ADV TOP
ADV LEFT

Nechápu...

Drbárna o všem, co nás kde zaujalo, prostě ostatní ostatnosti a různé různosti:)
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Příspěvekod Linka » pátek 10. březen 2017, 13:18
Katchen píše:Já hlavně nechápu, proč to nepřihoděj do rozpočtu jídelen, aby každé dítě dostalo k obědu omyté rozkrojené jablko, oloupanou a nakrájenou kedlubnu atd. Teda vlastně chápu, ono totiž o ty děti vůbec nejde, že...

diskriminace - některé z dětí do jídelen z různých důvodů nechodí, tzn. nedostalo by se všem :palma:
Linka
Howgh
Howgh

7470 příspěvků
21. září 2006
MB
Příspěvekod Yvča » úterý 21. březen 2017, 12:15
Nechápu, že když má člověk datovou schránku, tak mu přijde doporučený dopis poštou, do vlastních rukou. A zrovna z FÚ, který dává pokuty za nepodání daní elektronicky :-Z.
Yvča
Klevetnice
Klevetnice

3252 příspěvků
16. červen 2007
Příspěvekod Misicka » středa 22. březen 2017, 21:31
Yvča píše:Nechápu, že když má člověk datovou schránku, tak mu přijde doporučený dopis poštou, do vlastních rukou. A zrovna z FÚ, který dává pokuty za nepodání daní elektronicky :-Z.

Záleží na tom, jaký typ datové schránky člověk má, pokud třeba jako občan, tak musí jít z FÚ zásilka poštou, samozřejmě, pokud je OSVČ nebo právnické osoby, tak by měla jít písemnost do ní.
Misicka
Howgh
Howgh

5290 příspěvků
01. leden 2007
Česká Lípa
Příspěvekod Ivav » středa 22. březen 2017, 22:20
Mischicka - a víš to jistě? Mají pro to oporu v legislativě? Zajímalo by mě to, vzhledem k práci. Za jakýkoliv návod kde hledat podklady či odkaz bych ti byla vděčná. ;-)
Ivav
Diskutérka
Diskutérka

2632 příspěvků
21. září 2006
Ostrava
Příspěvekod Vladimira » středa 22. březen 2017, 22:23
Ivav píše:Mischicka - a víš to jistě? Mají pro to oporu v legislativě? Zajímalo by mě to, vzhledem k práci. Za jakýkoliv návod kde hledat podklady či odkaz bych ti byla vděčná. ;-)

zde by mohla být nějaká vodítka: http://hlidacipes.org/martin-maly-tenkr ... olicie-cr/
Vladimira
Howgh
Howgh

14919 příspěvků
07. červen 2009
Příspěvekod Misicka » středa 22. březen 2017, 22:25
Příspěvekod Vladimira » středa 22. březen 2017, 22:30
Vladimira
Howgh
Howgh

14919 příspěvků
07. červen 2009
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 23. březen 2017, 08:07
My teda, od soudu, posíláme vše přednostně do datovek a nezáleží na tom, zda jde o PO, FO... Neodeslání do datovky, pokud ji daná osoba má, se považuje za pochybení. Jen teda musíme dávat majzla, abychom neodeslali člověku, který má datovku jako firma do této listinu, která je pro fyzickou osobu atp.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Vladimira » čtvrtek 23. březen 2017, 08:10
Inkognito píše:My teda, od soudu, posíláme vše přednostně do datovek a nezáleží na tom, zda jde o PO, FO... Neodeslání do datovky, pokud ji daná osoba má, se považuje za pochybení. Jen teda musíme dávat majzla, abychom neodeslali člověku, který má datovku jako firma do této listinu, která je pro fyzickou osobu atp.

No, to právě přesně vyplývá z popisu té kauzy, co jsem dávala odkaz. Že, kdo má datovku, má do ní dostávat poštu od státních orgánů.
Vladimira
Howgh
Howgh

14919 příspěvků
07. červen 2009
Příspěvekod Yvča » čtvrtek 23. březen 2017, 08:29
Misicka píše:
Yvča píše:Nechápu, že když má člověk datovou schránku, tak mu přijde doporučený dopis poštou, do vlastních rukou. A zrovna z FÚ, který dává pokuty za nepodání daní elektronicky :-Z.

Záleží na tom, jaký typ datové schránky člověk má, pokud třeba jako občan, tak musí jít z FÚ zásilka poštou, samozřejmě, pokud je OSVČ nebo právnické osoby, tak by měla jít písemnost do ní.

Díky, jedná se o OSVČ.
Yvča
Klevetnice
Klevetnice

3252 příspěvků
16. červen 2007
Příspěvekod Ladada » čtvrtek 23. březen 2017, 10:35
Yvča píše:
Misicka píše:

Díky, jedná se o OSVČ.

z vlastní zkušenosti - datovka na sro funguje spolehlivě, všichni do ní posílají.
Datovka jen na OSVČ tragédie, někdo pošle do datovky, někdo papírový dopis do vlastních rukou. Zažil jsem i dohady na OSSZ, že moje datová schránka na OSVČ není podnikatelská, ale fyzické osoby a proto mi do ní daná úřednice dopisy neposílá. Na zdravotní pojišťovně ta samá datovka identifikována jako podnikatelská a komunikace bez problému. Na FU s jednou úřednicí problém a stálé posílání papírových dopisů, jiná úřednice o pár dveří vedle se divila, že jí u mě datovka v systému vyskakuje, tak v čem je problém do ní posílat. Na soudu jsem přes písemnou žádost (vyplněnou přímo na soudu pod dozorem úřednice, aby bylo vše správně) o zasílání do datovky další dopis dostal opět papírově. Vše je o lidech a úředník je nadčlověk, který nemusí nic dodržovat...

Řešením bylo založit si další datovku jen na fyzickou osobu. Do některé z nich se zatím úředníci vždy trefili a zda to přišlo do té správné raději neřeším, hlavně když nemusím běhat na poštu a řešit ztracené důležité dopisy. Protože fungování české pošty v kombinaci s fikcí doručení je vražedná kombinace...
Ladada
Pískle

8 příspěvků
18. listopad 2016
Plzeň
Příspěvekod Frantishka » čtvrtek 23. březen 2017, 10:46
Nechápu, že čekám na přehledném přechodu, s jedním až dvěma mrňavejma dětma, a projede klidně deste, dvacet aut, než nás někdo pustí přejít. A je to tak prakticky furt. Rozumím, že se jim nechce brzdit, ale stejně mě to s..e.
Frantishka
Diskutérka
Diskutérka

2126 příspěvků
28. prosinec 2011