ADV TOP
ADV LEFT

Jak dostat dítě do Manducy na záda?

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Frantishka » pondělí 01. prosinec 2014, 11:05
Jsem nějaká marná asi. Zkoušela jsem to už několikrát, nakonec se vždy povedlo, ale strašný, fakt strašný problém, myslela jsem, že mi upadne na zem, nebyla jsem schopná ho tam těma rukama umístit... :palma:

Skoukla jsem pečlivě (a několikrát) tato 2 videa:

http://www.manduca.cz/zpusoby-noseni/
(to čtvrté)

http://www.nosenideti.cz/navod.php?skup ... idit=datum
(to šesté)

Přesto se nedaří. A když má ještě k tomu zimní bundu, tak to je už naprostý konec, ona se mu sroluje někam ke krku a včil co???

Tady je spousta zkušených nosnic, tak budu ráda, kydž mi poradíte. Vítám jakékoli tipy, nápady, odkazy, fígle, podporu ;-)

Díky!! Fran.

(jo, dítě 16m, dost veliké, ale to asi není podstatné... Dlouho jsem ho nenosila, ptž jsem už měla moc veliké břicho a pak zas šestinedělí)
Frantishka
Diskutérka
Diskutérka

2342 příspěvků
28. prosinec 2011
Příspěvekod Zuza77 » pondělí 01. prosinec 2014, 11:08
Budu rovněž ráda za postřehy. Zrovna dnes jsem přemýšlela, jak si sama s dítětem na zádech obleču nosící bundu. Nějak mi to pořád nedochází. Nejsem z nejšikovnějších...
Zuza77
Howgh
Howgh

12753 příspěvků
29. listopad 2009
Příspěvekod Jancaka » pondělí 01. prosinec 2014, 11:24
Nosila jsem cca 22mes dite na zadech v zime bez nosici bundy, takze obe jsme mely na sobe zimni bundu.

Nejdriv jsme si doma bez tlusteho obleceni na podlaze natrenovaly, ze mi "vleze na zada" :D a ja na ni priklopim tu manducu. Pak jsem to trenovaly v predsini. Ja se oblekla do bundy, dala si na sebe pas manducy, otocila ji, ze byla v zadu. Oblecene dite na moje zada "nasedlo" z botniku, na jehoz krajicku jsem sedela a dite stalo za mnou. Po nasednuti jsem dite drzela rukou, poradne se predklonila, postavila a nahodila manducu pres dite. Pak dala ruce do popruhu, tresenim ruzne poupravila, dotahla popruhy - musela jsem je mit dost povolene, abych se do nich rukama dostala. Ze zeme bych to nezvladla, ale z jakekoliv stolicky, lavicky to nakonec slo dobre a relatine rychle, ani bundu nemelo dite shrnutou. Jina vec je, ze po teto procedure jsem byla zpocena jak mys. :) Ale praktikovaly jsme to tak celou zimu - batole na zadech, mimino v kocarku a hura ven, uff.
Jancaka
Kecka
Kecka

1862 příspěvků
17. srpen 2011
Příspěvekod Maggiemae » pondělí 01. prosinec 2014, 11:28
Měla jsem kdysi na youtubu svoje video pro kamarádky, ale je to prakticky stejné jako na tom prvním odkazu. Dítě na bok do nosítka, navléknout jeden popruh, předklonit se, dítě otočit na záda, navléknout druhý popruh. Dělala jsem to tak už se čtyřměsíční.

S těžším batoletem to šlo pak i jak popisuje Jancaka, ale stejně ta otočka přes bok mi vždycky přišla nejrychleší :)

Ad bunda, no taky jsem ti to, Zuzo, mohla ukázat :palma: Nejprve dítě na záda. Pak jsem vzala bundu za ramena žlutým ke mně, fleecem ven a hodila ji přes hlavu dozadu, tak že přikryla dítě a přitom se (nejprve pokoušela, pak už to šlo) trefit zádovým otvorem okolo jeho hlavy. Pak už je to jednoduchý, jeden rukáv, druhý rukáv, zapnout, dotáhnout.
Maggiemae
Howgh
Howgh

