ADV TOP
ADV LEFT

Ještě nám to není jedno...

Drbárna o všem, co nás kde zaujalo, prostě ostatní ostatnosti a různé různosti:)
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Příspěvekod Pixar » úterý 27. prosinec 2016, 09:57
Missorka píše:
Pixar píše:Vezda ma zablokovany ucet? Proc?

Ahoj Pix, je to zcela osobní.

Ach :cry:
Od tebe jiskra stačí
Na popel shoří stromy
V dobrém i ve zlém stojíš
Doteky v zemi s pocitem viny
Pixar
Diskutérka
Diskutérka

2796 příspěvků
01. leden 2008
Příspěvekod Elsa » úterý 27. prosinec 2016, 17:32
Delší dobu mám potřebu upozornit na tenhle článek: https://www.respekt.cz/denni-menu/mate- ... rik-snyder opřený o práci historika.

Před adventem jsem to nestihla, tak s PF do nového roku (P. S. není to o Havlovi ;-) )
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2952 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Pixar » úterý 27. prosinec 2016, 18:22
Elsa píše:Delší dobu mám potřebu upozornit na tenhle článek: https://www.respekt.cz/denni-menu/mate- ... rik-snyder opřený o práci historika.

Před adventem jsem to nestihla, tak s PF do nového roku (P. S. není to o Havlovi ;-) )

Albert Camus, jo?

Tato vzpoura se však děla jménem člověka jednotlivce, nikoli jménem sociálních doktrín a principů, kterýžto postoj způsobil roztržku nejen s Jean-Paulem Sartrem, ale také s velkou částí francouzské literární inteligence té doby (a dokonce z části i dnešní). Odvrací se ke komunistické revoluce, která tehdy strukturovala levici na Západě a stává se jedním z prvních, kdo odsoudí komunistický systém a sovětskou diktaturu. Nejtvrdší rána jeho postoji přišla však z jeho rodné země, Alžírska. Občanská válka v ní propukla v roce 1954, Albert Camus se situoval na předělu mezi legitimními aspiracemi arabského a muslimského obyvatelstva (které hájil již ve svých prvních článcích v Alger Républicain) a svým přáním udržet Alžírsko francouzské. Pro Camuse jsou arabské požadavky dvojaké. Naprosto odůvodněné je samozřejmě odsuzování kolonialismu, povýšeného chování Francouzů, nespravedlivého rozdělení půdy, asimilace, o které se jen hovoří, ale ke které nikdy nedošlo, ale samotný koncept „alžírské národa“ je neoprávněný: Alžírsko vzešlo z několika imigrantských vln (Židů, Turků, Řeků, Italů, Berberů, Arabů a nakonec Francouzů), jenže Arabové jsou pod tlakem imperialismu s hlavičkou Egypta a podporou Sovětského Svazu, nikoli hnáni pocitem náležitosti k nějakému alžírskému národu. Camus odmítá přiklonit se jak na stranu FLN (Front národního osvobození), tak k OAS (Tajná ozbrojená organizace), jeho volba zůstává u člověka jako takového: když mu ve Stockholmu muslimský student z Alžírska položil otázku ohledně spravedlivého rázu boje za nezávislost navzdory teroristickým útokům, odpověděl bez váhání: „Vždycky jsem odsuzoval teror. Musím tedy odsoudit i takový terorismus, který se děje naprosto bez rozlišování například v ulicích Alžíru a který se jednou může dotknout mé matky nebo mé rodiny. Věřím ve spravedlnost, ale svoji matku budu bránit ještě dřív než spravedlnost.“ Následuje apel na občanské příměří, aby dál nedocházelo k zabíjení nevinných, natolik se mu hnusil terorismus a laciné násilí, ale dostalo se mu jen samých nadávek.

http://www.pwf.cz/archivy/autori/albert-camus/cz/
Od tebe jiskra stačí
Na popel shoří stromy
Pixar
Diskutérka
Diskutérka

2796 příspěvků
01. leden 2008
Příspěvekod Pixar » úterý 27. prosinec 2016, 18:31
Od tebe jiskra stačí
Na popel shoří stromy
Pixar
Diskutérka
Diskutérka

2796 příspěvků
01. leden 2008
Příspěvekod Elsa » úterý 27. prosinec 2016, 18:34
Tak určitě, náš nejmladší je Albert ;-) , náhodou ;-)

