ADV TOP
ADV LEFT

Jak dostat dítě do Manducy na záda?

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Katchen » pondělí 01. prosinec 2014, 13:48
Fran, tak teď jsi mě rozesmála. Ne že by se mi to taky nestalo. Vč. toho autobusu. :D

Až nacvičíte to nahazování dítěte přes hlavu, budou mít T. i M. dobrý základ pro budoucí angažmá v novém cirkuse! :D
Katchen
Howgh
Howgh

5232 příspěvků
15. květen 2011
Praha
Příspěvekod Aspiska » pondělí 01. prosinec 2014, 15:03
Ja do manduky od 4 mesicu davam tak, ze rozlozim mandu, na to dite, rychle zalehnout, zapnout na brise bederak a navlect ramenni popruhy. Pres bok jsem dala parkrat venku, lae neni mi to pohodlne.
Nosici kabat prehazuju pres hlavu. Duhova pani na youtube ma navod. Je dobre, kdyz ma dite kuklu. Cepici nekdy shrnu.
Obrázek
Aspiska
Krafařka
Krafařka

832 příspěvků
26. červenec 2010
Příspěvekod Kacous » pondělí 01. prosinec 2014, 16:52
Katchen, OT, gratuluju ke třetěti :hura:

Jinak já jsem ho přesouvala z boku na záda, když byl ještě malej, když už byl větší, tak buď odněkud vyleze na záda a já přes něj nosítko přehodím a nebo ho také nahazuju přes rameno, i teď, čtyřletého ;-)
Chce to natrénovat, větší dítě se časem naučí ležet na matčiných zádech a nespadnout. Se shrnováním bundy je problém, je potřeba jí po navlečení se do nosítka překontrolovat a stáhnout dolů.
Obrázek
Kacous
Klevetnice
Klevetnice

3646 příspěvků
08. leden 2009
Příspěvekod Katchen » pondělí 01. prosinec 2014, 17:21
Kacous píše:Katchen, OT, gratuluju ke třetěti :hura:

OT, třetě se teprv peče. ;) Ale děkuji.
Katchen
Howgh
Howgh

5232 příspěvků
15. květen 2011
Praha
Příspěvekod Pon » pondělí 01. prosinec 2014, 19:29
Ja si to uz normalne nepamatuju. :? Jediny co si pamatuju, ze oproti vazani satku na zada to bylo desne jednoduchy a ze na nahozeni ditete na zada matce v predklonu u ktereho starsi pani na autobusovych zastavkach ulekem omdlevaly jsem mela nejakej figl z youtube kde co chytit aby dite nesletelo.
Pon
Kecka
Kecka

1691 příspěvků
21. leden 2009
Příspěvekod Daba » pondělí 01. prosinec 2014, 19:55
já nosila do 2,5 let na břiše - když mi dítě někde usnulo, a bylo třeba naložit spící, tak i větší. A v těch 2,5 letech si už s manudcou kolem pasu stačilo dřepnout, ona mi dala ručky kolem krku, lehla si na mě a já nahodila manducu jako batoh

ale mám jinej zážitek, přijdu domu, sundám popruhy, že vyndám dítě a to mi jak hadrovej panák spadlo dozadu hlavou dolu. Nečekaně usnula, normálně jsem si s ní do poslední chvíle povídala :-O naštěstí to bylo nad gaučem a ještě zůstala viset za nohy, ale lekla jsem se hodně
Daba
Klábosilka
Klábosilka

479 příspěvků
11. listopad 2008
Praha
Příspěvekod Pajis » pondělí 01. prosinec 2014, 21:02
Daba :D :D :palma:
(Já se zas několikrát přistihla, že rozepínám první bederák - šátky nosím častěji.)

Takhle velké dítko už bych přesvědčila ke spolupráci: ze židle, schodu,... ti naleze na záda, chytne se kolem krku a ty si nandáš popruhy (můžeš si je předem trochu povolit, pokud máš pocit, že si vykloubíš ramena).
Miri 3/09 + Viki 10/10 + Zuzanka 4/13
Pajis
Klevetnice
Klevetnice

3835 příspěvků
10. květen 2009
Plzeň
Příspěvekod Santhe » pondělí 01. prosinec 2014, 21:29
Ja mam teda kibi, ale nandavam tak, ze si zapnu mirne povoleny bederak vepredu, posadim ji na nej, do prave ruky chytnu oba ramenni popruhy, svihem pretocim dozadu, levou ruku obtocim kolem sveho tela predem, chytnu do ni levy popruh, do praveho navliknu pravou ruku a pak si tu levou presmyknu nad hlavou, pravou podrzim a levou navliknu do popruhu. A utahnu bederak. Hotovo :-)
Santhe
Guma a neuvařitelná slepice :-)

