítěte v tom hraje pramalou roli, jsou šátky i pětimetrové, ale to už je zase až moc... Možná, když je manžel, který má v úmyslu šátek nosit slon, jako ten můj, ale on šátek nenosil, tak mám jen 4,2 m na délku :D :D :wink:
Naposledy upravil Bery dne 25. listopad 2006, 19:48, celkově upraveno 1
Bery
Žvatlalka
Žvatlalka

123 příspěvků
05. listopad 2006