ADV TOP
ADV LEFT

šátek, vak nebo klokanka a proč?

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Petule » čtvrtek 09. listopad 2006, 08:34
Ahoj,
začala jsem se zabývat tím, že bych asi pro druhé dítě využila nějaké to nosítko. U prvního jsem neměla potřebu, Ondra byl hodné miminko, nepotřeboval nonstop mateřskou náruč a na ven bych si v zimě netroufla. Teď ale nevím, kam mám nasměrovat svoji pozornost. Co je nejlepší jak pro dítě, tak pro matku? Šátek, vak nebo klokanka? Poraďte...
Díky,

*zařazeno
Petra
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Petule
Krafařka
Krafařka

633 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Sykorka » čtvrtek 09. listopad 2006, 08:46
Pett,
ja jsem jednoznacne pro satek! Sice se desim pri sve sikovnosti uvazovani, ale nejak se to zvladnout musi. Hlavne je to pro mimi zdrave. V pripda, ze si mamca netroufa, tak ten baby vak, ale tam casem hrozi, ze se ti mimis bude spatne nosit (nosis ho pres jedno rameno). Klokanku az kdyz je dite starsi... :wink:
Obrázek Alžbětka 19.3.2007, 23.15h; 3000g a 49cm
ObrázekObrázek

Sýkorčin popis porodu
Sykorka
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

887 příspěvků
21. září 2006
Pod velikým kopcem
Příspěvekod Blanka2 » čtvrtek 09. listopad 2006, 09:03
klokanky mám 2, ale odmítám používat. Jsou omezeny váhou cca 8 kg takže dítko se tam má dávat dokud je malé a přitom nemá zpevněná záda. Takže klokanku bych za sebe absolutně nedoporučovala. A včera kámoška říkala, že v ní malou nesla půl hod kvůli úřadům a prý měla otlačené stehýnka a snad ji i bolely. Mám babyvak a jsem s ním spokojena - využívám na rychlé cesty a vyřizování a nebo ze schodů a do schodů pokud mám víc věcí do ruky. Sestra je s ním úplně spokojena a využívá ho mnohem víc než já. A nebo šátek, ale tam bych se obávala své šikovnosti i když je to samozřejmě o cviku a třeba u druhého budu mít šátek a nebudu chtít jinak :lol: :lol:
Blanka2
Moderátor FFF
Moderátor FFF

10530 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Claudia » čtvrtek 09. listopad 2006, 09:26
Ahoj pett,
tak já Ti napíšu naší zkušenost, protože mi je jasné, že Ti všichni doporučí šátek, tak abych trochu vybočila :--))
Na úplně malé miminko jsme měli baby vak, nijak moc ho neocenil a polohu břicho na břicho nesnášel, takže se šátkem by mě asi taky vypískal :-). baby vak jsem pak ale občasně doma užila abych měla volné ruce, zhruba 2 měsíce ve věku jeho 3-4m.
Zhruba v půl roce věku jsme kvůli dovolené pořídili klokanku a nemůžu si jí vynachválit. Nepořizovali jsme žádný chatrný nosítečko s nosností do 8kg, ale BabyBjorn do 12kg. Do této hmotnosti dělá klokanky také Red castle. Užili jsme jí maximálně až do teď než musel být hodně nabalený, to už se nevejde. Viděl v ní okolo, jde dát čelem dopředu nebo bříškem k Tobě, záda mě nebolela vůbec, má to křížový a perfektně vyztužený popruh, vpředu jsme nosili malého, vzadu batoh a absolvovali jsme leckterou horskou stezku. Celá zádíčka měla klokanka perfektně vyztužená a zpevněná.
Takže tak u nás.
Šátek ASI je nejlepší, nicméně bych ho nezvládala (úvazy) a v klokance si mylsím, že jsme se třeba v létě oba míň zapotili.

