ADV TOP
ADV LEFT

Ještě nám to není jedno...

Drbárna o všem, co nás kde zaujalo, prostě ostatní ostatnosti a různé různosti:)
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Příspěvekod Julianna_ls » úterý 29. březen 2016, 14:15
Mám období, kdy raději zahraniční zprávy nečtu, co dělá Zeman mě nezajímá, protože bulvár nečtu. Mým hitem je plán mobility v městě Brně :) Ale čínské vlajky a boj za národní zájmy pobavil. Já si nemůžu pomoc, ale já chci být radši zaprodanec západu než východu. Všude mizejí lidi, ale na tom východě nějak více. A ten respekt k jednotlivci.

A vítat můžeme kohokoliv. Něco jiného je ale osázet vlajkami příjezdovou cestu do Buckingham Palace a něco celé ulice. Něco jiného je spontaneita obyvatele metropole, něco jiného jsou peníze Čínské obchodní komory. Něco je respekt, něco je podlézavost. Jsme malý národ, strategie přežití je složitá.

Já mám jen obavu, aby jsme jednou nepotřebovali sousedskou pomoc a neposlali nás pro ni na východ. Mě to děsí, ale podle výsledku oblíbenosti se většina nebojí. Moc jim ten pocit přeji.

J.ls.
Julianna_ls
Krafařka
Krafařka

967 příspěvků
20. srpen 2012
Příspěvekod Pixar » úterý 29. březen 2016, 14:36
Ja ted nevim, zda me v tom poslednim odstavci vic drazdi "aby jsme" nebo ktere (nevychodni) sousedy mas jako na mysli...
Od tebe jiskra stačí
Na popel shoří stromy
V dobrém i ve zlém stojíš
Doteky v zemi s pocitem viny
Pixar
Diskutérka
Diskutérka

2796 příspěvků
01. leden 2008
Příspěvekod Catt » úterý 29. březen 2016, 14:39
Tady ještě něco od ředitele ZOO
O pandě i „pandě“
Miroslav Bobek·28. březen 2016

Seznam zemí, s nimiž Zoo Praha spolupracuje, je velice dlouhý a zahrnuje všechny kontinenty kromě Antarktidy. Pokud máme dělat svou práci dobře a naplňovat úkoly moderní zoologické zahrady, ani to není jinak možné. Důvody jsou přinejmenším dva: Jestliže populace zvířat, které chováme, mají být dlouhodobě udržitelné, musí na jejich chovu spolupracovat co nejvíc zoo. A jestliže je naším úkolem usilovat o záchranu ohrožených druhů, nezbývá nám, než se spojit s ostatními.
Ano, píšu to právě teď kvůli Číně. Zatímco naše spolupráce se Spojenými státy, Ruskem nebo Indií nebudí příliš velký zájem, v případě Číny tomu zejména v těchto dnech bude nejspíš jinak. A bohužel nemohu pochybovat o tom, že tato spolupráce začne být tu a tam vykládána ve stejně nesmyslných souvislostech jako náš zájem o pandu. U ní proto raději rovnou začnu.
O pandu velkou stojíme. Je to prestižní a mimořádně atraktivní zvíře, které je navíc symbolem toho, co je pro nás zásadní, totiž ochrany přírody. Stojíme o ni tedy ze stejných důvodů, z jakých si ji zapůjčily zoologické zahrady ve Spojených státech, Velké Británii, Francii, Španělsku, Rakousku anebo na Tchaj-wanu a z jakých o ni usilují například v Německu. Tím neříkám, že získání pandy není věcí nejvyšších představitelů příslušných zemí a že nemá výrazný politický rozměr. Má. Nerozumím ovšem tomu, proč bychom nemohli jít po téže cestě, po jaké prošly či po ní jdou výše uvedené země.
Ale nejde zdaleka jen o pandu. Chceme a dokonce musíme spolupracovat s čínskými partnery v řadě jiných oblastí - a mnohde jsme už začali. Jedním z příkladů může být chov velemloka čínského. Ten bývá označován jako „sladkovodní panda“ a vybudovali jsme pro něj celý pavilon, který je unikátní i ve světovém měřítku. Jako další příklad mohou posloužit koně Převalského. V rámci International Takhi Group sídlící v Curychu už celé roky řešíme, že na dohled od stád koní v mongolské Gobi je čínská hranice a za ní jiní „převaláci“. Spolupracovat přes tuto hranici a jednou třeba i vytvořit velkou mongolsko-čínskou rezervaci, ve které by mohli žít, je snem mnoha ochránců přírody a ohromnou nadějí pro přežití tohoto posledního divokého koně v jeho domovině.
Podobně bych mohl pokračovat. Ale ti kdo chtěli, snad pochopili. Stejně jako naši kolegové jinde ve světě jsme zkrátka přesvědčeni, že musíme komunikovat a usilovat o spolupráci. Čína dnes v tomto ohledu není výjimkou, nýbrž prioritou.
Catt
Howgh
Howgh