Edit - a koukám, že tu máš vlastně oba ;-) , mi nějak uniklo, že se sem i kolem vánoc píše, no aspoň jsem zas nemusela "řešit"...
Naposledy upravil Elsa dne 27. prosinec 2016, 19:07, celkově upraveno 1
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2952 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Sambesi » úterý 27. prosinec 2016, 19:02
Missorka píše:http://dailyoccupation.com/2016/12/01/20-million-muslims-march-isis-mainstream-media-completely-ignores/

Díky za poslání, i mně ta událost unikla, je to vůbec možné?Mírová pouť 20milionů lidí a člověk, byť (aspoň poočku) sledující dění ve světě, se o něm nedozví??
Sambesi
Krafařka
Krafařka

698 příspěvků
31. prosinec 2011
Příspěvekod Bejitka » sobota 31. prosinec 2016, 12:35
Aha, takže každoroční náboženskou akci začneme najednou vydávat za mírový pochod. Protestní podtón proti Daesh tomu možná přiřkl někdo z účastníků, protože tam před nedávnem zakrákalo 80 muslimů. Možná by sis měla nastudovat něco o historii islámu a jeho frakcích - v tomto případě prostě sunnité (kteří v Iráku měli za Saddáma vrch) protestují proti tvrdší šiítské větvi islámu, která je financovaná převážně ze strany Saúdské Arábie a USA (s čímž, doufejme, Doník brzy zatočí).
Jinak souhlasím s tím, že mainstreamová média ignorují nebo zkreslují spoustu věcí (US volby a jejich pokrytí v ČT toho budiž zářným příkladem). Viděla jsi například zprávy o oslavách Vánoc v osvobozeném Aleppu? Asi ne, protože Assad (legitimně zvolený prezident) je přece fujky, zatímco 'umírnění rebelové' (As Nusra = přejmenovaná Al Kajda, masivně vyzbrojovaná US zbraněmi, které v rámci nepříliš zmiňovaného dealu dodala Killary Saúdům) jsou v pořádku (akorát podpalují autobusy, určené pro evakuaci civilistů).
Missorka píše:http://dailyoccupation.com/2016/12/01/20-million-muslims-march-isis-mainstream-media-completely-ignores/
Bejitka
Žvatlalka
Žvatlalka

149 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Pixar » středa 04. leden 2017, 21:29
Missorka píše:http://www.mirror.co.uk/news/world-news/truth-berlin-christmas-market-terror-9500721?service=responsive

http://www.sueddeutsche.de/politik/atte ... -1.3319637
Od tebe jiskra stačí
Na popel shoří stromy
Pixar
Diskutérka
Diskutérka

2796 příspěvků
01. leden 2008
Příspěvekod Pixar » středa 04. leden 2017, 22:15
Prijimali lidi bez dokladu pred, behem a po velkem vitani. To jako celou dobu Nemecko nevedelo, ze se vyskytoval a vyskytuje problem s realizaci deportaci a ze se jedna o velky prusvih u jedincu, ktere mesice tajne sleduji a stejne nakonec podceni rizika nebezpeci, ackoli informace maji ?
Od tebe jiskra stačí
Na popel shoří stromy
Pixar
Diskutérka
Diskutérka

2796 příspěvků
01. leden 2008
Příspěvekod Elsa » čtvrtek 05. leden 2017, 21:29
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2952 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Pixar » pondělí 09. leden 2017, 15:54
Od tebe jiskra stačí
Na popel shoří stromy
Pixar
Diskutérka
Diskutérka

2796 příspěvků
01. leden 2008
Příspěvekod Elsa » čtvrtek 12. leden 2017, 19:53
A nebo tohle https://video.aktualne.cz/dvtv/svedove- ... 5900fea04/

- ale přiznám se, že jsem nevydržela ani jednoho poslouchat. Líbil se mi v Respektu rozhovor se starostou Vídně, jak řeší situaci tam - velice střízlivé a realistické názory, efektivní postupy..
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2952 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Ame » pátek 13. leden 2017, 12:12
Ame
Howgh
Howgh

6558 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Missorka » pondělí 20. únor 2017, 20:13
Mládka odvolal. Uááá.

Paroubek - ještě větší blbec než jste doufali. (u Uzla mi to bylo jasný, ale i tak...)

Obrázek

Václav Klaus ml. - největší ego z kandidátů?

Dobrá zpráva - přiletěli čápi! Bude jaro.

Sorry, někde jsem musela.
Missorka
Adminka

39567 příspěvků
18. září 2006
u Litoměřic