5118 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Leela » pondělí 01. prosinec 2014, 11:40
Zuzi, prostě přehodíš bundu přes sebe tak, abys do ní dala ruce, takže já musím celkem dost nahoru, nedám ruce dost za sebe, a pak bundu vzadu stahnu dolů a hlava ji vyleze ven. Hůř mi jde svlíkání, tam to bohužel nezvládnu, abych si ji nevzbudila, pokud ještě spí :grr:

jinak kamarádka dává na záda tak, že si tam to dítě přehodí, jako to dělají některé šátkařky (což já naprosto nechápu :D ) jde hned do předklonu, a v tom předklonu přehodí nosítko přes dítě, vleze do popruhů a upraví. Ale jak tohle jde v zimních bundách, to taky netuším. Já umím jen přehopkat dítě zpředu přes bok (což ona miluje, dělá už sama hophop :mimiholka: :erik: ) v normálním oblečení.

to sem pomohla, že :mrgreen: :D
Jáchym 09/2007, Eliáš 04/2011, Tereza 02/2014
Leela
Diskutérka
Diskutérka

2024 příspěvků
26. listopad 2007
Zvičina na dohled
Příspěvekod Zuza77 » pondělí 01. prosinec 2014, 11:41
MM, tak nějak jsem si to představovala :-) Jen jsem si říkala, jestli k tomu není nějaký elegantní fígl, který jsem přehlédla. Tohle určitě zvládnem. A R. z toho bude mít legraci :-)
Zuza77
Howgh
Howgh

12753 příspěvků
29. listopad 2009
Příspěvekod Abia » pondělí 01. prosinec 2014, 11:45
Já chytím dítě za pravou ruku a nohu a přehodím si ho přes pravé rameno na záda. Prohnu záda, předkloním se a pak přehodím celou manducu přes dítě, natáhnu popruhy na ruce a zapnu. Posouvat z boku neumím, to by mi asi upadlo.
Abia
Kecka
Kecka

1996 příspěvků
02. říjen 2008
Krásnolipsko
Příspěvekod Pimpa » pondělí 01. prosinec 2014, 11:51
Teda už je to tak dávno.... :) .
V předklonu jsem si ji vyhodila na záda, jakoby přes bok (asi něco jako píše Abia). Chytla jsem Manducu a vytáhla ji nahoru, tím už dítě nemohlo spadnout, držela jsem ho jednou rukou a i tou vytahovanou Manducou. Trénovala jsem to nad postelí, kdyby náhodou ráčila hapat. Pak už to šlo samo, jde o cvik a pevně držet. Bundu zastrčit do gatí, aby nevyjela. Snad to půjdu ještě zkusit, ale skoro sedmileté dítě nevím nevím.... :D
Pimpa
Treperenda
Treperenda

1163 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Pimpa » pondělí 01. prosinec 2014, 11:57
Uf, málem jsem dostala housera.
Dítě stojí po mojí pravé straně. Mojí levou rukou chytnu jeho pravou ruku, mojí pravou rukou pod jeho pravou nohou.
Vyšvihnu na záda, dítě se chytí okolo krku, urovnám na zádech a vytahuju Mandu. To vše v předklonu + se to dítě už umí držet, takže je to v pohodě.
Pimpa
Treperenda
Treperenda

1163 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Le_chat_noir » pondělí 01. prosinec 2014, 12:05
ahoj, ja ho tam davam z boku, ale problem s nosici bundou mam porad :roll: snad natrenujeme ... ikdyz tu uplne zimni mam jen na dite vepredu ...
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8279 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem
Příspěvekod Frantishka » pondělí 01. prosinec 2014, 12:29
Ženy moc vám děkuju! T. má kliku, že momentálně spí, tak si tu ty vaše způsoby zkouším s virtuálním dítětem :) Jen co vstane, nemine ho to :)

Abio, ten tvůj způsob mi zní jak popis nějakého kousku Věry Čáslavské! Ale jestli je to totéž, co píše Pimpa, asi si dovedu představit.

No ozkoušíme vše a uvidím, co bude pro nás sjízdné. Já na tom dost lpím, abychom se to naučili, tak to by bylo aby to nešlo!
Frantishka
Diskutérka
Diskutérka