Claudie a Matyáš 10m
Claudia
Diskutérka
Diskutérka

2321 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Markett » čtvrtek 09. listopad 2006, 09:27
Já mám vak, ale nevýhoda u vaku je ta, že to máš přes jedno rameno a hlavně furt musíš to mimčo v tom vaku jednou rukou jistit, nemůžeš se ohýbat, jinak by ti vypadlo, takže u nás vak fungoval jako uspávadlo, ale já nemohla nic moc stejně udělat. Při druhém dítku, bych šla určitě do šátku, taky mám strach s uvazováním, ale to se určitě člověk naučí. Klokanku mám taky, užila sem jí zatím jen jednou asi tak na 5 min., malé se tam teda líbilo, protože měla rozhled, ale zase ta páteř.

Ještě dodám, že kamarádka si chtěla taky koupit šátek, protože má teď druhé mimčo a když se ptala doktora, tak ten jí to vysloveně zatrh. No tak nevím, všude píšou jak je to super. No ale je pravda, že co doktor to jiný názor.
Markét a Adélka a Damík

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Obrázek
Markett
Howgh
Howgh

6542 příspěvků
21. září 2006
Plzeň
Příspěvekod Tanita » čtvrtek 09. listopad 2006, 09:35
Ahoj,

preco nie klokanka, pisu napr. tu:

http://www.nosime.sk/nosenie_deti.pdf

Takze sa tiez prihovaram za vak alebo satek (my sme mali asi do 5 mesiacov vak a potom satek).
Tanita
Pískle

96 příspěvků
21. září 2006
Ženeva
Příspěvekod Tanita » čtvrtek 09. listopad 2006, 09:38
Resp. este posledna odpoved na tejto stranke:

http://nosime.sk/sk/otazky_a_odpovede/
Tanita
Pískle

96 příspěvků
21. září 2006
Ženeva
Příspěvekod Helena » čtvrtek 09. listopad 2006, 09:39
Ahoj holky, já mám oboje. Baby vak se moc neosvědčil je spíš na malinká miminka na ležení. Od dvou měsíců nebo když už trošku drží hlavičku je super právě šátek, protože jsou obě ruce volné. A dětem se tam líbí, že vidí ven. Já jsem naopak slyšela, že doktoři šátek chválí, že je super na kyčle.

MMCH kdyby někdo vyloženě toužil po BABY VAKU originál od Pecha, prakticky nepoužitý, tak mi písněte SZ. Ráda prodám za rozumnou cenu :D :D
Obrázek ObrázekObrázek
Helena
Treperenda
Treperenda

1098 příspěvků
21. září 2006
Stochov
Příspěvekod Alibaba » čtvrtek 09. listopad 2006, 09:40
Mne zase fyzioterapeutka satku vyslovene pochvalila. A fakt sa to da naucit viazat, ja som napr. nemala moznost ist na nejaky kurz viazania, ale podla navodov na internete a nejakych tych otazok v diskusii sa to zvladlo a nosila som celu zimu a skoro cele leto, ale to uz mala dcerka rok, chodila a konecne vzala na milost kocik.

Klokanku vyskusanu nemam, ale co som videla deti v klokanke, tak mi ich bolo vzdy luto, pretoze viem, ako maju mat deti nozicky v satke, a v tych klokankach im vyslovene viseli dolu v nespravnej polohe. Ale asi je viac druhov klokaniek, netvrdim ze vsetky musia byt zle.
Alibaba
Klábosilka
Klábosilka

344 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Helena » čtvrtek 09. listopad 2006, 09:41
Je to tahle barva:

Obrázek
Obrázek ObrázekObrázek
Helena
Treperenda
Treperenda

1098 příspěvků
21. září 2006
Stochov
Příspěvekod Danielat » čtvrtek 09. listopad 2006, 10:01
Ahoj,
pro nelezoucí mimi rozhodně ne klokanku!!!!
Protože mimi, které ještě neleze, nemá dokončený vývoj zakřivení páteře, a v klokance je ve vzpřímené poloze,a těžká hlavička mu tlačí na páteř a deformuje jí.
Babyvak je dobrý, ale mimi ti z něj rychle vyroste.... takže universální a nejlepší je... šátek :lol: :lol: :lol:
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Danielat
Treperenda
Treperenda

