ADV TOP
ADV LEFT

V čem nosit novorozence?

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Karoli » pátek 07. listopad 2014, 09:05
Ahoj ženy, hledám info :-)

V březnu bych měla rodit, mám doma manducu, nosítko baby-björn a vak od Pechy. Baby-björn už teda používat nehodlám ani trochu, Háťu jsem nosila v manduce, ale až od dvou let, vak mám po ségře a nemám s ním zkušenosti. Šátek si myslím, že při mých rozměrech bude trochu problém (jsem prostě velká na všechny strany). Na Háťu jsem měla taky šátek, ten nejdelší, ale nějak to nebylo ono, ale možná jsem si prostě jen nebyla jistá v úvazech, navíc jsem se k nošení v něm dostala až docela pozdě. Manduka, počítám, není pro úplné mrňousky, asi bych se intuitivně odvážila dát do ní až tak nejdříve v 5-ti měsících?
Poradíte?

Díky Karol
Karoli
V osobním kontaktu nepříjemná :-)

2110 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Linka » pátek 07. listopad 2014, 09:16
V manduce jsem měla od šesti týdnů... no problema... do šesti jsem měla šátek - pro tebe vak přichází v úvahu. Mě vak nikdy nevyhovoval kvli jednostranné zátěži.
Linka
Howgh
Howgh

7072 příspěvků
21. září 2006
MB
Příspěvekod Swetlex » pátek 07. listopad 2014, 09:19
Ahoj Karoli, Manda má novorozeneckou vložku - chce to s miminkem ozkoušet, jestli se mu to bude/nebude pozdávat. Né každý miminko tam padne jak prdel na hrnec. jinak větší exempláře dětí se dají dát do Mandy už kolem 2-3 měsíce, ale opět, chce to ozkoušet.
Bjorna bych zavrhla úplně, s pecháckým vakem neporadím, já se si s ním nikdy nesedla.
Šátek vs. postava - mám několik kamarádek rozměrných a nosily v šátku. V pevném, nejčastěji v kříži s kapsou uvnitř, na svislo.jde to, opět to chce ozkoušet.
Swetlex
Kecka
Kecka

1757 příspěvků
30. srpen 2007
Praha
Příspěvekod Xsamotar » pátek 07. listopad 2014, 09:19
Nosím v Manduce v podstatě od narození. Ale ono záleží jak velké miminko bude. F tam padl přesně asi týden po narození, ale měl 4,6 při porodu.. Zůza byla o fous menší a tu jsem teda na začátku nosila v elastickém šátku MaM Eco, ten byl úžasný, ale už jsem ho poslala dál. Co se týče rozměrů, tak mě se v něm nosilo dobře, takže Tobě by taky mohl sednout :)
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Marcella » pátek 07. listopad 2014, 09:21
Tak já nosila v manduce Tima od 1 měsíce, Gábi (3měsíce)v ní nosím jen občas, moc se jí v tom nelíbí.
Vak od Pecha je myslím skvělá varianta právě k šátku. Já šátek nikdy neměla a 3 děti jsem v baby vaku krásně od narození odnosila (to tu ještě nebyly ty ergo nosítka). Akorát u těch větších dětí z toho bolí záda. Přece jenom je ta tíha jen na jednom rameni.
Naposledy upravil Marcella dne 07. listopad 2014, 09:23, celkově upraveno 1
Marcella
Treperenda
Treperenda

1263 příspěvků
03. únor 2010
Příspěvekod Pajis » pátek 07. listopad 2014, 09:22
Nejlépe v šátku - najít už teď někoho, kdo ti pomůže z tvé nejistoty, natrénujete vázání s panenkou a v březnu to půjde samo. Manducu si nech na později.
Pajis
Klevetnice
Klevetnice

3770 příspěvků
10. květen 2009
Plzeň
Příspěvekod Jancaka » pátek 07. listopad 2014, 09:23
Popisu svoji zkusenost. Prvni dve deti nenoseny, protoze odmitaly vak (asi od emitexu nebo Pechu). Prvni ditko noseno na rukou. U druheho vyzkousena Manduca v cca 6-ti tydnech, opet hysterak (Manducu ditko prijalo ve 3 letech :palma: ), vak taky orvala. Nejak jsem i toto unosila na rukou. Venku vzdy kocarek. Prislo mi, ze je jedno v cem jeci, kocarek ale nebojkotovaly silne.

Na treti ditko porizen satek (pevny, 4.6m), protoze jsem opravdu potrebovala volne ruce i doma. Do Manducy toto ditko nedam ani ve 4 mesicich, proste neumi roztahnout nozicky tak, aby se mi tam usadilo a neklimbalo (novor. vlozka je mu uz velka, kdyz bylo mensi, tak taky moc nepomohla), viz co pise Swetlex. Zacala jsem nosit asi ve 3tydnech miminka, velice zvolna, protoze jsem v lete v horku noseni kvuli poceni nedavala. Satek se miminku taky moc nelibil, muselo mit na nej naladu, tj. nebrecici, ale unavene na spani, jinak satek nechtelo. Ted uz je to lepsi (cca 5 mesicu), necha se ukecat, resp. nerve dlouho. Vic jako hodinu, hodinu a pul v nem ale nevydrzi. Nosim od zacatku ve vertikalni poloze.

