ADV TOP
ADV LEFT

Lanolin

Péče o šatník, domácnost i rodinu, vše co nám přijde pod ruku a nepatří to dětem :)

Moderátoři: Trixl, Mirabilis

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Bambulka » pátek 24. duben 2009, 11:52
Teď jsem si koupila lanolin 1,5 litru. Je průhledný a koupila jsem si ho na předváděcí akci na matrace a peřiny a tak. Už z dřívějška jsem slyšela na lanolin samou chválu, a že se dá použít téměř na vše. Ale jaksi nemám tušení, na co všechno. Vím, že je dobrý na ty peřiny a vlnu, koberce a dál už nevím. Na láhvi, co jsem si koupila není skoro nic napsané. Má někdo zkušenosti s lanolinem? (Teda kromě plenek)
Bambulka
Treperenda
Treperenda

1332 příspěvků
23. listopad 2007
Příspěvekod Helena » pátek 24. duben 2009, 12:17
Kdysi mi ho přivezla z nějaké takové akce tchýně... Dala jsem ho mojí mamče a ta v něm prala záclony - říkala, že je v životě neměla tak krásný ;)
Helena
Treperenda
Treperenda

1098 příspěvků
21. září 2006
Stochov
Příspěvekod Plenka_latkova » pátek 24. duben 2009, 12:27
ahoj Bambulko,
Lanolín - je tuk (vosk) z ovčí vlny. Skládá se z 65% z vosku z vlny, 15% parafinového oleje a 20% vody. Používá se jako změkčovadlo ve výrobcích v péči o pleť, v kosmetice a lékařství. Odpuzuje vodu, je vláčný a dobře drží.
Je to tedy prirozena impregnace ovci vlny a vyrobku z ni. Vlna by se tedy idelane mela prat prave v lanolinove kure (nechat odmocit, pak promnout a vymachat), protoze ta obnovuje jejich vlastnosti. Takze treba vlnacky (nepromokave plenkove svrchni kalhotky) si udrzuji svoji nepromokavot prave pranim v lanolinove kure.
hezky den
Jana
Obrázek
První informační stránky o moderních látkových plenkách v češtině. E-obchod specializovaný na látkové pleny. Více info na www.latkovepleny.cz
Plenka_latkova
Pískle

85 příspěvků
29. březen 2009
Příspěvekod Bambulka » pátek 24. duben 2009, 14:36
Super, záclony doma mám, tak je v tom vyperu, až budu mýt okna.
Bambulka
Treperenda
Treperenda

1332 příspěvků
23. listopad 2007
Příspěvekod Bambulka » pátek 24. duben 2009, 16:20
Jo a ještě jsem se chtěla zeptat. Když budu čistit lanolinem ten koberec, tak jaký je postup? To dám lanolin do vody nebo naliju trochu lanolinu přímo na koberec? V životě jsem koberec nečistila, tak nemám tušení, jak se to dělá.
Bambulka
Treperenda
Treperenda

1332 příspěvků
23. listopad 2007
Příspěvekod Plenka_latkova » pátek 24. duben 2009, 19:27
v lanolinu cele namocit. je to setrne, barvu to neohrozi. jen je treba pocitat s tim, ze pripadne "odolne" skvrny to asi nevypere. poku nejake jsou, t bych potrela zlucovym mydlem.
Obrázek
První informační stránky o moderních látkových plenkách v češtině. E-obchod specializovaný na látkové pleny. Více info na www.latkovepleny.cz
Plenka_latkova
Pískle

85 příspěvků
29. březen 2009
Příspěvekod Llevelyn » sobota 25. duben 2009, 06:01
Ahoj, to nebude čistý lanolin :D To je šampon s obsahem lanolinu. Samotný lanolin je tuhý, hustý, žlutý a prodává se v lékárně. Můžeš v tom prát vlněné věci. Svetry, šály, čepice. Tam kde vlna není to vlknu neublíží, ani nepomůže. Lanolin umí "vcucnout" jen pravá vlna. Skvěle se s tím koupou psi. :D :D

Až ti dojde můžeš si vyrobit domácí. Lanolin / vrchovatou lžičku na jeden dospělý svetr/ spláchneš z konvice vařící vodou do škopíku a počkáš až "roztaje" , udělá taková mastná oka. Pak do toho stříkne prací postředek na vlnu nebo šampon, promícháš, udělá to mléčnou tekutinu. A doleješ voou na objem, který chceš a do toho namočíš to co chceš oprat, nebo tím můžeš prát vlněný koberec ale s tím bych se necrcala, ale dala ho do čistírny nebo ho nechala pofesionálně vyčitit.

Takže jako šampon na koberce, umělinové, to možná půjde také. Ale ruční praní koberce je véélká pruda. Půjčení stroje je za hubičku. A nezůstane ti to tak mokré.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14078 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..