6101 příspěvků
19. říjen 2009
Příspěvekod Gedžitka » úterý 29. březen 2016, 15:39
Gedžitka
ZRNKA tým
ZRNKA tým

4689 příspěvků
16. červen 2008
Praha
Příspěvekod Elsa » úterý 29. březen 2016, 15:39

Diskuse pod článkem začíná zajímavě ;-)

Já mám mluvčího tady http://www.lidovky.cz/navsteva-cinskeho ... chacka_sij

A k té pandě? Nějak si nedovedu představit, že by ředitel ZOO řekl veřejně, že pandu nechtějí, i kdyby to tak bylo. A že jinak s Čínou spolupracují, no tak to se asi dá taky čekat...
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2952 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Pixar » úterý 29. březen 2016, 15:59
Bych chtela videt velke ZOO, ktere by nechtelo pandu nebo chtelo jen politicky :mrgreen:
Od tebe jiskra stačí
Na popel shoří stromy
Pixar
Diskutérka
Diskutérka

2796 příspěvků
01. leden 2008
Příspěvekod Elsa » úterý 29. březen 2016, 16:03
Pixar píše:Bych chtela videt velke ZOO, ktere by nechtelo pandu nebo chtelo jen politicky :mrgreen:

Vycházím z toho, co píše Maggie
Panda je vlastně jen taková zástěrka (a lidé ze zoo - dcera tam chodí do kroužku - jsou tím nápadem véééééélmi nadšení :roll: )

A jinak to, že někdo něco chce, pro mě zas tak argumentem není ;-) , moje děti třeba toho chtějí, a i já :holka:
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2952 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Pixar » úterý 29. březen 2016, 16:13
Elsa píše:
Pixar píše:Bych chtela videt velke ZOO, ktere by nechtelo pandu nebo chtelo jen politicky :mrgreen:

Vycházím z toho, co píše Maggie
Panda je vlastně jen taková zástěrka (a lidé ze zoo - dcera tam chodí do kroužku - jsou tím nápadem véééééélmi nadšení :roll: )

A jinak to, že někdo něco chce, pro mě zas tak argumentem není ;-) , moje děti třeba toho chtějí, a i já :holka:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Panda jako zasterka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Made my day :hura:

Mno, ZOO (jakoze "nekdo") "neco" chce, eee, zvire, no... Ale chapu, panda domu, to by jaxik neproslo ani u nas :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jeste nejake kontroverzni zvire v ZOO by na seznamu nebylo? :palma:
Od tebe jiskra stačí
Na popel shoří stromy
Pixar
Diskutérka
Diskutérka

2796 příspěvků
01. leden 2008
Příspěvekod Catt » úterý 29. březen 2016, 16:18
Julianna_ls píše: Ale čínské vlajky a boj za národní zájmy pobavil. Já si nemůžu pomoc, ale já chci být radši zaprodanec západu než východu. Všude mizejí lidi, ale na tom východě nějak více. A ten respekt k jednotlivci.

Kohn sedí s Roubíčkem u kafe a Kohn čte:Tady píšou,že prej jsme naši zemičku zaprodali Americe a Západu.
A tady zase píšou,že jsme jí prodali Rusku a Číně.
Pak se zasní a dokončí:
Stejně je to krásné-prodat takový aušus dvakrát!
Catt
Howgh
Howgh

6101 příspěvků
19. říjen 2009
Příspěvekod Pixar » úterý 29. březen 2016, 16:30
Gedžitka píše:DVTV živě na youtube

https://www.youtube.com/watch?v=3BgIN5TTD9w

17:25
"My nechceme pandu!"
a na chatu:
"My chceme pandu!"

Chudak panda :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Od tebe jiskra stačí
Na popel shoří stromy
Pixar
Diskutérka
Diskutérka

2796 příspěvků
01. leden 2008
Příspěvekod Maggiemae » úterý 29. březen 2016, 16:36
Chov pand je extrémně drahý (nejen provozem, ale i ročním poplatkem), náročný a zvířata zoo nevlastní, ani případná narozená mláďata; kdykoli se Číně zachce, může si je vzít zpátky. Je hezké, že to chce zasponzorovat Babiš - a to je taky jeden z důvodů, proč to nepovažuju za rozumné. Jako projekt je to zoufale závislé na politické vůli příliš mnoha stran, aby z toho na hony nesmrděla pekelně ztrátová akce, ať už finančně nebo lidsky. Chovatelsky taky - celý chov je pod vedením Číny, takže ani příležitost pro uplatnění českých chovatelů to není.

