ADV TOP
ADV LEFT

Nechápu...

Drbárna o všem, co nás kde zaujalo, prostě ostatní ostatnosti a různé různosti:)
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Příspěvekod Inkognito » sobota 11. únor 2017, 20:29
Masinka píše:
Inkognito píše:
Masinka píše:Souhlasím, to je prostě realita. Bohužel. Většina (naštěstí ne všichni) chlapů nechce doma chytrou a vzdělanou holku, ale šikovnou hospodyňku, co dobře vaří a moc neremcá. A podle mých zkušeností i ti, co si vyberou chytrou holku, v nějakém období života litují, že si radši nevvybrali nějakou míň chytrou, ale víc do domácnosti... (netvrdím že se to vždycky vylučuje, ale často ano)

Mě šíleně mrzí jak často slyším, že by se žena měla umět postarat o svého manžela. Mě to vždy evokuje ošetřovatele někde v domově důchodců, jak klienty krmí, přebalují... Jako by chlapi byli nesvéprávné osoby, které by potřebovaly onu ošetřovatelskou péči. A táhne se to z generace na generaci, i můj muž ( mlaďoch, 30 let ), když si jde sednout s bývalými spolužáky do hospody se ostatním chlubí, jak jsem mu dobře navařila, jak jsem upekla skvělý koláč, do toho se jiný chlubí, že jeho žena zase na Vánoce napekla 10 kilo cukroví - 20 druhů, další se chlubí, že jeho manželka dvakrát denně vytírá podlahu, že nesnese špínu... A když se někdo zmíní, že určitou domácí práci vykonává on sám, dostane se mu velkého výsměchu. Osobně to vnímám hrozně negativně, jako by si chválili služky a ne své manželky.

chápu co chceš říct, na druhou stranu já se taky "chlubím", jak je můj muž šikovnej, že sám zrekonstruoval půl baráku, že udělá dřevo na zimu atd. Protože mám kamarádku, jejíž muž se o to nebyl schopný postarat. A tohle nikdo myslím negativně nevnímá, že ho "degraduju" na zedníka nebo tesaře. Všichni uznale kejvaj hlavou jako že jo, že je to machr.

A když občas muž prohodí, že tohle jídlo dělám fakt dobře, tak to neberu jako urážku a degradaci na kuchařku, ale ocenění mé práce (je fakt, že vařím, když chci já... pravda, jinak není uvařeno, ale nikdo mi to nepředhazuje).

Problém vidím v tom, že zatímco ženám zůstala ta "jejich" práce, tak mužům často už ne (práce kolem domu např.) a oni pak nedělají nic, tak bodejť by to ženy neštvalo.

Mmch co se mě týče, byla bych fakt ráda, kdybysme měli tolik peněz, abysme si na práci mohli najmout řemeslníky, na uklízení uklízečku a jídlo nosit z kvalitní restaurace. Ale bohužel, takže každý děláme co umíme a musíme a nejlíp jak umíme...

Dnes jsem si pujčila u tchýně Katku, byly tam dva články o mužích na mateřské dovolené. A v druhém se psalo něco o tom, že muž je super, hrdina, postará se o dítě zatímco ona je v práci. A že ji to stojí i za to, že každý den po vrácení z práce jde uklízet byt, který vypadá po hlídání jak po výbuchu. Takovou mateřskou bych teda brala taky...

Inko kvůli osobním důvodům...
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » sobota 11. únor 2017, 21:37
Ano jsem podrážděná. Ano mám menstruaci. Ano s@re mě celej svět. Ale to musí i "blbí" Kluci v akci blbě kecat o tom, co vařit na Valentýna, aby vám "dala". Normálně na tyhle věci nejsem citlivá, ale dneska mi to nějak nesedlo. :roll:

M.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » sobota 11. únor 2017, 21:53
Barci píše:
Peg píše:
Barci píše:Nechápu, že když si ve středu napíšu o termín do ppp, tak ho v pátek ještě nemám. Podotýkám, že bylo domluveno, že mi ho po Vánocích přidělí sami. Začíná mě to celé kolem těch zápisu štvát. Rozhodovat o nstuouditetr na začátku dubna :grr: hlavně že ve školkách budou mít lepší přehled o počtu dětí... To že dítě pak může ztratit zbytečně rok, nebo naopak nastoupí nepřipraven, protože času dost to dožene, je všem asi jedno. Kdo tohle vymyslel, nějaký pablb.

Mno na termin v ppp jsem cekala od dubna do zacatku zari... termin byl na zacatku rijna...

Maji na to ofiko 3mesice...

já tomu nerozumím, tak snad mají kalendář, kouknu, vidím, dám termín, napíšu si tam toho človíčka, dalšímu dám termín jindy. Chápu že mi dají termín za dlouho, já ho tak chtěla, ale nechápu, že nejsou schopni mi ho dát. Navíc když slíbili, že mi po svátcích zavolají.
Jestli je tu někdo z ppp, byla bych ráda za objasnění. Zatím mi to přijde, jen že tam jsou neschopní si rozvrhnout čas nebo si udělat nějaký systém a normálně fungovat. A pak jim mám věřit po odborné stránce a spoléhat se na ně, když především dítěti, ale i celé rodině ovlivní život na další rok.
Pro dovysvětlení, já neřeším nevyzrálost, ale specifickou vadu řeči, prostě se budu muset rozhodnout podle odborníků, ať už ppp/spc nebo školy.