1323 příspěvků
01. listopad 2006
Pha5
Příspěvekod Hope » čtvrtek 09. listopad 2006, 10:07
ahoj!
my mame satek a muzu jen a jen doporucit. Je fakt ze dokud byla uplne malicka tak jsem ho az tolik nevyuzila (byla radsi v kocarku a uvaz kolibka mi zrovna dvaklrat nesel), ale od doby co muze byt v krizi s kapsou (coz asi od 3 mesicu) se u nas vyuziva maximalne. Dokonce jsme o prazdninach zvladali tydenni dovolenou v ceskem raji a nijak jsme se neomezovali.. terezka vzdycky spokojene chrupkala v satku, prip z nej vykukovala ven :)
ja jsem pro satek!!!
Hope a mrnousiny

projekt 365
Hope
Moderátor receptáře
Moderátor receptáře

3414 příspěvků
21. září 2006
u Opavy
Příspěvekod Blanka2 » čtvrtek 09. listopad 2006, 10:19
Claudia opravdu jsem neměla žádné chatrné nosítečko, ale klokanku od chicco do 8 kg s vyztuženými zády a druhou klasickou a opravdu to je pro dítě nevhodné - ale je to jen a jen můj názor. Pokud máš do větší nosnosti a dítě už sedí tak proč ne. Hlavně je to věc každé z nás v čem dítě nosí či nenosí :lol: mě se líbí šátek a babyvak 8) Ale určitě je spousta holek spokojena s klokankou, jak jsem zdůrazňovala to je čistě můj názor. Malou v babyvaku nosíme a nevadí jí to, možná časem půjdeme do šátku - vidím, že má úspěch
Blanka2
Moderátor FFF
Moderátor FFF

10530 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Martinak » čtvrtek 09. listopad 2006, 10:30
Ahoj Petro.
Se svým názorem se přidávám ke Claudii.Nejlepší je určitě šátek ale ostatní bych neházela do jednoho pytle.
Babyvak vyzkoušený nemáme ale mám vyzkoušenou klokanku od Chicca.Je jasné že když koupíš nějakou kolánku noname bez vyztužení,bez pořádných popruhů a všelijakých vychytávek tak je opravdu na dě věci.
Musíš si rozhornout na jakou dobu jí chcete používat.Taky jsem se rozhodovala jestli koupit klokanku do 12kg anebo jen do 9kg.Tadeášek je prosincový tak jsme jí kupovali vlastně jen kvůli jednomu létu.Koupila jsem do 9kg a byla jsem oprvdu spokojená.Chodili jsme na procházky a výlety od jeho půl roku.Měl podepřenou i hlavičku takže si kolikrát i zdřímnul.Na další sezonu chceme koupit už pořádnou krosnu.
Martina
Martinak
Drbna
Drbna

4001 příspěvků
21. září 2006
Olomoucko
Příspěvekod Belmi » čtvrtek 09. listopad 2006, 10:40
Ahoj.

Ja som si v tehu citala vsetky podobne diskusie a zakupila satok. Lenze Rebeka bola hlavne prvych sest tyzdnov na mne vkuse nalepena, nesmela som ju ani polozit a satok bol dost neprakticky. Tak sme kupili babyvak - ked som ju tam dala, zazracne sa zmenila na spiace mimi.
Moja rada - pre mimi co nedrzi hlavicku babyvak a od cca 3 mesiacov satka.
Satku sme uzili cele leto na lahsie tury po horach ... to natriasanie posobilo gravitacne na obsah jej crievok, vzdy sa nam potom paradne posrajdila :D
Rebeka / 9.4.2006, 1:15, 2600g, 48cm /
ObrázekObrázek
Anabel / 14.10.2008, 13:45, 3000g, 49cm /
ObrázekObrázek
Albert / 17.2.2011, 14:30, 3750g, 52cm /
ObrázekObrázek
Belmi
Treperenda
Treperenda

1076 příspěvků
21. září 2006