Chov velemloků nebo spolupráce s Čínou ohledně převaláků tuhle politickou konotaci exkluzivních ikonických pand nenese, to je dost chabý argument. A zvýšení atraktivity zoo je hezká myšlenka, ale má vést ke zvýšení čeho, návštěvnosti? Už teď je kapacita o pěkných dnech naplněná nebo spíš přeplněná. Možnosti zvýšit vstupné? Na ČR už teď celkem pálka, zvlášť pro větší rodinu. Atraktivnější pro sponzory nebo větší páka na prachy od města? No, možná ...
Maggiemae
Howgh
Howgh

5451 příspěvků
10. leden 2007
Praha
Příspěvekod Cherry » úterý 29. březen 2016, 19:49
http://www.novinky.cz/domaci/398886-pre ... oleni.html

Proboha, kteří lidé to jsou. Kde jsou v mém okolí vím jen o několika málo. :(
Naposledy upravil Cherry dne 29. březen 2016, 21:07, celkově upraveno 1
Cherry
Guma a neuvařitelná slepice :-)

6422 příspěvků
24. září 2006
Pařezová chaloupka
Příspěvekod Julianna_ls » úterý 29. březen 2016, 20:44
Cherry píše:http://www.novinky.cz/domaci/398886-prezidentovi-veri-62-procent-cechu-nejvice-od-jeho-zvoleni.html

Proboha, kteří lidé to jsou. Kde jsou v mém okolí vím jen a několika málo. :(

Třeba už se stáváš sociálně vyloučená. Měla by ses integrovat. Nevím, ale jestli jsi schopná vypnout mozek.

J.ls.

P.S. Chtěla bych napsat, že to bude lepší, ale nebude.
Julianna_ls
Krafařka
Krafařka

967 příspěvků
20. srpen 2012
Příspěvekod Moira » středa 30. březen 2016, 12:11
Cherry píše:http://www.novinky.cz/domaci/398886-prezidentovi-veri-62-procent-cechu-nejvice-od-jeho-zvoleni.html

Proboha, kteří lidé to jsou. Kde jsou v mém okolí vím jen o několika málo. :(

Tak to máš kliku. Záleží na tom, kde žiješ. U nás "na severu" je jich bohužel docela dost :xx: .
Moira
Diskutérka
Diskutérka

2221 příspěvků
07. září 2008
Příspěvekod Nelinda » středa 30. březen 2016, 12:46
Maggiemae píše:Chov pand je extrémně drahý (nejen provozem, ale i ročním poplatkem), náročný a zvířata zoo nevlastní, ani případná narozená mláďata; kdykoli se Číně zachce, může si je vzít zpátky. Je hezké, že to chce zasponzorovat Babiš - a to je taky jeden z důvodů, proč to nepovažuju za rozumné. Jako projekt je to zoufale závislé na politické vůli příliš mnoha stran, aby z toho na hony nesmrděla pekelně ztrátová akce, ať už finančně nebo lidsky. Chovatelsky taky - celý chov je pod vedením Číny, takže ani příležitost pro uplatnění českých chovatelů to není.

Chov velemloků nebo spolupráce s Čínou ohledně převaláků tuhle politickou konotaci exkluzivních ikonických pand nenese, to je dost chabý argument. A zvýšení atraktivity zoo je hezká myšlenka, ale má vést ke zvýšení čeho, návštěvnosti? Už teď je kapacita o pěkných dnech naplněná nebo spíš přeplněná. Možnosti zvýšit vstupné? Na ČR už teď celkem pálka, zvlášť pro větší rodinu. Atraktivnější pro sponzory nebo větší páka na prachy od města? No, možná ...

Maggie, mluvíš mi z duše, děkuju, že sis s tím dala práci. Pandy jsem viděla před devíti lety ve Vídni a pak jsem se sama za sebe styděla. Naštěstí pražskou zoologickou jsem ze svého programu vyřadila už po letošní zářijové návštěvě (přestože tam zjevně nebylo plno, tak na mě tam už moc plno bylo), takže příchod pandy už mě nenutí činit žádná rozhodnutí. Obecně musím říct, že by to u mě vedlo k tomu, že už bych tam nešla. Přijde mi neuvěřitelné, že kvůli pandě v ZOO se podlézá čínskému režimu a třeba se potlačují zmínky o ničení životního prostředí v Číně, které ovšem zásadním způsobem ohrožuje třeba právě pandu a které samozřejmě zcela organicky souvisí s respektováním základních lidských práv. Takže Číňanům nebudem připomínat masivní odlesňování, které vede k vymírání pand, ale budeme se tvářit, že tu pandu zachraňujeme chovem v ZOO, který ovšem vede k reprodukci jen velmi obtížně.
Ono stejně, čím jsem starší, tím hůř návštěvu zoologických zahrad snáším, dětem ustoupím jednou za rok a víc po mně nemůže nikdo chtít. To už si s jinýma zahradama vystačíme.
Nelinda
Treperenda
Treperenda

1190 příspěvků
19. duben 2007