Pracuji v PPP. Když si rodič telefonicky zavolá, zaevidujeme požadavek a pak max do 3 měsíců proběhne vyšetření, zveme cca 2-3 týdnů předem. Pokud jde o posouzení školní zralosti a rodič volá např. v listopadu, tak jim říkáme, že tato vyšetření probíhají na jaře, tudíž tam se 3 měsíční lhůta nedodržuje. Nemá moc smysl vyšetřovat ohledně odkladu příliš brzo, poškodíme tím dítě.
Pokud jde o prvovyšetření /ne o šk. zralost/ požadujeme zprávu školy a až ji máme, začne běžet 3měs.lhůta. Když je požadavků méně, může byt dítě vyšetřeno i do měsíce, když je jich moc (a ještě nastane personální výpadek např.) stane se, že lhůtu přešvihneme. Ale snažím se s rodičem kontaktovat a vysvětlit situaci.
Často je nutné sladit termíny psychologa a spec.pedagoga, pokud jsou indikována obě vyšetření. A doba letních prázdnin se do lhůty nepočítá. Ale chápu, že dlouhé čekačky jsou otrava.

Inko PPP
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » sobota 11. únor 2017, 22:57
Tady jiné inko z PPP. U nás to máme myslím dobře zorganizované. Termíny většinou rodiče dostávají do měsíce, max. 2, ale mezi tím alespoň třeba proběhne konzultace s rodičem. Co se týče odkladů, tam je to jasné, pokud rodič volal dříve, dostával informaci, že ošd budeme řešit v průběhu března, takže se mu teď volá termín vyšetření anebo si volá znovu sám a termín dostane. I školky v našem městě tuto informaci od nás mají, takže rodiče informovaly, kdy mají k nám volat.
Myslím, že je to vše o komunikaci a organizaci práce.
Ale osobně se mi nelíbí posuzovat ošd v březnu, po starém to bylo tak, že se to řešilo třeba ke konci dubna a v květnu, teď je případný ošd potřebný k zápisu, takže to musíme řešit dřív.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Xsamotar » neděle 12. únor 2017, 06:42
Inkognito píše:
Masinka píše:Souhlasím, to je prostě realita. Bohužel. Většina (naštěstí ne všichni) chlapů nechce doma chytrou a vzdělanou holku, ale šikovnou hospodyňku, co dobře vaří a moc neremcá. A podle mých zkušeností i ti, co si vyberou chytrou holku, v nějakém období života litují, že si radši nevvybrali nějakou míň chytrou, ale víc do domácnosti... (netvrdím že se to vždycky vylučuje, ale často ano)

Mě šíleně mrzí jak často slyším, že by se žena měla umět postarat o svého manžela. Mě to vždy evokuje ošetřovatele někde v domově důchodců, jak klienty krmí, přebalují... Jako by chlapi byli nesvéprávné osoby, které by potřebovaly onu ošetřovatelskou péči. A táhne se to z generace na generaci, i můj muž ( mlaďoch, 30 let ), když si jde sednout s bývalými spolužáky do hospody se ostatním chlubí, jak jsem mu dobře navařila, jak jsem upekla skvělý koláč, do toho se jiný chlubí, že jeho žena zase na Vánoce napekla 10 kilo cukroví - 20 druhů, další se chlubí, že jeho manželka dvakrát denně vytírá podlahu, že nesnese špínu... A když se někdo zmíní, že určitou domácí práci vykonává on sám, dostane se mu velkého výsměchu. Osobně to vnímám hrozně negativně, jako by si chválili služky a ne své manželky.

Asi mám kolem sebe samé špatné hospodyňky. Nevím o žádném kamarádovi, který by si svou ženy vybral proto, že mu dobře uvaří. Vždycky to je proto, že je s ní zábava a mají společné zájmy.
Ale jinak bych řekla, že to je výchovou. Takže jediné co pro to může člověk udělat, je předávat dětem jiné vzory chování. Takové, ve kterých je žena rovnocenná partnerka.
Nedokážu si představit, že by se manželovi nějaký jeho kamarád smál za to, že doma o víkendu vaří, uklízí se mnou a před Vánocemi peče s dětmi cukroví.
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22678 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Inkognito » úterý 14. únor 2017, 10:32
Jak může být někdo, kdo má dvě VŠ tak slepej a nelidskej, studenej. Ach jo.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Barci » úterý 14. únor 2017, 11:10
Inka z PPP, děkuji za vysvětlení. Sice je pro mě jako rodiče na palici čekat třeba 2měsíce na termín a pak najednou během dvou týdnů honem honem a nejede přes to vlak, ale když jsou vady a je v tom více lidí, ještě to pochopím. Ale nepochopí tu školní zralost, a jsem ráda, že slyším i od vás jako odborníků, že tenhle styl je v tomto ohledu špatně.
M. 2008, A. 2011
Barci
Diskutérka
Diskutérka

2852 příspěvků
19. listopad 2008
Příspěvekod Lau » středa 15. únor 2017, 12:11
Inkognito píše:Jak může být někdo, kdo má dvě VŠ tak slepej a nelidskej, studenej. Ach jo.

Úplně normálně. Počet vystudovaných škol nevypovídá nic o osobních kvalitách člověka. Mám kolegyni, co má dvě vysoké školy... :palma:
Lau
Klevetnice
Klevetnice

3956 příspěvků
21. září 2006
Kolínsko