2342 příspěvků
28. prosinec 2011
Příspěvekod Betula » pondělí 01. prosinec 2014, 12:55
Ahoj Frantishko,
dítě nahazuju tak, že stojí (8mi měsíčka leží) čelem ke mě, já chytnu pravou rukou jeho pravé zápěstí (ze spodu, palec a konečky prstů mám nahoře a dlaň dole). Mojí levou rukou za jeho levé zápěstí. V téhle fázi mám překřížené ruce, pravá vespod a levá navrch. Kolem své pravé strany nahodím na záda a předkloním se. Přehmátnu ruce z ručiček na nožičky (tak nějak pod kolenama). Pak jednou rukou nahmatám popruh a přijde blesková akce, pouštím dítě druhou rukou hledám druhý popruh a přetahuju Manducu. Nejdřív ty popruhy jakoby vytáhnu rukama nahoru a dítě naklepu do Manducy, aby bylo zadečkem dost dole a poak si popruhy nandám na ramena. Rukou zašátrám pod Manducou a popotáhnu bundičku dolů. Když je možnost, provozuji to u něčeho měkého, pohovka, žíněnka ... Ale ještě nikdy mi žádné dítě (ťuk, ťuk) nespadlo. S nejstarším jsem to provozovala tak od dvou, s prostředním po roce a s třetí od půl roka (na zádech je od 4 měsíců, to mi vždycky někdo pomoh, na břiše u mě odmítá).

Bundu nahazuju přes hlavu dozadu, snažím se trefit dírou na hlavu. Pozor na lustry v paneláku ;-) .
Betula
Kecka
Kecka

1582 příspěvků
29. září 2006
ČR
Příspěvekod Frantishka » pondělí 01. prosinec 2014, 13:13
Betulo, díky za podrobný popis, už si to tu zkouším, jsem jak Boris Hybner...
Frantishka
Diskutérka
Diskutérka

2342 příspěvků
28. prosinec 2011
Příspěvekod Katchen » pondělí 01. prosinec 2014, 13:32
Frantishka píše:Betulo, díky za podrobný popis, už si to tu zkouším, jsem jak Boris Hybner...

:D

Nejdřív jsem přetáčela s Manducou pod zadkem z boku na záda - to jsem měla překroucené všechny svršky já. Když byla větší, naskakovala mi na záda, to zas měla shnuté všechno až ke krku ona. Naskakovala z postele (něco pod ní, nejlíp třeba špinavej ručník, ať to neklouže a pak jsem ji natvrdo postavila v botách na postel). Manducu kolem pasu, nošenka mi vlezla na záda, zkontrolovala jsem, že má zadek těsně nad bederákem, ať nemusím moc sklepávat. Přes ní přehodit lacl Manducy, setřást, nasoukat se do popruhů, stáhnout bundu mrňavce a vyrazit. Spocená až na záda, občas jsem u toho zejm. v zimě křičela a klela. Ale oproti nošení na břiše to byla taková úleva!

S třetětem ještě doladím natahování fixační kapucky na hlavu, když usne - asi jedno poutko nastavím šňůrou s olivkou, ať na ni dosáhnu za zády sama. Jinak jsem si vždycky vyhlídla někoho, kdo vypadal, že se nebude pohoršovat nad nebohým dítětem, aby mi tu kapucu podal.
Katchen
Howgh
Howgh

5232 příspěvků
15. květen 2011
Praha
Příspěvekod Frantishka » pondělí 01. prosinec 2014, 13:40
Katchen píše:
Frantishka píše:Betulo, díky za podrobný popis, už si to tu zkouším, jsem jak Boris Hybner...

:D

Nejdřív jsem přetáčela s Manducou pod zadkem z boku na záda - to jsem měla překroucené všechny svršky já. Když byla větší, naskakovala mi na záda, to zas měla shnuté všechno až ke krku ona. Naskakovala z postele (něco pod ní, nejlíp třeba špinavej ručník, ať to neklouže a pak jsem ji natvrdo postavila v botách na postel). Manducu kolem pasu, nošenka mi vlezla na záda, zkontrolovala jsem, že má zadek těsně nad bederákem, ať nemusím moc sklepávat. Přes ní přehodit lacl Manducy, setřást, nasoukat se do popruhů, stáhnout bundu mrňavce a vyrazit. Spocená až na záda, občas jsem u toho zejm. v zimě křičela a klela. Ale oproti nošení na břiše to byla taková úleva!

S třetětem ještě doladím natahování fixační kapucky na hlavu, když usne - asi jedno poutko nastavím šňůrou s olivkou, ať na ni dosáhnu za zády sama. Jinak jsem si vždycky vyhlídla někoho, kdo vypadal, že se nebude pohoršovat nad nebohým dítětem, aby mi tu kapucu podal.

Ano! A ano!! :D

Jako já naposledy skončila pololežíc zády na gauči, pode mnou nošenec, bezmocná jak brouk na krovkách, sprostá jak... ehm, prezident? A ten autobus nám samozřejmě ujel :palma: Tak jsem si řekla, příště úplně jinak!!
Frantishka
Diskutérka
Diskutérka

2342 příspěvků
28. prosinec 2011