8202 příspěvků
24. únor 2008
praha - východ
Příspěvekod Skarpetka » pondělí 01. prosinec 2014, 22:24
Zapnu bederák, Ergo nechám viset dolů. Posadím dítě "na koně" (za krk), pak mu přehodím nohy a opatrně spouštím dolů. Předkloním se, Ergo chytím za ramenní popruhy a nahodím na záda přes dítě. To jsem jediná, kdo tam dává dítě "horem"? Dělám to úplně špatně?? :) Pravda je, že je chvilku na zádech a bez mého držení.
Skarpetka
Žvatlalka
Žvatlalka

171 příspěvků
30. červen 2014
Příspěvekod Pajis » pondělí 01. prosinec 2014, 22:40
Skarpetko - proč špatně? Prostě jinak (mě třeba nošení na koně vůbec nevyhovuje a vysadit si dítě za krk zvládnu, ale těžko...)
A to, že běžně navazuju šátek na záda a dítko tam leží samo, tu na sebe prásknu klidně taky (malá mimina jsem držela, větší dělají způsobně hají).
Pajis
Klevetnice
Klevetnice

3835 příspěvků
10. květen 2009
Plzeň
Příspěvekod Abia » pondělí 01. prosinec 2014, 23:05
Skarpetko já mám krátké ruce, mně se dítě dává na koně hodně špatně.

Frantishko pobavila jsi mě s Čáslavskou. Tak jsem si to taky zkusila, abych to mohla líp popsat. Dítě chytnu pravou rukou za pravou ruku nad loktem a levou rukou za pravou nohu pod kolenem. Pravým ramenem se nakloním dolů a pak si dítě nahodím na záda, pravou ruku na svém pravém rameni a levou u pasu. Je fakt, že někteří lidé při tomto manévru lehce znejistí. :D :D Na zádech ho chvilku taky nedržím, leží mi na nich a jsem prohnutá v pase, aby neklouzalo dolů nebo se mně drží kolem krku, ale to se mi moc neosvědčilo, protože je pak moc vysoko a jak sklouzne do nosítka, tak se mu právě vyhrne oblečení.
Abia
Kecka
Kecka

1996 příspěvků
02. říjen 2008
Krásnolipsko
Příspěvekod Jancaka » úterý 02. prosinec 2014, 09:43
Skarpetko, diky za inspiraci! To mne nenapadlo, ze kdyz nemam kam si sednout, mam hodit dite za krk a pak do nositka spustet seshora.

Za krkem nosim nerada, ale uz jsem nekolikrat musela dojit domu s usinajicim cca 2-3 letym ditkem za krkem a zaroven jsem jeste tlacila kocarek. :-?
Jancaka
Kecka
Kecka

1862 příspěvků
17. srpen 2011
Příspěvekod Aspiska » úterý 02. prosinec 2014, 12:38

Dnes jsem se přitom natočila. Je to jednoduchý. Moje mládě už ví, že jde ke mně, tak ani nebojuje a dokonce se i těší. Teď usnula během chvilinky.
Aspiska
Krafařka
Krafařka

832 příspěvků
26. červenec 2010
Příspěvekod Frantishka » úterý 02. prosinec 2014, 15:03
Aspiska píše:

Dnes jsem se přitom natočila. Je to jednoduchý. Moje mládě už ví, že jde ke mně, tak ani nebojuje a dokonce se i těší. Teď usnula během chvilinky.

Aspisko, :-* :-* !! Ty jsi zlato. Včera jsem zkusila způsob ala Abia/Věra Čáslavská, ale nemít za zadkem sedmiletého, který mi podával popruhy, nezvládla bych to :oops: Ale já to nakonec dáááám!!!! Dnes tu byla celé dopol. kamarádka, ale odpoledne na to zase hupsnem. T. má paličatou maminku :D
Frantishka
Diskutérka
Diskutérka

2342 příspěvků
28. prosinec 2011
Příspěvekod Pajis » úterý 02. prosinec 2014, 15:10
Frantishko - určitě to zvládnete!
Pajis
Klevetnice
Klevetnice

3835 příspěvků
10. květen 2009