Moc jsem neporadila, jen pisu, ze pro nektere deti je cokoliv na jejich noseni dle jejich nazoru spatne :-?
Jancaka
Kecka
Kecka

1862 příspěvků
17. srpen 2011
Příspěvekod Klaris » pátek 07. listopad 2014, 09:30
pokud bys přece jen ještě zvažovala variantu šátek tak co zkusit ten elastik, jak někdo psal viz výše - jednak elastiky bývají běžně dlouhé 5m, takže dost. Jednak jsou jaksi na manipulaci pro nezkušeného v něčem přátelštější. Sice nelze v nich nosit déle - jako těžší dítko, ale když plánuješ přechod na Manducu, tak to by nebyl problém
vak od Pechů jsem měla a s tím jsme si teda nerozuměli vůbec zas my ;-)
Jinak mám odnošené tři děti v šátcích a nosítcích (i ten elastik jsem na chvíli měla) . A jsem i ofiko lektor :) , ale hádám, že ty jsi daleko , tak zkus najít někoho tam.
Klaris
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

8363 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Nelinda » pátek 07. listopad 2014, 09:48
Karoli,
každý může nosit v šátku, nosí v něm spousta chlapů i objemných. Vzhledem k vedlejší kardio diskuzi (držím palce a věřím, že to bude dobré) musíš počítat s určitým odloučením novoška hned brzo po porodu a asi si to obě budete potřebovat vynahradit. Šátek je úplně ideální prostředek. Jestli si nejsi jistá, je nejlepší jít na kurz v těhotenství a domluvit se s tou instruktorkou i na tom, že bys mohla příjít i po porodu, aby sis ověřila, že to děláš dobře. Kvůli té hospitalizaci bych se za šátek přimlouvala celou svou silou.
Nelinda
Treperenda
Treperenda

1080 příspěvků
19. duben 2007
Příspěvekod Ame » pátek 07. listopad 2014, 09:50
v šátku (Storch) v úvazu kangaroo, při konfekční velikosti 46 na to stačí šátek 3,20
Ame
Howgh
Howgh

6229 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Sofi » pátek 07. listopad 2014, 10:22
Za sebe bych taky doporučila šátek, ale naučit se vázat už teď. Já jsem novoška měla několikrát v šátku, ale nakonec jsem to vzdala, protože jsem pořád měla pocit, že ho nemám uvázaný správně. A to jsem videa z youtube uměla nazpaměť :)
Nakonec jsme přešli na Manducu a našemu seděla perfektně. Ale souhlasím s tím, že je to o proporcích miminka (náš byl od začátku takový pevný a i dost cvalík).
Sofi
Klábosilka
Klábosilka

542 příspěvků
03. květen 2012
Příspěvekod Alík » pátek 07. listopad 2014, 10:34
Já u novouška hlasuju pro vak, klidně i v zavince šup tam a ani skoro nezjistí, že už není na rukou. A až už se moc pronese, tak do mandučky. 3x jsem to takle praktikovala a vyhovovalo.
Alík
Žvatlalka
Žvatlalka

191 příspěvků
27. leden 2007
České Budějovice
Příspěvekod Katchen » pátek 07. listopad 2014, 10:35
Karol, já myslím, že ty pětimetrové šátky budou stačit na tvé rozměry. Druhorozená šla do šátku asi ve třech týdnech. Chtěla jsem později, ale okolnosti mě dohnaly. Vázala jsem chvíli kolíbku, ale nesedělo mi to, tak šla dost rychle do vertikálu.

Měla jsem půjčenou Manducu a na novoše mi nešla - dcera byla celkem drobná a v Manduce se pořád klátila, nešlo to dost dotáhnout. Manducu jsem dostala v jejích cca pěti měsících, to už měla nějakou hmotu a držela víc tvar. Řekla bych, že kolem tří měsíců už by to mohlo jít. Ale fakt záleží, jak je mimino veliké a jak se vyvíjí - kdy začne být trochu zpevněné.

Každopádně bych nezatracovala ten šátek, ten je celkem na jistotu. Na mrňavku jsem měla pružnej, víc odpustí, líp se mi s miminem vázal.

S vakem zkušenost nemám.
Katchen
Howgh
Howgh

5196 příspěvků
15. květen 2011
Praha
Příspěvekod Irucha » pátek 07. listopad 2014, 10:53
Kdybys náááhodou natrefila na nosítko haipa daipa, který je podle mě na novoše moc fajn, tak bacha na velikosti, to které mi mělo být (mají na to návod s měřením) mi bylo malé.
Irucha
Moderátor kočárkárny 2nd
Moderátor kočárkárny 2nd

4784 příspěvků
21. září 2006
Praha 10
Příspěvekod Gehenna » pátek 07. listopad 2014, 13:14
S velikostí 48/50 jsem šátkovala úplně v pohodě, pochybuju, že máš větší :holka:
Gehenna
B-C Kašpar

26184 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.